Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

polipropilen mislim.Ustvari one daske za seckanje su od polietilena.Mozda je to to????

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01
polipropilen mislim.Ustvari one daske za seckanje su od polietilena.Mozda je to to????

Jedan njemac je od takve “daske” za rezanje iz IKEA-e napravio klizače na teneri.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Materijal je skoro 100% sigurno poliamid (PA6, Nylon6). Sam po sebi je jako skup. Od njega se rade i pogonski zupčanici i stvari koje trebaju malo veću nosivost. Primjer je, npr i ova ploča od kriege:

https://kriega.com/adventure/os-platform-16-20mm-tube-fit

Ove zime sam htio napraviti nešto u svom aranžmanu u Zg i dok sam našao materijal, majstora sa strojnom obradom i sve ostalo, nije me ispalo puno jeftinije. Odustao sam, naravno.

 

@Bojan82 polietilen bi bio tih, ali bi se jako brzo trošio. Kad bi taj klizač bio na mjestu di se lako mijenja, recimo svaka dva mjeseca, ne bi bio loše rješenje. Ovako di se treba raskopati pola swingarma, mislim da treba ići na trajnije rješenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Pa da, od njega prave da moze da se iskrivi po potrebi kad se montira i da se vrati u prvobitno stanje posto je elastomer, trpi naftne derivate i mnogo je otporan na abraziju. 87sha je tvrdoca, tako da nece lanac da stvara zvuk kao da udara u tvdr materijal. Pu54 je samo proizvodjac materijala iz Rusije, ali sve je to na istom principu..

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 592 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Zamenjen i semering ispod malog lančanika. Bilo malo frka za neki zavučeni šraf koji se opirao odvrtanju IMG_20230405_121123.thumb.jpg.410cb7a891a1559fbcaf9494b6940ad7.jpgIMG_20230405_121123.thumb.jpg.410cb7a891a1559fbcaf9494b6940ad7.jpg .no po dolasku dr. Bigora popustio posle pola minute. Tako da posle zamene oringa na anlaseru ako sad opet bude pišalo ulje onda stvarno nemam ideju gde i šta. IMG_20230405_123701.thumb.jpg.47a3cfc41bd3ffbe7d028043b9749205.jpgIMG_20230405_092042.thumb.jpg.3dcfcd62bc8ab47147f818d3cedc9af3.jpgIMG_20230405_125116.thumb.jpg.b7e494d923c0c9c5b39024e7206fa6a1.jpgIMG_20230405_153827.thumb.jpg.2b5d59de9872c2876b9dc694f44ee40f.jpg

IMG_20230405_121048.jpg

Promenio član deki295
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Najjaca fora je sto se mukica namucio oko 3 sata da ga odvre i na kraju onako depresivan nas sve zvao da mu pomognemo. Posao bio zavrsen za 15 minuta, a kada smo se svi skupili pojeli i popili mu 3x vise nego sto bi platio majsora :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Pozdrav drugari, neki provereni majstor na jugu Srbije, Pirot i do 100km okoline ? ( Nis, Leskovac, Aleksinac, Prokuplje itd.. ) Jos bolje ako je neko sa foruma i poznavalac ST.
Radi provere motora, servisa, i resavanje problema sa vibracijom volana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Opiši vibracije volana, kad, kako, koliko……


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Ljudi, moze jedna mala pomoc?

Posto su mi rezervoar i plastike kod farbara u Lazarevcu a ja sam, jel te, u Beogradu a treba mi da izvadim odredjene mere prijatelju koji mi radi dizajn. Da li moze neko da mi pomogne i izmeri te mere na licu mesta? U slici su dimenzije koje su mi potrebne.dimenzije.thumb.jpg.2780341a0d6dbb78c4c22028d6598c9e.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere
15 hours ago, el classico said:

Opiši vibracije volana, kad, kako, koliko……


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Na svim brzinama, nekim manje nekim više od 50do70 volan maltene ne može da se zaustavi [kada se pusti] bas kao deda wobbling, na manjim brzinama mu treba par sekundi dok ne krene da se otima skroz kontroli. A osećaju se vibracije i dok se drži volan obema rukama.

Gume I felne balansirane.

Trenutno sam poskidao creva za dovod goriva radi promene i ukidanja filtera goriva pa čim završim snimam nadam se već sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

A problem je što motor stoji na radnom mestu da bi bio garaziran a tamo nemam nikakav alat, a nisam ni neki mehaničar volim da se opustim u rešavanje problema ali nemam bas previše znanja.

Danas sam menjao crevo ovo desno što se vidi prazna sisica ispucalo vremenom pa počelo da pušta benzin.

E sad zanima me, imao sam neki filter goriva njega bih pomerio jer znam da fabrički nemaju, crevo je išlo označeno crvenom bojom i nekako predugacko jer tako treba i bez filtera ili da uzmem kraće kao što sam obeležio plavom bojom. I gore kod rezervoara gde se kači crevo šibica je bila okrenuta kako je i strelica prema crvenom[ova tanja]  jel tako da ostavim ili da spustim sisicu gde se kači na dole?

20230412_153749.jpg

Promenio član Beovulf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bocna plastika 30cm gornja crta, donja crta 26, olastika uz sediste uz rezervoar 15cm, prema pumpi 9cm, sediste duzina 52cm, visina 24cm

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Na svim brzinama, nekim manje nekim više od 50do70 volan maltene ne može da se zaustavi [kada se pusti] bas kao deda wobbling, na manjim brzinama mu treba par sekundi dok ne krene da se otima skroz kontroli. A osećaju se vibracije i dok se drži volan obema rukama.
Gume I felne balansirane.
Trenutno sam poskidao creva za dovod goriva radi promene i ukidanja filtera goriva pa čim završim snimam nadam se već sutra
Drug nemoj drndas korman, 80% je guma u pitanju. Uspravi se kad vozis i na maloj brzini pogledaj pravac gume, tj dal baca.
Ja bih krenuo od toga, pa tek onda ostalo kontrolisao

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
A problem je što motor stoji na radnom mestu da bi bio garaziran a tamo nemam nikakav alat, a nisam ni neki mehaničar volim da se opustim u rešavanje problema ali nemam bas previše znanja.
Danas sam menjao crevo ovo desno što se vidi prazna sisica ispucalo vremenom pa počelo da pušta benzin.
E sad zanima me, imao sam neki filter goriva njega bih pomerio jer znam da fabrički nemaju, crevo je išlo označeno crvenom bojom i nekako predugacko jer tako treba i bez filtera ili da uzmem kraće kao što sam obeležio plavom bojom. I gore kod rezervoara gde se kači crevo šibica je bila okrenuta kako je i strelica prema crvenom[ova tanja]  jel tako da ostavim ili da spustim sisicu gde se kači na dole?
20230412_153749.thumb.jpg.b7531483fba11a90ccf86d05740977b1.jpg
Ja koliko vidim tebi je slavina okrenuta kontra, tj zamjenjena lijeva i desna jer izlaz iz slavine na toj strani treba da ide prema hladnjaku.
Filter fabricki ima u karburatoru i u rezervoaru ali je pitanje dal kod tvoje jos uvjek oni i postoje

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Koliko ja mogu da ukapiram kod mene ide gorivo iz rezervoara plavom linijom ulazi u ovo "kuciste" onda ovom crvenom linijom izlazi ide unutra do sredine motora i tu ima racva i jedno crveo ide levo jedno desno [žuta boja].

 

20230412_153749.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobro i to je ok ali zuta linija ne bi trebala da bude takva

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Do sada nisam imao nikakvih problema, slavine sa obe strane su mi do sada uvek bile na "on" nikad nije prelivao nikad ih nisam zatvarao. Da nisam primetio da je malo ispucale crevo ne bih nista mi menjao.

Tako da ne znam, dal samo da stavim nova creva i nastavim ili se upuštati u problematiku.

Mada nisam nisam ni u kapirao u čemu je tačno problem tražim slike po forumu da vidim kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa realno i nije problem vec zbog toga ti je dugacko crijevo, a moze da radi. Ne diraj ako nema problema, pa posle ces vec vidjeti raspored ili ce neko od nas slikati kako stoje crijeva, pa tad sredis ako hoces.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ne pomaže sigurno ni što je ta pumpa za gorivo ona za skuter, kod mene sam takvu kupio, identičnu, pa je posle 2 nedelje propišala po svim šavovima.

Screenshot_20220309-201211_Google.thumb.jpg.3bb46559b16893ce7f78bdc9558bc519.jpg

Ovakva je oriđinal.

 

A za vibracije volana, što kaže Bigor, verovatno je točak, da li loše izbalansiran (najverovatnije) ili ako je stara guma/felna pa ima neki deformitet.

Kod mene se javlja sitno truckanje gore-dole na određenim brzinama, od 50-60kmh, kao da vozim preko neravnog puta, i 100% siguran da je do balansiranja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Bocna plastika 30cm gornja crta, donja crta 26, olastika uz sediste uz rezervoar 15cm, prema pumpi 9cm, sediste duzina 52cm, visina 24cm

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Zahvaljujem puno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere
On 4/12/2023 at 8:38 PM, Novola said:

Ne pomaže sigurno ni što je ta pumpa za gorivo ona za skuter, kod mene sam takvu kupio, identičnu, pa je posle 2 nedelje propišala po svim šavovima.

Screenshot_20220309-201211_Google.thumb.jpg.3bb46559b16893ce7f78bdc9558bc519.jpg

Ovakva je oriđinal.

 

A za vibracije volana, što kaže Bigor, verovatno je točak, da li loše izbalansiran (najverovatnije) ili ako je stara guma/felna pa ima neki deformitet.

Kod mene se javlja sitno truckanje gore-dole na određenim brzinama, od 50-60kmh, kao da vozim preko neravnog puta, i 100% siguran da je do balansiranja.

 


Ipak sam ja malo lose shvatio tok goriva pa sam pogresno napisao.
Svakako su stavljena komplet nova creva, i koliko sam uspeo da procitam bolje polovnu original vakum pumpu nego novu zamensku.
To bi trebalo biti ova?

Narucena je i prednja guma, pa cemo da vidimo dal je do nje ipak bilo.
i zanima me kad sam se vec uhvatio oko motora koje je najbolje svecice da uzmem? Da zamenim i njih

Promenio član Beovulf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

DPR8EA-9 NGK, mozes i da se raspitas za neke druge kada imas sifru ovih. Po meni sve iste, mijenjas svake sezone i nema problema, a nisu nesto mnogo skupe.
Kod polovne pumpe je muka sto ne znas dal je ispravna dok je ne namontiras.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Zimus kupio novu pumpu u nekom shopu u Japanu izišla me oko 160 CHF.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja