Jump to content

Moto Zajednica

3. Moto GP Le Man, Francuska

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

1 46 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team Yamaha 290.6 1'33.408

2 99 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team Yamaha 283.5 1'33.462 0.054 / 0.054

3 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 279.3 1'33.573 0.165 / 0.111

4 27 Casey STONER AUS Ducati Marlboro Team Ducati 288.8 1'33.824 0.416 / 0.251

5 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Marlboro Team Ducati 284.1 1'33.845 0.437 / 0.021

6 14 Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP Honda 290.0 1'34.074 0.666 / 0.229

7 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 280.1 1'34.204 0.796 / 0.130

8 5 Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 276.6 1'34.304 0.896 / 0.100

9 65 Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 281.5 1'34.306 0.898 / 0.002

10 41 Aleix ESPARGARO SPA Pramac Racing Team Ducati 281.2 1'34.514 1.106 / 0.208

11 33 Marco MELANDRI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 286.2 1'34.523 1.115 / 0.009

12 11 Ben SPIES USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 287.5 1'34.920 1.512 / 0.397

13 58 Marco SIMONCELLI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 279.3 1'34.942 1.534 / 0.022

14 7 Hiroshi AOYAMA JPN Interwetten Honda MotoGP Honda 285.8 1'34.979 1.571 / 0.037

15 40 Hector BARBERA SPA Paginas Amarillas Aspar Ducati 278.0 1'35.323 1.915 / 0.344

16 36 Mika KALLIO FIN Pramac Racing Team Ducati 278.5 1'35.810 2.402 / 0.487

19 Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki

 

 

Rossi zavrnuo četvrtu svećicu(290,6km/h), Lalajko prognozira Rossija na 1.-om mestu, mora da će sneg sutra u LeManu... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Rossi zavrnuo četvrtu svećicu(290,6km/h), Lalajko prognozira Rossija na 1.-om mestu, mora da će sneg sutra u LeManu... ::)

 

  Pokusava Lalajko da skine ljubimcu maler pa ga nije stavio na prvo mesto . Ja imam utisak da je Rosi tek trecu svecicu zategao  a za cetvrtu ima jos vremena :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pronto upomoc! Sta kaze?

 

 

Uz izvinjenje,sto ste cekali prakticno citav dan (posebno uredniku),evo ukratko prevoda onoga sto je rekao Melandri.

Prvo je pitanje bilo vezano za proslogodisnju trku,gde Marko odgovara kako je to bila trka posle koje je definitivno prestao da misli da je prelazak u Kawaski bio pogresan potez.Drugo mesto sa privatnim timom,koji je uzgred bio otpisan od svih,donelo je njemu i citavom timu puno radosti i zelje za dalju borbu,uprkos neizvesnoj buducnosti.

Drugo pitanje je vezano za ovu sezonu,za koju kaze da je pocela grozno.Testovi sa pocetka nedelje (u Jerezu) su doneli nova poboljsanja,medjutim sprava jos uvek nije u potpunosti onakva kakvu bi on zeleo.Bez obzira na to smatra da ce ovom prilikom uspeti da se umesa u borbu,ako nista drugo sa ostalim vlasnicima istog aparata,ne racunajuci naravno HRC

Na kraju malo detaljnije opisuje vazne tacke na stazi,za koju kaze da nije posebno brza,ali krajnje zabavna i naravno tehnicki zahtevna.

Skrece paznju na prvu krivinu u desno u koju se ulazi punim gasom u 6. brzini,da bi se odmah zatim dok je motor u nagibu pocelo sa kocenjem i menjanjem brzina.Nakon toga sledi izuzetno tehnicki zahtevan S-levo, desno,da bi se zatim u punoj 3. brzini ispod mosta pocelo sa spustanjem "na slepo" jer se lagana krivina u levo (prvobitno mali pravac) zbog konfiguracije terena ne vidi.

Jos jedan vrlo vazan deo staze je prakticno sam kraj.Poslednje 4 krivine.Ovde su moguca preticanja.Narocito u poslednje dve desne koje se prolaze prvom brzinom i neretko bas ovde su se odlucivali pobednici.

 

Maksimalno sintetizovano,odvraca mi paznju buka sa ulice (sto nije uobicajeno) i TV- Inter prvak Evrope  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Pih... lako je biti prvi kad si najbrzi na pravcu...   ;D

 

pogotovo kad si bio prvi i kad nisi bio najbrži na pravcu...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pih... lako je biti prvi kad si najbrzi na pravcu...   ;D

 

pogotovo kad si bio prvi i kad nisi bio najbrži na pravcu...   ;D

 

2007-me recimo?

 

Prelistaj teme iz te godine da vidis kakva je kuknjava bila ovde o tome kako Ducati prolazi pored Yamahe na pravcu... Sad ti isti cute :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Pih... lako je biti prvi kad si najbrzi na pravcu...   ;D

 

pogotovo kad si bio prvi i kad nisi bio najbrži na pravcu...   ;D

 

2007-me recimo?

 

Prelistaj teme iz te godine da vidis kakva je kuknjava bila ovde o tome kako Ducati prolazi pored Yamahe na pravcu... Sad ti isti cute :)

 

ja sam više mislio na prvu trku ove sezone kada su SVI bili brži od Rossija na pravcu, pa je ipak pobedio...  :)

 

u ovom sportu se podrazumeva da ti nije dovoljno samo znanje nego i mašina...džaba sav talenat bez perfektnog sistema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

2 Lalajko

 

Ha, ti kad neb' vid'la da je nakrivo... ::)

Podseti nas, za koga navijaš?  Stonera, Haydena, ili Pederosu? Ili za sve njih zajedno?

Sreća pa je ''najduži'' pravac samo 400m... Rossi je i dalje gay, ne plaća porez, ima najbolji motor, a najlošije vozi i... tako nekoliko godina unazad. Šta još, matori?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

2 Lalajko

 

Ha, ti kad neb' vid'la da je nakrivo... ::)

Podseti nas, za koga navijaš?  Stonera, Haydena, ili Pederosu? Ili za sve njih zajedno?

Sreća pa je ''najduži'' pravac samo 400m... Rossi je i dalje gay, ne plaća porez, ima najbolji motor, a najlošije vozi i... tako nekoliko godina unazad. Šta još, matori?

 

Sala Dex, sala! Vidis da je ceo dan tisina u ovoj temi, mora da se baci malo varnice! :) Sad bih ja mogao da krenem sa time da je ostatak velike cetvorke STALNO vozio sa povredama a da im nije proradio vulkan, da se Lorenco tek ove godine izborio za jednak motor kao Rosi... ma tema kolko hoces, bitno da krenemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

2 Lalajko

 

Ha, ti kad neb' vid'la da je nakrivo... ::)

Podseti nas, za koga navijaš?  Stonera, Haydena, ili Pederosu? Ili za sve njih zajedno?

Sreća pa je ''najduži'' pravac samo 400m... Rossi je i dalje gay, ne plaća porez, ima najbolji motor, a najlošije vozi i... tako nekoliko godina unazad. Šta još, matori?

 

Sala Dex, sala! Vidis da je ceo dan tisina u ovoj temi, mora da se baci malo varnice! :) Sad bih ja mogao da krenem sa time da je ostatak velike cetvorke STALNO vozio sa povredama a da im nije proradio vulkan, da se Lorenco tek ove godine izborio za jednak motor kao Rosi... ma tema kolko hoces, bitno da krenemo :)

 

Lalajko, kada smo vec kod povreda, kavi ono zdravstveni problemi zadesise Stonera usred prosle sezone? Novo otkrivena bolest - ne mogu da trpim da sam u minusu ogroman broj poena? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pih... lako je biti prvi kad si najbrzi na pravcu...   ;D

 

Odakle to kada su Ducati, Honda, Tomos, Keeway i svi ostali brži i bolji od Yamahe? Lalajko, da ti nisi neki političar? Samo oni tako brzo menjaju dresove ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Novo otkrivena bolest - ne mogu da trpim da sam u minusu ogroman broj poena? :D

 

Ma nije to ta bolest, on je imao problema da nauči da prži jajca na oči, što bi rekli braća Bugari ;D Mlada mu naredila da pripremi doručak, a on nikako da uvežba. Jebeš trku i ostalo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantna stvar je vezana za merenje brzine na ovoj stazi.

Foto celija koja se bavi tim poslom nalazi se na kraju onog malog pravca,u blizini mosta na kojem pise Euro Parts.

Mnogi prodju ispred celije,a vec su poceli da koce  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stvarno je sreće kurate...koliki je procenat šanse da čovek iza tebe padne sa motora, motor nastavi sam, napravi polukrug i tresne te sa levog boka? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

   Jbg , ovaj Stoner postaje nezanimljiv !

 

Kud se dede? Ja se sad ukljucio, gledam bez tona jer mi devojka bolesna. Jel pao?

 

  Kanda da jeste , parkirao se na sljunak ... again !!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja