Jump to content

Moto Zajednica

Posao za FARBACHA?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

racunaj oko 100e sa pripremom... znaci 10,20evra manje vise jos...

sprickit = 18 €

baza = 30 €

bezbojni = 15€

kit = 10€

razredjivaci-razni = 5€

brusni papiri = 5€

komora = 50€

 

farbati za 100€ neprocenjivo  ::)  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Iz iskustva! kupi kvalitetniji materijal jer ces se posle kajati ako pocne recimo boja da matira, u svakom slucaju niko se pametan nije rodio samo napred i pazi sa prajmerima oce da dignu boju ako puno nanosis a negde si recimo osmirglao do same plastike pazi na tim prelazima.Mozda sam ja od retkih ali to mi se desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Theo sam da kupim boje kod Gabike ali se nikako nisam uklapao u njegovo radno vreme koje je do 17h....pa sam kupio u BAST (NS temerinska 4).

 

Odmah se krenulo sa poslom....

 

Vece rupice sam popunio bamperom i posle par sati ih osmirglao...potom sve prebrisao krpom sa nitrom....

post-5644-1287906932222_thumb.jpg

post-5644-12879069323024_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Naneo sam plastofix, potom sam krenuo da nanosim spric git....

 

donmarkoni mi je ostavio kontakt telefon da ga nazom za redosled posla i ovom prilikom mu se zahvaljujem!!!

 

post-5644-12879069323554_thumb.jpg

post-5644-12879069324241_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Bravo! Sve je jeftinije kad ulozis malo vremena i volje. Em sto ces ustedeti neki dinar (koji bi dao majstoru), a jos si naucio ponesto oko farbanja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Od ukupno 6 plastika, ok su ispale 4 s'tim da ih treba malo ispolirati na nekim mestima su ostale tacke od laka, uglavnom sam sve extra uradio (plastofix, smirglanje, spric, vodeno smirglanje, baza odnosno boja....) ali lakiranje sam zeznuo.....potrosio sam ukupno 5-6 sati rada i nekih 2000 din. Posto cu ovu najvecu plastiku, blatobran prednji opet da radim moracu dokupiti spric gita i laka sa ucvrscivacem, boje mi je ostalo dosta, mislim da to nece preci jos nekih 1000 din max. ;)

 

Sve u svemu ni malo nije lak postao (pogotovo nepodnosljiv smrad) i sasvim je korektna cena sto su vise majstora predlozili oko 100 eur (gore dole 20 eur)

post-5644-12879069841231_thumb.jpg

post-5644-1287906984178_thumb.jpg

post-5644-12879069842294_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Evo da se i ja umešam...ako ti je problem samo prašina pri lakiranju uzmo vodenu šmirglu 1500 i 2000 i prešmirglaj prvo problematična mesta a posle sve ostalo ali tako da ne prešmirglaš lak i ako to uspeš netreba ti šprickit i baza(boja) dovoljno je ponovo samo lakirati...I reci od kog proizvodjača si uzeo boju i lak po toj ceni? Nadam se da nije Body jer za njihove boje i lakove nisam baš čuo puno lepih stvari.Ja kad sam farbao moj motor nisam baš bio spreman da eksperimentišem sa jeftinim bojama pa sam uzeo prajmer, bazu (boju) i lak Glasurit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Svaka cast za trud i odradjen posao! Ja bih se umesao i predlozio bih da kada sledeci put budes sve to radio u zatvorenoj prostoriji (garazi) obavezno pre pocetka spricanja pospi vode po podu, jer ti se nece dizati prasina sa poda. Kad zavrsis sa farbanjem bez iz prostorije dok se ne osusi i neces imati toliko tackica i bice jos mnogo lepse. Jos jednom svaka cast za trud!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Evo da se i ja umešam...ako ti je problem samo prašina pri lakiranju uzmo vodenu šmirglu 1500 i 2000 i prešmirglaj prvo problematična mesta a posle sve ostalo ali tako da ne prešmirglaš lak i ako to uspeš netreba ti šprickit i baza(boja) dovoljno je ponovo samo lakirati...I reci od kog proizvodjača si uzeo boju i lak po toj ceni? Nadam se da nije Body jer za njihove boje i lakove nisam baš čuo puno lepih stvari.Ja kad sam farbao moj motor nisam baš bio spreman da eksperimentišem sa jeftinim bojama pa sam uzeo prajmer, bazu (boju) i lak Glasurit.

pa to i ja celo vreme tupim... malo prejeftino kad majjsori naplacuju 100€,ko zna kakv je materijal i kakvi su majstori(ako ih se tako moze nazvat) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa ako je sve što se vidi na lici koštalo 20 evra,hmmmm...malo je previše džabaka da bi se očekivao neki kvalitet...ja kad sam farbao moj motor ceo,materijal me izašo od prilike deset puta toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja juce zavrsih sa farbanjem svog motora. Kostao me materijal  5000din. Smirgle, filer, boja, lak, sprejevi za plastiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

Pa ako je sve što se vidi na lici koštalo 20 evra,hmmmm...malo je previše džabaka da bi se očekivao neki kvalitet...ja kad sam farbao moj motor ceo,materijal me izašo od prilike deset puta toliko...

moguce ali tebi je sigurno dosta veca povrsina za farbanje bila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Evo da se i ja umešam...ako ti je problem samo prašina pri lakiranju uzmo vodenu šmirglu 1500 i 2000 i prešmirglaj prvo problematična mesta a posle sve ostalo ali tako da ne prešmirglaš lak i ako to uspeš netreba ti šprickit i baza(boja) dovoljno je ponovo samo lakirati...I reci od kog proizvodjača si uzeo boju i lak po toj ceni? Nadam se da nije Body jer za njihove boje i lakove nisam baš čuo puno lepih stvari.Ja kad sam farbao moj motor nisam baš bio spreman da eksperimentišem sa jeftinim bojama pa sam uzeo prajmer, bazu (boju) i lak Glasurit.

 

Pozdrav. Znaci da presmirglam vodenom 1500-2000 (to onda izgleda mat), pazim da nepredjem lak i onda opet da lakiram????

 

Boja je BODY, s'tim da sam prvo naneo tu boju pa preko nje boju koja mi je ostala od farbanja rezervoara (mislim da je ta max mayer)

Lak je neznam kog proizvodjaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Svaka cast za trud i odradjen posao! Ja bih se umesao i predlozio bih da kada sledeci put budes sve to radio u zatvorenoj prostoriji (garazi) obavezno pre pocetka spricanja pospi vode po podu, jer ti se nece dizati prasina sa poda. Kad zavrsis sa farbanjem bez iz prostorije dok se ne osusi i neces imati toliko tackica i bice jos mnogo lepse. Jos jednom svaka cast za trud!

 

Pozz..

 

To je i bio problem....prasina....i zeznuo sam sto mi je u prostoriji bilo lose svetlo pa nisam mogao da vidim koliko sam laka naneo, kontam da sam sve dobro odradio sem lakiranja...jbg

 

Bice popravni.... ;)  U svakom slucaju hvala na dobrom savetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Pa ako je sve što se vidi na lici koštalo 20 evra,hmmmm...malo je previše džabaka da bi se očekivao neki kvalitet...ja kad sam farbao moj motor ceo,materijal me izašo od prilike deset puta toliko...

moguce ali tebi je sigurno dosta veca povrsina za farbanje bila....

Meni su izuzetno male povrsine farbanja, za razliku od nekog sportckog motora sa ful oklopima....

 

Kazem boje sam platio oko 2000 din (plastofix 1dl, spric git 2dl, boja 1dl nerazredjena,  herter oko 1dl, lak mislim 2dl, razredjivac 2dl, smirgla 600 i 800 ) to je body, e sad prodavac mi je rekao da sam sve to uzeo u max mayer izaslo bi me nekih 800 din skuplje.....ali posto sam ja vec imao neke boje  sto mi je ostalo od rezervoara, uzeo sam body......mozda je i tu greska....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Ja juce zavrsih sa farbanjem svog motora. Kostao me materijal  5000din. Smirgle, filer, boja, lak, sprejevi za plastiku

 

Postavi koju sliku....cije si boje kupio?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

Evo da se i ja umešam...ako ti je problem samo prašina pri lakiranju uzmo vodenu šmirglu 1500 i 2000 i prešmirglaj prvo problematična mesta a posle sve ostalo ali tako da ne prešmirglaš lak i ako to uspeš netreba ti šprickit i baza(boja) dovoljno je ponovo samo lakirati...I reci od kog proizvodjača si uzeo boju i lak po toj ceni? Nadam se da nije Body jer za njihove boje i lakove nisam baš čuo puno lepih stvari.Ja kad sam farbao moj motor nisam baš bio spreman da eksperimentišem sa jeftinim bojama pa sam uzeo prajmer, bazu (boju) i lak Glasurit.

 

Pozdrav. Znaci da presmirglam vodenom 1500-2000 (to onda izgleda mat), pazim da nepredjem lak i onda opet da lakiram????

 

Boja je BODY, s'tim da sam prvo naneo tu boju pa preko nje boju koja mi je ostala od farbanja rezervoara (mislim da je ta max mayer)

Lak je neznam kog proizvodjaca...

ako sve lepo matiras sa 2000 posle uzmes samo polirku i ispoliras...posto je crna boja imaces malo vise poliranja...sad da opet lakiras...mozes ali naravno postoji sanas da ti se ponovo to desi i onda opet matiranje pa poliranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Evo da se i ja umešam...ako ti je problem samo prašina pri lakiranju uzmo vodenu šmirglu 1500 i 2000 i prešmirglaj prvo problematična mesta a posle sve ostalo ali tako da ne prešmirglaš lak i ako to uspeš netreba ti šprickit i baza(boja) dovoljno je ponovo samo lakirati...I reci od kog proizvodjača si uzeo boju i lak po toj ceni? Nadam se da nije Body jer za njihove boje i lakove nisam baš čuo puno lepih stvari.Ja kad sam farbao moj motor nisam baš bio spreman da eksperimentišem sa jeftinim bojama pa sam uzeo prajmer, bazu (boju) i lak Glasurit.

 

Pozdrav. Znaci da presmirglam vodenom 1500-2000 (to onda izgleda mat), pazim da nepredjem lak i onda opet da lakiram????

 

Boja je BODY, s'tim da sam prvo naneo tu boju pa preko nje boju koja mi je ostala od farbanja rezervoara (mislim da je ta max mayer)

Lak je neznam kog proizvodjaca...

ako sve lepo matiras sa 2000 posle uzmes samo polirku i ispoliras...posto je crna boja imaces malo vise poliranja...sad da opet lakiras...mozes ali naravno postoji sanas da ti se ponovo to desi i onda opet matiranje pa poliranje...

 

Probao sam to sa jednom plastikom i ispalo je solidno, ali mi je to nekako teze palo nego kompletna priprema plastika za farbanje...pa sam kontao da opet sve uradim ispocetka (materijala mi je skoro ostalo dosta), s'tim da uradim kompletnu pripremu prajmer, spric git, baza(boja)...ali da nelakiram ja jel mislim da cu to opet zeznuti.....probacu tu u selu da nadjem nekog strucnijeg majstora da mi to samo prelakira....

 

donmarkoni, hvala ti puno na savetima! ;) Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ha kao da slusam svoju prucu od letos...Navalio ja na kadeta lagano 7 dana pripreme..Takodje los pistolj (verovatno je i tvoj iz kompleta sa kompresorom) je glavni krivac za dobijeni izgled..LM od iskustva sam malo gledo vise sluso i nakon mucne pripreme posle udaranja prvog sloja ..Prhnu kisha i ostase krugovi kapljica..Mozda bi i ostavio ali ajd jovo nanovo..Naravno ponestaje materjala a to se sve desava daleko od civilizacije te sa sve novinama bez tablica i branika zapucam za prvo selo..Krcedin nema ajd u Besku ma kakvi moras u Indjiju..Usput me patrola propratila  :o :o :o pogledom ali stigoh i kupih neku slovenacku boju...Sveu svemu ispalo je nikako mislim bolje nego sto je bilo ali...Sreca imam drugare u Secnju te su ispravili brljotine za 50 jevara i galon piva i...ponovo boja ponovo guli...Usput sam ubacio i mz-au gepek  pa je i on ofarban castio 10e...pivo se podrazumeva..Da sam ranije video temu ne verujem da bi ti uzeli 20-30e+brze pruge..Moj ti je savet da kupis dobar pistolj i lagano ako imas osecaja a imas mocices da farbas i vrata od kuhinj i ves masinu ma i komsiji ako treba...

Opet nije mi za moje drndanje, bogatiji sam za iskustvo i osetio kakav je svaciji leba..Farbachi su non stop na teskim hemikalijama i to nema cenu..Pa bre ovaj Beogradski vazduh ubija a kamoli ovi nasi buckurisi..Pa ne pijem ni Helloo farbu od sokica a kamoli svaki dan Zorku Maksmajer :D

Bitna je volja jer para se nema a 70-80% stvari u kuci i oko kuce covek moze sam..Ako se iole "razume u tehniku" sto bi babe rekle ;D

Lepo bi bilo da svi rade samo svoj posao kvalitetno i dobro ali to znaci i da svi imaju i dobre plate..A danas u Srbiji dnevno 400 ljudi ostane bez posla..Nadam se da sam ovo lose cuo na radiju ali da je dobro nije ali cim se mivozimo znaci da smo odkocili od velike vecine keja nema ni za budjav lebac.Malo se raspisah izvinjavam se ali jos sam pod strasnim utiscima iz Kuline i  Sremcice tako da ljudi zahvalite se svako jutro Bogu, Budi ili Dalajlami za ono sto imate i jeste.Pozz 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja