Jump to content

Moto Zajednica

Modeli odbrambenih reakcija i samoodbrane u saobracaju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Eeeee,ovako se to radi...

post-4062-12879073404986_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

ma da.. ti na njega sljunak i onda te on izbusi prangijom i kaze bila je nuzna samoodbrana u kolima mi dete a podivljali pijani vozač motora me gađa kamenjem (šta misliš šta će sudija odluči?) .. vrlo dobro saveti .. :) ..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Zemun polje
  • Motocikl: YAMAHA XJ900

Pljuvao bi ja njih ali imam full face kacigu  :D

 

Šalu na stranu, najbolje je ne raditi ništa što bi moglo biti shvaćeno kao napad na lice i imovinu (u ovoj temi vozilo). Kao što je lepo primetio Debeli_Zmaj:

 

ma da.. ti na njega sljunak i onda te on izbusi prangijom i kaze bila je nuzna samoodbrana u kolima mi dete a podivljali pijani vozač motora me gađa kamenjem (šta misliš šta će sudija odluči?) .. vrlo dobro saveti .. :) ..

 

i posle treba svi bajkeri da ispadnu agresivni, opasni i ovakvi i onakvi itd...

 

Najbolje je nositi zaštitnu opremu, poštovati saobraćajne propise i otvoriti četvoro očiju kad se uključuješ u sabraćaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Ima i varijanta pod "D": SIRENA. Što glasnija. Vazdušna. Višezvučna. Koristiti je kao da je tudja.

Danas, "1.maj", Fruska gora, u jednom momentu put zagusen, neki zastoj zbog guzve, parkiranih automobila sa strane i izletnika, ima tek malo mesta za provlacenje motora ali ne zurim nigde sto da ne  sacekam minut... ali u jednom trenutku prepun automobil ispred mene, sa otvorenim prozorima krece unazad, muzika u autu tresti!? Sviram ja, odjekuje suma od svirene, svi se okrecu samo vozac auta koji vozi unazad gledajuci u retrovizore ne konstatuje da je bas njemu upucena, a cuo ju je i on!

Mesta za provlacenje vise nema a niti ja imam ugradjen rikverc. Pocinje panika da me hvata.

Tek kad sam pored sirene nadolazeci auto u ocaju nogom odvalio po plasticnom braniku, cova se zakopa izbaci ruku u znak izvinjenja kao izvini nisam te video.

Sta nisi me video!?!

U prolazu mu tek pomerim retrovizor, i to je previse jer nisam to ja, ali da li ista vredi i koliko je jos takvih da bi bilo kakvom pojedinacnom putnom edukacijom mogao bitnije da utices na ista. A bilo je slucajeva gde su posle na mene vadili i pistolje! Po meni iskulirati koliko god mozes, mozda ono tek nesto malo zbog svog ventila pritiska radi, u prloazu, inace slabo cemo ih razumu nauciti ma koliko mi ovde lamentrili nad sopstvenom sudbinom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Jedino postovanjem saobracajnih propisa i nosenjem adekvatne opreme mozemo se donekle sacuvati od ,,pacijenata,, ,imao sam raznih situacija ali niko do sada nije vadio pistolj na mene,bar ne dok sam na motoru,generalno ne plasim se takvih likova jer su to jajare,izbegavam sva vozila za koja sumnjam da je vlasnik neka debilcina,vidi se to odma  :D ,ali...ako mi neko ugrozi zivot,fizicki pokusa da me ugrozi,mase pistoljem,uvek sam spreman da odgovorim na to,u punom smislu reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

a kako ћеш одговориш ? извадиш и ти пиштољ .. а он у паници док ти вадиш пиштољ је испалио већ 2-3 зрна .. са 2м даљине и немора да

буде посебно прецизан .. и опет трагедија :) ...

по мени је најбоље будалаше избећи, немаш шта са таквима да се расправљаш ... он је будала за себе и ништа ти немпжеш да га убедиш

да он убудуће ради другачије ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

да не буде забуне ...

 

не кажем ја да те шабане неможеш одвалиш од батина 1 на 1 .. чак и 2 на 1 ...

него је поента да ништа не постижеш тиме, нити си нешто доказао ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa da .. ali to sa komarcima nije problem...

ubijes jednog, a ostali odu na sahranu i resio si problem! ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo i ja da se ukljucim,ja tasista 11god,znaci zivci za saobracaj kao bandere...medjutim kad je zivot u pitanju nekako se sve brzo promeni,vec sam pisao u nekom  postu,neko vece sam pazario lep retrovizor od nekog dzipa,baja pokusava da me izgura od senjaka do nemanjine,znaci borba,kad sam video da je vrag odneo salu zauzmem celu traku racunam sad je to to,kad magarac kad sam stao na semafor da se provuce sa leve strane,znaci vec je presao preko pune i zakaci me,ja sutnem u dzip i otvori se prozor sa onim mangupskim RECI BRATE...padne tu napusavanje obostrano i ubedih ga da je kriv...onda ono najgore NISAM TE VIDEO...e to je vec bilo previse...sad ja imam retrovizor od dzipa uz obrazlozenje KAD ME NISI VIDEO NI OVO TI NETREBA P..KO JEDNA...baja po gasu...zeleno...ode...elem vec sam imao identicnu situaciju skoro na istom mestu samo nisam bio toliko pribran nego sam svukao kacigu i zvizno u suvozacevo staklo(nije puklo)i ovaj utekao i to na crveno...ko me poznaje zna koliko sam stalozen i miran ali ovo iz dana u dan postaje sve gore...znaci ipak cemo se morati izboriti za sebe makar to znacilo i los glas ali ne u ponasanju u saobracaju nego po reakciji kada smo ugrozeni...pozdrav ekipi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U redu kada je neko bash bash bezobrazan, namjerno ugrozava iz ko zna kojih razloga, bahat... to vec moze da iznervira dovoljno da se izgubi kontrola i posegne za buzdovanom.

ALI, u velikoj vecini slucajeva, ugrozavanje (nas motorista) je posledica slijepila, nepaznje, neznanja, neiskustva, netalenta...itd itd, znaci nije namjerno.

E, sad jedno pitanje za sve "jahace apokalipse" sa mitraljezima na guvernalu:

 

Da li ste vi ikada napravili gresku i time ugrozili nekoga?

 

Ja jesam, i kad se izvinem, desi se da dobijem pridiku, tipa "da li si ti normalan!?". Onda se opet izvinem i priznam da sam pogrijesio i da sam svjestan mogucih posledica. Ako i nakon toga budem izlozen vrijedjanju i agresiji, onda "ostecenom" saopstim da ga naduva (osim ako procijenim da bi to moglo da me kosta par zuba  ;D).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

...znaci ipak cemo se morati izboriti za sebe makar to znacilo i los glas ali ne u ponasanju u saobracaju nego po reakciji kada smo ugrozeni...pozdrav ekipi

 

ako si bio na motoru... jasno ti je da je on mogao samo malo da smota da stisne gas i da te odgura negde van puta ko nista ako ume da vozi taj svoj

auto cak nebi ni ogrebao branik prednji ...

koliko agresije ljudi .. stashno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 342 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

a kako ћеш одговориш ? извадиш и ти пиштољ .. а он у паници док ти вадиш пиштољ је испалио већ 2-3 зрна .. са 2м даљине и немора да

буде посебно прецизан .. и опет трагедија :) ...

по мени је најбоље будалаше избећи, немаш шта са таквима да се расправљаш ... он је будала за себе и ништа ти немпжеш да га убедиш

да он убудуће ради другачије ...

 

 

http://www.lbainternational.com/

stavis na sebe model BASIC WEST with Additional Plates i sta te briga dal ce da gadja ili ne, ko da te komarac udari u jaknu na 60kmh

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

Da, al' onda ti njega tuzis i otkines ga na sudu za sva vremena  :)

 

da da da... i onda ti on puca sa 20cm u glavu ... jer te metak baci na pod i dok ti dolazis sebi

on vec pravi vleku od tvog mozga ..

ja sam i dalje za opciju da ga zaobidjem ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da li ste vi ikada napravili gresku i time ugrozili nekoga?

 

Ja jesam, i kad se izvinem, desi se da dobijem pridiku, tipa "da li si ti normalan!?". Onda se opet izvinem i priznam da sam pogrijesio i da sam svjestan mogucih posledica. Ako i nakon toga budem izlozen vrijedjanju i agresiji, onda "ostecenom" saopstim da ga naduva (osim ako procijenim da bi to moglo da me kosta par zuba  ;D).

;D ;D ;D

Samnom je ista stvar, da kucnem u drvo, do sada nisam napravio nepopravivu gresku, ali kad se desi, izvinjavam se 10 puta ako treba... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

onda zovemo Hells Angels-e, svako ugosti po jednog, mesec daba, njih stotinak i nema frke za motoriste u Srbiji narednih par godina, a onda ponovo :)

ja sam za hells angels !  ;D kad su vec tu da nam srede ''kulturu'' u saobracaju da se o istom trosku malo druzimo sa njima!  ;D zezanja nikad dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

kako mi pre par godina reče dečko iz NS RIDERS ilikako se sad zovu ...

ti h.a. su imali ideju da dodju ovde i neki reket naplate neko tako ludilo :) ..

tako da sumljam da bi se sa njima družili ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

ma zavrnuli bismo ih nekako!  ;D ionako smo poznati po tome koa narod  :-\

da ne off-ujem vise,izrazito sam nervozan u saobracaju,uglavnom oko gluposti,zivo me zanima kako cu reagovati kada me neko bude ugrozavao zivotno...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja