Jump to content

Moto Zajednica

Skoplje-Manavgat (Turska) i kuci

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Rekli ljudi.. dzaba ti shvalerka ako se nikom ne pohvalish. ;).. tako i ja, dzaba put ako s nikim ne podelim osecanja!!  :)

 

Na proslom reliju Makedonija bio kad nas jedan Turcin iz GoldWing kluba Turske,po imenom Hakan Polat, dobio pehar kod nas za najvecu kilometrazu i otisao kuci jako zadovoljan. Moj klubski drugar Oli,koji isto tako vozi GL1800 ostao sa njim u kontakt i preko zime izneo plan na sastanku kluba,kako nas Hakan pozvao kod njega na skup u organizacii njegovog kluba. Datum skupa je 21-23 Maja 2010 godine u gradu Manavgat,to mu je na 60-tak kilometara od Antalije ka Siriji....

 

Nije trebalo mnogo rasprave da se prijavi ekipa za taj put,a plan puta su prepustili meni. Ja sam se malo igrao Auto-Rutom i napravio plan puta,koji se dopao svima u ekipi i poceli smo sa pripremama.. Dokumentacije,servisi motora, uze za vucu,kablovi za palenje,PP-aparat,prva pomoc i sve ostalo sto bi se naslo na putu,vec je bilo od ranije u mom GL1500.

Zakazujemo start za 16.Maja u 8.30 ujutru gde dolazi ekipa koja putuje i ekipa zaduzena za ispracaj!

 

KYnyf_dscn1862ij.jpg

 

404.jpg

 

0ejY3_dscn1865n.jpg

 

Od prijavljenih,sa malim izmenama krecemo samo Ja i moja zena na GL1500, Pepi i Bube (Ujak i Ujna) na V-Stromu 1000, Oli na GL1800 i nas Dare na Magni-750

 

1-vi dan Skoplje,Gevgelija,Kilkis,Solun,Kavala...Aleksandropolis oko 550 km.

 

Dolazi vreme starta i svi na motore... ekipa za ispracaj nas prati do Velesa,gde se pozdravlja i odlazi na Pastrmajlije za dorucak,a mi nastavljamo dalje.

Stizemo na granicu sa Grckom i dok obavljamo formalnosti,zvoni Olijev telefon... Zove nas Vasilis iz Kilkisa(po nasem Kukus) da prodzemo kod njega na kafu.. Nije nam trebalo mnogo da odma promenimo plan i krenemo ka njemu. :D Pa kako da ne udostojis coveka kad te zove? ;)

 

Vm5NR_31306141974318436015560.jpg

 

HhbvE_dscn1868.jpg

Malo suncanja da se ne posramotim ovak beo kad odemo do mora...hahaha

uTyAM_dscn1869c.jpg

 

Posle pauze od sat vremena nastavljamo dalje..lep put kroz Grcku, jos i nov do granice sa Turskom,prelazimo ga ko od sale i posle podneva stizemo u Aleksandropolis,usput smo stali na Giro u Asprovalti u kojoj smo morali da udzemo kako bi tocili gorivo,sto svako ko ide ovim putem mora da upamti: Autoputem nema benziskih stanica,mora se uci u grad...

 

927ZK_dscn1873k.jpg

 

GG11t_dscn1872m.jpg

 

U Aleksandropolisu smo odlucili da ne kampujemo,vec nadzemo neki motel za odmor.. nasli smo ga brzo za 40 eur za dvoje..

Odemo malo po grad u obilazak i jos po neki Giro...znamo da nas ceka Turska kuhinja bez prasetine..

Najedeni napijeni rano smo legli u krevet, kako bi bili odmoreni za sutrasnji put,koji je trebalo da bude kratak i lak..

 

EsHZA_dscn1876g.jpg

 

Ovde smo napravili prvu probu Daretovih dzardinjera za cvece..  :D :D

Nesto mi neide sa slikama... ostavljam drugi dan za sutra, dok ne resim problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

2 dan Aleksandropolis,Galipole,Cankkale,Ajvalik oko 370km

 

L4roS_dscn1875o.jpg

 

Danasnji dan nije ispao kako smo mislili da ce biti zbog male kilometraze... rapav put, na puno mesta ga Turci sredzuju,al ne kao kod nas: jedna pa druga lenta,vec obe odjednom.. >:( mani sto ga raskopali vec ga posipaju vodom zbog prasine pa smo se uvaljali u blato do kolena ;D

Sad razmisljam sto bi bilo da sam odma sa granice poslusao Garmina i skrenuo desno gde me slao da idem..(jos gori put)

Ovaj deo Turske je ostao jos u kameno doba, gde god smo stali oko nas je bila feshta od ljudi,ko da smo sisli s Marsa...od tog dana sam poceo da se spremam kako cu da odbranim moj GL od ljudi kad stignemo na cilj..

 

lCANR_dscn1877rg.jpg

 

wtIww_dscn1880e.jpg

 

kQP9a_dscn1881.jpg

 

QJmlq_dscn1887p.jpg

 

pFTR5_dscn1886q.jpg

 

Uz jak vetar dolazimo i odlazimo sa traekta,malo stajanja za gorivo,malo za slikanje,malo da eskiviramo kishi, ode dan ko od sale, a mi mrtvi umorni stizemo u Ajvalik. Grad u kom sam se razocarao, ocekivao sam puno vise da vidim, a ono...bas ko nase Skoplje,sa triput vecom Turskom carsijom,koju sam pretrcao sa jednim gostoljubivim Turcinom koji je hteo da nam pomogne oko smestaja,nista mondensko.. Unapred sam spremio adrese za jeftin smestaj,al ih moj Garmin nije prepoznao na licu mesta. :(

 

29kt4_dscn1895d.jpg

 

Zahvalimo se Turcinu na trudu i brizi i odlucujemo da cemo smestaj traziti sami.. na izlazu grada smo odabrali lepi motelcic sa jos lepsim pogledom i posle kratkog cenkanja oko cene (40eur za dvoje),ulazimo!!

Njih dvojica odose u kupovinu za veceru a ostali se bacili na tusiranje i hladzenje UZA i Piva za veceru.. tako uz caskanje,vecere i piva, prodze i ovaj drugi dan..idemo na spavanje pre 22.00  :D

 

xFwxc_dscn1921o.jpg

 

p.s.Opet samo linkovi od slike...dobra vilo! naucime da sam sredim ovo...hvala unapred !! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

3 dan..Ajvalik,Izmir,Kusadasi..oko 270 km

 

E ovaj dan je ispao onaj za odmor i relaks voznju... Krecemo iz Ajvalika,normalno zaobilazimo veliki Izmir, i pravac Kusadasi,da vidimo kakvo je to mesto...

Uz put smo se spasili od vetra,danas ga nije bilo,ostali su samo mali oblacici koje smo vesto izbegavali... sto da pricam,ostali smo bez reci, divota od mesta,pravo mondensko naselje,nema sto nedostaje..lepota za oci.

 

bSVqh_dscn1899p.jpg

 

Uk9q1_dscn1900.jpg

 

jRbCO_dscn1904p.jpg

 

Posle slikanja sa daljine i zbunjenosti mog garmina oko pripremljenog smestaja ulazimo u grad u potrazi po prenociste... Na samom ulasku istrci menadzer sa ponudom za lep i jeftin smestaj..kaze:20 lira za vas!!(oko 10 eur) aj da vidimo!! Iz prve smo prihvatili lepi bungalov sa kuhinjom,u kampingu i pored bazena..

 

H9hps_dscn1907s.jpg

 

svi usati... ???

 

I4xh6_dscn1909t.jpg

 

sreli smo Tarzana u Kusadasiju

 

21

 

Honda.. ;)

 

mMvdJ_dscn1934.jpg

 

Dare ko po obicaju..trazi kljuceve.. :D

 

J15OI_dscn1916r.jpg

 

DCpGf_dscn1919v.jpg

 

Neki bajkeri kazu: Ja ne vodim zenu sa sobom!! zasto bi je vodio?? evo zasto! Ujna se bacila na posao, vozaci su gladni... Proslo kupanje, rucak pivo, i odlazimo malo u obilazak po gradu.. malo romantike,malo zajebancije,dokazivanje slikarskih sposobnosti.. 8)

 

vnkcT_dscn1923.jpg

 

0ITa4_dscn1925x.jpg

 

0iziz_dscn1927z.jpg

 

kmTE8_dscn1929.jpg

 

u7S8p_dscn1930n.jpg

 

iXjaT_dscn1933n.jpg

 

Da je bilo mesta u kuferu,kupio bi celu porodicu ovih belica!!

 

Uvece se dogovaramo da skrenemo malo sa planiranog...na 20 km od Kusadasija je EFES, grob dve Marije..idemo prvo tamo,pa onda za Pamukkale.. ajmo sad na spavanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo Makedonci !!!

 

Izgleda da ste se odlicno proveli...........samo tako, i uvek sa zenama............pa ........nase su, sto da ih ostvljamo kuci ;)

 

Pozdrav............iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Marokanac... dobio si veliku pusu od moje zene, za tvoj komentar i savet... bdw, idemo dalje!

 

4-ti dan Kusadasi,Efes,Pamukkale,Fetije... oko 400km

 

Danasnji dan pocinje sa punjenjem goriva i odlazak u Efes (20km) Efes star, da stariji nemoze ni biti, na ulazu nas preceka Holidejev naslednik (stari kocijas) i ponudi da za 20 eura odnese nas sve sestoro do ulaska na brdu (oko 4km) kaze:Odozgo vam je uzbrdo i 2km, pa razgledajte ceo grad..

 

dnv5O_dscn1936a.jpg

 

Naravno da smo prihvatili..ko da ide uzbrdo,pa jos i sa punom moto opremom..  :D

 

LO71l_dscn1937r.jpg

 

Ngb1h_dscn1943c.jpg

 

P8pdt_dscn1947.jpg

 

6DTCR_dscn1948uk.jpg

 

NgJXC_dscn1955i.jpg

 

Bilo je i tacaka za mnogobrojne turiste..

 

yF2AH_dscn1959.jpg

 

Na izlazu sam uzjahao najnoviji GoldWing,samo mu katalizator nije bio u redu.. puno je zagadzivao  ;D Bilo sto bilo,ubilismo jedno 2 sata, i idemo dalje:

Nakon 50-tak kilometara od Ajdina prema Nezili, naletim na opomena sa suprotne strane... bice da je radar,pomislih u sebe...aj da namalim! namalim ja tako na 102km/sat i ubacim se u kolonu.. Kad dodzem do pandura,taj izvadi mene i Olija iz kolone,a ostalima kaze: nastavite!

 

Na losem Engleskom,jos losijim Makedonskom ::) ipak odlicnim Turskim kaze: Vozili ste 102, a dozvoljeno je 88 ??? Ipak uzme toki-voki da se dogovori sa kolegama,pa pita koji motor? oba su velika?Jel bio lep vozac? :o kad mu onaj kaze da je bio lep,ja ukapiram da se radi o meni...hahaha Oliju kaze da nastavi,a meni da napise kaznu... Dobro bre serife,kazem ja njemu, (naravno na jeziku koji ne razume) ;)mani sto nam uzimate 2 uer za litar benzina,jos i kazne da placamo!! Upravo zbog toga te i kaznjavam,kaze...sad ces sporije da vozis i manje da trosis.. :P

Uzo mi 200 lira (100 evrica) i nastavimo dalje... Jes vraga da cu sporije da vozim,pomislih kad je hteo da nas pretica mikser sa betonom...mani se corava posla, svi voze brze,a ja da se vucem... GAAAAS..Kad su mi drugari rekli da ce da postuju kolektivnu odgovornost i podele kaznu samnom, jos vise sam dodao gas... al ipak ne brze od Turaka po putu..

Idemo dalje prema Pamukkale... Garmin se malo zbunio zbog novih puteva u izgradnji,pa smo morali pitanjima da nadzemo Pamukkale...a ono... lepota za dusu i oci...

 

UWb9H_19052010009.jpg

 

TH74p_32256140992917901615560.jpg

 

QgdBa_dscn1963.jpg

 

6byHS_dscn1970m.jpg

 

404.jpg

 

Oli se dosta namucio sa tajmerom foto aparata  :-\

 

M1AXo_dscn1980j.jpg

 

Brckali noge u vrucu vodu jedno 2 sata,napunili baterije..i krecemo za Fetije, jos 200km, na pola smo danasnje rute.. Put ka Fetije bio lep,osim malo vece visine od 2023 metara, na koje smo se popeli nespremni,pa se smrzli. ;D Sa planine silazimo u Fetije..lep prizor,mogu ti reci... Ulazimo u grad,opet se svadzam sa Garminom koji nezna zadate adrese,i opet trazimo sami smestaj... :D Nalazimo ga za 15 eura za dvoje,smestimo se i odlazak u grad na veceru... lep ovaj Fetije,pogledacemo ga sutra malo bolje.. Umorni legnemo opet ranije, osim nas dvoje sto smo bili sa zenama,naravno... ;) Mada su i dare i Oli sutradan bili puno veseliji nego ranije... neznam zbog cega..hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

5-ti dan... Fetije,Antalija,Manavgat... oko 400km

 

Eeee ovaj danasnji dan nam bio najlepsi a jos bili i najmanje umorni... zbog cega? evo zbog cega!!

razgledamo Fetije ujutru i setamo po gradu.. stvarno lepo mesto!

 

VhjET_dscn1984b.jpg

 

Kad ono naidzemo na nesvakidasnji prizor koji se bar meni puno dopao.. Devojcice iz osnovne skole skuvali razna jela i prodaju turistima.. bilo je svasta.. od slatkisa do bureka,Gozleme...svega iz Turske kuhinje..Em se deca vezbaju u kuvanju,em turisti probaju Tradicionalna jela.. a kako su samo bila deca zadovoljna kad odaberes njihovo jelo..

 

nm5qi_dscn1985v.jpg

 

JEyde_dscn1986q.jpg

 

Sednemo kasnije na kafu,kad ugledam listic sa reklamom plaze Plave Lagune.. kazem Garminu da nas tamo odnese,a ovaj zbog jucerasnje svadze,danas puno bolje slusa.. :D i pravac Plava Laguna... kasnije sam saznao zasto su ljudi vikali zamnom: Leonardo,Leonardo!!! tu je bio sniman film Plava Laguna... Ovakvu zelenu vodu nisam video do sad nigde...lepota prava..

 

BaddB_dscn1989k.jpg

 

B6Mqj_dscn1990h.jpg

 

8fSUs_dscn1994p.jpg

 

Malo kupanja,malo slikanja..i ajmo ljudi, ceka nas put...

 

in7bf_dscn1995q.jpg

 

T309K_dscn1997c.jpg

 

Jos malo sa daljine Plava Laguna.. Nije bre nas cekao put... vec divota od puta!! ko nije bio na relaciji Fetije-Antalija pored mora,toplo preporucujem da ovo izvozi...

lepe krivinice,jos lepsi pogled ka moru, samo slusas brujanje motora i uzivas... prava DIVOTA, zbog toga i niko danas nije bio umoran!!

 

y8J7W_dscn2007j.jpg

 

WT09c_dscn2009y.jpg

 

Zbog puta i uzivanja mi sad krivo sto nisam vise slikao,al ko da slika kad sam zauzet lepotom voznje...hahaha

 

Na pauzi naz zove Hakan i pita dokle smo?? Tu smo Hakane u blizini, uzivamo..kaze mu Oli, Almo drugovi,idemo Hakan se zabrinuo za nas... idemo!! Ceka nas covek ispred Manavgata,sa sve upaljeno na GoldWingu,kako ga ne bi promasili..

 

9uioB_32256141094012428915560.jpg

 

Vodi nas do mesta dogadzaja..raskomotimo se,jedemo,popijemo,slikamo se...

 

jRzNN_dscn2011.jpg

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/BK/fCqCJ_31306141985858724515560.jpg

 

rP3le_32256141090432339415560.jpg

 

Vise smo slikali case nego sebe... :-\

 

QgnED_dscn2012y.jpg

 

Interesantan prizor koji se ne uklapa uz rok i bajkere... zena na licu mesta sprema i pece Gozleme

 

IXrju_dscn2013o.jpg

 

Ujak sve to mora da prekontrolise i proba prvi.. Lepa organizacija,kulturan skup,vidi se da je ulozeno puno para...al mi nekako malo ljudi... 

Malo kasnije pitamo Hakana: gde da stavimo satore? a ovaj ce: Momenat prijatelji,sad ce vas moj covek odvesti na spavanje..

Koje bre spavanje? ko da spava u brizi? hahaha jos nismo znali da je hotel sa 5 zvezdica ol-inkluziv,koji kosta 200eur za noc,dogovorio gradonacalnik grada za goste iz daleka (to smo mi)hahahah... dare je hteo odma da bezi,al smo ga nekako zaustavili.. kasno je. ko da se sada brine o ceni hotela...idema na spavanje,pa ako je stvarno tako skupo...sutra bezimo, kaze Dare.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

6-ti dan Manavgat.. vreme za odmor

 

Danasnji dan koristimo za odmor i razgledanje kompleksa, za degustaciju Turske kuhinje i kupanje..naravno

 

u19vk_21052010012.jpg

 

dvwMQ_21052010015.jpg

 

qR1OC_21052010016.jpg

 

yh5AQ_dscn2018.jpg

 

B62Mk_dscn2014.jpg

 

VkFko_rscn2023.jpg

 

Dere je od nekoga saznao da je i ovaj prijatelj isto Hakanov gost iz daleka,samo dosao ranije od nas... inace bio je 85kgr.kad je usao u kompleks.. :D

 

mc8OW_dscn2045.jpg

 

aFoGP_dscn2044.jpg

 

j06ZS_dscn2050g.jpg

 

fTCQc_dscn2052lf.jpg

 

Nevidzene dekoracije u trpezariji...

 

0J1lY_dscn2024p.jpg

 

Il4j2_dscn2042o.jpg

 

Takodze i po sobama...

 

sAuHu_dscn2075i.jpg

 

Uvece odemo do mesta skupa..jos kvalitetniji sastavi...iznenadzeni smo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

7-dan.. malo u setnju po okolisu.. defile,zabava..

 

Danas smo hteli da odemo do Antalije,ali na savet Hakana da je grad dosta velik i malo toga moze da se vidi iza zatvorenih vrata mnogobrojnih kompleksa, ipak odemo da starog grada u blizini Manavgata..grad se zove SIDE

 

hBEqI_dscn2025.jpg

 

1gHR0_dscn2028x.jpg

 

KnIEh_dscn2029ga.jpg

 

Sreli smo zemljaka iz naseg grada Prilepa.. ;D

 

sQfzb_dscn2031x.jpg

 

8siap_dscn2033q.jpg

 

VQPOi_dscn2034x.jpg

 

vy0EU_dscn2036.jpg

 

Popodne nas nazvao Hakan na paradu kroz grad i zabavni deo programa..

 

WOiRV_31306141985874724915560.jpg

 

voqFu_31306141986238734015560.jpg

 

LiSFT_dscn2047q.jpg

 

am2Of_dscn2053y.jpg

 

Zaxde_dscn2054c.jpg

 

Uvece je u kampu opet program sa plecacicama iz Brazila..

 

7shtG_31306141985858724515560.jpg

 

nD2y9_dscn2064l.jpg

 

So11M_dscn2066z.jpg

 

2RnYa_dscn2071.jpg

 

Uvece posle zabave, pozdravljamo se sa nasim domacinima uz obecanja da cemo opet doci,i pozivamo ih kod nas,da budu nasi gosti. Odlazimo na spavanje...dosta je odmora, sutra nas ceka put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

8-mi dan... Manavgat,Konja,Aksaraj,Nevsehir,Goreme - Kapadokija, Kulu...oko 750km

 

Ujutru oko pola 9 opet na motore i krecemo ka Kapadokiji...

 

A3Xtt_dscn2076d.jpg

 

9QHNi_dscn2079a.jpg

 

Prelazimo preko planine..1700m, i opet u staro doba, naisli smo i na stare kuce izradzene od blata. Cudna je ova Turska,zacas se nadzes u civilizaciju,nacas u kameno doba..

 

LBr08_odturska001.jpg

 

0zoEn_odturska002.jpg

 

Uz put stanemo kod znaka za Kajseri,kad ono...zvoni telefon, zove Fisun i serije 1001 noci...kaze da su kod njih u Kajseri Burhan,Seherezad,Onur i ostala ekipa i serije... kaze da budemo njihovi gosti  ;):D  ( Ovo je kod nas upalilo,neznam dal se kod vas emituje serija) :D

 

StOK3_odturska005.jpg

 

vfgY6_odturska008.jpg

 

zNj7z_odturska007.jpg

 

x50Qq_odturska009.jpg

 

49hX7_odturska010.jpg

 

OHK9b_odturska016.jpg

 

7IeoE_odturska017.jpg

 

Nesto se u medzuvremenu pokvari vreme..palo je na 9 stepeni ( iznad nule naravno  :-\) pa oblacimo kisna odela i odlucujemo da bezimo sto breze odavde... krecemo prema Ankari, al izdrzasmo do 100km ispred Ankare. Ovaj put Garmin brzo nalazi smestaj, jeftin ali ne bog zna kakav ...sta je tu je..smestimo se i silazimo u restoran ispod na veceri...lepa vecera, al smo pivo morali da pijemo napolje... ipak je muslimanska drzava

 

404.jpg

 

QERoa_odturska029.jpg

 

Najeli se, napili i opet u krevet..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

9-ti dan...Azija,Evropa,preko Ankare,Istambula do Tekirdag...oko  730km

 

ZaNdK_31306141983570667315560.jpg

 

Kafa uz reklame za klubske pidzame...

 

Povratak iz Kapadokije smo sveli na ubrzano putovanje,zbog posla deo ekipe, pa tako nismo imali mnogo vremena da ulazimo u Ankari,Istambulu, ajos manje vremena za stajanje i slikanje..

 

FDG4I_odturska024.jpg

 

nmRXz_odturska025.jpg

 

C4rNo_odturska026.jpg

 

Na Azisko-Evropskoj granici...

 

rIxUR_odturska027.jpg

 

Uvece stizemo u Tekirdag (100km ispred Grcke granice)nalazimo lep smestaj,probamo bazen i pivo i opet u krevet

Naravno..opet mi sa zenama lezemo kasnije, i opet Oli i Dare ujutru veseli... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

10-ti dan... Tekirdag, Asprovalta (za jedne) Skoplje (za druge) 400 i 700 km..

 

Danas krecemo najranije.. 7.30, Ubrzo dolazimo do granice uz zebnju da ce me policija uhapsiti zbog kazne ( ko zna dal ja Hakan vec uplatio) Dobro je..nisu me prepoznali..prolazimo..

 

wvFTq_25052010028.jpg

 

Ulazimo u Grcku uz hvalisanje jer sam prosao sa klubskim oznakima (znate za nas problem sa imenom) :D Opet onaj isti lep,nov autoput od Turske do Soluna..

Za krivinice oko Kavale smo izglasali drugo mesto..jos su prvi oni iz Fetija ka Antaliji... stajemo uzput da se oprostimo od deo ekipe,oni nastavljaju za Skoplje, a ja i Ujak sa zenama ostajemo u Asprovalti jos koji dan!

 

qLXLG_odturska031.jpg

 

m9PNk_odturska033.jpg

 

Ono ostalo nije vrdno spominjati, Oli se javi da su stigli,a mi ostalimalo na kupanje,suncanje, malo toples,malo nudizam... :D

 

QzDY8_odturska034.jpg

 

yZ6HS_odturska035.jpg

 

vNQMp_odturska036.jpg

 

Sva sreca sto smo ostali,kako bi ja imao vremena da sastavim ovaj putopis (za prvi put) obicno nemam vremena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Da rezimiramo...

 

Uvek dok sam citao putepise sam se ljutio zasto niko ne stavlja troskovnik,kako bi oni koji citaju mogli da planiraju svoja putovanja...zbog toga cu da probam malo da preslikam ono sto znam..

Presli smo oko 4500km...Satore smo nosili,al ih nigde nismo otvorili..

3-4 puta smo jeli po restoranima,ostalo smo spremali sami..(ne racunam kompleks od 2 dana) kupovali nesto sitnica i suvenira

samci su potrosili po 800-900 eura  dok mi sa zenama po 1100-1200 eura.

Putevi po Turskoj su lepi,namesta jako rapavi al bezbedni i nema klizanja.. Policija ceka na ulascima i izlascima od grad (ovo vazi za unutar drzave) po turistickim mestima niko vas ne dira.. Najbolje je da se vozi onako ko sto voze lokalni vozaci,koji nikako ne voze prebrzo (120-130)

Narod je gostoljubiv,prijatan i voli da pomaze starncima.. o kradzama nije bilo ni reci..(previse se boje  policije)

bajkeri su uglavnom novi, oni koji imaju puno para,to pokazuju na njihovim Gold Winzima, malo jnih voze R-ove..a ono ostalo one stare Papakije od 50 kubika..(bar sam ja takav utisak stekao)

U svakom slucaju..putovanje je vredelo svaku potrosenu liru,svaku kap znoja i svaki zulj na guzi..

Do sledeceg putoivanja poizdravljam vas u nadi da ce to biti uskoro..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Sjajna turneja.Veliki pozdrav za Vujceta i Vujnu od kojih smo slusali u vezi ovog putovanja za 1.maj i odlicno se druzili.Pozdrav i ostatku ekipe naravno.Ma pozdrav celom Skoplju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Valja ti ova, zemo... ;D

 

Sad ja uštedio, pa ne moram do Turske. Bravooooo...Hvala

 

+PAX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd-Skopje
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 Sp

Sekoja cest momci, vi zaviduvam potajno.

 

Odlicna tura, samo napred i se gledame na nekoja voznja!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja