Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Preko Yamaha Barela, ali kontaktiraj direkciju u Nišu. 
Moje skorasnje iskustvo za par nekih stavki koje su mi trebale je da platner uvek imao bolju cenu a isporuka ukoliko nema na lageru je bila ista i kod jednih i kod drugih. Moj glas za platner


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
@vidakn Jesam, a koji si ti

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk




Onaj što štipa vožnje iz terazijskog tunela!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
On 8. 3. 2023. at 14:45, Arso je napisao:

Preko Yamaha Barela, ali kontaktiraj direkciju u Nišu. 

Probao. 10200din, dve nedelje isporuka. Potrazicemo jos neku varijantu pa ako ne nadjem, porucicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, Lazar93 said:

Probao. 10200din, dve nedelje isporuka. Potrazicemo jos neku varijantu pa ako ne nadjem, porucicu.

10200 din za klizač lanca? Jel moguće? Sećam se da je pre nekih 200 strana u temi bila cena oko 7500 i to je bilo užasno skupo.

Sa Kedo.de sajta je prilično dobar kvalitet klizača a bilo je nekih 30ak €, plus poštarine, carine i te zajebancije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Da, da, zahvalio sam se ljudima za sada. Hahahha

Nasao sam na E-bay-u, tipa sa sve postarinom 30e. Tako da cu videti. Hocu pokusam kod Elvisa i na jos nekim mestima da nadjem i polovan, samo da nije iskidan.

Btw., mali nagovestaj. Pocelo je sklapanje polako.

IMG_20230312_130744.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Probao. 10200din, dve nedelje isporuka. Potrazicemo jos neku varijantu pa ako ne nadjem, porucicu.
Ma ludaci, meni za sajlu kvacila trazili 6500, neka Fala vam, napravicu sam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Sacuvaj boze. Ja uzeo na WeMoto stigla za nepune dve nedelje za 10e, SlinkyGlide, odlican kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Da, da, zahvalio sam se ljudima za sada. Hahahha
Nasao sam na E-bay-u, tipa sa sve postarinom 30e. Tako da cu videti. Hocu pokusam kod Elvisa i na jos nekim mestima da nadjem i polovan, samo da nije iskidan.
Btw., mali nagovestaj. Pocelo je sklapanje polako.
IMG_20230312_130744.thumb.jpg.cc8e308057de20e44453ed5f8eacb18d.jpg



Meščini biće ona lipa, tvoja Ténérica


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Onaj što štipa vožnje iz terazijskog tunela!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Hmm, da. Sećm se. Vidim da ni tebi nije lako palo čim jos pamtiš. Na zalost ta i jos dosta drugih tvojih primedbi ostalim kolegama iz tog vremena dovelo je do toga da kad prolazim pored tebe okrenem glavu na drugu stranu. Ne priznajem onu "it's just business, nothing personal"

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Screenshot_20230315-124741_Firefox.thumb.jpg.1b05ea8af83de000dd9db19bf1b699a8.jpg

 

A ovo bi moglo da bude problem.

 

Kao što je Bigor predložio, Elvis je mnogima od nas rešavao probleme sa delovima, pozovi ga pa pitaj jel ima. A ima 100%.

Elvis +381652416172

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hmm, da. Sećm se. Vidim da ni tebi nije lako palo čim jos pamtiš. Na zalost ta i jos dosta drugih tvojih primedbi ostalim kolegama iz tog vremena dovelo je do toga da kad prolazim pored tebe okrenem glavu na drugu stranu. Ne priznajem onu "it's just business, nothing personal"

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Obožavao sam da me ljudi zivkaju i da me pitaju u vezi stanice, antene, da li sam pojačan, tužakali me, merila me kontrola 100 puta i slično.

Presretali su me svi kontrolori, pretresali kola, rasturali tapacirunge, šalt tablu, privodili me u Palmotićevu na kompletan pregled vozila.
Nikad ništa nisu našli, a najlepše mi je bilo kad me majstor pitao brate, ko ti je ovo ugrađivao, ja kažem sam, on kaže brate profi, svaka čast.

Ne znaju da sam godine proveo izučavajući pikovanje antena, imao motorolin program za podešavanje parametara stanice, modulacije glasa,brzine otvaranja repetitora, štelovanje još nekih gluposti koje su bitne, kupio osciloskop, kupovao pozlaćene konektore, posrebrene kablove, debele napojne kablove sa kondenzatorima zbog pada napona, bušio rupe u krovu da bi dobio bolju masu antene, kupovao merače refleksije, poziciometre, klješta za krimpivanje kablova, družio se sa radioamaterima, kupovao razne antene, sekao ih, kratio, upropastio jedno 10 antena od po 150e dok nisam dobio željeni rezultat, kupovao znanje, provodio sate na radioamatersmim forumima, kupovao alat i još milion stvari vezano za to.
Onda neki dokoni kolega očekuje da ću sve to da mu otkrijem u telefonskom razgovoru.

Prosečan taksista koji je pojačan na 40W pozove i pita kako si me brate prebio sa 12W kad ja imam 44W.
Koliko ti to imaš wati u kolima kad se ne čujem.
Odgovor je uvek isti, staneš u terazijski tunel i štipaš vožnju, tu ti je najjača pozicija....

To su te tajne zanata za koje mora čovek sam da se pomuči, kapiraš sad.
Nema ljutiš, ko gubi ima pravo da se ljuti, ali ja sam moje znanje u vezi radio stanica teškom mukom stekao i nisam bio rad da ga tek tako otkrijem drugima.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1962 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, vidakn je napisao:

Obožavao sam da me ljudi zivkaju i da me pitaju u vezi stanice, antene, da li sam pojačan, tužakali me, merila me kontrola 100 puta i slično.

Presretali me svi, pretresali kola, rasturali tapacirunge, šalt tablu, privodili me u Palmotićevu na kompletan pregled vozila.
Nikad ništa nisu našli, a najlepše mi je bilo kad me majstor pitao brate, ko ti je ovo ugrađivao, ja kažem sam, on kaže brate profi, svaka čast.

Ne znaju da sam godine proveo izučavajući pikovanje antene, imao motorolin progeam za podešavanje parametara stanice, modulacije glasa,brzine otvaranja repetitora, štelovanje još nekih gluposti koje du bitne, kupio osciloskop, kupovao pozlaćene konektore, posrebrene kablove, debele napojne kablove sa kondenzatorima zbog pada napona, bušio rupe u krovu da bi dobio bolju masu antene, kupovao merače refleksije, poziciometre, klješta za krimpivanje kablova, družio se sa radioamaterima, kupovao razne antene, sekao kratio, upropastio jedno 10 antena od po 150e dok nisam dobio željeni rezultat, kupovao znanje, provodio sate na radioamatersmim forumima, kupovao alat i još milion stvari vezano za to.
Onda neki dokoni kolega očekuje da ću sve to da mu otkrijem u telefonskom razgovoru.

Prosečan taksista koji je pojačan na 40W pozove i pita kako si me brate prebio sa 12W kad ja imam 44W.
Koliko ti to imaš wati u kolima kad se ne čujem.
Odgovor je uvek isti, staneš u terazijski tunel i štipaš vožnju, tu ti je najjača pozicija....

To su te tajne zanata za koje mora čovek sam da se pomuči, kapiraš sad.
Nema ljutiš, ko gubi ima pravo da se ljuti, ali ja sam moje znanje u vezi radio stanica teškom mukom stekao i nisam bio rad da ga tek tako otkrijem drugima.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

A da vas dvojica ipak divanite na nekom drugom forumu, ovaj je posvećen motociklima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
12 hours ago, Arso said:

A da vas dvojica ipak divanite na nekom drugom forumu, ovaj je posvećen motociklima.

Sorry Arso čoveka sam očigledno zamenio s nekim smrdom za kojeg sam pretpostavio da je bas on a on se osetio prozvanim pa se pere al dzabe, nikad nisam nista od toga sto je nabrojao pomisljao,mozda bio pomalo ljubomoran ali zavidan nikad. Kolega zna ko sam a ne zeli da se predstavi. Sta da pomislim osim da nesto krije inače vec u dva navrata mi postavlja pitanje vezano za posao tako da nisam inicirao offtopic. span widget

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sorry Arso čoveka sam očigledno zamenio s nekim smrdom za kojeg sam pretpostavio da je bas on a on se osetio prozvanim pa se pere al dzabe, nikad nisam nista od toga sto je nabrojao pomisljao,mozda bio pomalo ljubomoran ali zavidan nikad. Kolega zna ko sam a ne zeli da se predstavi. Sta da pomislim osim da nesto krije inače vec u dva navrata mi postavlja pitanje vezano za posao tako da nisam inicirao offtopic. span widget
U zaboravih da se predstavim!
Ja sam 1312 (neki to prevode kao ACAB a nisam aca bjelić)!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
13 minutes ago, el classico said:

Jesti bolan živ?
Nemate nigdje…
Kako mala???


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Tu sam, ubijam silne kilometre redovno, 1.4km do posla i 1.4km nazad. 1.6 ako idem i u dućan.

 

Ma stoji mi motor u garaži i propada, žena mi u 5. mesecu trudnoće, treće dete na putu, o motoru se ni ne priča, kamoli vozi.

 

Ako pod "mala" misliš na motor, odlična je, lepo radi, pali fino i posle dužeg stajanja, super ide, i dalje je samo zagledam i briskam, ne prolazi me volja, samo su mogućnosti drugačije, pa se nema vremena, realno.

 

A vi gore, gastarbajteri? Jel počelo vozikanje?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja sam već 1. i 2. Januara vozio poštoje bilo toplo i prošlog tjedna ponedjeljak isto.
Polako je toplije, kod 13-15 stupnjeva i malo sunca polako je vrijeme za motor.
Idući tjedan sam u Bosni kod mojih, kad se vratim biće posla, tako tek od sredine aprila opet mogu računati sa vožnjom.

A vama čestitam na trećem ditetu, neka njih Bogu fala.
Malu pazi i mazi, doće opet vrime za vožnju.
LP


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, el classico said:

A vama čestitam na trećem ditetu, neka njih Bogu fala.

Živ bio, ovaj treći je izgleda kuronja mali, da pojačam malo ovu mušku stranu familije.

 

Biće vožnjica, samo lagano ;)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja