Jump to content

Moto Zajednica

Promena lanca i lanèanika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Pa dobro druze Najzli mislis li ti na nas majstore oces leba da nam uzmes kad bi svi sami menjli lance od cega bi mi ziveli :D

salim se ali da znas da se sa lancem nije zezati ako to nikad nisi radio!

da nebude skupla dara nego mara znam neke likove koji su zbog toga ostali bez pola bloka tacnije menjackog dela a da nepominjeg glavu na ramenima

moj ti je savet da se obratis nekom ko je strucniji za te poslove :D

POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
E' date=' Antek, pazi.. Tvoje iskustvo mi sada treba... Kako razdvojiš lanac kada je materijal izuzetno tvrd? Kako ga posle sklopiš da bude sigurno spojen? Koji alat koristiš?

 

Imaj na umu da mi nismo imali nikakvog drugog materijala sem novog i starog lanca. Ja sam pokušao da raznitujem stari lanac, ali ne da se, materijal je mnogo tvrd... zato smo rasturali bajk.

 

najzli[/quote']

 

Ova alatkica za rastavljanje lanca ujedno sluzi i za nitovanje, samo se centralni deo okrene. Spojnica dolazi sa svakim novim lancem.

 

Za stari lanac, da bi ga rastavio "starom" metodom, ne koristi odmah kidner (kirner). Stavi ispod lanca nesto sa otvorom u koji moze uci osovinica lanca. Udaraj direktno cekicem po osovinici, koja je zaista minimalno sira od otvora na osmici. Takvim udaranjem ces poravnati osovinicu sa osmicom, a veza je izgubila cvrstinu. Sada mozes koristiti kidner da bi osovinicu dalje izbio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Ni ja tu ne bi ništa dir'o, nego bi ga ter'o kod Kocke ili Spaleta da on to uradi. Ionako menjamo lance na 20.000-30.000, pa je možda bolje ne drndati sam, nego prepustiti to profesionalcima koji i ne mogu tu zamenu da naplate mnogo. Uzeæe alat rasturiti lanac, staviti ga, ponovo vezati i teraj, bez potrebe za rasturanjem pola motora.

 

Osim, naravno, ako nisi mazohista kao Najzli. :fcab:

 

Moram još da naglasim da se nikako ne zezate sa spojnicama, a posebno na jaèim motorima, mogu da puknu ili spadnu, a rezultat je isti-ošteæenja na motoru, a moguæe i na životu... Nema zezanja sa lancem nipošto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja