Jump to content

Moto Zajednica

SRB - MK - GR - AL - MNE - BIH Gde spavati?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ćao drugari,

Nas šetorica planiramo da 8.maja ove godine krenemo na jedno lepo putovanje. Krećemo u zoru 8.maja i spuštamo se niz Dunav do Negotina pa zatim Zaječar, Knjaževac, Niš i spavamo kod drugara u Leskovcu. Sutra je planirano da krenemo u zoru preko Makedonije da uđemo u Grčku i pravac Uranopolis, mesto odakle se ide brodom u manastir Hilandar. Neka nam neko pomogne sa savetom gde da spavamo u Uranopolisu!

Bićemo dva dana u Hilandaru pa zatim se vraćamo u Makedoniju na Ohrid. Treba nam pomoć i tu oko spavanja. U Ohridu smo planirali da budemo dan ili dva pa nakon toga da uđemo u Albaniju . Molim za savete u vezi Albanije, dali neko ima nekog kome možemo da se obratimo ako nam nešto zatreba?

Iz Albanije planiramo da izađemo istog dana, pa zatim u Crnu Goru do Ostroga, gde planiramo da prespavamo. Sutra dan pravac Sarajevo. U Sarajevu takođe planiramo da budemo bar jedan dan, te vas molim da ako neko ima predlog za prenoćište neka se javi. Iz Sarajeva ćemo valda kući, videćemo!

Pozdrav Peca zr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mislim da u ovako debeloj predsezoni nece biti problem naci smestaj u Grckoj...ja sam bio pre vise godina i smestaj smo nasli na licu mesta.

U Ohridu smestaja ima koliko hoces i to jeftino, najcesce ispod 10E/osobi, uglavnom te vec mestani sami salecu za smestaj. Nije losa ideja i posetiti NEIM-a, to je tip biker koji u turskom delu setalista ima restoran i prenociste gde dolazi mnogo bikera iz citave Evrope. Specijalitet kuce su pilici peceni u onoj masini za pilice, koja se nalazi ispred restorana. Ako idete, obavezno se upisite u knjigu gostiju, videcete mnogo poznatih imena. Nama je jednom obezbedio pomoc oko zamene lezaja u tocku u nedelju uvece.

Predlog: iz Crne Gore idite kroz kanjon Pive pa na Scepan Polje u Bosnu i dalje od Foce (Srbinja) prema Sarajevu. Kompletan put je fenomenalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

Mislim da u ovako debeloj predsezoni nece biti problem naci smestaj u Grckoj...ja sam bio pre vise godina i smestaj smo nasli na licu mesta.

U Ohridu smestaja ima koliko hoces i to jeftino, najcesce ispod 10E/osobi, uglavnom te vec mestani sami salecu za smestaj. Nije losa ideja i posetiti NEIM-a, to je tip biker koji u turskom delu setalista ima restoran i prenociste gde dolazi mnogo bikera iz citave Evrope. Specijalitet kuce su pilici peceni u onoj masini za pilice, koja se nalazi ispred restorana. Ako idete, obavezno se upisite u knjigu gostiju, videcete mnogo poznatih imena. Nama je jednom obezbedio pomoc oko zamene lezaja u tocku u nedelju uvece.

Predlog: iz Crne Gore idite kroz kanjon Pive pa na Scepan Polje u Bosnu i dalje od Foce (Srbinja) prema Sarajevu. Kompletan put je fenomenalan.

 

prošle godine, nas četvorica na ohridu: dve sobe, kupatilo dve ZIDANE GARAŽE za motore, ukupno 25€ po danu (za svu četvoricu). moglo i jeftinije, al nas mrzelo da tražimo. Kroz Albaniju se pogađajte oko takse za ulazak (zakonska je 2€ po osobi, ali traže mito jer stalno pronađu nekakav "problem"). Ja sam uspeo da se nagodim na 10€ za sve nas  ;D

Vožnja kroz Albaniju je odlična, put ok, predeli fantastični. Jedino oprez prilikom ulazaka u gradove (Elbasan, Tirana, ako budete svraćali, Skadar....) Putevi su na ulasku jaaaako loši, vozačka kultura ne postoji, pa samo laganica i živce u futrolu  ;D. Mi niosmo imali potrebu za smeštajem u ALB.

 

Ako te još nešto zanima, pitaj  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

Ćao Kanarinac, Hvala na pomoći. Kroz Albaniju planiramo samo da prođemo i to po danu.

 

ma samo pitaj, bez frke.... ipak voziš najbolji motor na svetu  ;D  (a i ja sam rođeni zrenjaninac)

 

i mi smo prošli Albaniju u danu, evo ti malo pa pročitaj

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=45261.0

 

pozdrav i sa srećom !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Kanarinac, svaka čast na putopisu. Odabir destiacija je bio pravi. Mi smo planirali da ovu našu turu odvozamo za 7-8 dana. Nisam siguran da ćemo moći da se zadržavamo nigde puno. Cilj nam je da vozimo što više, i da nađemo pogodna mesta za buduće odmore. Malo si pisao o samom prolasku kroz Albaniju, policija, radari, naše tablice i tako to. Da li na granici ima menjačnica, pošto si napisao da treba voditi računa o kursu, i pošto je gorivo?

poz.Peca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Doktore hvala na uputima. Nego daj pošalji br.telefona od Neima da kontaktiram čoveka.

Pozdrav Peca.

 

Restoran NEIM, Goce Delceva 71, Ohrid,

+389 46 254 504

 

Od obale jezera ides uz setaliste do vrha, skrenes levo i ides tim delom setalista do pred kraj i tu je sa leve strane. Videces masinu za pecenje pilica ispred restorana.

 

 

Ako imate vremena, obavezno idite i do manastira Sv. Neum, obidjite izvoriste Crnog Drima ispod manastira camcem, svratite na Gradiste...

post-1943-12879071315931_thumb.jpg

post-1943-1287907131674_thumb.jpg

post-1943-12879071317296_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

Kanarinac, svaka čast na putopisu. Odabir destiacija je bio pravi. Mi smo planirali da ovu našu turu odvozamo za 7-8 dana. Nisam siguran da ćemo moći da se zadržavamo nigde puno. Cilj nam je da vozimo što više, i da nađemo pogodna mesta za buduće odmore. Malo si pisao o samom prolasku kroz Albaniju, policija, radari, naše tablice i tako to. Da li na granici ima menjačnica, pošto si napisao da treba voditi računa o kursu, i pošto je gorivo?

poz.Peca

 

Policija je sada skroz OK (nekada su bili grebatori i siledžije kao ovi naši prema strancima). Ne zaustavlja motore, bar su mi tako rekli neki tipovi na ulasku u ALB (kažu, mafijaši zapretili policiji da ne straše turiste, jer su oprali lovu gradnjom motela, restorana, hotela.... pa ko da im dolazi ako policija udara reket). Mi nismo imali NIKAKVIH problema.... Niko ne komentariše tablice... Mi nismo menjali pare u menjačnici, i ne preporučujem da to radite. Svi primaju eure, ali samo dobro vodite računa kad plaćate. Realan kurs je oko 100 leka za 1 eu (mada vrlo često cene pišu sa zarezom iza stotina - umesto 100 lk, napišu 1,00lk - što ti je super jer je to onda cena u eur)

 

Policajac na pumpi (gde smo se odmarali i popili po nekoliko pića - i platili ukupno 5€!) je bio jako ljubazan (konobarica je bila prevodilac), dao nam korisne savete vezano za stanje puteva, poželeo sreću...

 

Uživajte u vožnji. Albanija je generalno lepa država (priroda), a i ljudi na koje smo nailazili su bili gostoprimljivi. Doduše, mi smo pauzu pravili ispred Elbasana i u Draču... za severni deo Albanije ne znam da ti kažem (mi smo tu deonicu prošli bez zadržavanja).

 

Gorivo smo točili u Ohridu, pa posle u selu Vladimir u Crnoj Gori (ušli smo u CG sa južne strane Skadarskog jezera, ne iz grada Skadra). Tako da cenu goriva ne znam tačno.

 

 

eeee.... sad mi pade na pamet, imam jednu fotku sa pumpe koja nije u putopicu!!!!

 

D3E16835-49AA-E04E-B29E-DADE041310F0_thumb.jpg

 

...dakle cene su ti ispisane u eur... na ovoj pumpi bezolovni je 1,30€/lit

 

Eto kad slikaš sve i svašta  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kanarinac, svaka čast na putopisu. Odabir destiacija je bio pravi. Mi smo planirali da ovu našu turu odvozamo za 7-8 dana. Nisam siguran da ćemo moći da se zadržavamo nigde puno. Cilj nam je da vozimo što više, i da nađemo pogodna mesta za buduće odmore. Malo si pisao o samom prolasku kroz Albaniju, policija, radari, naše tablice i tako to. Da li na granici ima menjačnica, pošto si napisao da treba voditi računa o kursu, i pošto je gorivo?

poz.Peca

 

Policija je sada skroz OK (nekada su bili grebatori i siledžije kao ovi naši prema strancima). Ne zaustavlja motore, bar su mi tako rekli neki tipovi na ulasku u ALB (kažu, mafijaši zapretili policiji da ne straše turiste, jer su oprali lovu gradnjom motela, restorana, hotela.... pa ko da im dolazi ako policija udara reket). Mi nismo imali NIKAKVIH problema.... Niko ne komentariše tablice... Mi nismo menjali pare u menjačnici, i ne preporučujem da to radite. Svi primaju eure, ali samo dobro vodite računa kad plaćate. Realan kurs je oko 100 leka za 1 eu (mada vrlo često cene pišu sa zarezom iza stotina - umesto 100 lk, napišu 1,00lk - što ti je super jer je to onda cena u eur)

 

Policajac na pumpi (gde smo se odmarali i popili po nekoliko pića - i platili ukupno 5€!) je bio jako ljubazan (konobarica je bila prevodilac), dao nam korisne savete vezano za stanje puteva, poželeo sreću...

 

Uživajte u vožnji. Albanija je generalno lepa država (priroda), a i ljudi na koje smo nailazili su bili gostoprimljivi. Doduše, mi smo pauzu pravili ispred Elbasana i u Draču... za severni deo Albanije ne znam da ti kažem (mi smo tu deonicu prošli bez zadržavanja).

 

Gorivo smo točili u Ohridu, pa posle u selu Vladimir u Crnoj Gori (ušli smo u CG sa južne strane Skadarskog jezera, ne iz grada Skadra). Tako da cenu goriva ne znam tačno.

 

 

eeee.... sad mi pade na pamet, imam jednu fotku sa pumpe koja nije u putopicu!!!!

 

D3E16835-49AA-E04E-B29E-DADE041310F0_thumb.jpg

 

...dakle cene su ti ispisane u eur... na ovoj pumpi bezolovni je 1,30€/lit

 

Eto kad slikaš sve i svašta  ;D

 

Još par stvari koje je dobro znati o Albaniji.....putevi između velikih gradova su OK, međutim situacija se drastično menja u gradovima.Tu treba biti pažljiv na šahtove (one poklopce od kanalizacije), jer nije retko da jih nema!!! (ako ima sreće, umesto njih je postavljena automobilska guma koja viri polovina van).Prošle godine po gradovima nisu poznali šahtove za meteornu vodu, pa kada je padala kiša putevi su bili skoro neprohodni (u Draču je promet stao, jedino neka slovenačka budala na GS-u je nastavila kroz grad.... ;D).Inače policija ne dira strance, ljudi su izuzetno ljubazni, plaže su jim lepe i sređene (samo nemojte tražiti WC na plaži....za to jim služe opušteni bunkeri).Inače je to zemlja Mercedesa....videčete sve vrste mercedesa, čak i one za koje Mercedes ne zna da jih je izradio..... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo mog proshlogodishnjeg puta:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=39323.0

 

Na ohridu sam spavao za 10€... u grchkoj sam spavao kod drugara u solunu i shatorisao po nekim usamljenim plazhama... shator dignesh kad padne mrak i sa zorom ga spakujesh... tako su makar malo manje shanse da ti neko naplati kaznu za kampovanje poshto je to zabranjeno... u albaniji sam vecherao u ponoc, spavao i doruchkovao u nekom motelu za 50ak €... u crnoj gori ada bojana i kotor.... uglavnom sam izbegavao da dajem pare na smeshtaj da bih shto vishe preshao, video itd...

 

albanija je prelepa za vozhnju... par deonica kroz brda itd... fenomenalno... a ljudi makar 10 puta prijatniji od crnogoraca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Hvala druže na savetima. Priča ti je super, samo opušteno. A što se motora tiče, sve što se novcima može platiti nije skupo!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

;) upravo tako... tu je zima da se finansije srede... i opet sam spreman za novu sezonu akcija :)

 

skeniracu danas mapu albanije pa cu okachiti ovde... to retko ko ima... a nigde nishta nije ucrtano... pa vredi imati... josh je ova moja kao turistichka, ima ucrtane znamenitosti ili shta vec.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Evo nas u Uranopolisu, prešli do sada 1050 km, vratili se sa Svete Gore,sutra gas za Ohrid,sada smo u transu, ali kada dođemo kući otvaramo novu temu, sa svim fantastičnim slikama koje smo napravili,pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja