Jump to content

Moto Zajednica

Kako da skinem cadj iz auspuha (2T) a da nije brenerom?

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

DakleM, na mom vernom Tomos Thundermaticu se posle 15 godina arcenja nakupilo toliko cadji u auspuhu da jadnicak jedva dise.

 

Pitanje za razmisljanje glasi: Kako da skinem cadj?

Brener nije opcija, jerbo je auspuh niklovan, znaci neka hemikalija bi mi dobro dosla, ili neki drugi postupak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Tako sam i mislio. Prethodno da sipam malo petroleja da lakse ide i onda vrti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Bojim se da ne postoji drugi efikasan nacin osim spaljivanjem. Ne brenerom nego gorivom. Auspuh se rastavi koliko god moze (povade i rastave prigusnice, cevi, itd.) i onda se svi ti delovi stave u siroku, plitku metalnu tepsiju i obilno preliju mesavinom benzina i motornog ulja (malo se doda ulja da poveca temp. sagorevanja, moze i pregorelo od kola). Onda se to lepo zapali i pusti da sve izgori do kraja. Tako sve masnoce i vecina cadji izgori i ostane samo sloj pepela preko delova. Onda sve to ocetkas zicanom cetkom i delovi budu kao novi. Sto se tice pojave da posareni hrom/nikal od temperature kazu da se to moze otkloniti poliranjem - meni na Jawi nije smetalo pa sam ga ostavio tako. A bez spaljivanja mislim da nema sanse da ocistis izduve kako treba. Za Jawu, recimo, fabrika preporucuje upravo ovaj nacin koji sam rekao, jednom godisnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

To sto pozuti ne moze 100% da se ukloni. Poliranjem se samo malo ublazi ali ostane vidljivo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam zimus rezonator od aprilije(samo sam skinuo lonac/prigusivac)ubacio u kotao od parnog grejanja i gledao kako gori(a goreo je jedno pola sata)i posle ga malo iscuko i ispalo je krsa za punu lopatu :D.

 

Sad se mnogo bolje cuje i ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Bojim se da ne postoji drugi efikasan nacin osim spaljivanjem.

 

Mozda i ne postoji,ali treba probati...Sredstvo za ciscenje rerni!!!Ne secam se naziva,ali ima ga sigurno u svakoj prodavnici kucne hemije.Secam se da sam pokusao na svaki nacin da ocistim rernu u kojoj se svasta desavalo nekih 25god...Ribanje,grebanje,itd...I probam na preporuku to sredstvo,ostavljeno da deluje 2-3h,i nakon toga sam samo obrisao prljavstinu krpama...A rerna ko nova,sem na mestima gde sam je izgrebao pre toga...

To nisam probao na izduvu,ali hocu,cim pre!Ideja nije losa,samo jos i da se dokaze da je primenjiva...Po meni,sve je bolje od klasicnog spaljivanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Nije bio sprej vec neka tecnost gustine otprilike kao zejtin,i imala je mali milion upozorenja o stetnosti i merama opreza na ambalazi.Pokusacu sutra da je pronadjem po radnjama,kad je budem video,prepoznacu sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Poskidaš prigušivače i na vuć motor pun gas i čukaš po auspuhu drškom čekića ili već nečim što ga neće izgrebati.Veliki deo gareži će otpasti i izleteti napolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U poljoprivrednim apotekama bi trebalo da jos uvek moze da se nadje tecnost (nekad zna da bude i u prahu) koja se zove-Kausticna soda.

Znaci to je takva kiselincina da je to cudo ne vidjeno.

Zatvoris auspuh,nalijes unutra,zatvoris i sa druge strane,malo mucnes i ostavis da prenoci.Ujutru ga dobro okupas vodom i neces da ga poznas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Kausticna soda ili natrijum hidroksid nije kiselina nego baza  ;) Ona ce pomoci kod rastvaranja masnoce (nesagorelo ulje i slicno) ali kod cadji (garezi) nece imati neki efekat. Osim toga, ukoliko se radi sa njom, strogo voditi racuna da ne dospe u oci jer onda cesto nema pomoci. Inace sredstvo za ciscenje odvoda ("cevol" i slicno) je upravo rastvor zive sode. Ako neko hoce jaci onda mora da kupi cisto jedinjenje (plocice, granule ili prah) u poljo apoteci pa da rastvara u vodi koliku koncentraciju hoce ali ovo ne proporucujem jer je ekstremno opasno ako se strogo ne pazi, a moze i da nagrize neke metale, osim toga kao sto rekoh ne deluje preterano na cadj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

ZOVI ODZACARA :D :D :D :D :D :D salim se,jedino resenje i najbolje da kupis drugi,ili u krajnjem slucaju da spalis il tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

ZOVI ODZACARA :D :D :D :D :D :D

 

A mozda ne bi bilo lose ni ubaciti po koju "garvan" kocku u cilindar sa vremena na vreme ;):D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nitro razređivač otapa masne naslage. Kaustična soda otapa masne naslage i jede prste do kostiju. Takođe, menja boju hroma i nikla i reaguje sa gvožđem tako što ga jede. Sprej za rerne otapa sve, zajedno sa zanokticama. Reaguje sa metalima i nagriza ih ako nisu emajlirani. I sve to deluje do jedne mere. Za potpuno čišćenje, brener šinko, brener. Ili ga potopi u mešavinu i gledaj kako gori. Nema njemu smrti bez visoke peći, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

taj neki čudnovati rastvor za rerne se nekada zvao RER

 

Pre n godina sam radio generalku na mom bivšem Jugoslavu. Jadnik je toliko trošio ulja i balavio na sve strane da je to bilo čudo živo. Uglavnom jedino čime je mogao karter da se opere je bio taj neki RER. užas jedan kako je penio i šumio u dodiru sa uljima i čadjima...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

taj neki čudnovati rastvor za rerne se nekada zvao RER

 

Pre n godina sam radio generalku na mom bivšem Jugoslavu. Jadnik je toliko trošio ulja i balavio na sve strane da je to bilo čudo živo. Uglavnom jedino čime je mogao karter da se opere je bio taj neki RER. užas jedan kako je penio i šumio u dodiru sa uljima i čadjima...

 

 

 

 

Moguce!Obisao sam par radnji (nedelja,jbg) ali nisam nasao...Pokusacu sutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Ja sam na MZu koristio FAMIN (tečnost za pranje na hladno) - ima ga na pumpama. Naliješ - otkiseliš. Povremeno ga okreneš, promućkaš. Posle montiraš pa zavrneš gas  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Sajla i Famin. Nije lose maznuti iz spajza i neko sretstvo za ciscenje sporeta!  ;D

 

Uglavnom, auspuh je sada as good as new!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 8.5.2010. at 20:01, Gorancha je napisao:

 

Mozda i ne postoji,ali treba probati...Sredstvo za ciscenje rerni!!!Ne secam se naziva,ali ima ga sigurno u svakoj prodavnici kucne hemije.Secam se da sam pokusao na svaki nacin da ocistim rernu u kojoj se svasta desavalo nekih 25god...Ribanje,grebanje,itd...I probam na preporuku to sredstvo,ostavljeno da deluje 2-3h,i nakon toga sam samo obrisao prljavstinu krpama...A rerna ko nova,sem na mestima gde sam je izgrebao pre toga...

To nisam probao na izduvu,ali hocu,cim pre!Ideja nije losa,samo jos i da se dokaze da je primenjiva...Po meni,sve je bolje od klasicnog spaljivanja!

tacno samo sredstvo za odmascivanje rerni u zutoj flasici moze da ocisti auspuh i njegovu koksovanu cadj ali to srdstvo u auspuhu treba da bude  najmanje 12 casova i auspuh ce biti kao nov .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja