Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Bigor je napisao:

Ja moram reci da su moja klijesta u mnogo boljem stanju od ovih na slici. Mane su sto na tehnickom ne mogu da zadovolje onu silu koji oni traze, primjetim da nekada prednje zapinju za diskove, pogotovo sada po hladnijem vremenu. Zadnji cilindar takodje zna ostati i ne vraca se do kraja ali sve vise sumnjam da je oslabila opruga koja vraca klip u cilindru jer gumice dihtuju i ne curi nigdje nista.
Iskreno nisam ni znao da im se mogu poslati klipovi i klijesta da oni servisiraju, za tako nesto sam cuo da ima ovde u Bg firma, pa ako zagusti cucu se i s njima emoji3.png

dok sam doveo do zadovoljavajuceg stanja.... usro sam se :)

IMG_20210329_123235.jpg

 

Pogresno si me razumeo, Sigurnost ne servisira klesta. Poslao sam im da bi na licu mesta mogli videti i porbati da sve bude po PS-u jer ima razlike u prasinar gumici.

Trazio da mi vrate nazad rasklopljeno, vise volim kad sam spakujem.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, Novola je napisao:

Pišite malo, dosađujemo se svi ovih dana.

Evo da napisem kako je zbog tvog motora moj motor prolupao. :maloljut:

:D

Elem u petak uzmem da ga kupusam za teh. i upalim posle sto godina, kad lupka, tuce metal kao kada okrene leteci ... Ja odlepio, onaj osecaj kada se iznerviras i skenjas pa nemas snage da reagujes, samo blago teleci pogled, knedla u grlu, tezina u stomaku i bol u dusi. :(

 

Posle mozganja uz svesrdnu pomoc vece kolicine nikotina skontam sta je, kada smo menjali grane ja nisam stegao do kraja, kao sutra cu, kasno je ... Grana tuce u rozetnu po taktovima ali je privrnuta dovoljno da dihtuje a posto je bilo davno zaboravio na nasu rabotu, sreci nije bilo kraja. :jee1: 

 

Za publiku: Novola i ja smo na njegovom motoru stelovali karbove preko aparata za izduvne gasove, posto su kod njega zapekli srafovi na grani gde se prikljucuje ( desetkice na 20tak cm od glave, svi imate) skinuli smo granu sa mog motora jer su masine skoro identicne, pa ja zaboravio stegnuti do kraja na mom motoru. :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Jel ovo netko s grupe? Krasna je. Sve mi dođe da svoju ostavim u stock boji d57b857679fa875031ca6789c26ed6ff.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
4 hours ago, Bigor said:

Ja moram reci da su moja klijesta u mnogo boljem stanju od ovih na slici. Mane su sto na tehnickom ne mogu da zadovolje onu silu koji oni traze, primjetim da nekada prednje zapinju za diskove, pogotovo sada po hladnijem vremenu. Zadnji cilindar takodje zna ostati i ne vraca se do kraja ali sve vise sumnjam da je oslabila opruga koja vraca klip u cilindru jer gumice dihtuju i ne curi nigdje nista.
Iskreno nisam ni znao da im se mogu poslati klipovi i klijesta da oni servisiraju, za tako nesto sam cuo da ima ovde u Bg firma, pa ako zagusti cucu se i s njima emoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 


i meni se to trenutno desava ali ja sam menjao gumice, ovo sada kod mene je stvar ciscenja, 'razradjivanja' bez rasturanja. kazu da to treba da se radi jednom godisnje (na kraju sezone), upravo se licno uveravam u to, nisam ih cistio godinu i po

sigurnost ne radi servisiranje ali mogu da im se posalju gumice pa da posalju nazad iste takve nove. problem je sto nemaju oznake gumica po motorima/automobilima nego moras da znas njihovu sifru za konkretan motor/auto. ne mozes da im kazes 'trebaju mi gumice za st' nego 'trebaju mi gumice S90078' :) 

ako sam te dobro razumeo - ne postoji opruga koja gura klip, kociona tecnost gura klip. kad klip glavi ovako kako je satelis napisao ne curi nista. ako nisu menjane gumice na tvom motoru od kako si ga kupio a zaglavljuju klipovi - menjaj gumice i ocisti klesta.
ne treba ti servis, nije komplikovano. jos si u veeelikoj prednosti u odnosu na mene jer znas foru sa gedorama za vadjenje klipova iz onog videa koji sam kacio + wd40. posle toga samo strpljenje za cisenje kamenca i/ili eventualno potapanje klesta u nesto i to je to, brake cleaner i montaza nazad.


jos dva extra tipa:

obrati paznju da ti ne ostane nesto na mestu gde se srafi 'sisica', ako imas kompresor izduvaj. hoce da curi KOD KLESTA ako ispod sisice ostane trun, sisicu lepo zategni ali ako primetis da curi kod klesta nemoj da dotezes da je ne polomis. ako curi NA VRHU sisice to je verovatno samo visak koji se obrise.

ona guma ispod poklopca rezervoara prednje kocnice mora da bude suva, ako ima kocione tecnosti sa gornje strane gume vlazice ispod poklopca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima opruga u klipu cilindra ne mislim na klijesta, vec sam pregledaoore video snimaka. Sve fore sa sisicama sam vec naucio, a Boga mi i platio jos na autima, lomio, vrtao, pravio ih ima i da se kupe, nisu ni skupe ali nuzda zakon mijenja. Ja na sisicu stavim crevce, a drugi kraj kroz razvrtan cep u flasicu tako da se nista ne razbacuje i prosipa.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
25 minutes ago, bdada said:

Evo da napisem kako je zbog tvog motora moj motor prolupao. 

Prebledeo sam dok nisam do kraja pročitao :)

Dobro je id' u vraga. Onakav TDM pa da prolupa, ne ide, greota. :)

 

21 minutes ago, vedran said:

Jel ovo netko s grupe? Krasna je.

Jeste, @montenegrovision365.com

Udavismo ga da digne taj auspuh kako bog zapoveda, sad je ko bombonica. Jedna od najlepših!

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
34 minutes ago, Bigor said:

Ima opruga u klipu cilindra ne mislim na klijesta, vec sam pregledaoore video snimaka. Sve fore sa sisicama sam vec naucio, a Boga mi i platio jos na autima, lomio, vrtao, pravio ih emoji23.png ima i da se kupe, nisu ni skupe ali nuzda zakon mijenja. Ja na sisicu stavim crevce, a drugi kraj kroz razvrtan cep u flasicu tako da se nista ne razbacuje i prosipa.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 


ti verovatno mislis na glavni kocioni cilindar, to nisam rasturao. i tu valjda idu neke gumice, ako budes narucivao iz sigurnosti zapisi oznake :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 48 minuta, srbac je napisao:

Nije valjda da oni jos nisu standardizovali stvari, sta ide na koji model. 21 vek je.....:ups:

U principu jesu ali ima i kad nisu.

Pitali me koji je moped, ccm, godiste i da im premerim klip. Sve izdiktirao vec pripremljeno, nema problema, imamo kaze teta, saljemo.

Tako i bi, samo sto od nema problema udjosmo u "problem" oko prasinara jer ne odgovara :neznam:

Spoljni prečnik i širina ne su se gadjali nikako cak ni nakon ponovne provere.

 

pre 23 minuta, sasha. je napisao:

i meni se to trenutno desava ali ja sam menjao gumice, ovo sada kod mene je stvar ciscenja, 'razradjivanja' bez rasturanja. kazu da to treba da se radi jednom godisnje (na kraju sezone), upravo se licno uveravam u to, nisam ih cistio godinu i po

Ne ti se mešam u poSo, napisano mi nešto ne pije vodu.

Bez obzira sto si menjao gumice, možda bas tu opet imaš problem iz nekog razloga.

Skini klešta, izvadi pločice i proveri kako rade klipovi.... moraju rukom ići u početni položaj.

Ovlaš da se čuje pločica o disk je Ok, glaviti ne sme nikako.

To sto ti kažu da se radi čišćenje jednom godišnje možda vazi za one koji teraju po zemlji, blatu, pesku, zaglavljuju se..... u takvim uslovima je ok čistiti povremeno.

 

Trenutno i sam čačkam kod mene kočnice (detaljnije imas u NC temi), prvi put za ovih 5 godina i 70.500km predjena.... taman na vreme :)

Nego hebu me za teflon crevo pa mi uši zavrću, al dobro to je druga tema.

 

E da, jos nesto... "sisicu lepo zategni" mož i ide u zajeb sigurno jer to "lepo" obično bude pretezanje.

Niple za ozracivanje se stežu malom silom, obicno izmedju 5-7Nm ... sa dva prsta sto bi rekli :).

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Bigor ..mislim da glavljenje klipova u klestima nema veze sa glavnim kocionim cilindrom, ako ne curi gl. k. c. ja to ne bi dirao, ocisti klesta i promeni gumice pa vidi kako ce da se ponasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Satelis radio sam vec to, vracali su se rukom u pocetni polozaj, valjda ce tako da bude i sad :) 
u pravu si 100%, ako ne bude kako ocekujem rasturam ja to opet


'lepo zategni', stvarno zvuci kao 'zategni kol'ko mozes' :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
12 minutes ago, sasha. said:

@Bigor ..mislim da glavljenje klipova u klestima nema veze sa glavnim kocionim cilindrom, ako ne curi gl. k. c. ja to ne bi dirao, ocisti klesta i promeni gumice pa vidi kako ce da se ponasa

 

 

 

Evo od prilike malte ne isti princip. Problem je sto kad je skinut cilindar i nema tecnosti,tj raskacen nece da vraca klip. malo sam bio razradio ali bi da to opet prekontrolisem, a klijesta cu svakako da ocistim i sredim. Ne kazem glavni kocioni jer se taj izraz koristi u glavnom na automobilima, a ovde su u pitanju prednji i zadnji kocioni cilindri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Iskopah slike kad sam ja servisirao zadnji kočioni cilindar. Gumica otprilike tu jedina stvar koja može da propadne, kao i ona donja, što štiti od prašine.Screenshot_20200102-144610_Chrome.thumb.jpg.91169bc7cece0e447ceccdc1b3bd19be.jpg20200227_204150.thumb.jpg.cf6c8e01e19b973e8ff42caf43cf7f19.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Bigor  preturih juče pola garaže da nađem gde su mi ti delovi, opruga, klip, gumica, ali bezuspešno. Sutra ujutru opet gledam. Valjda nisam bacio...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Iskreno nesto sve vise sumnjam da je opruga izgubila svoju elasticnost i nema dovoljno povratnu silu. danas malo probao po dvoristu, on koci, zakiva ali nema rada sane nozce ni doziranja kocenja, vec bas zakuje. ma vidjecu kada rasturim, vec mi smara vijuge razmisljanje o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kupi taj kit kao novola, ide i nova opruga..

..inace i meni je zadnja zakivala i bila tvrda dok nisam obilno naprskao wd40 na mehanizam poluge zadnje kocnice, posle wd40 sam dobio luft (prazan hod poluge), 'mekocu' i duzi hod, pre toga je bila tvrda.
pisao sam o tome u temi, imao sam problem sa grejanjem zadnjeg diska, time sam to resio i neocekivano dobio ovo iz prve recenice, nisam ni znao da ne radi kako treba, mehanizam se zaprlja i poluga se ne vraca do kraja kad pustis kocnicu, probaj obavezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nakupovao sam u zadnje vrijeme tih sprejeva za ciscenje svega i svacega, tako da mu kupanje u klinerima ne gine,a potom i zastita. Vec dok prodje dedamrazijada da mi se sta ne iskundaci,pa ne mogu doci :moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
On 4/2/2019 at 9:32 PM, sasha. said:

mehanizam poluge zadnje kocnice okupan wd i izgleda da nema vise vrelog zadnjeg diska, hvala internete

 

Is it Normal for Rear Brake Rotor so HOT after Short Ride?

'We have had numerous reports on here of sticking rear brakes, and every one I can recall turned out to be caused by the rear brake pedal not returning fully, usually because of a small pebble in the brake linkage. In one case, it was caused by some aftermarket pegs/lowering device installed that was preventing the brake lever from returning completely.  If the brake lever does not return fully, it won't allow the fluid pressure to release back through the master cylinder, because the piston in the rear master cylinder blocks the return port. The pedal has to come ALL THE WAY back up, or else it will trap pressure in the system, and then when the fluid heats up and expands, it will apply even more pressure to the brakes.'


posle wd sam za vreme normalne voznje stao nekoliko puta da proverim diskove, zadnji je bio vreo ali manje, prednji topli. onda sam vozio koristeci samo prednju kocnicu, gledao sam da vozim malo brze, prednji diskovi prilicno topli, zadnji skoro skroz hladan :takoje:
 


link ne radi, dobro je da sam iskopirao tekst

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Društvo, da li je nekom potreban možda kompletan nosač zadnjeg kofera, plus bočnih kofera, u jednom? Meni stoji u garaži, bočne kofere nemam, a i ne odgovara mi cela ta priča, jer jedan od delova prolazi blizu rukohvata suvozača, pa mi draga ne može lepo, da prostite, da stisne rukohvat.

Screenshot_20211222-113854_Gallery.jpg

Screenshot_20211222-113848_Gallery.jpg

Screenshot_20211222-113845_Gallery.jpg

Screenshot_20211222-113831_Gallery.jpg

Screenshot_20211222-113811_Gallery.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1962 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Moja sapatnica se drži za rukohvate koje sam ušrafio na poklopce kofera. Doduše moji su aluminijumski pa nije bilo teško rešiti problem držača.

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
11 minutes ago, bdada said:

Okreni nosac centralnog pa ce biti mesta :jee:

A to samo kobajagi naslonio, mora on sve da vidi :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja