Jump to content

Moto Zajednica

honda CRM 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

moze li neko bilo sta da mi kaze o ovom motoru,pozitivno ili negativno,imam neku ponudu za da ga uzmem ali nista ne mogu na netu da nadjem o njemu ,kao da ga niko nema,ima ,znam samo da ima nesto vise KS od standardnih 125 enduro motora,da li je to dobro ili lose pa ih cini mi se nesto manje ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

ponuda je 1992 godiste ,a cena nije tacno definisana jer bih trebao da radim za njega ,odnosno inox ograda je u pitanju,a motor je na carini pa se mislim dal uopste da razmisljam u tom pravcu,ukoliko procenim da je u dobrom stanju ,uzeo bih ga ,malo probao a onda verovatno probao da ga zamenim uz doplatu za neki od najmanje 250 cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Fuel consumption pr. 10 km (6.2 miles): 5.50 litres (1.45 gallons)

 

uh sta li ovo znaci,nije valjda ovo potrosnja na 10 km  ;D ;D

 

Ajde malo logicno razmisli

Rezervoar mu je 10 - 12 lit i po tome sa tom potrosnjom moze da predje 20 - 25 km  ;D  GLUPOSTI

 

Inace dobar motor isti kao CR 125 ( tako trazi na netu ) jedino mu je dodata svetlosna grupa, da moze u saobracaj i malo je rasterecen motor ( nema toliko ks ) da bi duze trajao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

haha,samo da ne nosim kanister sa sobom  ;D,ma slucajno sam ono video na sajtu,pa mi bilo malo nejasno,ne obracam ja bas toliko paznju na potrosnju ,jer ne mogu ja sa njim ni da prelazim neke nenormalne kilometre da bi mi sad to bilo toliko bitno,nikad ja nisam vozio niti imao male potrosace ,pocev od auta pa nadalje ,navikao sam, sipas, gas pa koliko ima, pa ponovo,samo sam mislio da pitam da nema neku skrivenu blesavu manu jer svih modela ima puno,cr ,xl i slicno a ovog nesto niakko da nadjem da procitam malo vise o njemu mada mozda se meni samo tako ucinilo jos uvek sam pocitnik u svemu tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

4 lit/100 ti je plafon za taj ( pod uslovom da je dobro ustelovan ) a sve sto citas za CR 125 isto je i za CRM cak i delovi u masini ( jedino je klip drugaciji ) ram i ogibljenje isto,... jedino je tezi 10 - 15 kg zbog plastika, akomulatora, svetlosne grupe i mozda malo veceg rezervara

CR je takmicarski full cross a CRM je hard enduro, a mozda ga je neko preko vozio i do pijace i prodavnice

Vredi uzeti, ako je u dobrom stanju lepo ces se navozati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4669 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ful kross--citaj--nema signalizaciju, nema papire, godiste sigurno nije to koje pise, sve novo ugradjeno (garancija majstor Mile zvani turpija),...e to je ovde kod nas to  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

zna li neko sta se nalazi kod ove honde u maloj beloj  posudi,odmah  ispod posude ua ulje ,ima jako malo tecnosti ,lici na antifriz mada jen  veliki  hladnjak pun antifriza ,ne mogu da pridjem da izvadim dok ne poskidam one plastike i da vidim sa cime je povezano,nesto me mrzi veceras,ako mi niko veceras ne odgovori sutra ce da radi srafciger,ne mogu da je gledam onako praznu, a na njoj ima nivo za minimum i preporucenu vrednost

vidim da se i neka rasprava vodi o ulju koje se sipa,ja u ovaj jos nisam sipao nikakvo uljemnemam pojma da li je u njemu sinteticko ili mineralno,ja kuci imam pola litra nekog valvoline 2t ulja koje se odnekud naslo kod mene ,sinteticko je ulje,ranija honda mi je bila 4t pa nisam imao potrebu za uljem,dal da dolijem ovaj valvoline ili da trazim neko drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Da nije ulje za zadnju kocnicu

Znaci uzeo si motor, daj utiske, valjda smo zasluzili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

ma danas posle podne sam uzeo motorce,nije za zadnju kocnicu ulje,nasao sam njega ,ma razvalicu ga ujutru i videcu sa cime je povezan,a sto se utisaka tice jos su svezi ,neverovatno je startniji i brzi od 4t honde koju sam vozio ,custom isto 125,od bruke za ovog ne znam ni koliko ima kw,papiri su na carini sutra stizu,mada ja ga danas vec mazao bo blatu ,prelepa stvar ,bar sto se mene tice,malo mi je bilo prpa u pocetku da me ne prevrne nazad jer sam odmah poceo po nekim skladovima pravac uz brdo, ;D,nemam akumulator ,crko ovaj na njemu pa sam sad morao da odustanem ,svetli svetlo ali nije to to,tako da cekam jutro pa da ga detaljno probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Cestitam

 

Bices zadovoljan, dobri su to motori

 

Mislim da ima od 20 do 30 KS sve zavisi sa kog je trzista dosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

Fuel consumption pr. 10 km (6.2 miles): 5.50 litres (1.45 gallons)

 

uh sta li ovo znaci,nije valjda ovo potrosnja na 10 km  ;D ;D

 

lepo ti piše 5.5 na 100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

sad su tek lepo prepravili na ovom bikez ,ranije pisalo 5,5 litara na 10 km,sada pise lepo na 100 km,mada kao i sve kako bijes po gasu,tako i trosi ,a ove male masine mora da se biju po gasu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

zna li neko gde mogu da procitam koja svecica ide na ovu hondu,malkice mi trokira na malom gasu ,preko 6000 vec ujeda  :D ne oseca se nista ,ali ja jos uvek ne smem stalno da vozim preko 6 k obrtaja tako da bih promenio za pocetak svecicu jer ne znam kada je menjana zadnji put,a oznka mi treba jer se tek uvece setim necega a sad mi se ne skida svecica ,video sam samo da je ngk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Imas na netu da nadjes u ngk katalogu koja ide za tvoj motor.Ali ako imas ventil snage(a sigurno imas)to je normalno da je slaba do 6000 obrtaja dok je ventil zatvoren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

nasao sam oznaku u katalogu,porucicu je sutra da probam sta se desava ,ova sadasnja "lepo " izgleda .motor ima ventil snage,i drasticno se menja preko 6 k obrtaja ali osecam ponekad da mi trokira kad je u vecem stepenu prenosa a na malim obrtajima ,kao da nece lepo da progune a mozda ja pogresno vozim " cvaju"  ;D drugacije je od 4t koga sma vozio i vecim stepenom a on samo sklkjocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4669 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nek je sa srecom prijatelju !!! Ful sintetik dvotaktol i grejanje bar tri minuta pre voznje i trajace.Polako pa po gasu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

ventil ne smanjuje snagu na malim obrtajima već je postavljen da bi je povećao. sigurno te nešto zeza oko njega

 

 

Ne zeza nista tako cvaja treba da radi,uzmi probaj vozi je sa zatvorenim ventilom,nece imati to naglo ubrzanje i ici ce kao k.....c,i obrnuto sa otvorenim ventilom ce jedva krenuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ne treba. on je zatvoren na malim obrtajima da bi i tad imao snage. on sliži da ispegla snagu a ne da bi išo samo na punom gasu. sa zatvorenim ventilom bi išo super ali samo do 7 a sa otvorenim ne bi imao sange do 7. nije to neka nauka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: v strom dl-650

kako ja da znam dal je ovo kod mene otvoreno ili nije ,viri samo osovinica kao na ventilu za vodu,nema niceg na vrhu,mislim kao polugica i slicno,u dnu mu je neka ekcentar plocica koja je pricvrscena inbusom,cini mi se da ona plocica moze da se okrene i nazad,sada je usmerena ka napred u pravcu kretanja,mada pretpostvljam da je otvoren jer preko 6 k drasticno ubrzava ,a i pre toga je za moj pojam odlican,ne verujem da moze nesto vise da se ocekuje od 125 cm,samo jos krila pa da poleti  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja