Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 2010

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno :D

 

Pogledavaj ovaj podforum: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=66.0

 

A početkom jula je BJB vožnja na Mačkov kamen, to ima da bude fešta kao i prošle godine :D

To za Mackov kamen mi se svidja ideja skroz, a odakle se krece ?

 

Iz Beograda, prošle godine sa pumpe Zmaj 1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pa to meni savrseno odgovara, prikljucujem se festi 99%

Zahvaljujem puno na korisnim informacijama :D

Samo jos da ne promasim tacno vreme skupljanja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ček bre malo nešto mi nije jasno - jel ti stigao motor ili si ga poručio-kaparisao? Koliko sam shvatio u temi Cule servis si se raspitivao kod kog dilera da kupiš i da se čeka 15-20 dana? Ako je stig'o mora ga zalijemo protivU uroka i ostalih bašibozluka  ;D :D ;D Pošto ti je prvi motor ne biH bilo loše da ga monumentalno počastiš sa zaštitnom gvožđurijom kod Scube i kum Raleta - plastike su skupe da obrijavaju... (za svaki slučaj, ovako manje boli) Baci pogled na moj motor u Goranovoj (Tini) temi pri dnu strane :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=56218.35

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ček bre malo nešto mi nije jasno - jel ti stigao motor ili si ga poručio-kaparisao? Koliko sam shvatio u temi Cule servis si se raspitivao kod kog dilera da kupiš i da se čeka 15-20 dana? Ako je stig'o mora ga zalijemo protivU uroka i ostalih bašibozluka  ;D :D ;D Pošto ti je prvi motor ne biH bilo loše da ga monumentalno počastiš sa zaštitnom gvožđurijom kod Scube i kum Raleta - plastike su skupe da obrijavaju... (za svaki slučaj, ovako manje boli) Baci pogled na moj motor u Goranovoj (Tini) temi pri dnu strane :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=56218.35

Nego sta nego cemo da ga zalijemo kako valja, procitao sam tu temu celu i moracu i ja da uzmem tu "gvozdjuriju", nego mi nekako deluje ruzniji motor, ali prevashodno je mnogo korisno naravno, moram prvo da uzmem neki top case, koliko sam video svi spominju da je najbolje da odem do Triona i da tamo vidim sta imaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ajd pa da čestitam malo unapred, a za kofer možeš da pogledeaš i kod MotoLanda, oni rade Kappa progeam (ista fabrika, isti kvalitet samo malo jeftinije) i preporučio bih ti K53 (košta oko 18.000) plus metalni nosač (mislim da je oko 5.000). K53 definitvni najlepše stoji na Versysu, ja sam silom prilika stavio Maxiju (K52 kod Kape) ali je 53-ka lepša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ajd pa da čestitam malo unapred, a za kofer možeš da pogledeaš i kod MotoLanda, oni rade Kappa progeam (ista fabrika, isti kvalitet samo malo jeftinije) i preporučio bih ti K53 (košta oko 18.000) plus metalni nosač (mislim da je oko 5.000). K53 definitvni najlepše stoji na Versysu, ja sam silom prilika stavio Maxiju (K52 kod Kape) ali je 53-ka lepša.

 

Hvala ti puno na ovako detaljnom odgovoru, ko ce dati bolji savet nego koleza :D

Dodjem pice sto si i cene napisao :)

Nego sam bas danas citao u nekoj temi kako se neki zale da je na Kappi losijeg kvaliteta plastika i da hoce da se uvije ako se optereti, e sad ne znam koliko tu ima istine i da li je Givi kvalitetniji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nego sam bas danas citao u nekoj temi kako se neki zale da je na Kappi losijeg kvaliteta plastika i da hoce da se uvije ako se optereti, e sad ne znam koliko tu ima istine i da li je Givi kvalitetniji ?

 

Check this out:  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=54581.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

@Boki

Tu temu sam danas bas i citao :)

Skoknucu do Motolanda da vidim sta imaju, ovaj K53 zvuci zanimljivo skroz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa sad, jbg, ne mogu da ti odgovorim konkretno jer Kappu nisam koristio, ali Maxia važi za najbolji Givijev kofer (bolji je od najskupljeg E55 koji se tek uvija) i kod njega ima blagog uvijanja kad se prepuni. Ipak je sve to plastika i kao takvog ga treba prihvatiti. Da nisam naleteo na polovnu Maxiju u jako dobrom stanju i po povoljnoj ceni (sa sve pločom), sigurno bih uzeo K53 bez dvoumljenja. Verujem da ćeš biti zadovoljan, ipak to prolazi evropsku kontrolu kvaliteta i nema fušeraja kao kod kineske "žnj" klase koja se kod nas može naći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pa sad, jbg, ne mogu da ti odgovorim konkretno jer Kappu nisam koristio, ali Maxia važi za najbolji Givijev kofer (bolji je od najskupljeg E55 koji se tek uvija) i kod njega ima blagog uvijanja kad se prepuni. Ipak je sve to plastika i kao takvog ga treba prihvatiti. Da nisam naleteo na polovnu Maxiju u jako dobrom stanju i po povoljnoj ceni (sa sve pločom), sigurno bih uzeo K53 bez dvoumljenja. Verujem da ćeš biti zadovoljan, ipak to prolazi evropsku kontrolu kvaliteta i nema fušeraja kao kod kineske "žnj" klase koja se kod nas može naći

 

Pogledacu i jedan i drugi pa cu doneti sud.

A vidim da svi redom hvale tu Maxiju, samo da vidim jos i koja je razlika u ceni, mislim iskljucivo na novo i sa sve nosacem, ali verujem da je Givi dosta skuplji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Razlika između K52 i K53 (oba Kappa) je smešna i zanemarljiva (nešto oko 100-200 din), a Givijev E52 je bio znatno skuplji-ne znam sadašnju cenu. Ma koji god da uzmeš iz ove klase nećeš pogrešiti, svi su u vrhu ponude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Razlika između K52 i K53 (oba Kappa) je smešna i zanemarljiva (nešto oko 100-200 din), a Givijev E52 je bio znatno skuplji-ne znam sadašnju cenu. Ma koji god da uzmeš iz ove klase nećeš pogrešiti, svi su u vrhu ponude.

 

Ok hvala puno, javljam sta sam uzeo na kraju

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jel ima neki stručnjak da je vozio obe verzije Vesysa? Po magazinima pričaju ovo i ono

a znamo da vole da lupaju pa me zanima jel ih neko s foruma probao back to back.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pa sad, jbg, ne mogu da ti odgovorim konkretno jer Kappu nisam koristio, ali Maxia važi za najbolji Givijev kofer (bolji je od najskupljeg E55 koji se tek uvija) i kod njega ima blagog uvijanja kad se prepuni. Ipak je sve to plastika i kao takvog ga treba prihvatiti. Da nisam naleteo na polovnu Maxiju u jako dobrom stanju i po povoljnoj ceni (sa sve pločom), sigurno bih uzeo K53 bez dvoumljenja. Verujem da ćeš biti zadovoljan, ipak to prolazi evropsku kontrolu kvaliteta i nema fušeraja kao kod kineske "žnj" klase koja se kod nas može naći

 

Evo ja da se oglasim sa malim zakasnjenjem, sasvim slucajno sam nasao preko druga Maxiu E52 polovnu 2 godine ali u extra stanju, ima cak i naslon za suvozaca, on je to dobio uz skuter Kymco xciting pa mu ne treba, e sad odem ja do Triona da pitam za nosace, i cena sa sve ugradnjom je 13000din. Jel se meni to samo cini ili je to stvarno skupo, i jel ima jos negde da se pogledaju nosaci za Givi kofere ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ljudi narucio sam novog Versysa, treba da mi stigne za nekih 10-ak dana, pa me zanima vase misljenje o njemu, i kakva su vam iskustva,

hvala unapred i pozdrav svima

 

Meni jos nije jasno poslije dva mjeseca dobi`li ti taj Versys. ???  Ili sam ja nesto preskocio-propustio. ??? ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Idi u MotoLand i kupi Kappine nosače, isti su a više nego duplo jeftiniji...

 

E to sam hteo da cujem, znaci pravac Motoland koliko vec sutra, samo da imaju na stanju

Hvala Zoki puno, a malo kasnije cemo da pricamo o rol barovima ili sta mi je vec dalje neophodno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ljudi narucio sam novog Versysa, treba da mi stigne za nekih 10-ak dana, pa me zanima vase misljenje o njemu, i kakva su vam iskustva,

hvala unapred i pozdrav svima

 

Meni jos nije jasno poslije dva mjeseca dobi`li ti taj Versys. ???  Ili sam ja nesto preskocio-propustio. ??? ;D ;D ;D

 

Propustio si ti dosta toga :)

Stigao je Versys i vozi se uveliko, nego mi krivo sto nisam uspeo da se iskombinujem za ovu voznju na vlasinu sada za vikend, tako da se za sada vozim solo :D

Iako sam pocetnik ja sam odusevljen motorom, mozda se i sretnemo negde pa se i sam uveris koliko je dobar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ljudi narucio sam novog Versysa, treba da mi stigne za nekih 10-ak dana, pa me zanima vase misljenje o njemu, i kakva su vam iskustva,

hvala unapred i pozdrav svima

 

Meni jos nije jasno poslije dva mjeseca dobi`li ti taj Versys. ???  Ili sam ja nesto preskocio-propustio. ??? ;D ;D ;D

 

Propustio si ti dosta toga :)

Stigao je Versys i vozi se uveliko, nego mi krivo sto nisam uspeo da se iskombinujem za ovu voznju na vlasinu sada za vikend, tako da se za sada vozim solo :D

Iako sam pocetnik ja sam odusevljen motorom, mozda se i sretnemo negde pa se i sam uveris koliko je dobar :D

 

Da je sa srecom i da ga se navozas,a mislim da me poslije Z 750- 2008 koji sam prodao prije mjesec i`po dana nebi odusevio. ;):D

 

dsc00501.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Kappini nosaci u MotoLandu su jeftiniji za 20%...nikako duplo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Hvala puno potrudicu se, a moj je orange :D

Verujem da bi ti se svideo :D.

Nije sto je moj al je bre lep ko lutka :)))))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Kappini nosaci u MotoLandu su jeftiniji za 20%...nikako duplo...

Ej Sale, pa i 20% je ipak jeftinije, samo da li ce da odgovaraju za Givi kofer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Naravno...samo pogledaj da li je sistem kacenja MONOKEY ili MONOLOCK???

 

Milslim da je za MAXIA sve modele MONOKEY,to je i najcesci sistem...

 

Uzivaj....zovi ako nesto treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Naravno...samo pogledaj da li je sistem kacenja MONOKEY ili MONOLOCK???

 

Milslim da je za MAXIA sve modele MONOKEY,to je i najcesci sistem...

 

Uzivaj....zovi ako nesto treba...

 

Monokey je i na ovom, ma nosim ja ceo kofer pa tako je najsigurnije :)

Hvala puno pa se cujemo za neki sledeci deo opreme ili za neku voznju :)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja