Jump to content

Moto Zajednica

HAKUNA MATATA TURA (u nastavcima)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

PORTO

 

Po preporuci nashih prijatelja  jutro smo pocheli ispijanjem kafe u “Majestic cafe-u” koji se nalazi 50-tak metara od nasheg hostela…inache portugalci se hvale da oni imaju najbolji espresso na svetu a ne izvikani italijani…

slika6.jpg

 

slika7.jpg

 

slika8.jpg

 

 

I stvarno je sjajan…ne znam da li je to veza sa Brazilom… “Majestic café”  je jako lep I poznat je u celom Portugalu…zaveden je kao ” top historical coffeehouse “

 

slika9.jpg

 

I nalazi se u peshachkoj zoni ulice Svete Katarine..

 

slika10-1.jpg

 

 

Proshetali se malo i otishli na  kasni doruchak u restoran “Abadia” …u hostelu smo upozoreni da uzzmemo po pola porcije jer su velike…ja uzimam njihovu supu “caldo verde” koja je puna zelenisha i mesa, glavno jelo tunu a Ana se odluchuje za pile u supi I tanjiru….

 

slika11.jpg

 

slika12.jpg

 

Kako smo napunili stomake krenuli dalje po graduu…

 

slika13.jpg

 

Porto je sav u brdima I kao takav je nezgodan za vozznju biciklom tako das u na biciklo ugradili motor I mozze nizbrdo a mozze I uzbrdo bez muke..

 

slika14.jpg

 

Laganom shetnjom dodjosmo do srca grada… Porta Avenida  dos Aliados tu je promenada, glavna metro stanica,skupshtina grada itd…

 

slika15.jpg

 

 

Kada smo bili imali su  neki performans - shto bi rekli ovi nashi pametnjakovici..

 

slika16.jpg

 

slika17.jpg

 

 

Juzznije od srca grada pochinje stari grad sa zanimljivim kucama I znamenitim objektima..

 

slika18.jpg

 

Crkva Torre dos Clerigos

 

slika20.jpg

 

Prepun je uskih ulica koje su pod nekim nagibom…

 

slika21.jpg

 

slika22.jpg

 

slika23.jpg

 

slika24.jpg

 

slika25.jpg

 

 

Kroz Porto prolazi reka Douro koji deli Porto na desnoj i na levoj obali se nalazi Gaia..oduvek se grozdje dovozilo iz unutrashnjosti Portugala doline reke Douro  brodovima do grada Porto gde se skladishtilo i od njega pravilo vino…u 18. Veku engleki trgovci su se nstanili u Portu I pocheli da trguju sa venom…kako je sa druge strane reke bilo dosta slobodne zemlje na obali reke nastali su chuveni podrumi  Porto vina …pravi “porto” je samo odatle..

Postoje 3 vrste – kategorije;

1) RUBY – bistro vino intezivno crvene boje

2) TAWNY -  slozzeniji porto starosti 10,20,30 god

3) VINTAGE – najbolji porto I pravi se samo kada je izuzetno dobra berba grozzdja

Gaia

 

slika26.jpg

 

 

slika27.jpg

 

 

Stari brod sa buradima

 

 

slika30.jpg

 

slika28.jpg

 

slika29.jpg

 

 

Portugal je poznat po plochicama plave boje koje se nalaze svuda…po zgradama,ulicama,prodavnicama…Azulejos

 

 

slika19.jpg

 

Most koji je sagradio Ajfel – Mosy don Luis 1.

 

slika31.jpg

 

 

Pogled na grad..

 

slika32.jpg

 

slika33.jpg

 

Popeli smo se na Ajfelof most koji je visok jedno 50 m i pogled je VRH…

 

slika34.jpg

 

 

slika35.jpg

 

Kada se umorismo od shetanja kresnuli tdm-a I otishli do Sergia kuci…tu nam je odmah izvadio svoju kolekciju vina uz objashnjavanje zbog chega je koje posebno…shto znachi da ako prepoznate bilo koje kupujte necete omashiti..

 

slka36.jpg

 

slika37.jpg

 

slika38.jpg

 

slika39.jpg

 

 

slika40.jpg

 

 

slika42.jpg

 

 

Kasnije je doshla Beatris I spremila vecheru…kako se oduzziti ovim ljudima??

 

slik43.jpg

 

 

Plan je bio da se posle vechere ode do prostorija Moto cluba Porto no prichi nikada kraja tako da tek oko dvanaest smo otishli tamo kada se sve bilo zavrshilo…bilo je neko slavlje…no klub stvarno izgleda korektno

 

slika44.jpg

 

slika45.jpg

 

slika46.jpg

 

slika47.jpg

 

Dao sam obecanje da cemo doci josh jednom…

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Sergio je izuznetan domacin..............steta sto Octavio nije bio tu, i on je super..............

Drago mi je da vam se svideo Porto..............a kome ne bi?

 

Lep ti je putopis..........samo tako.

 

Pozdrav.....iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

             Tog jutra je plan bio da se ode u obilazak okoline Porta… Sergio nam je izmedju mnogih mesta koj je predlozzio da obidjemo rekao da je 30-tak km nalazi grad u kome se rodio Portugal…GUIMARAES I odluka je pala..

No kako smo izashli iz hostela ogromna guzzva…predizborni miting u centru grada koji obezbedjuju policajci na motorima..

 

slika5.jpg

 

slika6.jpg

 

Inache interesantno je da policija u Portugalu vozi sve marke I modele motora…od full endura,preko krstarica I sportaka..

Putovanje je kratko trajalo  I dodjosmo do simpatichnog gradica…

 

slika7.jpg

 

slika8.jpg

 

 

Nalazim parking..

 

slika9.jpg

 

I krecemo u obilazak..

 

slika10.jpg

 

Zamak je rodno mesto Alfonsa 1.

 

slika11.jpg

 

slika12.jpg

 

slika23.jpg

 

 

slika13.jpg

 

slika14.jpg

 

Ushli smo u zamak I popeli se na vrh zamka odakle se pruzza sjajan vidik

 

slika15.jpg

 

slika16.jpg

 

slika17.jpg

 

slika18.jpg

 

slika19.jpg

 

slika20.jpg

 

 

slika21.jpg

 

slika22.jpg

 

Zamak je maki ali je simpatichan…odlazimo do palate koja se nalazi u neposrednoj blizini…poshto je bilo isteklo vreme posete dogovorismo se sa chuvarima da udje samo Ana ..no kako nije dozvoljeno slikanje unutar palate prenosim vam samo nekoliko fotki koje je Ana krishom snimila..

 

slika24.jpg

 

slika25.jpg

 

http://slika25.jpg[/img]

 

slika27.jpg

 

slika28.jpg

 

slika29.jpg

 

slika30.jpg

 

Ana je bila jako zadovoljna palatom I bilo joj krivo shto nisam ushao a shto nije mogla da slika…kada smo krenuli ispratio nas je prvi kralj Portugala

 

slika31.jpg

 

slika32.jpg

 

Reshili da popijemo kafu I upoznamo Guimaraes…

 

slika33.jpg

 

slika34.jpg

 

slika36.jpg

 

 

slika37.jpg

 

slika38.jpg

 

Sreca..

 

slika39.jpg

 

Vratili se u Porto

 

 

slika41.jpg

 

 

sachekali Sergia I sa njim otishli u restoran njegovog prijatelja koji drzzi francusku kuhinju..usput smo razmenili poklone

 

              slika42.jpg

 

slika43.jpg

 

slika44.jpg

 

slika45.jpg

 

slika46.jpg

 

 

klopa I provod su bili ekstra…kako smo vec navikli u Portu..i povratku smo svratili do stadiona FK. PORTO

 

slika1.jpg

 

slika2.jpg

 

I slikali se pored simbola Portovih navijacha

 

slika3.jpg

 

 

slika4.jpg

 

 

Zanimljivo da u povratku je dosta ulica bilo ogradjeno, jer su se sutradan odrzzavale auto trke…

 

slika47.jpg

 

Porto je zZiv grad…

 

 

Dan 3.

 

Tog dana odlazimo iz Porta kako bi se opet vratili..naime tog dana po planu trebalo je da krenemo za Lisabon…no Sergio nas je zamolio da sutra budemo na proslavi 23. godishnjice  MK. Porto kao posebni gosti..mi smo jako rado prihvatili poziv ali ipak smo morali da odemo za Lisabon I da se sutra vratimo za Porto…ranije smo bukirali prelep camp u centru Lisabona no bukvalno po dolasku u Porto prijateljica nam javlja da nam je obezbedila stan za  dz. U najlepshem delu Lisabona kod njenog bivsheg momka koji je otishao za Brisel I kljuch ostavio kod druga koji sutra krece na odmor…ponuda koja se ne odbija…proveravam mail josh jednom

 

Soba u hostelu

 

slika1.jpg

 

Pakujemo stvari I kada smo sve sredili, odlazimo da obidjemo Zzeliznichku stanicu koja je dve raskrsnice od hostela I koja obiluje mozaicima od plochica..

 

slika2.jpg

 

slika3.jpg

 

Ako ste mislili da je ovo veliko..

 

slika4.jpg

 

Varate se

slika5.jpg

 

 

slika7.jpg

 

 

slika8.jpg

 

slika9.jpg

 

 

slika10.jpg

 

 

slika11.jpg

 

 

slika12.jpg

 

 

slika13.jpg

 

 

Krecemo nazad ka tdm-u i slikamo josh malo lepote grada

 

slika14.jpg

 

slika15.jpg

 

 

I odlazimo iz Porta

 

slika16.jpg

 

Plan je da se ide obalom I svrati u Nazare kako bi se ruchalo u Bubas bar-u koje je Marokanac nahvalio..

 

Usput vidimo cvece-drvece koje nas prati sve ostale dane shirom ove divne zemlje

 

slika17.jpg

 

 

Nailazimo na prelepe plazze gde nema zzive dushe I pitamo se zashto??

 

slika18.jpg

 

slika19.jpg

 

slika20.jpg

 

 

slika21.jpg

 

Kasnije saznajemo da je voda prehladna za kupanje…okean je leden I mogu se videti samo surferi i kaiteri u neoprenskim odelima…izgleda totalno blesavo JULI mesec sunca na pretek a nikog na plazzi…moram da napomenem da se Held oprema jakna Hakuna(model) I pantalone Matata ponashale sjajno…imaju toliko luftera da vrucina ne predstavlja problem..

 

Nailazimo na Nazare

 

slika22.jpg

 

slika23.jpg

 

slika24.jpg

 

slika25.jpg

 

Bar na plazzi..

 

slika26.jpg

 

Klopa je bila ok. Mada su lignje mogle biti przzenije za nas ukus,nismo je slikali,a meni je pazznju privukao

 

slika27.jpg

 

Ani flasha od vina

              slika28.jpg

 

Usput pratimo vetrenjche

 

slika29.jpg

 

slika30.jpg

 

Vetar je sve jachi kako putujemo, i mora se kompezovati u vozznji pogotovo kada je na udare…

Dolazimo do glavnog grada Portugala..prvi kontakt

 

slika31.jpg

 

 

Rimljani u Portugalu

 

slika32.jpg

 

I mesto gde nas je uspeshno doveo gps gde smo pokupili kljuch..

 

slika33.jpg

 

Dolazimo u nas stan koji je na 5 spratu u potkrovlju stare zgrade sa uzanim stepenishtem, kroz koji jedva provlachimo kofere…presrecni smo jer je ispalo mnogo bolje nego shto smo ochekivali…shto znachi sreca prati hrabre..sredili se uzeli knjigu o Portugalu, aparat I krenuli u obilazak…

 

Nasha ulica…

 

slika34.jpg

 

Na prvoj raskrsnici 30m od gajbe nailazimo na trg sa crkvom za koju neznamo kako se zovr ali je osvetljena I prepuna ljudi…chitaj turista

 

 

slika35.jpg

 

Chitamo knjigu I I shvatamo da nam je gajba u srcu starog dela Lisabona-CXIADO…svuda su stare zgrade I tradicionalne radnje…prolazimo pored najpoznatije metro stanice  BAIXA CXIADO I dolazimo do trga

 

slika36.jpg

 

slika37.jpg

 

Gde je velika guzzva turista i grupica “ortaka” koji jure turiste i otvoreno nude svakakvu “robu”..jeste luchki grad jeste omiljena destinacija turista ali gudra se nudi I pokazuje kao kartice za gsp..panduracija prolazi pored , oni se malo primire  i opet saletanje… no coment

 

Idemo centralnom ulicom I dolazimo do lifta, knjig kazze dag a je napravio Ajfelov uchenik da povezze BAIXA I CXIADO  koji je na brdu..

 

slika38.jpg

 

U jednoj radnji za oko nam pade cena nechega shto svi imamo kuci u velikom broju…

 

slika39.jpg

 

Ala bi se ovajdile nashe bake I majke…

 

I dolazimo do kraja glavne ulice

 

40.jpg

 

slika41.jpg

 

slika42.jpg

 

Reshili da se vratimo u  stan I na putu do njega, vidimo zashto mladi vole Lisabon…nocni zzivot

 

slika43.jpg

 

Mi se odluchujemo za krevet jer sutra idemo nazad u Porto…

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zamalo da se zaboravim...kad ono nastavak...

Ako ih bude jos u medjuvremenu, citacu ih kad se vratim... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

Zamalo da se zaboravim...kad ono nastavak...

Ako ih bude jos u medjuvremenu, citacu ih kad se vratim... ;D

u je....  pa vec chetvrtak....ajd, srecan put glasni se od nekud...i chitacesh natenane kada se vratish ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nemam reci, ovo je prelepo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

             Polazimo za Porto srecni unapred shto cemo prisustvovati rodjendanu MC.PORTO

 

slika1.jpg

 

 

slika2.jpg

 

 

slika3.jpg

 

 

Izlazimo na auto put i peglamo do pred Porto gde nas cheka Sergio…umesto bmw sada je na Trijumfu koji je kao chasha…

 

Ulazimo u Porto

 

slika4.jpg

 

I dolazimo do prostorija MC.PORTO ..gde su motori poredjani kao za paradu…

 

 

slika5.jpg

 

Sergiov Trijumf

 

slika6.jpg

 

 

slika7.jpg

 

 

slika8.jpg

 

 

Svuda ljubazni osmesi,upoznavanje i dobrodoshlica..

 

slika12.jpg

 

Sergio me upoznaje sa direktorom MC.PORTO ..to je momak u majci

 

slika11.jpg

 

Koji mi objashnjava kako su predstavnici BMW doshli da isposhtuju rodjendan kluba i dovezli svoje motore da proba ko shta ishte..E Srbijo medju shljivAMA-prodje kroz glavu i nudi meni da izaberem neki model,da se upishem na listu I da ce me prozvati kada na mene dodje red..prihvatam rado I krecu slatke muke

 

slika9.jpg

 

Shta izabrati..najradije bih krenuo redom ali nemamo toliko vremena…odluchio se,upisao broj medjunarodne vozachke,potpisao i na miru uz pivo chekao svoj red…dok sam chekao Sergio mi pokazuje BMW (mislim da je od predsednika kluba)

 

slika13.jpg

 

Sa kilometrazzom za respect

 

slika10.jpg

 

U veselom drushtvu proveli smo jedno 45 min I pozvashe mena “probu”..odluchio sam se za F 800 gs..motor koji bih stvarno voleo da imam..imao sam ranije F 650 I proshao dosta sa njim ali jedina mana rotax-ovom agregatu je bila shto nema josh jedan cilindar…pa da probamo…njihov menadzer mi objashnjava da su zzmigavci  razdvojeni,levi na levoj strani – desni ,desno…

 

slika14.jpg

 

Chekam da se formira kolona svih “probacha”

 

slika15.jpg

 

 

slika16.jpg

 

 

I voooooziiiiii….

 

Ruta je bila lagana u pochetku kroz neke gradske ulichice – f 800 se ponashao jogunasto ali jako upravljivo-dok se iznenada ne stvorismo na auto putu..i onda peglanje..morao sam da se potrudim da drzzim korak sa ostalih 6 motora..vozi se 150-170km/h nepoznajem motor,nepoznajem put…sav sam u nekakvom grchu…I onda prodje kroz glavu..ALO BRE uzzivaj 3000 I kusur si km od gajbe ,vozish potpuno nov motor koji sanjash a ti si se stis’o..osmeh i daj gas…iznenadila me isporuku snage motora i upravljivost..kako na malim tako I na vecim brzinama totalna kontrola I bez problema promene pravca..jedino shto sam pr’so na male retrovizore…na jednoj petlji gde smo skretali sa auto puta I ponovo se uklj. Za povratak ka klubu u desnom nagibu pri otprilike 120km/h  ulazim u traku pogledam u levi retr. i nema nikog…kako sam uhao kada je zasvirao auto ne bi mi svejedno…na mishice ga oborih josh malo i prodjoh…’ladno sam isekao kola…mogli su neka normalnija-veca ogledala da stave…vracamo se

 

slika17.jpg

 

 

slika18.jpg

 

I pogled je govorio vishe od rechi..bicesh moj..KAD-TAD.!!

 

 

slika19.jpg

 

Nakon “muchenja” sa Gs-om krenuli ka restoranu gde je svechana vechera…stigli do obale reke I ubacili motore u liniju…

 

slika20.jpg

 

 

Parkirani motori..

 

slika21.jpg

 

 

Parkirani chamci

 

slika22.jpg

 

 

Josh upoznavanja I price

 

slika23.jpg

 

 

MCP37a.jpg

 

 

I sedanje za astal sa bokalima ladsne sangria..

 

slika24.jpg

 

 

Mi smo kao gosti dobili “najbolja mesta” Ana pored direktora a ja pored predsednika..bash,bash sam se osecao pochastvovano…

 

slika25.jpg

 

 

Klub ima dosta chlanova (da ne navodim broj jer se nesecam) ali je jako dobro org. I prave se razna takmichenja I ture…posle vechere npr. Imali su nocno takmichenje…sjajno

Vechera ..

 

slika26.jpg

 

 

TOOOOOORTAAAA…

 

slika27.jpg

 

 

Predsednik pali svece..

 

slika28.jpg

 

 

Ekipa koja nije na terasi..

 

slika29.jpg

 

 

E sad ja nisam prisustvovao nekim slavljima MK. U svom skromnom zzivotu ali ovo cu pamtiti po brdu pozitivne atmosphere,po nagradama za najmladje chlanove ..

 

slika31.jpg

 

 

I ostale chlanove koji su u klubu 5,10 I 20 god.

 

slika32.jpg

 

 

I po velikom pozdravu gostima iz Srbije..

 

slika30.jpg

 

 

slika33.jpg

 

 

Mi smo uzvratili skromnim poklonom i velikom zZeljom da im uzvratimo gostoprimstvo I pokazzemo nashu I okolne zemlje…

 

 

MCP69a.jpg

 

 

Mene su kupili..Zziveo PORTO

 

Nakon vechere nash domacin nas je izveo sa ekipom u nocni provod u delu grad u koji nismo bili…Ana I ja u chudu dok vozimo jer smo mislili da smo sve obishli…u kacigi odzvanja ,vidi ovo..vidi ono…definitivno se mora opet doci…

 

slika34.jpg

 

 

slika35.jpg

 

 

slika36.jpg

 

 

slika37.jpg

 

 

Grad je prepun ljudi ,pune bashte kafica..nocni zzivot 10… nemamo fotki ali verujte na rech…Oko 02:00 smo krenuli ka Sergio-ovom stanu gde smo nocili

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Uf, pre ili kasnije je morao doci kraj.

Nije me bilo od 1, maja, pa sam se bas obradovao kad sam video 4 strane, juhuu!

Drago mi je sto vidim zarez umesto tacke, kad skupis snage, molim te nastavi, hvala na divnoj voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Auuu kume....pa ti cekao mene da se vratim pa da nastavis. ;D Samo jedan nastavak za 10-ak dana...Ako, tako i treba da se ne mucim mnogo, tek sam se odmorio... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

JUTRO JE …poslednji dan u Port-u na Hakuna Matata turi…kako9 se oprostiti sa domacinima??? Sergio nece ni da chuje da krenemop od njegove gajbe nego nas prati I usput da pokazze josh par zanimljivosti…za ispracaj se uzima BMW 1200 GS i jezdimo kroz grad…idemo sporednim putevima i prolazimo  AJFELOV most…

 

slika1.jpg

 

To su chuveni Ajfelovi zakivci…nema vara…

 

slika2.jpg

 

Prelazimo nasuprotnu stranu Porta u Gai-u..

 

slika3.jpg

 

slika4.jpg

 

Stajemo I Sergio nam pokazuje gde se reka Duoro uliva u okean..tu se nalaze mnogobrojne plazze..

 

slika5.jpg

 

Na kojima se niko ne kupa…idemo dalje I dolazimo na mesto rastanka..

 

slika6.jpg

 

slika7.jpg

 

Shta reci posle svega dozzivljenog…hvala je malo za sve ovo…uradicu sve da dodje kod nas kako bi dozziveo bar delic nasheg gostoprimstva I video koliko smo bliski…pozdrav Sergio.!!

 

U glavi dosta uspomena a josh nismo ni na pola puta…SJAJNO…

 

Put nas vodi ka AVEIRO- u…gradicu koji je ispresecan kanalima…

 

slika8.jpg

 

slika9.jpg

 

slika10.jpg

 

Parkiram bike u ‘ladovinu

 

slika11.jpg

 

I krecemo u obilazak…odmah vidimo iskrivljene flashe koje valjda uteruju strah ponekad treznim  alkosima…

 

slika12.jpg

 

Ana gleda sharenish..

 

slika13.jpg

 

slika14.jpg

 

Dolazimo do crkve ispred chijeg ulaza se nalazi lokalni chamac..

 

slika15.jpg

 

Jasan znak da je ovo nekada bijo ribarski grad..prepun je kanala I mostova koji imaju lepe figure na sebi..

 

slika18.jpg

 

Specifichnost ovog grada su shareni chamci MOLICEIROS sa ravnim dnom,koji su nekada sluzzili da prikupljaju travu sa dna I koriste je kao djubrivo..danas je to glavno sredstvo za vozznju I otimanje para turista…

 

slika19.jpg

 

slika22.jpg

                Ko je ishao u Veneciju video je sve ovo…neshto shto je ostalom u secanju je i..

 

        slika20.jpg

 

slika21.jpg

              Najveca zzenska tashna na svetu…

Nismo  bili prezadovoljni gradom tako da ga ubrzo napustismo…idemo do OBIDOS-a..grada-razgledenice kako ga navode u turistichkim broshurama…

 

slika23.jpg

 

Usput iz suprotnog pravca se pojavljuje kolona “besnih” momaka na vespama…jedno 15-ak..Ana hvata one sa zachelja kolone..

 

slika24.jpg

 

I dodjosmo na pushkomet od OBIDOSA..

 

slika25.jpg

 

Prilazimo na oko zanimljivom gradu..

 

slika26.jpg

 

slika27.jpg

 

slika28.jpg

 

slika29.jpg

 

slika30.jpg

 

OBIDOS-grad razglednica iz srednjeg veka…nekada se nalazio na ivici okeana a gradic Penice koji je blizu je bio ostrvo…okean se sada povukao a OBIDOS  dobio josh par prilaza sa kopna…interesantno za ovaj gradic da su se kljuchevi grada tradicionalno poklanjali svakoj novoj kraljici Portugala I on je postajao samo njeno mesto…

 

slika31.jpg

 

slika32.jpg

 

slika33.jpg

 

Centralni trg

 

slika34.jpg

 

slika35.jpg

 

slika36.jpg

 

slika37.jpg

 

Pozeraj…

 

slika38.jpg

 

slika39.jpg

 

slika40.jpg

 

Interesatno je da je grad zziv u svakom pogledu,ima svoje stanovnike radnje I sve shto je potrebno za normalan zzivot..

 

slika41.jpg

 

Oprostili smo se od OBIDOSA punog srca..odushevio nas je..ko god prolazi ovuda obavezna tachka za obilazak…

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

Novi dan pochinje ovako…kafica@rakijica

slika1.jpg

 

Velichina terase u starom gradu

 

slika2.jpg

 

Za danas smo odluchili da posetimo EXPO 98 ..imamo vremena I hocemo da mu posvetimo chitav dan..put vodi kroz Alfamu..

slika3.jpg

 

slika4.jpg

 

I noviji deo grada..

 

slika5.jpg

 

slika6.jpg

 

I parkiramo kod ulaza u EXPO…

 

slika7.jpg

 

slika8.jpg

 

EXPO 97 ja pravio poznati arhitekta Kalatrava koji je zamislio I ostvario chitav kompleks u duhu okeana I njegovih stanovnika…

 

slika9.jpg

 

U trzznom centru Vasco Da Gama, chitav krov je napravljen u obliku ribljih kostiju koje se medjusobno preplicu..po krovu protiche voda koja hladi chitav objekat..

 

slika10.jpg

 

slika11.jpg

 

Sa desne strane je zgrada u obliku jedra…iznenadjenje je bilo videti I ogromnu betonsku plochu koje se nekim chudom drzzi na krajevima…

 

slika12.jpg

 

Sa druge strane se vidi most koji se zove naravno VASCO DA GAMA…..

 

slika13.jpg

 

I lagano dodjosmo do ..

 

slika14.jpg

 

slika15.jpg

 

I ovo je prvi okeanarijum u koji sam ushao I prelepo je…evo nekih fotki

 

slika16.jpg

 

slika17.jpg

 

slika18.jpg

 

slika19.jpg

 

Morski zmaj..

 

slika20.jpg

 

slika21.jpg

 

slika22.jpg

 

slika23.jpg

 

Nemo…

 

 

slika24.jpg

 

Iza objekta je ogromna bashta sa raznoraznim igrama na vodi za decu i…

 

slika25.jpg

 

Ana pravi vir…I za odmor I vezzbanje odraslih..

 

slika26.jpg

 

Ali najvishe osmeha su ipak izazvali vulkani u raznim bojama kojih ima svuda I koji u nepravilnim vremenskim razmacima “EKSPLODIRAJU”..prvo tutnje, pa stvaraju talase, pa “kuvaju” I na kraju “BUM”…

 

slika27.jpg

 

slika28.jpg

 

slika29.jpg

 

slika30.jpg

 

slika31.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zaista lepe fotografije, vidi se da ste temeljno obisli Portugal..........bas lepo.

 

Cekamo nastavak..........

 

Pozdrav.......iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5980 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R

Slažem se s Marokancem, super fotke.

Ja samo upijam ovaj putopis. Zato sam i nestrpljiv... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

Zaista lepe fotografije, vidi se da ste temeljno obisli Portugal..........bas lepo.

 

Cekamo nastavak..........

 

Pozdrav.......iz Afrike.

ima josh par dana potrugala koju cu da postavim odjedared da objedinim...svidece ti se  ;) pozdrav Africi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja