Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislio sam do 10 u jutro jer posle imam nekakvih drugih obaveza. Javi se telefonom kada krenes, pa cemo se izdogovarati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
On 23.6.2020. at 10:24, Novola je napisao:

Kakva perverzija ove slike, majke mi, to su tri stvari koje me žuljaju na mom motoru, gledam i balavim.

Jesu li to nove felne ili sređene stare?

Jel bi mogao cenu auspuha i farova da nam obelodaniš @pista?

Ovde su farovi...imas puno modela ali bice zahtevno napraviti nosace za njih i omoguciti im da se steluju...

WWW.EBAY.DE

Tolle Angebote bei eBay für 5.75+led+scheinwerfer. Sicher einkaufen.

Da, Arrow mi je izasao oko 530€...felne: obruci su polirani i onda plastificirani ( nije moglo crno hromiranje jer je majstoru kada za hromiranje zauzeta naredna dva meseca), zice, crni hrom a nipli beli mat hrom...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
31 minutes ago, Panta Zemunac said:

Ujutro idem da\mi se srede plastike

Javi kako prođe sređivanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, pista said:

felne: obruci su polirani i onda plastificirani ( nije moglo crno hromiranje jer je majstoru kada za hromiranje zauzeta naredna dva meseca), zice, crni hrom a nipli beli mat hrom...

Koliko te izašlo plastificiranje točkova?

Ja sad samo za cene zapitkujem, sirotan :) Žena ograničila budžet :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Plastifikacija nije skipa, nisam siguran ali mozda oko 1000 dinara...problem je radturiti sve to...obicno zice nece Tako lako da se skidaju, ja sam zadne morao nove da nabavim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

1000 din? Po točku? Daj brate, plastificiraću dnevnu sobu umesto tapeta ako je ta cena :)

A to sve mora da se rasturi? I žice pojedinačno?

Ne znam ni točkove skinuti u vraga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Gde si to radio? Ja razmisljam da sredim tockove za sledecu sezonu, sa sve novin zicama. To je oko 50e po tocku. Znaci sam ih ispoliras cime? I posle toga samo odneses da se isplastificira? I onda kod strucnjaka da to sve uvrne nazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Mogu da proverim ujutru koliko je plastifikacija po  tocku...dobre nove zice su oko 70-80€ po tocku, losije su jeftinije ali nisam siguran u kvalitet...ako kupujes nove zice onda brusilicom preseces stre...ja sam menjao lagere i semeringe i plastificirao “srca”...crno hromiranje zica je 50€ po tocku...plastifikacija bi bila mnogo jeftinija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 15 minuta, drmilan_ je napisao:

Gde si to radio? Ja razmisljam da sredim tockove za sledecu sezonu, sa sve novin zicama. To je oko 50e po tocku. Znaci sam ih ispoliras cime? I posle toga samo odneses da se isplastificira? I onda kod strucnjaka da to sve uvrne nazad?

U Leskovcu sam uradio plastifikaciju...poliranje klasicno...

26781456-CCF2-42EE-853A-D33EC351081C.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
5 hours ago, srbac said:

Napomeni mu da zadnje nisu iste kao prednje. Oni uglavnom svima uvale prednje kao zadnje. Zadnje su deblje 1mm :zdravo:

nisam zadnje nikad drzao u ruci, u klipovima po yt mi deluju duplo deblje...

i ja sam ranije razmisljao o tim podizacima kormana ali sam skoro video negde, valjda opet na yt, da je neki lik ispustio motor i da mu se polomio jedan podizac sto ga je (ako ne gresim) napravilo na pesaka negde u nekoj zabiti, nije mogao tako da vozi. sad razmisljam, da li je mogao da ih skine i da montira korman bez njih..


@Panta Zemunac meni su danas stigle selne, uzeo sam ovakve, deluju kvalitetno, ne mozes prstima da je rasiris, lepo drzi crevo (probao sam samo na crevu bez spojeva na motoru).
ne znam koji je ovo materijal, nadam se da ne rdjaju, ne deluju tako...

jesi li uradio nesto sa kocionim crevima od arsa? gde planiras da ih pravis?
ako ces u hidraulik2 i ako je cena 3000 za oba tocka mozda bi mogao odmah da napravis i za mene pa da mi posalju na adresu da ne maltretiram i ja arsa za slanje kasnije...


dobra stvar ove 'sisice' za odzracivanje sa kuglicom - odvrnes, drukas dok ne izadje vazduh, zavrnes, nema 100x odvrtanja i zavrtanja nego samo jednom. nije jeftino
 

WWW.LOUIS-MOTO.CO.UK

Stahlbus Brake Bleeding Skrew With Check-Valve at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return ✓ » Buy now!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ja sam bio pre nekih mesec dana u hidraulik 2 i nešto se nismo razumeli u startu ali na kraju čovek reče da nemaju taj prečnik creva na stanju i ne zna kada ce biti. Ne znam kakva je sad situacija.

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre sat vremena, Bojan82 je napisao:

Koliko košta da majstor isplete točak sa novim žicama i ako znaš ko to radi? 

Verovatno zavisi koliko ima posla...ja sam mom majstoru odneo nanizane tockove i pribluzno nacentrirane...imao je po 10-15 min rada po tocku i uzeo 2x10€...u Leskovcu znam majstora, malo je nepazljiv ali ga ja pritiskam pa bude ok

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 2 sati, Novola je napisao:

Javi kako prođe sređivanje!

Sredjujem sve originalne plastike... suta ce biti sve gotovo i namontirano...

647CFA5D-D233-4424-AABB-D59CC2134E93.jpeg

D29B707E-DBB4-4D42-88B0-64A1A211724D.jpeg

C61358C7-4FBA-48B1-B324-91E496111391.jpeg

C882B723-08FB-4F0E-847B-E959A2E51F83.jpeg

FF34B4B8-BF7B-49AB-B91B-841C608F3F6E.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1962 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 7 sati, sasha. je napisao:

nisam zadnje nikad drzao u ruci, u klipovima po yt mi deluju duplo deblje...

i ja sam ranije razmisljao o tim podizacima kormana ali sam skoro video negde, valjda opet na yt, da je neki lik ispustio motor i da mu se polomio jedan podizac sto ga je (ako ne gresim) napravilo na pesaka negde u nekoj zabiti, nije mogao tako da vozi. sad razmisljam, da li je mogao da ih skine i da montira korman bez njih..


@Panta Zemunac meni su danas stigle selne, uzeo sam ovakve, deluju kvalitetno, ne mozes prstima da je rasiris, lepo drzi crevo (probao sam samo na crevu bez spojeva na motoru).
ne znam koji je ovo materijal, nadam se da ne rdjaju, ne deluju tako...

jesi li uradio nesto sa kocionim crevima od arsa? gde planiras da ih pravis?
ako ces u hidraulik2 i ako je cena 3000 za oba tocka mozda bi mogao odmah da napravis i za mene pa da mi posalju na adresu da ne maltretiram i ja arsa za slanje kasnije...


dobra stvar ove 'sisice' za odzracivanje sa kuglicom - odvrnes, drukas dok ne izadje vazduh, zavrnes, nema 100x odvrtanja i zavrtanja nego samo jednom. nije jeftino
 

WWW.LOUIS-MOTO.CO.UK

Stahlbus Brake Bleeding Skrew With Check-Valve at Louis. Secure payment ✓ Free returns ✓ 2-year right of return ✓ » Buy now!

 

Arso danas, ako stigne, creva šalje Panti a vi ih posle razmenjujte među sobom, meni ne treba da ih vraćate. Neka ostanu kod nekoga ako sutra budu zatrebala zbog dimenzija.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Evo, samo sam je brzinski namontirao da vidim kako čuči I odlično je čučnula. Fali mi samo ta žabica što je Panta voza sa sobom Ide oridjinale ispod za svaki slučaj, sitnija je, pa onda ova šminkerska preko. a60cae197634fad0672a55a9441c2883.jpg813948b60639e0c95b74f0944386326e.jpg

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Naso sam STeneru samo nema sediste, pih.@Novola guma je bolja od mitas 07 ako ti to nesto znaci. Imam vibraciju na preko 130 ali možda je i točak malo kriv bemliga88fd76ada1d00bcfed03137041420395.jpg

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Bigor izvini, u frci ne plogledah a bio ubedjen  u 22h misleci da tada zavrsavas drugu smenu...jbg, mea culpa! Nista, vozicu bez kamere, pa sledeci put. Izvini zbog ispale!

@deki295 Delija te je danas trazio a tebete nije bilo, Mrgude jedan!Ako ti danas treba, sedam u auto i donosim ti...upss, zabica mi u koferu a motor kod plasticara! jbg, mea culpa! Zasto nisi rekao pa da vise nas uradi taj stitnik, ispalo bi jeftinije a znam nekoliko koji bi hteli!

@Novola javljam slikovito veceras kada bude gotovo sta i kako je uradjeno

@sasha koliko selni da narucim? Teflonsko ce mi ili Painkiler pronaci pa cu ih sa prikljuccima kupiti kada budem isao kod njega da mi to, sve sredi (normalno, kupio bih i za tebe) ili u Motomaniji ali veoma deru! To tek kada stignu Arsina...znaci, javljam ti a ti meni broj selni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi ti njega...gledam moj bajk i sav u cudu kad on otisao kod majstora...auuu!!

Zabica ti je u koferu, u crnoj torbici pa u malom djepicu...vidi se!

Sta trazis kod mog bajka...palim auto i silazim inace ode pola delova koje ces poskidati jer ti svasta nesto treba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Regler ti udara u bočnu plastiku, treba da se prebaci ispod sedista, uzeo sam žabicu

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jesi li siguran da regler udara a ne ona plastika, stitnik. Pa prebaciga, platicu ti, zaradices vise nego da vozis babe i zabe na pregled do doma zdravlja!

Ajde, ucini mi to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1962 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 27 minuta, deki295 je napisao:

Regler ti udara u bočnu plastiku, treba da se prebaci ispod sedista, uzeo sam žabicu

 

Poslato sa SuperTénéré

 

Baš tako taj regler se postavlja ispod sedišta s tim što mora da bude dobro zaštićen od vode.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja