Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Drugari gde moze da se nadje planeta 4 ili 5 u ocajnom stanju mogu samo blokovi i ram sa papirima... treba mi hitno za drugara (vlasnika onog matorog dkw-a).

Eto bas to vam mogu ponuditi : ram , blok i saobracajnu ! :) Planeta 4 iz 1986 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Drugari gde moze da se nadje planeta 4 ili 5 u ocajnom stanju mogu samo blokovi i ram sa papirima... treba mi hitno za drugara (vlasnika onog matorog dkw-a).

Eto bas to vam mogu ponuditi : ram , blok i saobracajnu ! :) Planeta 4 iz 1986 godine

Moze br. telefona na PM da se cujemo i dogovorimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

^da se tu ne umesa jos neko... :nanana:

 

lele be pa to ce bude nesreca, braca na izovi :moto3: ima da grmi :) mora da vidim sta je sa onim u vrscu... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

^da se tu ne umesa jos neko... :nanana:

 

lele be pa to ce bude nesreca, braca na izovi :moto3: ima da grmi :) mora da vidim sta je sa onim u vrscu... :zvizduk:

Vidim ja da cu morati da ratujem protiv istocnog bloka... jos ni Milana nismo opravili a vec se i Bata primio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pa sad u odnosu na moju lokaciju Zschopau mi dodje nekako i pravcu sever-severozapad, i to oko 1248km daleko, ili oko 14h voznje.... a rusija mi dodje skroz istocno.... geografski... politcke uticaj iz istorije cemo ostaviti po strani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Boga mi, cene su baš momačke u odnosu na naše koliko sam na blic mogao da primetim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Fantastičan prikoličar Ural za 28.000 rubalja. Nisam gledao paritet ali je motor ko lutka. Kardan, 750ccm, ma sve je na svom mestu. I još rezervni točak, milina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Fantastičan prikoličar Ural za 28.000 rubalja. Nisam gledao paritet ali je motor ko lutka. Kardan, 750ccm, ma sve je na svom mestu. I još rezervni točak, milina!

 

samo 750ccm i 40ks.. 1zvizduk.gif (ALI 40 RUSKIH KS) 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

A koliki je odnos rublje-dolar ima par interesantnih copera i lepih radova koliko vidim rusi nece menjati nista i narednih 100god

Ali moram prizmati da nasi MZejci su ispred rusa bar 50 god Jer sto bi nas covek rekao svaba je svaba0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zaebalo vek ! Kolko vidim, rusi nemaju dilemu tipa : " A.T. - S.T " , oni imaju IZh. Ide svuda, po putu, van puta, uzbrdo - nizbrdo. kroz plitku i duboku vodu, ma ide svuda ! :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Zaebalo vek ! Kolko vidim, rusi nemaju dilemu tipa : " A.T. - S.T " , oni imaju IZh. Ide svuda, po putu, van puta, uzbrdo - nizbrdo. kroz plitku i duboku vodu, ma ide svuda ! :moto3: :moto3: :moto3:

 

nabolji komentar!!! 0takoje.gif0takoje.gif

 

 

Ovi nasi ubise se da dokazu koji je bolji.. 1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А има и онај моменат у путописној репортажи Евана МекГрегора са његовим другаром, када камерман развали BMW-а о неки камен у Монголији. Да би наставио пут са оном двојицом, купили су му новог ИЖ-а. И онда видиш ону двојицу како се са BMW-oвим кангрбама батргају по неком блату, а овај на ИЖ-у их лаганица обилази. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zamalo da prekršim pravilo Foruma i napljujem Zapadne vrednosti na najvulgarniji mogući način. :dexterr:

 

Rusi, nego šta! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ljudi, mozemo mi da psujemo i pljujemo koliko zelimo, ali u rusiji postoje dva sveta. jedan je evropski, gde se vise cene nemacka vozila, a drugi je azijski, gde se vise cene japanska. medjutim, u velikom delu rusije vazi treci svet - ruski. zasto? u pitanju su ogromna rastojanja, nedodjije u bukvalnom smislu. problem je snabdevanje. evo, ko ne veruje nek pogleda kroz prozor. i sad zamisli da ti je skoro pola godine tako. snabdevanje se vrsi dvaput godisnje - u prolece i u jesen, kad dodje helikopter. poneki u nabavku idu jednom godisnje, gruzovikom (kamionom). zorge verovatno moze mnogo bolje ovo da opise. sve to zahteva unificiranost delova, kako bi se pojednostavilo odrzavanje. zato se kod ruskoh vozila mnogo sta pasuje jedno na drugo i zahteva najminimalniji moguci alat. tako, npr, meni na vashodu pasuje klip od iz jupitera, lamele su iste od ts150, prednji lanac je isti i kod minska a ima isti korak kao kod cz175 ali je kraci. i jos gomila toga. i ako niste primetili, u ruskim pravilima dat je nacrt za izradu specijalnih alata. bili su svesni da se ne moze bas uvek prevaliti vise hiljada kilometara do ovlascenog servisa. vozila su tako sklepana da mogu da guraju i da guraju poluispravna da ne bi bas ostala na sred puta. ja sam dve godine vozio sa radilicom kojoj se kavez iglicastiog u donjoj pesnici raspao, i to je teralo i teralo. vido sam ja da ima malo lufta, a sta se zaista desilo vido sam tek kad mi je probio semering pa sam otvorio motor da zamenim. da nisam imao drugu radilicu to bi teralo i dalje jer ne bi ni obracao paznju na taj detalj. i zato rusim vozilima :care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja