Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre nekoliko godina sam gledao ovo na nekom sajmu, cak sam i prospekt uzeo- potrazicu ga. Mislim da su uvoznici iz Subotice il tu negde, pa valjda imaju i delove. U krajnjoj liniji - napraviti lancanik il iskoristiti od necega .

Potrazicu prospekt .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То и јесте варијанта - буџење. Гледам неке смешне цене делова у једној радњи у Москви: будзашто, али нећу да гњавим другара - већ ми је пазарио неку гвожђурију...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mozda sam trebao da ovo napisem u rubrici : kupujem-prodajem !?! ali u pitanju je RUS pa neka ga ovde .

Radi se o ponudi jednog mog starog klijenta (preko 20 godina) on vozi svog IZ 350 Planetu . Sada bi zeleo da ga proda .

U ispravnom i registrovanom stanju , njegova cena je 250 e

Nisam jos rekao da je u pitanju cetvorka ( sa dva izduva) mada je on stavio neke druge i bolje ide . Jos i to da je 1986-o godiste . Ali i to mi posle kaze : " 300 je pocetna cena , a dao bi ga za 250" !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У вези ових веломотора, којима се моторизују бицикли: ако некоме устреба, са њима се још увек ради човек из Сенте, који је и почео са тиме код нас - Силард Бевиз (Szilárd Bőviz) 064/306-38-99, bszco75@gmail.com.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мани га.... Допељао ми је ујак његов "мотобицикл" (има кинески "Донго" Ф50 мотор, који је имао узор у руским Д4 и Д5 моторима) јер му проклизава квачило, па сам га скинуо и поставио на статив и почео да му, осим квачила, сређујем и остало. Материјале за које сам дао линкове сакупила је нека екипа која се сакупља на руском сајту мопедиста "Дирчик" - http://www.dyr4ik.ru/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun, Beograd
  • Motocikl: ИЖ ПЛАНЕТА 4 1986

E ljudi opet ja. Kupio prosle godine Planetu 4 i vozio je ukupno 500 metara. Nece da upali

Pocetnik sam tako da mi je znanje o motoru ograniceno. Motor je presao 7500 km. Estetski je u odlicnom stanju.

U Zemunu sam, a ne znam ni jednog majstora koji bi ga pogledao i resio problem.

Evo nekih slika:

post-16638-0-23910800-1332232153_thumb.jpg

post-16638-0-23014300-1332232156_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako se nije nista culo da se lomi, puca, krlja . . . Onda moze da bude ili struja ili gorivo. Ako si presao samo 500 metara, mozda nisi otvorio slavinu za gorivo, ili si mozda u voznji pomerio crveno dugme na upravljacu koje sluzi za gasenje motora. Nalazi se na desnoj strani pored rucice za gas. Proveri .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun, Beograd
  • Motocikl: ИЖ ПЛАНЕТА 4 1986

Sve sam probao. I na gurku. Ima benzina, ulje. i sa prekidacem sam probao. Sve

Nov akumulator, novo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

I ja isto tako pre 15-ak godina kupim MZ i dovezem do kuce i vise nije hteo da upali,dodje neki majstor malo gledao i kaze 50 maraka da popravi kvar,a ja motor platio 150,vidim ja da se ta rabota sa priucenim majstorima neisplati i krenem polako sam,skinem rezervoar i operem i njega i slavinu,pitam kako se steluje paljenje pa isto i nastelujem sa novim platinama,kupim novu svecicu,ocistim karburator,kupim novi akumulator secam se za 20 DEM,malo sredim instalaciju neke buksne zamenim,gde je nastavljano lepo zaletujem,zamenim ulje u menjacu i jos svasta nest dostelujem i pritegnem,sve to za dosta manje od onih 50 maraka koje mi je trazio nazovi majstor kada je video platine u ocajnom stanju i da gorivo uopste ne dolazi do karburatora.Slatko sam se navozio nekoliko godine dok masina nije pocela da lupka u donjoj pesnici,tek tada sam odneo kod majstora da uradi generalnu,kasnije sam i to naucio da radim.Znaci trebao bi polako da ucis da cackas sam takve sitnice,pogotovo sto imas pomoc ovde,imas sigurno i uputstva gde da skines,internet je cudo.A imas takav motor da je jednostavno neophodno da znas dosta toga sam da uradis,jebiga,dobar je motor ali treba vremena dok ga "uteras u pravac" i posle samo uzivas.Najlakse je uzeti neki dobar skuter(ko ima para) ,upalis na dugmence i vozis se na necemu sto nema dusu(pa valjda zato i ne zajebava nego slusa i radi sta mu kazes),i pritom sedis kao kakva ribica.Ovo bre nase ima dusu,polu ziva stvorenja,ima svoju cud,nece uvek da slusa,kurci se ali ipak na kraju legne na rudu.Kazem internet je cudo,ja nisam imao ni mobilni kada sam krenuo da sredim mog MZ-a nego odem na trafiku i kupim halo oglase pa zovem ljude koji prodaju MZ-ejce i pitam za savete,ko je znao hteo je pomogne,niko mi nista pogresno nije rekao.Zovem na fiksni pa ovaj nije tu,zovi veceras i tako,svega je bilo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

proveri tacku paljenja, imao sam takvog IZ-a u dvoristu i do jutra ode na otpad, zalim i danas sto me ciganin ispali.. 1hmm.gif

 

 

Problem bio u tacki paljenja trebalo bude 3mm pre GMT a bila u GMT.... nije hteo nikako da upali.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

sumi je u pravu, proveri paljenje. moguce je da se pomerilo. osim toga, proveri sastave da slucajno negde ne vuce fals vazduh. kad upali on radi, ali jako tesko pali u tom slucaju (iamo sam tu muku). to se vidi po tome sto na sastavu baca ulje. i javljaj sta si otkrio da znamo za drugi put, mozda opet nekom potreba.

 

drugo, i duki je u pravu. ovakvi motori traze da se stalno majes oko njih, da nesto cackas, dotezes, stelujes, ali veruj mi mnogo je vece uzivanje da vozis nesto u sta si ulozio deo sebe, nego neku konfekciju. i ne daj boze da ti se nesto usput desi, znas gde da gledas i sta da trazis od kvara. na izu (i uopste dvotaktasima) su kvarovi najcesce neverovatne gluposti koje se resavaju na licino mesto. da ti ne pricam sad kakve sam ja sve situacije imao sa vashodom. jedini majstor kog je on vido je vulkanizer jer me mrzi da sam menjam gume. doterao sam ga kuci kao skup rezervnih delova, otprilke ko bolesnika na aparatima. i zato ga sad ne dam, mada sam ga odavno prevazisao kao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Интересантан текст из часописа "Мото" о историји завода "Саркана Зваигзне" из Риге и историји мопеда у СССР-у.

 

post-3975-0-69661500-1333974160_thumb.jpg post-3975-0-86073700-1333974215_thumb.jpg post-3975-0-00242400-1333974263_thumb.jpg post-3975-0-01472000-1333974105_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Obrenovac Srbija
  • Motocikl: MZ 250 etz

Није директно за ову тему, али и јесте.

 

Још педесетих година један руски фотограф смислио је како да мали двотактни мотор накалеми на бицикле и лаке мопеде, а убрзо после тога је тај мотор штанцован пуном паром и добро се продавао.

 

1300004609.jpg

 

Лаки мопед Рига Д8

 

После распада СССР, фабрика престаје да производи те моторе, а онда се у неко време сетили Кинези тих мотора, ископирали их и почели да производе и продају широм света.

 

Е сад, једна комбинација кинеског мотора и бицикла - "моторбицикл" мог ујака ми је дошао на сређивање. Пошто сам видео нашао неке ћитабе на Нету и скапирао свих седамнаест и по делова, и видео шта приоритетно треба урадити, интересује ме да ли неко зна где бих код нас могао да потражим предњи ланчаник, онај који је на машини?

Ma imam ja ovakav motor,ista masina samo drugi ram i jurim radilicu za njega posto mi se pojeo rukavac gde dolazi magnet,ako neko zna gde ima delova neka napise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

TO se zove : RIGA D8 ? Nisam siguran za to slovo "G" ( u potpisu) !

Veleprodaja gde se snabdevam ima i za njih delova. Da li je bolcna gornja (od klipa) 10 ili 12 mm ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Obrenovac Srbija
  • Motocikl: MZ 250 etz

TO se zove : RIGA D8 ? Nisam siguran za to slovo "G" ( u potpisu) !

Veleprodaja gde se snabdevam ima i za njih delova. Da li je bolcna gornja (od klipa) 10 ili 12 mm ?

 

moj je riga 11.godiste 1980,vozio sam ga kao klinac pa bi opet da ga osposobim da 1moto3.gif inace bolcna je 10mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

TO se zove : RIGA D8 ? Nisam siguran za to slovo "G" ( u potpisu) !

Veleprodaja gde se snabdevam ima i za njih delova. Da li je bolcna gornja (od klipa) 10 ili 12 mm ?

 

moj je riga 11.godiste 1980,vozio sam ga kao klinac pa bi opet da ga osposobim da 1moto3.gif inace bolcna je 10mm

IMA , i takva (sa 10 bolcnom ) i druga sa 12 ! A ima i prednjih lancanika . :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Obrenovac Srbija
  • Motocikl: MZ 250 etz

TO se zove : RIGA D8 ? Nisam siguran za to slovo "G" ( u potpisu) !

Veleprodaja gde se snabdevam ima i za njih delova. Da li je bolcna gornja (od klipa) 10 ili 12 mm ?

 

moj je riga 11.godiste 1980,vozio sam ga kao klinac pa bi opet da ga osposobim da 1moto3.gif inace bolcna je 10mm

IMA , i takva (sa 10 bolcnom ) i druga sa 12 ! A ima i prednjih lancanika . :zdravo:

 

Ajde vidi koja je cena, pa da napravim to motorce da teram...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

TO se zove : RIGA D8 ? Nisam siguran za to slovo "G" ( u potpisu) !

Veleprodaja gde se snabdevam ima i za njih delova. Da li je bolcna gornja (od klipa) 10 ili 12 mm ?

 

moj je riga 11.godiste 1980,vozio sam ga kao klinac pa bi opet da ga osposobim da 1moto3.gif inace bolcna je 10mm

 

Pa kad vec imas taj motoric - koji ipak spada u retkost na nasim prostorima, mislim da bi red bio da ga slikas i postavis sliku ovde ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja