Jump to content

Moto Zajednica

VII Akcija dobrovoljnog davanja krvi - Beograd 15. maj 2010.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Me ne pijem osim po jedno pivo u Balanseru, a moram da smršam, nema opreme za mene pa ko velim da maloko se provučem.

 

Šalu na stranu, odličan gest prema davaocima. Kad ono beše sledeća akcija, samo da bude lepo vreme pa da budemo brojniji plus vožnja po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad, Novo Naselje

Dragi moji bajkeri,ja radim u Zavodu za transfuziju krvi Vojvodine u NS i taj sam lik koji vadi krv dobrovoljnim davaocima.Sam sam dao oko 60 puta.Prošle godine je bila akcija asocijacije u NS zašto nije bilo i ove godine?Veliki pozdrav od Neše i nadam se da ćete doći u velikom broju u NS ako bude organizovana akcija.Ja sam motoraš i ljubitelj motora od malih nogu,ali na žalost još nisam sebi nabavio jedanZato moj mlađi sin Urke ima Piaggio Free scuter i uživa u njemu.Pozdrav svima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

direktno sam upoznat sa dosadasnjim akcijama i pokusajima akcija davanja krvi u NS. Nazalost, problema ponajvise bude sa samim Zavodom, u smislu - mora u radno vreme, mora bas u Zavodu, nemojte subotom, imamo dovoljno zaliha i slicno. To su dosadasnji odgovori. U jednom slucaju, mislim da je bilo pretprosle godine, otislo je toliko daleko sa jednim od odgovornih lekara da se pominjala i mogucnost gubitka posla apropo ovakvih odgovora.

 

Uz sve to, relativno mali broj potencijalnih davalaca ali i organizacioni problemi rezultirali su apstinencijom od neke redovnije price o davanju krvi u NS. Ipak, nadamo se da ce vremenom da to legne na svoje mesto. Ukljucenje ljudi koji su neposredno u srzi stvari, kao sto je sada Tvoje ukljucenje, od velikog je znacaja i moglo bi da pokrene stvari u dobrom pravcu ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja se javljam za vožnju do Novog Sada radi davanja krvi, ne trba nadoknada za gorivo, ni kotlić, samo dobar prijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Ovako stoje stvari, odem pre meseca i vise dana da dam krv i vide kacigu na stolu, pita me jedna lepa seka cije je ovo ja odgovaram-moje, i ona kao pa ti nemozes da das krv, dodji autom ili peseke, po nasem pravilu svi koji voze motor tj dosli su snjim nemogu da daju krv, mislim nama je to jako potrebno ali, nemoze..eto kako sam ja prosao u NS..u transfuziji.. ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da ne skacemo bas odmah...ima odredjene logike u tome da ne treba neposredno posle davanja krvi sesti na motor ali ne verujem da igde postoji takvo nekakvo pisano pravilo, posebno ne pravno formulisano. Treba jos dijaloga ocigledno ali zaista je tuzno kako se odredjeni kruti stavovi i shvatanja ocas posla pretvore u stvaranje nauke od jednog nesebicnog i ljudskog gesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Pa ta lepa teta(extra p. trebao sam da joj uzmem broj:) ) mi je objasnila da posle davanja mozes da padnes u nesvest itd itd,,ja kazem pa davo sam krv 30 puta i nikada nista, ona pa nasa je praksa da ne uzimamo da ti se nebi nesto desilo, ja nista, seo na motor i zapalio, mozda je u pravu, covek je malo slabiji posle toga tj sigurno je u pravu...sledeci put cu autom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Mislim da im je pravilo da nakon davanja krvi ne smijes da vozis motor  u  roku od 30 minuta.

Das krv i odsjedis pola sata kod njih - taman popijes sok i pojedes grickalice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja