Jump to content

Moto Zajednica

Flip kaciga - Nolan N 90 Classic N-Com

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Znaš kako, dobre kacige a relativno niska cena, očigledno prodaja ide dobro. Ali slažem se da treba svi da puste prodaju na rate, recimo na čekove, zaračunaju malu kamaticu ko i svi, unovče se odmah kod banke i svima dobro. Sačekaj, možda sad van sezone naprave takav aranžman. Da daju na kredu, sad bi ja podpiso deset čeka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa kod tebe valjda i bez čekova. ( Inače, onaj komplet, jaša i lone sa po 2 uloška izvrstan, samo još koji gram da skinem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

molim sve ljude dobre volje, a posebno one koji poseduju n90 kacigu da me posavetuju sta da radim, da'l da dajem ovolke pare i kupim istu?

 

Pre svega me zanima da li je kaciga bucna na umerenim brzinama do 120km/h?

A takodje i da li pinlock sistem zaista deluje po ovako hladnom vremenu, kad padne kisa, itd.

 

Najvise bih voleo integralnu, zbog smanjene buke, ali od skora nosim naocare, pa nisam siguram koliko bih popizdeo sa full face kacigom.

 

Da li imate ikakve zamerke na n90?

 

Hvala

 

Srdacno,

PapaStalin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Papa super je ali... nije toliko dobra koliko su u Louisu Uvex na popustu... moj predlog nadji neku koja ti odgovara i cimaj ove sto donose ( sekula bez provizije npr. )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

imam uvex boss 525 koja je extra udobna i tiha, ali sam je ispustio na beton i puklo je neko sranjce plasticno koje dozira otvorenost vizira. tako da sada samo sa spustenim mogu da vozim. nije strasno na otvorenom leti, ali u gradu je pakao, a i zimi magli u pm i nemas uslova da odmaglis.

 

Takodje se vremenom isprao onaj antifog sloj, tako da i kad se otvara, magli isto dosta u gradu.

sada na louisu rezervni vizir prodaju za 70 eur (koliko je bila cela kaciga na popustu).

 

uz to nista od dodatne opreme kod nas ne moze da se nadje

zbog ovoga sam rekao vise nikad uvex

 

 

kod ovlascenog uvoznika u BG sam nasao nolan 85 integralnu za 18.000 (cak je i u louisu nesto malo vise). pa cu probati kako mi naleze zbog cvikera. mislio sam prvo n90 da uzmem, al procitah ovde neko se opasno zalio na buku, kaze nepodnosljivo postaje oko 120.

 

hvala u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svaka kaciga ima šum zbog prisutnog opstrujavanja vetra i to je neminovnost.Ja sam mislio da kod ove tu šumnost uzrokuje flip pa sam lepio trake i dodatno dihtovao sam mehanizam, potpuno isto je. Mnogo zavisi od tipa motora i njegovog vizira. Recimo, na TA posle jednog dana u gradu ceo vizir mi pun insekata dok na BMW-u posle mesec dana i puta na more samo po neki i to skroz gore blizu temena. Mogu da vozim i preko stotke sa otvorenim flipom, što ne radim, dok na TA moram već preko 60 da ga spustim, ubi prašina i vetar.Ja arčim kacigu drugu punu sezonu sa puno hvale. Šta je bitno, uopšte nema nikavog produvavanja kroz flip u unutrašnjst. Dalje, pin lok radi savršeno posao u svim uslovima. Novi anti fog je savršen i košta komplet, vizir i anti fog negde oko 50€ kod uvoznika. Dalje, kacigu ćeš kupiti po ceni od dvestotinak €, ako ne sad, ono tokom sajma. Svi delovi su dostupni na lageru što je jako bitno. I navažnije, možeš da probaš kacigu dal ti odgovara tip kalupa, pusti kupovinu bez probe. Kad ovoj mojoj istekne 5 godina, opet ću uzimati verovatno istu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala Djunta

 

otici cu do uvoznika pa cu probati. Dozvoljavaju i probnu voznju, pa cu odmah da vidim da li mi je nivo buke ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Novi anti fog je savršen i košta komplet, vizir i anti fog negde oko 50€ kod uvoznika.

 

Djunto mori... jel mora da se uzima vizir ili moze samo anti fog na onaj vizir koji je dosao uz kacigu ? Da ne znas cenu samo anti foga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, ne, pa sastavni deo kacige je i anti fog vizir, taj ljudski, sa silikonskim dihtungom. Prva serija nije imala dobar taj anti fog pa sam ja zato menjao. Piše negde u mom komentaru negde ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Danas me podeseti Avijatičar sa svojim belim flip Nolanom da je vreme nekom za nabavku kacige. I Đuntinicina i moja kaciga su i dalje u nepromenjenom perfektnom stanju. Više se ne sećam kad sam je kupio al znam da od onog jedinog podešavanja kopče nakon prilagođavanja unutrašnjosti više nismo ništa dirali, kako stoje od tad, tako i sad, ne promenjeno, svi mehanizmi rade besprekorno, uz pažljivo ophođenje viziri skroz transparentni. Jedina zamerka je na ruksak za odlaganje, mekani unutrašnji filc popusti usled zatezanja učkura al napominjem da kaciga osim na kormanu nikad nije odložena bilo gde a da nije metuta u džakčić. I dalje će da čuva moju šupljoglavu.:oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Evo da se pohvalim i ja, od danas sam ponosni vlasnik iste bele, do dose sa "shade" motivom, N90. Dobijam je za 10ak dana. 1moto3.gif

E sad me zanima, posto imam N42 Jet kacigu i kupio sam Basic Kit pre par dana za N42, da li ce odgovarati na N90?

Upucacu se ako moram da kupujem drugi.. 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

I ja razmišljam da kupim N90.Zanima me kako se ponaša ova kaciga pri većim brzinama 130-150km/h.Da li je mnogo bučna? Čitao sam da je leva strana bučnija nego desna,valjda zbog mehanizma :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nema razlike u šumu između leve i desne strani ni pri 200. Na levoj strani je samo minorna kopča za sunčane naočare i za zabravljivanje flipa, a to sigurno ne pravi dodatni šum, a sam mehaizam je na obe strane isti i vezani su samo na poluge, sve u unutrašnjosti. Ona ima svoj šum od opstrujavanja ko i svaka kaciga uostalom, nema dodatnog povećanja bučnosti pri većim brzinama, ili ih prepkriva buka samog motora, nisam uočio ništa a imao sam dugu turu brzim auto putevima. Na velikim brzinama takođe nema pojačanog pritiska, mada vizir na mom motorciklu iako mali jako dobro pravi opstrujanje. Takođe pri okretu glave tek se malo oseti pritisak vetra, nema naglog i jakog udara, što smatram vrlo važnim. I ono što je veliki komfor, otvoren vizir na prvom zubu omogućava u vožnji isto podhlađivanje bez obzira na brzinu i nema dodatne nit buke nit neprijatne promaje, a nije potrebno ni otvarati ga još više.Podbradak na bradi isto ne propušta vazduh pri velikm brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Prva na listi mi je bila Schubert C3,ali pošto mi trebaju 2 kacige(ja+devojka), teško da ću platiti skoro 900 evra.Ono što sam pročitao je da je C3 reper u toj klasi.Tako da sada razmišljam o Nolanu,a i Djuntini komentari me vode na tu stranu.N90 je na Sharp testu pri simuliranju udara imao zaključan faceguard u iznosu od 100 procenata :takoje:,znači ni na jednoj kacigi tokom testiranja nije došlo do pucanja ili otvaranja kopče.Imala je bolji rezultat čak i od Schuberta C3!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To ti je dovoljan dokaz da je kaciga izuzetna a za ipak skromne pare. I, kalupi kod Nolana se skroz razlikuju, znači 13 i N 90 nisu isti, probaš šta ti paše. Kaciga je nagurala 30 k, većina po gradu, diži/spuštaj flip, sve i dalje radi besprekorno. Zanimljivo je da posle početnog naleganja postave i podešavanja zategnutosti kopče, nju nisam više mrdao, znači sve stoji ne promenjeno. Jeste izgubio fluo odsjaj na okovratniku, ostalo nič.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Od kupovine svog "velikog" motora i kratkotrajne vožnje s kraja na kraj grada na -4°

 

http://forum.bjbiker...post__p__998890

 

kaciga je prošla pravi test u ekstremnim uslovima

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1421103

 

i upravo juče smo Hornetshooting i ja diskutovali o šlemovima. Njegova radna flip kaciga jednostavno ne zadovoljava potrebu.

 

Vožnja je započeta na +4° i posle nekoliko minuta grejanja unutrašnjosti u vožnji početno blago zamagljivanje pri dnu vizira naspram nozdrve i van vidnog polja nestane, to je uobičajena procedura hladne kacige. Na glavi obična letnja potkapa. Nakon sunčanog puta iza Kosmaja i Aranđelovca iznenada ulazimo u debelu maglu i posle po sata stajemo na prvu pumpu, temperatura -ˇ2°. Vizir na Nolanu čist iako skroz zatvoren. Kod ostalih momaka viziri bez anti maglenog dodatka ko mleko beli uprkos otvaranju u vožnji i uopšte ne znam kako su ljidi sa naočarima za vid vozali jer su i one bile mutne. Vožnju nastavljam sa potkapom navučenom na nos jer se hladnoća pojačala al je vizir i dalje proziran sve dok vodena magla nije prešla u inje i led počeo da se lepi sa spoljne strane tako da brisač na prstu rukavice više nije bio upotrebljiv već struganje jagodicama. Počinje zamagljivanje i vožnja se nastavlja po par minuta sa zatvorenim vizirom pa kratkim otvaranjem i tako do kuće kad je temperatura bila sigurno -4; -5°. Možda bi se zamagljivanje i izgubilo ali je bilo čestih stajanja i unutrašnjost nije mogla da se dovoljno ugreje zbog leda. Otvaranje prednjih luftera mi nije nešto prijalo,hladno oko nosa pa sam ipak vozao sa povremenim otvoranjem na jedan zub. Prdpostavljam da bi zimska potkapa i jedan lufter bili efikasni al to za neki drugi put. I ostaje zamerka što vizir nema opciju mikronskog otvaranja, moraće neka budževina. Da je vidljivost bila normalna, blago magljenje vizira ne bi smetalo a verujem da pri suvom vremenu ne bi ni postojalo pri tako niskoj temperaturi.

 

Kaciga nigde nema probijanje hladnoće uprkos uvreženosti da flip ne dihtuje. Prednji podbradak se pri uobičajenom zatvaranju kacige previje prema gore i tad se oseti opstrujavanje ali kad se on rukom pridrži i flip spusti apsolutno nema promaje. I uprkos zaleđivanju sve na kacigi besprekorno radi, flip, kopča, vizir. Vožnja u minusu i ledenoj magli je trajala oko 2 sata.

 

Posle Milanezijevog navoda o boljem rezultatu od Šuberta, sumnjam da ću menjati izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

 

Posle Milanezijevog navoda o boljem rezultatu od Šuberta, sumnjam da ću menjati izbor.

 

Djunta, posto cu prodavati svoju kacigu, koja za razliku od tvoje nema anti fog i crna je za decake :) , po tvom misljenju koja bi cena trebala da bude ali da nije robovlasnicka nego onako normalna pa ako naleti drugar da postane i drugarska :)

 

naravno nije ispadala i te munje... ok nije se kotrljala i ispadala vise od 2x :) sa vise od 50cm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Posle Milanezijevog navoda o boljem rezultatu od Šuberta, sumnjam da ću menjati izbor.

 

Djunta, posto cu prodavati svoju kacigu, koja za razliku od tvoje nema anti fog i crna je za decake :) , po tvom misljenju koja bi cena trebala da bude ali da nije robovlasnicka nego onako normalna pa ako naleti drugar da postane i drugarska :)

 

naravno nije ispadala i te munje... ok nije se kotrljala i ispadala vise od 2x :) sa vise od 50cm :)

 

Mislim da ti nisam sagovornik. Nit znam pošto je sad nova kaciga nit da je neko kupovao polovnu, ali po opštem stanju paronemije sve je ispod cene. Ako je razlog prodaje crna boja razumem a ako je neimanje anti fog vizira, radije ga dokupi nego da gubiš toliko. Ako pak prodaš možda bi bilo preporučljivo da novi korisnik zameni unutrašnju postavu koja će se potom prilagoditi njegovom obliku glave, a dostupna je kod uvoznika kao tekući rezervni deo kao i uostalom svi delići.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Trenutno imam Nexx fullface, ali bi jako voleo da uzmem Nolanov filp up, neko rece moze na rate, da li znate gde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja