Jump to content

Moto Zajednica

Kako ga podici (motor) ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Elem,nikako da podignem swoju 125-icu na prednji :oops: Ma,swe sam probao, i pri nizim i pri wishim brzinama- ma nece pa to ti je. Shta,kako,kad? U chemu je finta,gde greshim? Chini mi se lakshe cu da dignem oba tochka u wazduh nego zadnji. Uputstwo?

Napomena: amortizer mi je malo "dublji". u kolikoj meri to utiche na moj neuspeh?

Hwala u napred (josh uwek na oba tochka :roll: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pozeljno je da ti prednji stapovi budu malo "tvrdji", znaci da dolijes ulja.. Ne znam koliko si tezak, trebalo bi da nastelujes prema svojoj tezini i stilu voznje prednje amortizere... Potrebno je da polako doziras prednju kocnicu da prebcujes tezinu napred u trenutku kada ti je zadnji kraj najlaksi i sam se nagnes napred uz dodavanje jos kocnice, samo malo ali malo ostrije... i zadnji kraj je u vazduhu! Bitno je i da ti prednja guma dobro lepi za podlogu, da asfalt bude ravan. Koliko sam ja eksperimentisao najbolje se pokazao ovaj crni asfalt, malo je hrapaviji i dobro lepi guma za njega... U pocetku pokusavaj sa malim brzinama pa postepeno sa vecim i vecim... Probaj prvo da kada stajes da podignes zadnji kraj pa posle povecavaj brzinu i duzinu voznje na prednjem tocku. I probaj to da radis bez podizanja dupeta sa sedista...

Jedna napomena, VELIKA je verovatnoca da ces pasti sa motora u nekom trenutku kada radis trikove, mozda ne dok vezbas ali kada se uvezbas sigurno, ali sigurno!

Ako ti je prednja viljuska OK, ne bi trebalo da imas previse problema sa uspes... Ja sam uvezbao za pola sata na MZu 251, sa ne bas najboljom prednjom gumom, em sto je tvrda, em balon od 80 ili 70... ne secam se vise.. a, da, imao sam tada oko 125kg....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Promeni lamele 8)

 

Za dizanje na prednji :?: :?:

 

Hahaha, današnja vožnja po planinskom vazduhu i umor su uèinili svoje.

Nisam ni video da je reè o prednjem :oops: :oops: :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
...današnja vožnja po planinskom vazduhu i umor :oops: :oops: :oops:

 

...a bogami i jagnjence... :zvonko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
Pozeljno je da ti prednji stapovi budu malo "tvrdji"' date=' znaci da dolijes ulja.. Ne znam koliko si tezak, trebalo bi da nastelujes prema svojoj tezini i stilu voznje prednje amortizere... Potrebno je da polako doziras prednju kocnicu da prebcujes tezinu napred u trenutku kada ti je zadnji kraj najlaksi i sam se nagnes napred uz dodavanje jos kocnice, samo malo ali malo ostrije... i zadnji kraj je u vazduhu! Bitno je i da ti prednja guma dobro lepi za podlogu, da asfalt bude ravan. Koliko sam ja eksperimentisao najbolje se pokazao ovaj crni asfalt, malo je hrapaviji i dobro lepi guma za njega... U pocetku pokusavaj sa malim brzinama pa postepeno sa vecim i vecim... Probaj prvo da kada stajes da podignes zadnji kraj pa posle povecavaj brzinu i duzinu voznje na prednjem tocku. I probaj to da radis bez podizanja dupeta sa sedista...

Jedna napomena, VELIKA je verovatnoca da ces pasti sa motora u nekom trenutku kada radis trikove, mozda ne dok vezbas ali kada se uvezbas sigurno, ali sigurno!

Ako ti je prednja viljuska OK, ne bi trebalo da imas previse problema sa uspes... Ja sam uvezbao za pola sata na MZu 251, sa ne bas najboljom prednjom gumom, em sto je tvrda, em balon od 80 ili 70... ne secam se vise.. a, da, imao sam tada oko 125kg....[/quote']

Ma dizem dupe,pomislice neko iza mene da mu se nabacujem kolko ga dizem,ali koliko god se ja muchio i mlatio dupetom kroz wazduh motor mi "potone",a zadnji tochak josh uwek na zemlji. . . :( Swestan sam rizika pada,ali sam ze zainatio pa makar se i oljushtio. Tezak sam oko 72-73 kg,ne znam tachno.

Cope,bije owaj awalski wazduh u glawu,a? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Elem' date='nikako da podignem swoju 125-icu na prednji :oops: Ma,swe sam probao, i pri nizim i pri wishim brzinama- ma nece pa to ti je. Shta,kako,kad? U chemu je finta,gde greshim? Chini mi se lakshe cu da dignem oba tochka u wazduh nego zadnji. Uputstwo?

Napomena: amortizer mi je malo "dublji". u kolikoj meri to utiche na moj neuspeh?

Hwala u napred (josh uwek na oba tochka :roll: )[/quote'] Motori sa JEDNIM prednjim discom idu JAKO teško na prednji!!!(ne raèunajuæi ove supermoto-stunt ludnice) Ako ne veruješ probaj s FZR-om :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Ma dizem dupe,pomislice neko iza mene da mu se nabacujem kolko ga dizem,ali koliko god se ja muchio i mlatio dupetom kroz wazduh motor mi "potone",a zadnji tochak josh uwek na zemlji. . . Swestan sam rizika pada,ali sam ze zainatio pa makar se i oljushtio. Tezak sam oko 72-73 kg,ne znam tachno.

Cope,bije owaj awalski wazduh u glawu,a?

 

Zbog toga i ne mozes da ga podignes! Ipak je to jedan disk i uza guma! Kada podignes dupe, naginjanjem napred mnogo manje tezine preneses na prednju viljusku jer ti je skoro sva tezina na nogama...

Ako ne ide onako kao sto sam ti opisao, onda dok kocis onda malo podigni dupe (par cm) i u trenutku kada hoces da podignes tocak u vazduh ti spustis dupe; tako da ti u tom trenutku zadnji kraj bude neopterecen i on ce poci u vis... Spustanjem dupeta ti ces ga malo poklopiti ali ce on vec imati dobru silu koja ga gura na gore, masa puta ubrzanje a masa zadnjeg kraja je veca od tvoje. Naravno ostaje ona prica da se nagnes napred i odupres o governalu... Ja sam promenio governalu na MZu pa je bila vise prema meni i spustena nize, tako da mi je bilo lakse da izvedem taj manevar... Kada steknes osecaj ne bi trebalo da dizes dupe... i da, ceo ovaj proces (pocetak kocenja i dizanje tocka) taju 2-3 sekunde...

 

Motori sa JEDNIM prednjim discom idu JAKO teško na prednji!!!(ne raèunajuæi ove supermoto-stunt ludnice) Ako ne veruješ probaj s FZR-om

 

Idu jako tesko ali idu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: beograd/SRBIJA

Ja sam dizao moju Cagivu X puta,samo sto je ona extra tvrda i imam mishelinke, ali fora ti je samo da ga prvi put malo secnes ostrije i posle ti je samo kontrolisanje na kocnici.....Moras da ustanes i kolenima stegni rezervoar......

Bar sam je ja tako dizao........

Probaj prvo na bajsu,ja sam to ucio na bajsu.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
Ako ne veruješ probaj s FZR-om :twisted:

Danke,ali ne danke. Smatram da josh nisam ni fizichki ni psihichki (pogotowo psihichki) spreman da se okusham sa FZR-om na prednji. Ima wremena :roll:

 

@Kengur: na bajsu duze wozim na prednjem i na zadnjem nego na oba :wink:

Ali bajs ima pedale,a motor nema. . . :cry:

 

sstruja,hwala na pomoci,probacem pa cemo wideti. Waljda necu imati blizak susret sa asfaltom. . . :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Ja sam dizao moju Cagivu X puta' date='samo sto je ona extra tvrda i imam mishelinke, ali fora ti je samo da ga prvi put malo secnes ostrije i posle ti je samo kontrolisanje na kocnici.....Moras da ustanes i kolenima stegni rezervoar......[/quote']

U neku ruku to je odprilike to u kratkim crtama. Zaleti motor malo brze i koci poprilicno jako (jos ne pocinjes da ga dizes na prednji), nakon toga malo ustanes sa sica, stisnes rezervoar nogama i malo jace ga saseces na kocnicu, a u istom momentu kad ga saseces trgnes ga (cupnes ga) nogama (rezervoar)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja