Jump to content

Moto Zajednica

Zabranjena potkapa?!

Recommended Posts

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

 

Ближе прописе о изгледу, начину давања знакова које дају одређена

лица из става 4. овог члана прописује министар надлежан за послове

саобраћаја.

Знаке и наредбе које даје полицијски службеник, њихово значење и

начин давања ближе прописује министар унутрашњих послова.

 

 

 

 

 

Takva nam i država koliko su i ministri kompetentni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Zamislite onoga "Kalemegdan je brdo", kako propisuje:

знаке и наредбе које даје полицијски службеник, њихово значење и начин давања...

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Svi na kurs u zooloski vrt...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

 

Da srocim E mail ovom francuzu da uvedem coveka u materiju.

 

BTW, ozbiljno se spremam da kupim kamericu i da se snimam dok vozim. Svasta tu ima. Nazivacu svoj serijal videa: "Voznja sa skuterasem'', autor: Velikomucenik Skuteras Aprilijaner malokubni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Taman trazim link, kad ono Dacic, nicim izazvan, pomislih,uhvatise me... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

@Alekre:

 

Pusti bre budale, treba ti makar 125cc, da moze da povuce iz mesta... ;) Uopste ih neces primecivati, kad izadjes iz desne strane trake... ;D

Odnosno, samo ih obidjes u blagom luku, uz duzno postovanje, i pozdrav levom rukom, dok desnom zavrces gas... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Saobracajni policajac,da bi smeo da zaustavi vozilo koje ucestvuje u saobracaju,mora da ispuni neke uslove (po zakonu):

 

1. da bude propisno uniformisan

2. da zaustavlja zakonom propisanim sredstvom,a to je znak STOP preko dana,i Maglite lampa sa adekvatnim nastavkom crvene boje,u toku noci

3. patrolno vozilo Policije (ako je u pitanju patrola,a ne pojedinac) mora biti parkirano na vidnom mestu

4. merenje brzine se sme obavljati samo na delovima puta na kojima postoji obelezje "Radarska kontrola".

 

Sve mimo toga su nepropisne stvari,koje vozaca mogu dovesti u zabludu i na koje nije duzan da reaguje. Jer mnogi mogu da nabave policijsku uniformu,da masu rukom,zaustavljaju,i pritom vas opljackaju ili sl. (kao sto je svojevremeno bio slucaj u Bugarskoj). A i licno znam jednog momka koji je ukrao iz patrolnog auta uniformu,a onda je isao po okolnim selima i seljacima sa traktorima i frezama pisao kazne u iznosu 1000-2000 din. za neispravnu signalizaciju,neimanje opreme,i sl.  ;D

 

Skinite sa neta zakon o policiji iz 2005. (kao i Zakon o ovlascenjima policije),jer mnogo toga oni krshe i zbog mnogo stvari mogu pred disciplinsku ili jos gore pred sudiju,samo mi toga nismo svesni,a ocigledno nisu ni oni,jer ako jesu,a ovako se ponasaju,onda je to definitivno bezobrazluk koji zasluzuje odgovarajuci vid sankcije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Joj što mene ne pita za potkapu...

 

Joj što mene nije pitao...  ;D pa otekla bi mu ta mandarina u glavi koliko bi mu vrteo pamet

sa sve na kraju "i samo da zapišem broj vaše značke"   ::)

 

stoka nepismena

 

inače, zaustavi saobraćajac vuka na motoru i kaže "pišem ti kaznu za brzinu ili aj da se dogovorimo"

vuk izvadi pare i počne da plače

pita pandur "što plačeš, nije to strašno, bar nemaš bambije u vozačkoj"

vuk mu odgovori "ma j...š pare, plačem što ne ne pojedoh dok si bio čobanin"

 

edit: slovne greške

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

 

Da srocim E mail ovom francuzu da uvedem coveka u materiju.

 

BTW, ozbiljno se spremam da kupim kamericu i da se snimam dok vozim. Svasta tu ima. Nazivacu svoj serijal videa: "Voznja sa skuterasem'', autor: Velikomucenik Skuteras Aprilijaner malokubni.

 

 

00:30

 

"znaci brdo, znaci planine"  ;D ;D ;D

 

 

a, ovaj - jel gace smem da nosim i koje su boje tacno dozvoljene  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sledeći put kada ti tako bude mahao zaustavi se, pa ga odmah pitaj je li postupio po propisu, gdje su mu bjele narukvice i znak "STOP". Ako te bude gledao zblanuto, ko što vjerovatno i hoće, čekaj odgovor vjerovatno će se zbunit i pustit te da ideš. Ako krene da ti nabraja nešto pitaj ga koji je broj za žalbe. To je momenat u kojem uglavnom postaju kulturni, htjeli ne htjeli, posebno ako nisi ništa kriv.

Ni u kom slučaju ne prolazi bez zaustavljanja, samo ćeš sebi napraviti problem koji inače nebi ni postojao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kod nas zaustavili jednog sa bmw GS misleci da je ukrao kombajn i da ga je digao na dva  :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ni u kom slučaju ne prolazi bez zaustavljanja, samo ćeš sebi napraviti problem koji inače nebi ni postojao

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D, kako si me slatko nasmejao... Koji bre problem, xaxaxaxa... To su bre lenja krmad...

Kad su prvi put hteli da me zaustave, pomislio sam da stanem, al` sam se setio da mi je copava vezana kanapom,

a dokumenta u koferu, pali bre, koce da se cima... Krme nije mrdnulo papkom,

 

@Njegova klinceza:

 

Strogo zabranjeno... Po novom zobsu... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ni u kom slučaju ne prolazi bez zaustavljanja, samo ćeš sebi napraviti problem koji inače nebi ni postojao

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D, kako si me slatko nasmejao... Koji bre problem, xaxaxaxa... To su bre lenja krmad...

Kad su prvi put hteli da me zaustave, pomislio sam da stanem, al` sam se setio da mi je copava vezana kanapom,

a dokumenta u koferu, pali bre, koce da se cima... Krme nije mrdnulo papkom,

 

Svaka budala danas može da postane policajac, to znači da svaka budala može da nosi pištolj, zašto misliš da u budalinoj glavi nemože da se rodi pomisao da je Prljavi Hari, posebno ako ga je zaustavio zato što je "maskiran"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Otisli ste predaleko sa muckama i malverzacjiama koje vrsi policija. Zar odgovor ne moze da bude jednostavno, da ne bi plasio narod posto bi pomislili da je ninja :) Cudo te nije pitao gde ti je stala katana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Cudo te nije pitao gde ti je stala katana....

 

AAuuu, jel bi bio toliki optimista da pomisliš da je ovaj Drti Hari-Natakari ikada u životu čuo taj termin (a kamoli izgovorio)  ;D ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa da zlo bude vece, nosim full face kacigu HJC CS R1 Samurai. Imam samuraje i japanska slova po njoj :D

 

Sledeci put kada me zaustave, necu ni podici vizir, niti cu ista da pricam. Nema vise ni dobar dan, ni izvolte... Kao Stig, samo cu da klimam glavom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Pandurska individualna glupost i mašta je neizmerna

 

Pre 10god vozim ja Thunderace 1000 sa dva fara gde je poseban far za kratko i dugo. Samnom drugar koji vozi potpuno nov ZX9R koji ima dva fara ali uvek rade oba. Startuje nas pub i kaže meni ne radi ti jedan far. Bez uzbuđenja ja mu kažem tako treba za motocikl jedan far je ok ali on kaže to jeste ali ako imaš dva mora da rade oba eto vidiš kako je kod tvog kolege!

I tako....

Ne pamtim dva vica ali skoro sam čuo jedan pa ću pokušati da ga napišem

 

Vozi pop auto po seoskom drumu i vidi na putu leži mrtav magarac, stane on, izađe iz kola i okrene 92.

Pop: Dobar dan, ovde pop taj i taj ovde na putu leži mrtav magarac pa reko da vam javim da se skloni sa puta da neko ne nastrada.

Policajac kada je to čuo hteo da se našali pa kaže: Je li pope a da li si mu očitao opelo?

Pop: Nisam još, nego sam prvo mislio da javim rodbini ! :D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

HAHAHAHA  dobar !!!  I mene drndao neki sa cvarcima iz privatnog Jugica zasto mi radi samo jedan far. POsle mnogo objasnjavanja da je to kratko , a da je drugi dugo i same demonstracije na licu mesta - ostao je pri svome da treba oba da mi rade !!

A po pitanju ove opaske pandura za potkapu, moram reci da bi ostao nem zatecen tolikom gluposcu. I obicno na takve stvari nemam odgovor, jer je brate previse glupo.

 

PS  Ovo sa gosp ministrom je vise nego ilustrativno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

@alekre

Ono gore iz zakona sto si izvadio se odnosi na regulisanje saobracaja, kada ga vrsi saobracajac. Kad ne radi semafor, kad obezbjedjuju "guzonje" kad su radovi na putu, saob nesreca...

A o zaustavljanju ne piuse u zakonu, nego u pravilniku i neko je vec spomenuo kako te policajac sme zaustaviti:

-propisno uniformisan (plavo-bela uniforma sa bjelom kapom i rukavicama)... (ako je noc i reflektujuci prsluk)

-palica stop (ako je noc, onda svetleca palica, da uocis)

-vozilo mora biti parkirano okomito u odnosu na put (pod uglom od 90stepeni) i naravno vidljivo (da se vidi natpis policija, a ne iza zbuna pa hop)

i jos nesto sto u nasem zakonu stoji ali se ne primjenjuje, da mjesto na kojem se vrsi kontrola mora biti omedjeno cunjevima. Ali to niko ne koristi niti postuje, tako im rekli ovi iz stanice da ne rade.

I mora te na vreme upozoriti da te zaustavlja, a ne izletati 2 metra ispred tebe, kad te zaustavi imas kodeks o ponasanju (dobro vece gospodine...)...

Ti te poicajci smiju zaustaviti zbog kontrole, a ovi "lipari" samo ako su uocili neki "evidentan prekrsaj" (dizes na zadnjaka, parkirao si gdje ne smijes...), ali i oni tada moraju koristiti palicu STOP i zausaviti te na mjestu gdje u vecoj mjeri ne ometas saobracaj.

Sve sto te rukom zaustavlja, zaboravi, osim ako nisi nekog ubio pa te ganja po drugom pravilniku i zakonu  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zaustavio me je rukom a bio je na levom trotoaru a ja sam isao desnom trakom. Buzdovan. Jel ima neko taj pravilnik da mi posalje pa da citam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vozi pop auto po seoskom drumu i vidi na putu leži mrtav magarac, stane on, izađe iz kola i okrene 92.

Pop: Dobar dan, ovde pop taj i taj ovde na putu leži mrtav magarac pa reko da vam javim da se skloni sa puta da neko ne nastrada.

Policajac kada je to čuo hteo da se našali pa kaže: Je li pope a da li si mu očitao opelo?

Pop: Nisam još, nego sam prvo mislio da javim rodbini ! :D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D, extra ;D

 

@Alekre:

 

Tek te sa druge strane ulice mozes slobodno da ignorises... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Odlicna diskusija, i napokon ono sto fali ponekad na forumu, a to je pozivanje na slovo zakona, pored price. Samo bik preporucio drugarima da nakon navodjenja slova zakona napisu ispod koji je zakon u pitanju da bude kompletno. Dakle radi se o Zakonu o policiji, a o pravilniku koji je drug naveo ne znam nista pa ne bi bilo lose samo da navedesh koji je pravilnik u pitanju.

 

Trece, panduri se i sami obrazuju usput, pa pored nekih cestih vanrednih gluposti ponekad im treba kao sto ste uradili pojasniti neke stvari iako nismo duzni da to radimo. Imajtte u vidu da postoji gornja granica koeficijenta iteligencije za prasinare jer za to postoje odredjeni razlozi (bezpogovorno slusanje naredjenja i sl..)

 

I 4to, Interventna policija nema vise ovlascenje da bez razloga zaustavlja vozila i vrsi rutinsku kontrolu.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ja stvarno ne znam koji je broj pravilnika, posto su kod nas vjerovatno drugacije poredani, a i ne mogu se naci na internetu, nego kupis sluzbeni glasnik i imas sve pravilnike. Sto i planiram uskoro da uradim, jer mi treba za skolu. Ovo sto sam ja rekao je direktno od Saobracajnog inzinjera koji mi je citirao taj neki pravilnik (jer sam i ja imao hiljadu sukoba sa policijom) i koji je moj profesor bezbjednosti i regulisanaj saobracaja. A zakon iz BiH i Srbije je 99% isti, postoje neke male razlike, a najvece su u kaznama (u Srbiji deru duplo) :D

@ endurac

Samo saobracajna policija smije vrsiti rutinsku (gore sam naveo kako), a ovi ostali samo ukoliko su uocili evidentan preksaj (gore sam naveo sta kako).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Bojim da bi se pozvao da je primetio maskirano lice i izvrsio proveru indetita bla bla jer je sumnjao da sam vrsio ili imam nameru da vrsim krivicno delo. To tesko da cu mu oboriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja