Jump to content

Moto Zajednica

Neverovatno,ali istinito! Krenuli da dizu i motore paukom!

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije,znam lika...verovatno ga je neko prijavio,jer se tu parkiramo vec duze vreme...al stvarno ne znam kom debilu moze da smeta motor,a lepo ima mesta da prodje pored...  >:( >:( i da..uzeli su mu "samo" 13000din..  >:(

 

Kako to mislis "vjerovatno"?

Pa valjda ih je pitao zasto su odnijeli motor i zasto mora da plati 13K?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Nije,znam lika...verovatno ga je neko prijavio,jer se tu parkiramo vec duze vreme...al stvarno ne znam kom debilu moze da smeta motor,a lepo ima mesta da prodje pored...  >:( >:( i da..uzeli su mu "samo" 13000din..  >:(

 

Kako to mislis "vjerovatno"?

Pa valjda ih je pitao zasto su odnijeli motor i zasto mora da plati 13K?  ???

 

+1 ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ne verujem da bi nosili motor ako nije bilo nekog valjanog razloga ili da bi neko zvao pauka tek tako...  Da slučajno taj vozač ne maltretira komšije non stop nekim točkiranjem, brzom vožnjom ili probušenim auspuhom? Komšiluk zna da bude za.eban... ili neki nastavnik iz škole pošto sad ne smeju deci ništa... Najlakše je tako osvetiti se nekom motorciklisti... Mislim da je meni neko rekao da na trotoaru mora da ostane 1.60m za pešake pa da ne spada pod prekršaj...

Ako bi se to ponovilo još koji put onda je vreme za akciju i spreman sam da je podržim u potpunosti... I mora da bude radan dan, najbolje ponedeljak... Inače motori ne plaćaju parking u zonama, probajte... ukucajte svoj reg. broj i bilo koju zonu i doći će vam poruka da transakcija nije moguće i tako slično... jednom sam morao da čuvam mesto  ispred jednog ulaza zbog selidbe i stao sam na mesto za kola, ukucao sve lepo i dodje mi takva poruka nazad... pitam kontrolora o čemu se radi i on mi kaže da motori u suštini mogu da parkiraju za dž, neće doći nikakav pauk niti bilo ko...

Da ste samo videli besne face vozača automobila dok sam čekao kamion... taman pomisle prazno mesto kad eto ga motor po sred... Pizdeli su... Tako da ovo može da bude jako uspešna akcija ako do nje bude moralo doći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Parking u zonama se za motorcikliste ne naplacuje. proverena informacija. ja ostavljam svoj motor u sarajevskoj preko celog parking mesta jer se desilo da mi je covek umalo oborio motor jer je pokusao da se uparkira na isto to mesto. nikad ga nisam platila a kontrolori samo prodju pored njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jednom sam u nekoj zoni zastao na par minuta, i zauzeo celo mesto... Pri tom sam sedeo na motoru, a uopste nisam sitan, za tih par minuta su trojica krenula da se uparkiraju preko mene, ali sam imao kacigu sa tamnim vizirom pa su odustajali kada pogledam kao stig... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Obratite pažnju kako se parkiraju drski vozači, zatvaraju prolaze, stepeništa, garaže..., samo da umetnu svoju kršinu. Ja lično nikad ne bi smeo da ostavim sam motor na parking mestu jer bi očekivao da ga neko pomeri napravi sebi mesto za auto ili da se ugura pored a to je rizik da ga obori i naravno pobegne. Pa videli ste kako je čovek oborio motoristu u Balkanskoj u subotu posle skupa, samo jureći da zauzme parking mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

kod meneu ulici je parking zona .. 2 ga .. konkratno za auto placam 480din mesechno i imam pravo 2.2 zonu toje neka proshirena .. ono 2 zona 2 tip itd... e sad je pitanje da li bi mogao tako i za motor da platim djuntu i onda mogu na bilo kojem parking mestu da parkiram motor ... :)

sledeca zanimljiva sitacija je kako najbolje parkirati motor a da nemash ''ugurivache'' koji ti ostete motor .. i slichno ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Zasto da ne, ako to urade ljudi sa kolima, prodju kroz onu plasticnu rampu, zasto motorom ne bi lagano pored rampe... ;) Znas kad bi im platio da mi odnesu motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

sledeca zanimljiva sitacija je kako najbolje parkirati motor a da nemash ''ugurivache'' koji ti ostete motor .. i slichno ..

 

 

Jesenas sam se parkirao auto desnim vratima skroz uz banderu a da bih ostavio prostora za još jedan auto. I stao mi lik pored levih vrata tako da sam morao da se skinem u majcu da bih ušao odirući se, a sebi ostavio gospodski mesta. Ako motor stane popreko, između dva mesta, velika šansa je da ga obore ili čuknu namerno, jel šta će motor na parkingu za auto. Poduž, il bi ga zagradili il pomerali, baš je dilema kako i da li uopšte stati. Ja bi pre na trotoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

danas sam telefonom u parking servisu dobio zanimljivu info ..

 

motor mozete parkirati na zoniranim parking mestima ...

stim sto je pravilnk da se ne proveravaju motori jer im MUP neda pristup tim podacima

znachi nemogu da proveravaju stim znachi nema ni naplate ..

imate sva legalna praca da zauzmete celo parking meto i parkirate motor ...

 

elem.. kad sam pitao kod kog shefa ja tu info mogu da proverim rekla je da zovem u ponedeljak

posle 9 ... elem. pa imate info ko je rekao da moze itd..

ako me nebude mrzelo videcu da im se obratim pisanim putem na pisarnicu da mi odgovore

odgovor skeniram i kachim :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

danas, oko 17:30 ispred Pošte, kod Glavne Železničke stanice, pauk odneo žutog R-a. Ne stigoh da vidim koji je model...

 

Video sam tog zutog natovarenog kako prolazi savskom ulicom prema gazeli, ne verujem da su ga pokupili jer imaju mnogo blize parkinge.. jedino u slucaju da idu na adu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

danas, oko 17:30 ispred Pošte, kod Glavne Železničke stanice, pauk odneo žutog R-a. Ne stigoh da vidim koji je model...

 

Video sam tog zutog natovarenog kako prolazi savskom ulicom prema gazeli, ne verujem da su ga pokupili jer imaju mnogo blize parkinge.. jedino u slucaju da idu na adu

 

 

moguće... videh iz tramvaja pa rekoh da napišem ovde, možda bi se neko "ubio" tražeći ga po gradu!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Poprilično sam uveren da ga nisu digli "po službenoj dužnosti", što bi se reklo, nego je neko prijavio i tražio da ga odnesu. A ako im stigne nalog da to urade, onda i moraju. Mom komšiji su tako digli Mazdu koju siroma' sređuje već godinu dana na mestu kome apsolutno nikome ne smeta. Kad su došli ,rekli da je neko prijavio da mu smeta i tražio da ga sklone. Tako da je ološ NN lice koje ga je prijavilo.

 

S obzirom da je ispred skole, vrlo je moguce da je direktor nazvao i trazio da se odnese.

Frend iz Centra mi je ispricao slicnu pricu, jer je bila varijanta "kako onaj tamo moze da parkira motor ispred skole a mi ucenici sto imamo motor ne mozemo" pa da bi sprecili ucenike da pocnu da se parkiraju prijavili...

 

Meni nista nije jasno, sve sto ste napisali je rekla/kazala.. Ima li neki clan zakona gde pishe nesto o parkiranju motora koji se moze citirati?

Sticem utisak da se motori nose onako po slobodnoj proceni. Ili je to opet neka prica - zabranjeno ispred javnih institucija?

 

Da pitamo saobracajca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A sta ne mozes doci i doplatiti? Moras se skloniti znaci. Jbga, onda ovaj scubin plan.  ;D

Sve mi se cini, dok se to izorganizuje, mogao bih se i ja tu obresti da se malo propisno parkiram.  :D

 

(na svaki motor ispod tablice text: "Ili ovako ili me odnese pauk."  8)

 

U prvoj zoni je samo sat vremena parkiranje i posle moraš da se skloniš i duplo duže ne možeš opet da se parkiraš u istoj zoni. Znači dva sata.

 

I šta ako mi napiše kaznu, kao problem je... Ja ću držati motor ceo dan na parkingu, baš me briga.

Neznam do sada nikoga ko je  platio tu kaznu, niti sam čuo za neki problem ako nije. Moj kolega ima pun gepek tih kazni i samo ih gomila. Čak su ga zvali iz parking servisa da mu prete preko telefona, ali ništa od toga. Takva radnja parking servisa je neustavna pošto ulica nije gradsko zemljište ili već tako nešto, nisam zapamtio tačno tumačenje te rupe u zakonu...

 

Ako bude akcija parkiraću i bicikl sa motorom i  motor i skuter jedan do drugog, zapalim cigaru i smejem se  ;D ;D ;D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

parking servis sad angazuje advokate koji shalju opomene umesto njih :)

e sad... meni su za motor rekli da smesh da parkirash koliko hotjesh u zoni i da je dz

jer nemaju mogunotst da proveravaju motore ... e sad .. u ponedeljak zove nekog shefa

da mi on to potvrdi pa cu vidim i dal mogu dobijem to na papiru pa skeniram i kachim ovde..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

parking servis sad angazuje advokate koji shalju opomene umesto njih :)

e sad... meni su za motor rekli da smesh da parkirash koliko hotjesh u zoni i da je dz

jer nemaju mogunotst da proveravaju motore ... e sad .. u ponedeljak zove nekog shefa

da mi on to potvrdi pa cu vidim i dal mogu dobijem to na papiru pa skeniram i kachim ovde..

 

 

Ajde bas me interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

ja sam zvao da pitam dal ima ono kao za automobile, da stanari u toj zoni imaju ceo mesec za 480 ili koliko je

znam da tako neshto placam za kola ... i kad mi zena kaze a pa nema to, kao motori se i ne proveravaju, jer im mup

nedaje te podatke, kao samo automobile .. bash cu pitam i za kamione ili posebna vozila itd.. posto vidim kod mene u ulici

neki likovi sa nekim kamionima stalno stoje po ceo dan kad imaju radove..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

bas me zanima odgovor parking servisa, a jel tacno da ne mustaju motore u javne garaza (ja nisam probao da udjem)

 

mogu i ovo u ponedeonik  da pitam ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

sto se tice parking zoni,citao sam na vrele gume forumu,da oni smeju da ti naplate sat ili koliko vec pise ali da ne mogu da ti stave kaznu,tj zakonski ne smeju!kada se dodje kod sudije samo se citira taj clan/stav/tacka,ili sta vec,i ide oslobadjajuca presuda a troskove sudjenja snosi parking servis!  ;D pokusacu da nadjem to pa kacim ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

sto se tice parking zoni,citao sam na vrele gume forumu,da oni smeju da ti naplate sat ili koliko vec pise ali da ne mogu da ti stave kaznu,tj zakonski ne smeju!kada se dodje kod sudije samo se citira taj clan/stav/tacka,ili sta vec,i ide oslobadjajuca presuda a troskove sudjenja snosi parking servis!  ;D pokusacu da nadjem to pa kacim ovde

 

ne znam za motore kako ide, ali za kola bogami kod sudije se dobija poziv ako ne platiš nekoliko kazni ...

bilo je da su ljudi coolirali pa nisu odlazili pa im stigne ono da ili platiš ili 1000din dan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja