Jump to content

Moto Zajednica

Pretekao me kolega s desne strane! Opet!

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Opet se nasao neki buzdovan i to sa devojkom iza sebe, da me pretekne na 15 cm s desne strane na pravcu ka Uscu iza SIVa. Kisa pada, idem nekih 60 - 70 na sat, malo vise levo u odnosu na sredinu svoje desne trake jer sam se tek sklonio desno, magli vizir i sve ostalo sto nosi voznja po kisi i decko me ladno obidje s desne strane, zavidnom brzinom, s nekim starijim motorom tipa gpz i slicno. NeBg table. Pa je ne znam , da li mu je stalo da mi pokaze kako je on bajker na nekoj masini , a ja neki balavander na skuteru? Nisi automatski bajker kad kupis motor nego ima da giljas i da giljas da to postanes. Sta mu je to znacilo? Naravno , stigao sam ga na semaforu, pogledao ga i klimao glavom u neverici da takav covek vozi motor i devojku ili zenu iza sebe. Pa bio je potreban samo delic sekunde pa da uhvatim sredinu trake i da bude tesko sranje. Ili da me izbegne pa se skrsi ko budala ili da se skrlja u mene i sjebe obojicu, da me baci svojom tezinom u drugu traku , da me pregaze ko kisnu gklistu... Kakvi su to kompleksi i sta neki  ljudi umisle da su postali ako kupe motor. Dokle ljudska plitkost, neznanje i nemar moze da dopre?! Uslovi za voznju extra teski , jos se nadje neko ko ne pazi na sebe pa ni na druge oko sebe i posle mu djavo kriv kada zavrsi u UC.  Ja sam na beogradskim ulicama na dva tocka vec 25 godina, presao vise stotina hilljada kilometara,spreman sam na sve, ali i dalje nisam spreman na iznenadjenja koja mi priredjuju upravo kolege na 2 tocka. Neka ga dize na prednji, neka ga dize na zadni , neka ga dize na sta jos odluci da ga dize, neka ga vozi u rikverc, neka dubi na glavi, neka ga vozi unatraske, ali brate budi smeker,ne ugrozavaj druge.  Da je bar podigao ruku u smislu izvinjenja, nego me samo pogledao ko tele.Ma ja kenjam, ko sam ja da se on meni izvini, ja vozim skuter! Ja sam mamina maza , a on je veliki Rosi.  Ma strasno! Mnogi  nisu svesni kakve posledice iz takvih gluposti mogu da nastanu...Pa zar nam nisu vise nego dovoljni automobilisti kada je zadavanje glavobolje u pitanju , vec se nalaze i kolege koje nemaju pojma sta rade i kako treba da voze.

Ajd...Vidimo se u subotu i cuvajte se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

GPZ nije R  ;).

 

Takvih je bilo,i bice ih. Nase je da se ne nerviramo i da se cuvamo  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7177 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa pre 20 i kusur godina, GPZ je bome bio "R" i to kakav :)

Bez brige, naucice se pameti kad se jednom tako negde zakuca, samo je pitanje dali ce tim aktom da ugrozi jos nekog osim sebe, ali ako se sam spici i netreba ga sazaljevati..takve tupadzije nikad ne sazaljevam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ma da li je gpz ili nije , najmanje je vazno...pa jebote, daj da skinem iz kupatila ogledalo pa da ga stavim ispred, naslonim na tablu i na kolena, izbusim samo rupu kroz koju cu da gledam ispred sebe pa da imam extra pregled sta se desava iza mene  cccc.....kako da se ne nerviram  , flegma ne mogu da budem kada malo , malo pa crna hronika...mnogi olako shvataju saobracaj i tudji zivot...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Boga mi i skuterasi cepaju sa desne strane itekako, da li kompleks ili tek da iskoriste semafor samo zujne odnekud i nedaj boze da mora nesto drugo u tom moentu da pogledam bumtras... Cuvajte se - Pocetak sezone!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad si mator, sve ti smeta i sve te nervira, i ti klinci, brate što lepo ne sede kući i rade nešto pametno,

nego jurcaju na tim đavolim sokoćalima,obilaze sa desne strane, ne može pošten narod na miru da prolazi ulicom ....

 

ja mislim da je on sad zbog ove nntom-ove teme prestao to da radi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kad si mator, sve ti smeta i sve te nervira, i ti klinci, brate što lepo ne sede kući i rade nešto pametno,

nego jurcaju na tim đavolim sokoćalima,obilaze sa desne strane, ne može pošten narod na miru da prolazi ulicom ....

 

ja mislim da je on sad zbog ove nntom-ove teme prestao to da radi  ;)

 

Nije prestao to da radi sigurno, ali ja cu sigurno josh vishe paziti na debile oko mene  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Boga mi i skuterasi cepaju sa desne strane itekako, da li kompleks ili tek da iskoriste semafor samo zujne odnekud i nedaj boze da mora nesto drugo u tom moentu da pogledam bumtras... Cuvajte se - Pocetak sezone!!!

 

Meni je ovo pocelo redovno da se desava, da barem malo koriste sirenu sklonio bih se ja, ne zurim nigde... ovako samo se niotkuda stvore na 10cm od mene, i standardno sa desne strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

mene je pre neki dan obišao sa desne skuter na pančevačkom putu :D iako sam bio u desnoj traci, a išao sam ~70-80... i to skuter sa nekim nadr**nim izduvom :) i još je i cicu vozio... jbg..

 

Nema veze to sa vrstom vozila.

 

Koliko god točkova, kubika, kilograma...

 

Dovoljno je da je budala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

nažalost takvih je dosta, ali, veruj mi da je bio bez pratnje, reagovao bi, nego glumi pred ribom frajera, znaš kako...pojedini misle da ako se izviniš pred ribom ili ženom, da si mlakonja, kesa, slabić..ovo je primitivni balkan, kaman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Svi osudjujete a niko nece da pita zasto nije covek vozio desnom stranom ,ako je neko brzi neka prodje sta ce on i kako ce to je njegova stvar.

 

Dragane , druze, uz duzan i standardan  respekt svih kolega, ne mogu da verujem sta si napisao...da vozim desnom stranom po barama, sahtovima, rizli, staklicima da bi neki Brzi mogao lagodno da prodje ili da mi se uvuche u traku neki sa kolima sto se redovno desava. A kao drugo, moze mi se i  to je jedna traka, a i da ih nema dve kao tamo , opet postoji nacin da se neko prestigne i ppretekne. Mozda nisi video ili nekome to nista ne znaci da vozim u Beogradu 25 godina na dva tocka i iskustvo mi govori kada cu da i kako da vozim. Sa desne strane samo maloumnik moze da pretice kolegu na dva tocka. Ma da vozim i Automatika,  ima sirenu i ablend pa mu se lepo sklonim. A na pitanje Quickly (engl. Brzi) kolege  retrovizori nekada posluze , a nekada ne, a pogotovo kada je rastojanje izmedju retrovizora tako malo da kada si u jakni i jos kisnom odelu, vidis samo ruke ili ramena. A moram malo da gledam i ispred sebe, zar ne? Kolegi sam na TDM-u produzavao nosace retrovizora da bi mogao nesto da vidi, a mislim da je situacija jos gora na R-ovima i naked-ima. Opet velim , skuter ima dva tocka i svi oni koji se zanose da su veci bajkeri samo zato sto su odabrali da imaju rezervoar pred jajima u grdnoj su zabludi. Skuter (i to veoma startan i brz) sam kupio iz veoma prakticnih razloga i ne treba mi da njime muvam ribe i nekome nesto dokazujem. Bajker postajes svojim duhom i svim onim pravim i velikim ljudskim vrednostima koje treba da ima jedan covek koji se bavi ovim opasnim "zanatom".  Znaci li ono gore da ja treba sutra da kupim R-a ili Hayabusu i da svakog obilazim s desne strane , ako imam mesta jer sam baja , vozim brzi motor i taj ispred mi samo smeta cak i sa svojih samo 200 na sat ?!? Treba li da ga obidjem sa desne strane sa 250 jer sece levu krivinu ?!?  Ovde izgleda mnogi ne shvataju , a nabili su dosta godina u guzicu , koliko je malo potrebno da se nastrada, a  privilegiju da ne zivim u invalidskim kolicima i da mi neko drugi pere usranu guzicu necu da mi oduzme neki  napaljeni  dziber. Gotovo !

 

 

PS nije jos....:)   U pravu je potpuno kolega koje je ovo napisao:

 

Nema veze to sa vrstom vozila.

Koliko god točkova, kubika, kilograma...

Dovoljno je da je budala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemojte gotovo,ako je gotovo obrisete temu.

Posto ste ovo uputili direktno meni moram da odgovorim.

Necenim ljude po tome sta imaju i ko su,znam mnogo bajkera i bez motorcikala koji su i dalje bajkeri.Mada to i nema veze sa pricom.

Koliko vidite i ja sam iz Beograda,pise temo koliko imam godina,savrseno znate i Vi kako voze ljudi,klinci ili bilo ko skutere u nasem gradu.Po meni katestrofa!Seku sve od reda nije bitno jesu li to kola,kamion, motor...Rekli ste malo pre da niste hteli da vozite desnom stranom,voda rupe.Kako vas je prosao taj momak,preleteo je sve to, njemu nije smetalo.Sto bi rekli ovi nasi urednici izaci ce tema ciji je duzi a ciji veci.Moje vidjenje je da svako treba da vozi desnom stranom nebitno je sa kojim vozilom.Ko hoce moze da prodje i neka vozi on njegovu voznju.Koliko puta se vama desilo da neko gnjavi auto putem levom trakom i sta,Vi vozite za njim.Neverujem bas u to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nemojte gotovo,ako je gotovo obrisete temu.

Posto ste ovo uputili direktno meni moram da odgovorim.

Necenim ljude po tome sta imaju i ko su,znam mnogo bajkera i bez motorcikala koji su i dalje bajkeri.Mada to i nema veze sa pricom.

Koliko vidite i ja sam iz Beograda,pise temo koliko imam godina,savrseno znate i Vi kako voze ljudi,klinci ili bilo ko skutere u nasem gradu.Po meni katestrofa!Seku sve od reda nije bitno jesu li to kola,kamion, motor...Rekli ste malo pre da niste hteli da vozite desnom stranom,voda rupe.Kako vas je prosao taj momak,preleteo je sve to, njemu nije smetalo.Sto bi rekli ovi nasi urednici izaci ce tema ciji je duzi a ciji veci.Moje vidjenje je da svako treba da vozi desnom stranom nebitno je sa kojim vozilom.Ko hoce moze da prodje i neka vozi on njegovu voznju.Koliko puta se vama desilo da neko gnjavi auto putem levom trakom i sta,Vi vozite za njim.Neverujem bas u to.

Ako je već preticao sa desne strane mogao je da da nekakav signal, a ne samo da proleti.

Kad neko vozi u brzoj traci polako, je li samo proletiš pored njega s desne strane?

Ne, jer neznaš hoće li se vratiti u sporu traku. Ako ti se već pretiče sa desne strane moraš biti siguran da se taj ispred neće vratiti desno jer si 100% kriv ako dođe do sudara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ма требао је да се најави пар дана унапред... Кад сам живео у Шпанији тако се практикаовало...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

Covek lepo kaze da nije video lepo retrovizore,mozda covek vozi za njim neko vreme i blica a on nije video.Ko zna?Voleo bi da moze da se javi taj sto je prosao i bas me interesuje kakao bi tekao tok teme dalje.Na ovom forumu se uvek cuje samo jedna strane nikada nema druge.Krivci , idioti i imbecili se znaju unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ма требао је да се најави пар дана унапред... Кад сам живео у Шпанији тако се практикаовало...

Praktikuje se i kod nas, zato je svako ljeto pun urgentni motociklista

 

Covek lepo kaze da nije video lepo retrovizore,mozda covek vozi za njim neko vreme i blica a on nije video.Ko zna?Voleo bi da moze da se javi taj sto je prosao i bas me interesuje kakao bi tekao tok teme dalje.Na ovom forumu se uvek cuje samo jedna strane nikada nema druge.Krivci , idioti i imbecili se znaju unapred.

Čemu služi sirena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

Ja se grozim od tog preticanja sa desne strane od strane drugog motoriste i svima novima u ekipi prvo to kazem i objasnim zasto to da ne rade i koliko je opasno  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja