Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Evo da predstavim i ja moju masinu. Motor je 2006to godiste, inace pretrpeo je jedan pad pri brzini od nekih 90-100 km/h ali sve je u redu sa mnom i sa njim.  Na skutu je ukrivljena viljuska (trougao) i leva plastika za nogu suvozaca je izlomljena ali jos uvek sluzi svrsi.  Bitno je da moze da se vozi. Tehnicke karakteristike su za mene dobre, ima 9 konja,pouzdan agregat, veoma startan i brz (brzi od svih kineza cak i od 150 ccm) i neudoban je strasno (sto je problem zato sto volim da putujem).. Vecih problema sa njim nisam imao, pokazao se odlicno.. Ako vas bilo sta zanima pitajte..

 

I jedan foto sesion naravno   :)

 

XKI4n_bild1354.jpg

 

9DiPQ_bild1357o.jpg

 

IRfp7_bild1358.jpg

 

LKQDu_bild2083.jpg

 

DXJDz_bild2084.jpg

 

ONOEP_bild2085.jpg

 

Pred put, natovaren i spreman  ;)

 

0c6twmfkbq9bve1nsle.jpg

 

Malo grupnih slika :)

 

676a2ca7e6.jpg

 

9354c64fbc.jpg

 

Kaciga  ;D

 

b538119cb1.jpg

 

0a5728c5d8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo da predstavim i ja moju masinu. Motor je 2006to godiste, inace pretrpeo je jedan pad pri brzini od nekih 90-100 km/h ali sve je u redu sa mnom i sa njim.  Na skutu je ukrivljena viljuska (trougao) i leva plastika za nogu suvozaca je izlomljena ali jos uvek sluzi svrsi.  Bitno je da moze da se vozi. Tehnicke karakteristike su za mene dobre, ima 9 konja,pouzdan agregat, veoma startan i brz (brzi od svih kineza cak i od 150 ccm)

 

 

 

Neće biti. Moj Outlook ima 13 i kusur konja, znatno više od ostalih u 150 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Evo da predstavim i ja moju masinu. Motor je 2006to godiste, inace pretrpeo je jedan pad pri brzini od nekih 90-100 km/h ali sve je u redu sa mnom i sa njim.  Na skutu je ukrivljena viljuska (trougao) i leva plastika za nogu suvozaca je izlomljena ali jos uvek sluzi svrsi.  Bitno je da moze da se vozi. Tehnicke karakteristike su za mene dobre, ima 9 konja,pouzdan agregat, veoma startan i brz (brzi od svih kineza cak i od 150 ccm)

 

 

 

Neće biti. Moj Outlook ima 13 i kusur konja, znatno više od ostalih u 150 kubika.

 

 

Moguce, nisam se lepo izrazio... (: Trkao sam se sa dva neka sprinta od 150 ccm i sa jos jednim kinezom jbm li ga koje marke.. I bio sam bolji i u ubrzanju i malo na krajnjoj.. Ali ne znam u kakvom su stanju bili tako da je to relativno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sprint, Cfmoto, Echarm,ExplorerJonway...svi imaju 8-9 konja i naravno da smo brži od njih. Al od mog ljubimca. Ipak je Keeway najbolji kineski proizvođač, a od lane i Beneli je u njihovom vlasništvu tako da će sve manje biti Kinez. Doduše, ja bi voleo da budem ko Kinez vitak, al eto, ne ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Promenom ovog vremena i motor je poceo da stuca na vecem gasu. Kontao sam da mu treba vise vazduha pa sam skinuo poklopac filtera. Filter je dotrajao i zreo je za zamenu ali to cu tek na prolece. Primetio sam da ide mnogo, mnogo bolje, stvarno dobro vuce kad nema poklopca.. Jest da se dere mnogo ali dobro.. Bar dise normalno.. Moze li to da steti nekako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Može, uvlači prašinu. Izduvaj ili operi sunđer i naprskaj malo WD-40 da ga omastiš. A ako je papirni uložak, takođe ga izduvaj kompresorom negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ocistio sam filter ali opet nece da ide kad vratim poklopac. Jedino da pogledam gde je sraf za smesu pa da probam tu da ga ustelujem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Može, uvlači prašinu. Izduvaj ili operi sunđer i naprskaj malo WD-40 da ga omastiš.

 

Ispravka, ne koristi WD-40 za ovo. WD-40 se sastoji od kombinacije kiselina (za razbijanje zapeklih mehaničkih spojeva) i mineralnih ulja (za podmazivanje istih) i može da deluje abrazivno na razne vrste gume, plastike, sunđera, ukratko na sve što nije metalno.

 

Za filter vazduha se preporučuje mešavina benzina i ulja, ili neki sprej za podmazivanje na bazi ulja (samo da nije iz kategorije kao i WD).

 

Pregledaj cev koja povezuje kutiju filtera vazduha i karburator (da nije zapušena), ili našteluj karb, jedno od ta dva pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Cev sto vodi od filtera do karba je bas velika, ne verujem da je ona mogla da zapusi. A sto se tice namascivanja filtera ne bih stavljao nista na njega. Kad ga operem i dobro prosusim fenom i na suncu nece da vuce dok se potpuno ne osusi. Kad je vlazan onda se lepi sam za sebe posto je oblika kao harmonika. Mislim da bi sa necim masnim bilo jos gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

WD 40 je sredstvo protiv vlage i jako fino sredstvo za podmazivanje koje jako lepo prodire i sitne pore i zato služi i ko odvijač. Nema kiselina niti ikakvih abraziva i sasvim neutralno se ponaša na plastici. Zbog svoje blage masnoće može da služi u tankom sloju kao diskretni omašćivač sunđerastioh filtera koje ne nagriza, naravno ko priručno sredstvo, mada ga mnogi koriste stalno. Postoji namensko sredstvo baš za to al...Benzin razjeda sunđer a samo ulje, recimo motorno, je pregusto za nanošenje na filter usisnika, a rastvoreno benzinom em najeda em biva potom previše masno, odnosno smanjuje protočnost vazduhu jer benzin ispari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo dve ispravke, direktno sa sajta WD-40

 

"Polycarbonate and clear polystyrene plastic are among the few surfaces on which to avoid using a petroleum-based product like WD-40."

 

Znači, em je na bazi benzina, em može da ošteti neke vrste plastike. Imam upozorenje od majstora da skida lepak (znači uklanja lepljivu traku i nalepnice) i oštećuje gumu (držite ga dalje od točkova). Inače, na netu ima dosta debata da li oštećuje plastike ili ne (proizvođač tvrdi da to ne radi, a ima ljudi koji su sigurni da dugoročno izlaganje čini plastike krtijim). Mislim da je bolje biti siguran i koristiti ga kontrolisano i samo na mehaničkim delovima.

 

Za sunđerasti filter vazduha je najbolje koristiti specijalizovan sprej sa razblaženim uljem, a još jedna alternativa nanošenja je staviti filter i malo običnog ulja za agregat u plastičnu kesicu i dobro ga izgnječiti, tako se ulje lepo rasporedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

agility nosi agregat kao i svi ostali kineski skuteri kopiju GY6. Tako da su jednaki, mozda je kod tebe drugaciji prenos, pa peglas ostale ali sto se agregata tice sve je isto i dobro su se pokazali iako su kopije hondinog gy6, trenutno imam jednog rasklopljenog iz znatizelje da vidim sta i kako je posle 4000km i sve je jos kao novo nigde zazora-lufta karike ne pustaju, lezajevi odlicni itd itd.

 

 

Skuter ne izgleda kao da je pao sa 90-100km/h nista nije izlomljeno pa cak ni ogrebano, da nije bila manja brzina ipak je to ozbiljna brzina???

 

Evo ti service manual da budem od koristi :

 

http://www.scribd.com/doc/28343895/Kymco-Agility-125-Service-Manual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

@nolezmaj

 

Svakodnevno radim sa castrolovim wd-om i jos uvek nisam imao prilike da vidim sta je ostetio-nagrizao osim sto cisti koroziju i podmazuje,razradjuje delove. Takodje filtere prespricam sa njim i nema stete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Petroleum based ne znači benzin već neki produkt nafte. Za informaciju, sva ženska kozmetika, u smislu krema je istog praporekla. Stiropor je recimo produkt direktno iz polistirena. Plastične čaše za kafu su na tu temu i one se odmah rastope od benzina. Takvih plastika nema na motorciklu, još manje ne u usisnom sistemu gde su temperature dosta visoke, a polistiren proizvodi imaju jako nisku tačku topljenja. Lično, nikad nikakav problem sa WD-om nisam imao. Redovno ga koristim na svim mogućim mestima gde ima plastike. Da, nalepnice su isto sa posebnim lepilom, koje i alkohol rastapa, tako da je WD jedno jako upotrebljivo sredstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

agility nosi agregat kao i svi ostali kineski skuteri kopiju GY6.

 

 

Molim da se notira da je Kymco rodom sa Tajvana, a ne iz Kine.

 

@Merkuu: Zar nije originalni Agility imao sediste iz dva dela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

agility nosi agregat kao i svi ostali kineski skuteri kopiju GY6. Tako da su jednaki, mozda je kod tebe drugaciji prenos, pa peglas ostale ali sto se agregata tice sve je isto i dobro su se pokazali iako su kopije hondinog gy6, trenutno imam jednog rasklopljenog iz znatizelje da vidim sta i kako je posle 4000km i sve je jos kao novo nigde zazora-lufta karike ne pustaju, lezajevi odlicni itd itd.

 

 

Skuter ne izgleda kao da je pao sa 90-100km/h nista nije izlomljeno pa cak ni ogrebano, da nije bila manja brzina ipak je to ozbiljna brzina???

 

Evo ti service manual da budem od koristi :

 

http://www.scribd.com/doc/28343895/Kymco-Agility-125-Service-Manual

 

Pa ja sam isao 113 po satu dobro se secam i jos je bio mladji rodjak sa mnom. Tek razradjen motor i tek sam bio dobio vozacku. Prvi put sam vozio tim putem, bio je ogroman pravac pre krivine gde sam i navukao maximum. Kasno me je upozorio na zajebanu krivinu, naglo sam zabo kocnice na momenat 15ak metara pre krivine i onda jednostavno se prepustio i pokusao da se bacim sa motora. Sledece cega se secam je mrak, nebo, mrak i kada sam otvorio oci motor je smanjivao gas i ugasio se na kraju. Ja ustao sa bolom u predelu desnog kuka i velikom oderotinom na ledjima. Momci koji su pritrcali i pomogli mi da izvadim motor iz kanala rekli su da je leteo preko ograde visoke oko metar i po. Jos je bio lansiran iz kanala ispod. Pricam o brzinama po satu, znamo da su po GPS-u te brzine i do 20 km/h manje. Prvo sto sam ocekivao da vidim su plastike u komadima ali prevario sam se. Samo je napukla plastika za noge suvozaca sa leve strane. Ni dan danas mi nije jasno kako nista vise nije puklo. Izgrebana je jos plastika na guvernali i to je sve..

 

Sto se tice agregata ja sam i vise nego zadovoljan njime, odlicno ubrzanje i sto je najvaznije pouzdanost. I gotovo je nemoguce pregrejati ga. Vozio sam ga bas,bas dosta, pravio sam ogromne ture apsolutno bez gasenja i nije ni stucnuo.

 

Sto se tice filtera za sada ga necu dirati. Videcu da ga zamenim na prolece kad krene sezona ako budem ostajao na skuteru, ako kupim nesto sa kvacilom onda ce skut ostati caletu pa nek on menja i nek se zanima time.

 

I hvala za manual ja mislim da vec imam jedan za People 125 i za Agility City 125..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

agility nosi agregat kao i svi ostali kineski skuteri kopiju GY6.

 

 

Molim da se notira da je Kymco rodom sa Tajvana, a ne iz Kine.

 

@Merkuu: Zar nije originalni Agility imao sediste iz dva dela?

 

Agility 50 ima sediste iz dva dela.. Po meni nije toliko prakticno zato sto mora kljucem da se otvara cep rezervoara ali imam osecaj da je udobniji malo taj deo za suvozaca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

 

Agility 50 ima sediste iz dva dela.. Po meni nije toliko prakticno zato sto mora kljucem da se otvara cep rezervoara ali imam osecaj da je udobniji malo taj deo za suvozaca..

 

Da, u pravu si. Ne znam kako je kod tebe, ali sediste je jedino cime za sada nisam zadovoljan na Agility City-u. Pad u vozackom delu je suvise strm i ne drzi previse dobro. Sto se tice agregata, mislim da su identicni?

 

snaga - 9,5 ks (7 kW) pri 7.500 okr/min

obrtni moment - 9,6 Nm pri 6.500 okr/min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

@đunta&Damir

 

Okej, onda grešim, nezgodno je što proizvođač krije sastojke - koga god da sam pitao (i od stručnih ljudi) svako mi je dao drugačije namene i upozorenje gde sme gde ne sme. Jedan tip (vrlo iskusan motociklista i mehaničar) ga je čak koristio umesto voska, tako što ga je špricao preko svih plastika skutera, ubeđen da je jedan od sastojaka silikon, i da ih tako štiti... :blink:

 

@Merkuu

 

Dobro je da si čitav, ja sam pao sa skutera pri 60-tak na sat i posle se oporavljao kod fiziterapeuta skoro dva meseca. Šta si imao od opreme na sebi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Uh taj pad je bas ubitacan.. kao da je pravljen da ga vozis stalno uzbrdo.. i mnogo je visoko sediste, posle duze voznje imam potrebu da podignem noge na nesto vise, prepone me ubiju.. Mislio sam da su nizbrdicu resili na novom modelu :stabre:

 

A sto se tice masine ne znam, moguce da su iste.. Mada u kvalitet ne treba sumnjati.. cuo sam da su im radilice dosta dobre ali to cu tek proveriti za koju godinu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

@đunta&Damir

 

Okej, onda grešim, nezgodno je što proizvođač krije sastojke - koga god da sam pitao (i od stručnih ljudi) svako mi je dao drugačije namene i upozorenje gde sme gde ne sme. Jedan tip (vrlo iskusan motociklista i mehaničar) ga je čak koristio umesto voska, tako što ga je špricao preko svih plastika skutera, ubeđen da je jedan od sastojaka silikon, i da ih tako štiti... :blink:

 

@Merkuu

 

Dobro je da si čitav, ja sam pao sa skutera pri 60-tak na sat i posle se oporavljao kod fiziterapeuta skoro dva meseca. Šta si imao od opreme na sebi?

 

Neces verovati ali samo slemic koji se otkopcao kada sam tresnuo. Ne znam da li je pomogao sta, ali osim gore dve pomenute povrede i blago nagnjecenog malog prsta na ruci nijednu ogrebotinu nisam imao. 3 septembar mi je drugi rodjendan, za taj dan obicno skupljam pare da castim drustvo, bude veselije nego za pravi rodjendan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Ja nesto kapiram da onaj momak sto pravi sedista za velike motore, moze da napravi i dobro sediste za ovaj skuter. Bar malo da popravi, vozacki deo i poveca visinu odmorista. :)

 

kymco-agility-city-125-lateral-izquierdo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Koliko znam, agility se radio u kini dok ostali modeli na taiwanu. To vam dodje isto kao sto se i fijat radi u srbiji a italijan je. Takodje piaggio ima par modela koje rade kinezi. Naravno sve pod nadzorom njihovih inzinjera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Pa verovatno da moze..

 

Uh al je leeep.. Jest da volim kvacilo ali skuteri su mi nekako u srcu. Kad ga gledam ovako pre bih kupio skuter nego nesto na kvacilo 8) Mada moram da odrastem jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Koliko znam, agility se radio u kini dok ostali modeli na taiwanu. To vam dodje isto kao sto se i fijat radi u srbiji a italijan je. Takodje piaggio ima par modela koje rade kinezi. Naravno sve pod nadzorom njihovih inzinjera.

 

Nesto mi je tesko da poverujem da Kinezi i Tajvanci rade zajedno bilo sta, osim da ratuju medjusobno.

 

Opet, sasav je svet profita, ne kazem da nije istina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja