Jump to content

Moto Zajednica

aprilia sr50, gasi se

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pre svega hteo bih da kazem da se nadam da sam u pravoj sobi, a ako nisam neka mi admini oproste jer sam nov na forumu.

 

Registrovao sam se pre par dana kada sam postao vlasnik aprilie sr50 ditech 2005 godiste, u potrazi za podacima o tom motoru koje nisam imao. Naime nisam znao ni osnovne stvari npr. da li je vodeno ili vazdusno hladjenje itd... Kroz ovh par dana velikog truda i jurnjave uspeo sam da uradim dobar posao. Saznao sam skoro sve sto me zanima. Zapravo moja aprilia je uzeta u jako losem stanju. Stajala je godinu i vise dana, i mogu da kazem da je njeno stanje bilo blago havarisano. Odmah sam je rasturio celu da bih je doveo u vozno stanje. Zamenio sam akumulator(jer stari gotovo nije imao nikakav napon),svecicu(to je ono sto mi prvo pada sto se tice rez. delova), kada sam dosao do prenosnog dela video sam da je onaj zupcasti kais potrosen pa sam i njega promenio(roleri su bili dobri tako da ih nisam menjao), i zamenio sam plocice na kocnicama koje su bile 100% istrosene.

 

Jutros sam je sklopio i probao da upalim. Odmah je sastavila bez ikakvih problema.Tako da je posao bio gotov ne racunajuci spolja maske koje su izgrebane i sto imam u planu da sredim. Probna voznja je bila vise nego odlicna! Za motor od 50ccm ima odlicno ubrzanje i radila je savrseno. Dakle nije bilo nikakvih problema.

 

Veceras se desava neocekivana situacija! Kada sam seo da je malo istestiram pocela je da stuca, dakle gubila je gas kao da nema goriva i par puta se ugasila. To se narocito desava kada je pod opterecenjem. E sada, moja logika govori da je pumpa sto nikako ne bih voleo, a sa druge strane se veoma nadam da je samo neki problem u dotoku goriva. Isto tako se nadam da nije problem u procesorskoj jedinici ili kako se vec zove... Ja bih sada bio zahvalan ako bi mi neko ko je vozio ovu masinu ili zna nesto o njoj rekao svoje misljenje, a siguran sam da vecina iskusnih bajkera(za razliku od mene) moze bar da pretpostavi sta je problem. Zahvaljujem se unapred!!!

 

P.S. Sada trenutno iz tehnickih razloga ne mogu da stavim slike ali sutra cu ih postaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

probaj gorivo ispustiti i novo usuti,i filter goriva zamenuti,a sto se pumpe tice moras joj proveriti pritisak,mora biti oko 2 bara,nznm tacno al tu negde kazem oko 2-2,5,a kompresija reci mi da li je dobra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Sto se tice kompresije gotovo sam ubedjen da je dobra s obzirom da dobro pali, a i prvi put kada sam ga probao odlicno je povlacio, nije dimio, niti je bilo nekih drugih simptoma da moze biti kompresija problem.

 

Podatak za pritisak pumpe bi mi dosta znacio, jer cu to prvo da pogledam. Dobro sada znam otprilike da je oko 2-2.5 bara.

 

Filter goriva sam gledao i istakao sam gorivo. Izgledalo je cisto, a za filter ne mogu da tvrdim jer ne znam da li moze da se vidi da li je dobar ili ne. Jedino sto sam video je to da nije prljav ili slicno. Zamenicu ga svakako.

 

Znaci desavalo se uglavnom ovako. Do 7000 obrtaja vuce normalno, a onda oko tih obrtaja pocinje da gubi gas. Posle nekog vremena nije mogao ni do 7k da dodje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

pa da moguce je da je filter ,zameni ka svakako moras pa vidi,apa tek onda ako se desava isto pumpu proveri,i svecicu promeni ako nisi zaboravio sam sta si tamo napisao,tako uradi pa se cujemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Sada, posle par dana, utvrdio sam da nije otisla pumpa(probao da stavim drugu) i nije filter od goriva!!! Ne daje mi se 2000 din za dijagnostiku ali ne znam kako drugacije da utvrdim sta je problem. Motor sam ostavio u nekom servisu i covek mi ga je vratio sa recima: ''iskreno da ti kazem, nemam pojma sta mu je...ja ne znam da ga popravim...'' Sada sam je ostavio kod nekog drugog lika koji misli da je otisao protokomer za kojeg mi polovnog trazi 70 evra ukoliko je to problem.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Jes glupo pitanje, al jesi li ocistio karburator!? Meni se to desilo na pezoa, kvalitet goriva je bio nikakav i povukao je vodu iz njega, i tako u voznji se gusio, cim se doda gas, gasio se... Ocisti karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Nemas pojma koliko bih u ovom trenutku voleo da ima karburator, ali ga nema!!! To je ditech motor, pumpa-dizna sa naravno full propratnom elektronikom koja zagorcava zivot :( .

Ni ovaj drugi majstor nije uspeo da utvrdi sta je greska....sada se dovodi u mogucnost da nije zapamtio komp gresku pa brljavi. Iskreno se nadam da cu ovih dana resiti problem jer sam se smorio ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Evo ni danas nista nisam uradio, ni ovaj ''majstor'' nema blage veze. Poceo sam gadno da se nerviram, prosto ne mogu da verujem da niko ne zna sta mu je. Najvise me nervira sto svi pricaju neke dezinformacije tj. pricaju sta im padne na pamet(tipa da pumpa nabija 18 bara itd..), a niko ne zna tacno. Bezveze sam izgubio vreme jer sam shvatio da ustvari ja koji se ne bavim tim poslom znam vise od njih i na kraju ako ga ja sam ne popravim niko nece!!! A opasno razmisljam da otvorim radionicu za motocikle jer kakvih ''majstora'' ima ja bih bio doktor!!!

Kome god iznesem problem svi odmah kazu: ''ma to ti je svecica..'' e ja se vise jezim od tih konstatacija!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

imas li minarelijev agregat ili piagov....upravosam zavrsio jednu ali kolko znam od 2003 idu sa piagovom masinom...al dobro, predpostavljam da je minareli,jel ti pali chek inspection lampicu,

pumpu mozes i od auta da stavis isto spolja,kao kod nje,od 2 do 3 bara,ili izmeris pritisak na tvojoj,

a to sa kompresijom,kod cvaje nema veze sa dimljenjem,treba je izmeriti pa makar i na ruku sto bi mi majstori rekli,

ova je imala problem sa cdi,jem,nije slao informaciju pumpi itd itd...posto kod nje on igra dvostruku ulogu,nesluzi samo za varnicu....... :)

i naravno skidanje dizne,provera dihtovanja dizne ultra zvucno kupatilo dizne i kubiciranje... :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pa koliko meni znanje dozvoljava ja zakljucujem da se sa losom kompresiom ne bi tako ponasao, on primi gas i extra startuje i odjednom samo kao da mu nestane goriva... Da je kompresija ne bi uopste povlacio, bio bi trom...

Piagov je motor koliko ja znam.... ne pali nikakvu lampicu!

Ulja ima naravno, odmah sam ga nasuo punog, ne bih se sa tim igrao ;)  (dakle njemu je posebna posuda za ulje)

Danas ce biti stavljena neka treca pumpa posto se dovodi u mogucnost da ni ona sto sam je posle stavio nije bila ispravna. Ne znam tacno koliko bara treba pumpa da daje(negde sam naso da oko 6 bara) a posle preko nekog regulatora ili vec kako se zove se spusta pritisak na 2.5 bara.

Sto se tice cdi-a to cu proveriti, nema mi druge i za diznu takodje.

Mislim iskreno da ovakva izvedba motora definitvno nije za nase trziste. Prvo zbog skupih delova, drugo zbog slabe informisanosti uopste u te modele i trece zbog loseg goriva. Karburator je zakon!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Skoro da je pravilo da italijani imaju uvek problem sa struju.Pogledaj slicne teme i videces svuda tipa:"piagio problem sa strujom,otisla bombina,gilera problem sa svetlima,......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja