Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacija između motorista na putu - PMR radio stanice?

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Na zalost, mora malo da strci ako hocu da mi oba dugmeta budu lako dostupna bez gledanja. To mi je najvaznije. Malo manje ce da strci u finalnoj verziji, koja ce biti malo niza ali i crna pa ce izgledati manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

glupo pitanje! zasto nebi prekidac za blic bi taster za vezu,a na sirenu da ide blic zajedno! jer kada sviram onda bi mi bilo dobro i da blica u isto vreme jer je OPASNOST na vidiku! nadam se da mojim predlogom na bacam temu u OFF!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

I sam sam hteo to da uradim kad sam mislio da mi je dovoljan 1 taster. Najelegantnije resenje. Nije mi palo na pamet da bi sirena mogla da aktivira i blicanje. Veoma dobra ideja!

Inace taster za blicanje je direktno spojen na prekidac za dugo svetlo u samom kucistu i nije lako dostupan. Znaci, ne ide napolje zica. Bilo bi potrebno provuci dodatnu zicu koja bi isla na ovaj prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Svejedno je da li ablend pali i sirenu ili sirena svetlo, nema razlike. Mora da se vuce dodatna zica do kucista prekidaca, pored postojece instalacije, jer ne mozes provuci dodatnu zicu kroz buzir. U stvari, moglo bi, kad bi se sve povadilo napolje, pa da se nekom sajlom ili kanapom ponovo provlaci snop zica. To mi ne pada na pamet da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ako radis sebi onda OK, ali ne verujem da se npr. Arakisu zeza bas sa svima koji bi tu varijantu radije nego solo taster. Meni takodje ne igra ulogu jer mi treba bar 2-3 tastera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Upravo mi javila keva da mi je stigla stanica iz kine i to za svega 8 dana ukljucujuci carinski pregled.  :)

Carinici su bili dobro raspolozeni i nisu nista naplatili. Od prodavca sam trazio da napise vrednost 30$ i da deklarise kao poklon/igracka sto je ovaj uradio. Znaci, dobio sam extra stanicu za pare koje bih dao u BG za komplet toki voki igrackica. 39.50£ + 8£ postarina=ja zadovoljan. Vise detalja kad se vratim sa posla i dokopam se stanice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Evo, napokon se dokopah stanice. Mora da priznam da mi se veoma dopala na prvu loptu.  :)  Deluje prilicno robusno i daleko je manja nego sto sam ocekivao. Kvalitet plastike i zavrsna obrada je stvarno odlicna. Veoma nekineski! U stvari jedino, sto govori da je kineske proizvodnje je Engleski izgovor sa kineskim naglaskom.  ;D Naravno, izgovor funkcija se moze iskljuciti. Kako nemam nikakvu PMR stanicu pri ruci, nisam imao priliku da testiram predaju, vec samo prijem - Taxisti, FM radio. Za sad mi se nije dopalo sto na kapici za enkoder postoji izbocenje (pointer) koji nervira pri okretanju. Ipak je to za potenciometre, a enkoderi treba da imaju cilindricne kapice bez izbocenja, ali ovaj visak cu odstraniti skalpelom. Samo toliko za sada. Sad sam jos sigurniji da je Puxing PX888 best-buy.

 

4619208522_ac37578269.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad gledam neke review-e za tu stanicu i piše da je VHF?

 

Edit: sad vidim da ima i UHF modela :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ne pazis na casu.  ;) Vecina kineskih stanica imaju isti naziv, ali se  prodaju u VHF i UHF varijanti. Ova je UHF, naravno, da bi mogla da prica sa ostalom PMR bracom.Treba paziti prilikom porucivanja, da se greskom ne kupi VHF stanica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

fibra, planiraj da to testiramo (cim se vratim sa neke voznje, tj. od ponedeljka).

 

inace, trenutno nas ima 6 motora - svi sa stanicama. pokazuje se da je kvalitet ugradnje instalacija jako bitna stvar, jer nas posle 1. dana ima jos samo trojica u komunikaciji.

 

@rajko

promenio sam lokaciju ptt tastera ;). super je sada, ali ima jos jedan zakljucak: ptt taster bi trebalo da uzimamo sa led diodom. vozili smo malopre kroz neki kanjon, mrkli mrak i ne moz' covek da potrefi taster... ;). znaci, komso, ubacuj ljudima one tastere sa led diodom ;)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

fibra, planiraj da to testiramo (cim se vratim sa neke voznje, tj. od ponedeljka).

Dogovoreno! Mada moracu da zajmim neki PMR pa da ga testiram i pre ponedeljka.  ;)

 

inace, trenutno nas ima 6 motora - svi sa stanicama. pokazuje se da je kvalitet ugradnje instalacija jako bitna stvar, jer nas posle 1. dana ima jos samo trojica u komunikaciji.

Ajde napisi detaljnije sta vam je to otkazalo.

Mislim da nije uopste tesko osigurati interkonekcije. Ako je sve dobro zalemljeno i konektori koliko toliko pristojnog kvaliteta nebi trebalo da otkazuje, pogotovo tako brzo. Treba se potruditi da svi ti mali konektori ne trpe tezinu zica i cimanje, vec da su iste nekeko cvrsto osigurane uz korman (cicak trake, najlon vezice).

 

@rajko

promenio sam lokaciju ptt tastera ;). super je sada, ali ima jos jedan zakljucak: ptt taster bi trebalo da uzimamo sa led diodom. vozili smo malopre kroz neki kanjon, mrkli mrak i ne moz' covek da potrefi taster... ;). znaci, komso, ubacuj ljudima one tastere sa led diodom ;)...

Treba li ti LED za prekidac migavaca?

Hocu da kazem, da je taster na odgovarajucem mestu ako mozes da ga napipas i aktiviras bez gledanja. Mozda samo treba da se malo naviknes na to gde se nalazi, jer dzaba promena pozicije ako ti i dalje moras da ga trazis pogledom. Oci treba da su napred jer jarak opet moze da se iznenada pojavi.

 

Aman ljudi, motori će nam izgledati kao Starship Enterprise

 

beam me up, Scotty  ;D

Kako je pocelo, hoce.  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

veruj da treba led ;) iako je taster na savrsenom mestu.

 

inace, otkazali su 2xoriginal midland stanice&ptt tasteri i jedna arakis instalacija ;).

 

2 arakis instalacije i jedna moja (kod mene ;) rade savrseno. moja radi sada vec preko 3k km... ;)

 

opsirnije, kad ne budem kucao na jbn htc ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobro je, vodim 2:1 ;D

 

Kad se vratite, iskustva će biti dragocena. Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

veruj da treba led ;) iako je taster na savrsenom mestu.

 

inace, otkazali su 2xoriginal midland stanice&ptt tasteri i jedna arakis instalacija ;).

Ako su otkazala 2 Midlanda, jedno Arakisovo otkazivanje nije strasno. Mislim na njegovu instalaciju, ne licno otkazivanje... pu, pu...

Cekamo detalje testiranja sa terena, bice od koristi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Mali problem je konektor za spoljašnji mic i slušalize za Motorola PMR-ove, konektor jeste prečnika 2.5 mm i jeste da je stereo ali masa je nekih 2 mm duža nego kod normalnog konektora koji se može kod nas kupiti. Posledica je da konektor ispada iz stanice i da treba vrlo pažljivo turpijicom ostrugati onaj krug mase iza konektora...samo sam do sad tako slomio dva konektora zbog oslabljivanja istog :D

Prijavljujem isti problem kod konektora za Puxing PX888  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja sam iskorstio konektor 2.5mm od nokijinih slušalica i savršeno je, inače koristio sam na nekoj kopiji kenwood-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ne zelim da recikliram fabricke fancy tanke kablice. Hocu da napravim robusan prikljucak sa debljim oklopljenim kablom. Isturpijao sam prsten na konektoru koji Arakis pominje, ali sad ne sme da se gurne do kraja jer onda ne prekida zvucnik u stanici. Namestio sam ga na, nadam se odgovarajucu "dubinu" i zalepio epoksidnim gitom. Videcemo kako ce biti kad se osusi. Ovaj deblji jack bi trebalo da mu ogranici penetraciju.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Ne zelim da recikliram fabricke fancy tanke kablice. Hocu da napravim robusan prikljucak sa debljim oklopljenim kablom. Isturpijao sam prsten na konektoru koji Arakis pominje, ali sad ne sme da se gurne do kraja jer onda ne prekida zvucnik u stanici. Namestio sam ga na, nadam se odgovarajucu "dubinu" i zalepio epoksidnim gitom. Videcemo kako ce biti kad se osusi. Ovaj deblji jack bi trebalo da mu ogranici penetraciju.  :P

To isto zavrsava termo lepak,made in PRC,a mnogo je fleksibilniji,moze se korigovati,ako nuzda natera, uz pomoc upaljaca.Epoxi se stvrdne i vise nema mogucnosti za korekciju polozaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Ne zelim da recikliram fabricke fancy tanke kablice. Hocu da napravim robusan prikljucak sa debljim oklopljenim kablom. Isturpijao sam prsten na konektoru koji Arakis pominje, ali sad ne sme da se gurne do kraja jer onda ne prekida zvucnik u stanici. Namestio sam ga na, nadam se odgovarajucu "dubinu" i zalepio epoksidnim gitom. Videcemo kako ce biti kad se osusi. Ovaj deblji jack bi trebalo da mu ogranici penetraciju.  :P

 

 

Samo Vas gledam!

 

Malo se strpite sa improvizacijama konektora!

 

Nadam se da mi najkasnije za 10-ak dana stizu konektori bas za PX888,mislim neka kolicina, koja ce biti po ceni 2l kokakole!!!!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ne zelim da recikliram fabricke fancy tanke kablice. Hocu da napravim robusan prikljucak sa debljim oklopljenim kablom. Isturpijao sam prsten na konektoru koji Arakis pominje, ali sad ne sme da se gurne do kraja jer onda ne prekida zvucnik u stanici. Namestio sam ga na, nadam se odgovarajucu "dubinu" i zalepio epoksidnim gitom. Videcemo kako ce biti kad se osusi. Ovaj deblji jack bi trebalo da mu ogranici penetraciju.  :P

To isto zavrsava termo lepak,made in PRC,a mnogo je fleksibilniji,moze se korigovati,ako nuzda natera, uz pomoc upaljaca. Epoxi se stvrdne i vise nema mogucnosti za korekciju polozaja...

Ne treba da bude fleksibilno (citaj-klimavo) vec cvrsto. Bas zato sam koristio epoxi. Termo lepak je nezamenjiv za neke stvari, i dosta ga koristim ali nije za spojeve gde ima dosta cimanja. Pricam iz iskustva.

 

Samo Vas gledam!

 

Malo se strpite sa improvizacijama konektora!

 

Nadam se da mi najkasnije za 10-ak dana stizu konektori bas za PX888,mislim neka kolicina, koja ce biti po ceni 2l kokakole!!!!

Sad mi kazes kad sam se vec smorio i napravio ovo...

U svakom slucaju sam zainteresovan.  ;)

 

4625260432_255b9bc5c6_m.jpg4625260438_1e1732f12d_m.jpg

 

Nisam bio na casu...Za koliko se moze kupiti PXtriosmice?I...gde?

Velika prednost foruma u poredjenju sa casovima je sto uvek mozes da prelistas na brzaka ono sto si propustio na casu. Meni nije bilo problem da potrosim par dana na istrazivanje i predlozim best buy varijantu, a tebe mrzi da pritisnes dugme back. Ajde, ne budi lenj. Nema potrebe da se ponavljamo.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja