Jump to content

Moto Zajednica

Srusio mi bilmez voljenog Kivija

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neki dan mi covek udari kolima motor, nije jako ali tek toliko da padne, i sad sam ja u nedoumici. Kad se to desilo drugu od kog sam ga kupio pre jedno godinu dana, serviser je konstatovao da je tu nesto "krivo", ali ne deformisalo, nego nesto sto se moze nastelovati/dotegnuti/podesiti, i to mi je sredio, ali mi ostalo u glavi da od pada cak i iz mirovanja to moze da se desi...  Ja sad imam utisak da mi korman stoji maaalko krivo kad ja idem pravo, odnosno da tocak i korman nisu bas u liniji... Dakle jel neko zna  kako, i da li uopste to moze da se namesti, ili obavezno znaci da se nesto iskrivilo?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Znas sta je tu osnovni problem... Ne mogu da procenim, ako i jeste onda jako malo, evo sad sam bio da gledam opet i ne vidim, tek kad vozim onda kao maaaalko da mi desna ruka ispruzenija... najgore sto sam mozda umislio, jer sam vec imao tu situaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

pozdrav!

 

imao sam isti problem...  ;) na istom motoru...

 

mozes "odokativnom" metodom da proveravas, stavis motor na centralni ispravis korman pa se odaljis i konstatujes odstupanje tocka od ose...

ili pusti u voznji ruke, pa vidi da li vuce u neku stranu...

 

ako je i nesto krivo, po mehanizmu tvog "pada" rekao bih da ne mozes da imas nikakva ozbiljna ostecenja...

kako sam ja resio taj problem: imas dva trougla na kormanu, koji nose stapove tj viljusku...

na gornjem imas inbus sraf a na donjem su obicni srafovi (mislim 16-ice) ispod one maskice na kojoj pise Keeway... otpustis sva 4 srafa i centriras korman i tocak "kao  nekada na biciklu" ;) neko stane i drzi tocak nogama a ti pomeras korman... kad sve lepo dovedes u red zategnes i teras dalje...!! ;D ;D

 

ne zameri na nestrucnom izrazavanju ;) ;D

 

Pozdrav!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad
:) Fala brate, taman si toliko nestrucno objasnio da ja nestrucan razumem, bolje nego da se razbacujemo domacim interpretacijama nemacke terminologije. Idem odma da namestim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Resenje ko sto rekose stanes ispred nogama drzis tocak a rukama ispravljas volan.

Meni se desilo da posele jednog pada u blatnjavoj krivini da mi je volan ostao skroz iskrivljen na stranu sta sam uradio kao gore objasnjno ispravio i teraj dalje i sad mi se cini da stoji malo ukrivo al sta ces teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja