Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Ovako konacno sam se odlucio da uzmem nesto za sezonu koja sledi ( btw prvi motor a da nije sa automatskim menjacom. Pesice sam napravio 200+km :) u obilascima iscitao sve moguce teme zadnjih 10-tak dana po netu i recimo da je izbor zaista skroman ( za novac koji bih mogao da ulozim oko 1500 E tj ako se stisnem al max da se stisnem 2000 E ).

Hm sta se trazi pa recimo moja zelja da ima 2 cilindra ( zbog zvuka - sve koje sam turirao a imali su 2 cilindra mnooooogo bolje zvuce ) a tu negde se uklapa i kubikaza od recimo 250 cc . ( Naravno i modeli od 125 cc ulaze u obzir ali ipak 188cm i 105 kg+ jos ako neko sedne samnom ? mislim da su slabasni za bilo sta ). Krajnja brzina mi apsolutno nije imperativ ali recimo da nije ispod bar 80km, cisto ako nekad uopste pozelim da predjem 100+km-a sa njim ali nikad vise od 100-150km ( mozda jednom godisnje ) Uglavnom bi sluzio za kraca putovanja do 20 km max ( kad mi dodje da uzivam i ono vozim se mozda 10-tak puta godisnje ) i ono klasicno svaki dan 2-3 puta po 2 km od kuce do kafica 50 dana godisnje MAX zbog studija i sl . Ah da izgled je naravno iperativ.

 

****

E sad postoji i drugi deo problema, na jednoj strani novi " kinezi " u obliku Mondial 250mct ( kod sam bas danas video i probao, nenormalno udoban zvuk ekstra ali prodavac nemoze nista vise da kaze, njegov serviser isto, tj na celom ex YU netu nema info-a za njega - samo neki turski... a on izgleda ovako :

 

YXHmW_mondial250mct1zv3.th.jpg

 

motor je 250 cc 19 KS ( najaci od svih ponudjenih ) 4 T je 2 cilindra... potrosnje ne preko 3 L ( ali samo brzinomer od instrumenata )

CENA: 2010 Evra ( kredit na 6 g mesecno 30 evra bez ucesca ) ( servis u Nisu godinu dana garancija ili 6 000 km ) sa besplatnim servisom na 1000 km

za njega nemam sajt jer jednostavno ko sto sam reko nigde nisam mogo da nadjem nesto o njemu a zbog servisa i cene mi najvise odgovara...

*****

 

Druga opcija je KinRoad XT250-16 o njemu sam nasao neki stur info ali slabo iskreno sve u svemu ipak poznatiji model ima i uvoznika kod nas. Isto je 250 cc malo slabiji po meni lepsi ( i ima dosta bolje instrumente i veci broj istih na samom rezervoaru sto nijedan drugi nema ) nisam ga video uzivo . ( e sad njegov servis je samo u BG sto bi meni predstavljalo veci problem jer ako se pokvari da ga teram do BG ima da iskosta ko pola motor )

 

404.jpg

 

http://www.topshop.co.yu/

 

*******

Treca opcija po meni nekako najpopularniji i "najbolji" Kinez KeeWay ( servis ekstra ima u Nisu isto kao i za Mondial udoban je lep ali ovaj model koji mi se uklapa cenovno je samo 125 cc i zvuk je ono ... :( ko MZ ili neka Java a ovaj sto bih voleo tj Super Shadow je 700 E+ tako da nikako nece moci on :( E sad ako mislite da je dosta bolji od ovih 2 iznad pa nek ide zivot uzecu 125 ( mada se tad postavlja pitanje i modela PRINC 125cc i KinRoad-a za samo 1500 Evra cak mislim da sam negde vidjao jedan model za 1300 evra od 125 cc pod imenom Princ ali nasao sam i jos jedan za 1500 pod cudnim imenom ,JL150-5 ( na http://www.veromotors.co.yu ) al opet nekako mi jedan cilindar uopste ne lezi za ove motore.

 

a da slika najslabijeg keeway-a

 

uixZm_superlightwt5.th.jpg

 

www.keeway.co.yu

 

 

-------------

 

Ako neko ima iskustva sa ovim modelima bio bih veoma zahvalan za jedan TACAN i potup odgovor sta uzeti sa svim svojim manama i prednostima.

 

p.s. Znam da su kinezi i sta sve ide uz to :) Razmisljao sam i o polovnom recimo Yamaha Virago ili neki od Kawasakija ( al nije to to tj jeste al ono sto mi se dopada polovno kosta 3000+ E ) taj cenovni rang 2000 E tesko moze da se kupi nesto DOBRO od japanaca da je malo preslo da je obavezno MLADO ( min 2000+god. lepo ocuvano da nije maltretirano da je CISTO ( necu da se kacim sa majstorima i starim krsevima cimanjem i sl. ) i da je 250 ccc i 2 cilindra - za vecu kubikazu nemam novca a i za pocetak je ovo ok ( kasnije mozda i udje neki dragster neka V kombinacija ( obovazav V raspored recimo od 500+cc ili sl. :) ) + jeftinija registracija a i trose ko upaljac isto bitno... a i nece se bas mnogo prelaziti sa njim kao sto sam rekao , ipak imam auto za bilo sta ozbiljnije, duze, pouzdanije ...

 

Hvala unapred svima na pomoci, mislim da cu ovde ipak dobiti dosta konkretnije odgovore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

da pomognem i sam sebi ujedno pomazuci da vi meni pomognete dakle od 125 cc sam odustao ono zvanicno a za 2000 evra mogu kupiti kod nas 250cc 2 cilindra nov samo ova dva modela.

 

Prvi Mondial 250mct slika :

BSW7R_mondial250mct1zv3.th.jpg

 

 

za koga imam servis u Nisu ( ali nigde osim nekih nerazumljivih turskih sajtova nemogu naci info, serviser a i prodavac nista nemogu reci jer samo sto je stigo za sajam pa ni oni neznaju kako se koliko kvari i sl) ima 250cc 2 cilindra ekstra dobar zvuk , veoma udoban ... malo je veci od KinRoada ( i naravno prodaje se u Nisu probo sam menjac kao u med ide sve mi je ok ) - kolko mogu da vidim problem su hromirani delovi dok se na motor niko ne zali ( cito kolko tolko preko google translatora i sl. ), dakle cimam se zbog njega jer nikako nemogu da nadjem dosta pouzdanih informacija pa ako imate o njemu recite.

 

Drugi je popularni kolko mogu da vidim kod nas KinRoad 250 slika:

404.jpg

za koga nema servis nigde osim u BG-u ( mislim da je to veci problem ) - za kog sam naso kod nas neka iskustva kod nas, kazu da je ok. Ima dosta bolje instrumente ( Mondial ima samo kilometar sat ) pokazivace ... prednji i zadnji dubok branik...

 

dakle 2000 evra je MAX,

250cc i 2 cilindra 4 takta masinu obavezno !

naravno ako imate jos neki predlog recite ili iskustva sa ovim gore mozda neki treci

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

U ti kategoriju mozes uracunati i sledeci motor QINGQI VISTA QM 250

Kinez, ima dosta opreme (cak ima i lampicu koja te upozorava da ti zvoni mobilni)

Ja nemam taj model od njih, vec QM 125-10V, moje iskustvo sa tim motorom je opisano na ova dva sajta.

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=2750&highlight=qingqi+125

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=5551

 

kao sto vidis kvalitet je glavni problem, al' sta ocekivati za tu cijenu.

 

Ovaj sam i vozio, problem je volan jer ručkama udaram u koljena prilikom okretanja u malom prostoru, ali ja sam visok 191 cm.

 

Karakteristike Viste QM 250:

2 cilindra redno (ovo mu je mana koliko sam shvatio iz tvoje price), 4 takta

16 KS pri 8.500 o/min.

 

Za ova dva modela koja si naveo ne znam ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

naravno da sam i njega uzimao u obzir ( procitao tvoju i slicne teme kao i ostale na forumu neke i po 10-tak puta ) ali nazalost cena mu izlazi izvan 2000 evra mislim da je oko 2700 ??? :( a ja imam 2 000 tj to je neki max al max koji bi mogao da skupim :( a kad se setim kacige polaganja... registrovanja uhh

 

hvala za ponudu gledo sam ga ( nisi me razumeo nije mana redni samo sam reko da lepse izgleda V raspored. iskreno to je zadnja stavka koju bih uopste pogledao u ovom cenovnom rangu )

 

uh sto vise citam i gledam sve se vise nerviram !@%!#^!#^

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Zdravo,

Prvo èestitke na izboru èopera za motor koji bi voleo da voziš.

Ja imam Hondu Shadowa 600 i mogu ti reci da mi je srce kao kanister od 25 litara.Voleo bi da i ti jednog dana budeš u sedlu jednog takvog,

Moj savet ti je da saèekaš.Namuži se još malo, strpi se i onda uzmi nešto što je DOBRO.Predložio bi ti Hondu Shadowa 250,Takav bajk 1997-98 sigurno æe te bolje i duže služiti nego glanc nov Kinez.Poverenje i sigurnost u motor je veoma važno a motr kvaliteta kao što je Honda æe ti to sigurno pružiti.Nemoj se zaletati ,jer te to može na kraju koštati mnogo živaca i novaca.Zna se koji su motori kvalitetni .Ne želim da vreðam vlasnike Kineza ali ti je istina.J a sam 6 godina štedeo za polovni bajk, ali sada znam šta vozim i bez imalo straha bi se usudio da krenem bilo gde sa njim.Pre dve godine sam vozio Niš-Virovitica -Niš bez ikakvih problema i ni jednog trenutka mi nije palo nas pamet da bi motor mogao da zakaže. O tome ti pirèam.

Strpi se prijatelju ,štedi i onda uzmi bajk koji æe ti mamiti osmeh na licu svaki put kadpomisliš na njega.

Tvoj brat ZMAJ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

hvala pa nekako sam prerastao brzince nemam pojma ovo je ono bas da mi srce bude puno i da uzivam i u voznji i u zvuku ma u svemu. Uh gledo sam shedowe zaista su ok gledao sam i male virago ali shedow je ipak bolji samo je dosta skuplji od mog trenutnog budzeta :( a jos jednu sezonu da vozim tomos automatik nemogu... tako cekajuci procice mi zivot, jednostavno moram nesto da vozim letos jel ako ga sad neuzmem posle ko zna kada cu imati priliku da imam ovaj novac koji ce otici na ko zna koju stranu

Iskreno u Nisu je ocajan izbor kako novih tako i polovnih chopera :(

 

hvala na podrsci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ma gledao sam sve moguce i nemogu sajtove i nase i hr i mobile i slicne strane al nikako se nemogu uklopiti sa onim sto zelim. 250 cc 4t 2 cil. mladje od 2000 god. ili nov kinez tj ovaj turski . Polovno nista se ne uklapa osim recimo rabela od 125cc ( a necu 125cc ) ili viraga 125cc isto i to jedva da se uklopim recimo 98-99 god. Nije to to mislim bar

 

nekako ga cenim da ce me ovi novi duze voziti od tako starih polovnjaka ko zna kakvih zar ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Nije to to mislim bar

nekako ga cenim da ce me ovi novi duze voziti od tako starih polovnjaka ko zna kakvih zar ne ?

:evil: NEÆE!!!! al' tu temu smo veæ pretresali par puta!!! :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Zasto ne kupis neki polovan skuter i vozis godinu il dve dok ne skupis jos para za nesto ozbiljnije. Na dobrom skuteru neces izgubiti mnogo na vrednosti, a ne vozis automatika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
Nije to to mislim bar

nekako ga cenim da ce me ovi novi duze voziti od tako starih polovnjaka ko zna kakvih zar ne ?

:evil: NEÆE!!!! al' tu temu smo veæ pretresali par puta!!! :roll:

 

potpuno se slazem. To mi je isto kao kad se razmislja o kupovini automobila. Da li cu dati 6000e za polovnog forda, opela, VW starog 5 godina ili iste te pare za novok yuga. Sigurno da ce ovi polovnjaci duze trajati i manje kostati na duze staze.

 

Ali odluka je na tebi, pa ti dobro razmisli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ovaj moj Virago 250 svapski bio oko 1800 registrovan na mene,95' god,

sa dodatnom opremom(samo menjao ulje i semeringe na vilama=skoro dzaba).A koliko znam toga tamo dosta ima,a opet cini mi se bolje nego nov kinez.I kad ti dojadi ko ce ti otkupiti polovnog kineza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

uh ubediste me + jos nekoliko mojih drugova da odustanem od kineza ( turaka ) i sl.

 

zadnjih par dana sam u potrazi i za sad mogu da kazem da sam suzio izbor na 2-3 modela ali vise od tome mozete naci u novoj temi koju sam pokrenuo ( posto je i vezana za nove momente a da ova nebi otisla u off topic mozda a i mozda neko ili ja pozeli da dopise u njoj iskustva sa tim modelima.

 

dakle izbor je virago 250 , rebel 250 do maraudera 250 ... a ko zeli da mi pomogne a i da pogleda o svemu neka klikne na link ka sledecoj temi

 

: http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?p=80128#80128

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?p=80128#80128

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja