Jump to content

Moto Zajednica

Flip kaciga - Nolan N 90 Classic N-Com

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Milanezi i ja bih voleo znati gde kaniš kupovati Nolana?

http://nolan.it/cata...item=268&lng=it

Koliko znam, Motoring je sasvim ok sa cenama u odnosu na zvanični nolan sajt, a i mislim da teško negde može da se nađe kaciga znatno ispod cene, a da može da se bira. Na kraju, meni jako bitna stavka jesu česi (česi- množina od ček), odloženo plaćanje u dinarskoj vrednosti je nešto što postaje poprilično bitan faktor kupnje. Makar to bilo i i neznatno skuplje (10-20) evra ako je rok isplate 6 meseci, smatram da je to ok kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@ Farmaceut Koja kaciga tebe konkretno interesuje,koji model? Kaciga na linku što si postavio je N91 najnoviji model,naslednik N90.Njega trenutno nema u Motoringu,verovatno će ga biti na sajmu! Ako te interesuje N90 ona ti je trenutno na popustu i ako si rešio da pazariš uradi to što pre dok imaš kakav takav izbor boja i veličina.Pošto plaćaš čekovima i to ti ide u prilog da je kupiš ovde.Ja ću verovatno ići u Sloveniju,Italiju pa ću gledati N91,njena cena je oko 280 eura,pa kad vratim porez i ubodem neki popust ( 2 kom) koštaće me kao N90 ovde,možda i manje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Nisam postavio link zbog konkretnog modela (N91) nego samo da mogu da se uporede cene sa zvaničnog sajta i prodavnicama gde se namerava obaviti pazar. Zanimljivo je da samo na na žabarskoj verziji stoje cene. Kolika je razlika između 91 i 90 i šta je to bolje na N91?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Farmaceut, cene koje stoje na sajtu na italijanskom, važe i u Motoringu, tako da možeš da poručiš ako ti nešto treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Niksloter,znam i o tome sam pričao. Mislim da je veoma retko u zemlji Srbiji naći prodavnicu (zvaničnu/nezvaničnu) bilo kog ino proizvođača gde će cene biti identične onima na zvaničnom sajtu. Ne želim da ih hvalim i time pokvarim, ali deluju mi sasim korektno. Ono što meni završava posao jeste plaćanje na rate (čekovi). Ali sa druge strane, cena (j)evropska,a plata srpska 0plac.gif

Nego....zna li neko šta je (osim vizuelnog) i kolika razlika između N90 i N91?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Niksloter,znam i o tome sam pričao. Mislim da je veoma retko u zemlji Srbiji naći prodavnicu (zvaničnu/nezvaničnu) bilo kog ino proizvođača gde će cene biti identične onima na zvaničnom sajtu. Ne želim da ih hvalim i time pokvarim, ali deluju mi sasim korektno. Ono što meni završava posao jeste plaćanje na rate (čekovi). Ali sa druge strane, cena (j)evropska,a plata srpska 0plac.gif

Nego....zna li neko šta je (osim vizuelnog) i kolika razlika između N90 i N91?

 

 

 

 

Koliko sam shvatio Slavka razlika je u ventilaciji,ostalo je manje-više isto! To mi je rekao,pošto je nema u salonu nisam ga ni ispitivao u detalje.I cena novog modela je identična starom pa pretpostavljam da ne donosi ništa revolucionarno,ali ipak novi model je novi model! Vidim da si iz Beograda ,najbolje da se prošetaš do Motoringa i saznaš iz prve ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Dobijam redovno ponude od Luisa. Juce nadjem u sanducetu ponudu za Nolan N90 jubilarni model za 75.-u godisnjicu Luisa po ceni od 169€. Da li vredi po toj ceni pazariti? Kaciga je crna mat sa ugradjenim naocarima za sunce. Sta mislite? Pogledajte sami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Srećko, u vezi te iz Louisa za 169e:

- meni se lično ne dopadaju mat kacige,

- ta konkretno kaciga ima samo pripremu za pinlock, ali ne i pinlock, http://www.louis.de/_30df068af7e62b75cbb9216987049b5e12/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=20014040, a on košta oko 30e, tako da 169+30=200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Srećko, u vezi te iz Louisa za 169e:

- meni se lično ne dopadaju mat kacige,

- ta konkretno kaciga ima samo pripremu za pinlock, ali ne i pinlock, http://www.louis.de/_30df068af7e62b75cbb9216987049b5e12/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=20014040, a on košta oko 30e, tako da 169+30=200.

A, koliko je inace N-90 sa pinlokom, zar nije pinlok "dodatna oprema"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Jeste dodatna oprema. Ista takva mat se prodaje u Louisu za 200e. Ovde kod nas ima da se kupi po nešto višoj ceni, mislim da je 220, i ima veći izbor.

Ako se nekome sviđa mat, mislim da je cena dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Anti fog dodatni vizir je serijska oprema.

 

Rok upotrebe Nolan kaciga je 7 godina, za službenu upotrebu preporučuju 5.

 

N 90 ide sad pod brendom Grex. Razvijen je model 104 koji je skuplji i sa inovacijama koje će biti primenjivane kod niza modela. Kaciga je nešto dublja, lakša od N 90 preko 100 gr, ima nižu šumnost, (84 db), povećanu vidljivost oblikom otvora, proširen vizir u krajevima očiju pa praktično nije više nužno okretati telo za pogled u nazad i nešto je širi, odnosno niži u predelu brade. Kopča za kaiš je uznapređena, smanjena i povećan nužni ugao pri raskopčavanju tako da otvaranje igrom slučajeva ne postoji,( ne vidim ni kod predhodnog dizajna da je to bilo ikako moguće al ajd). Padajuće sunčane naočare su nešto dublje ako sam dobro primetio i sad se spuštaju i podižo pritiskom na dugme umesto pomeranjem klizača. Ono što mi je kod N 90 najviše nedostajalo, otvor vizira ko na trkaćem Šoiju, sad je uvedeno. Vizir kad se spusti, praktično ostane mikronski otvoren što obezbeđuje neosetnu ventilaciju a potpuno zatvaranje se vrši laganim zabravljivanjem. Sistem ventilacije je po navodima revolucionaran, razveden je sistem cevčica od ulaznih otvora što bi trebalo znatno bolje da obezbedi željenu klimatizaciju unutrašnjosti. Drugojačiji su ulazni otvori i gornji i donji, sasvim sigurno bolje zahvataju vazduh, ima više položaja regulacije, jednostavnija manišulacija al po meni je malo narušen unikatni izgled N 90 što je u suštine ne bitno. Subjektivni osećaj pri kratkoj probi u salonu je da lično imam osećaj bolje prianljivosti, oklopljenosti, sigurnosti.

 

Nov model N 91 ima jednaku ventilaciju i verovatno dosta toga, ili sve, od modela 104, jednako kako je N 90 imao od modela N 103. Kaciga se očekuje uskoro kod zastupnika pa ćemo je secirati.

 

Za našu informaciju, Nolan kacige se komplet proizvode u italijanskoj fabrici, nema kooperanata nit kineskih komponenti i praktično niz delova je jednakog kvaliteta i u top i naj nižim modelima.

 

Neko mi gopre provuko crva da bi možda trebao da zamenim kacigu što mi nije padalo ni u snu. Nadam se da ću prvih lepih dana iskamčiti 3 komparativna modela na kratku probu pa ko zna. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja