Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da se uključim kao potomak SuperTenere... 

 

Ideja za opletena creva je odlična. Pogotovo jer je 750 već star motocikl i creva su upitna.

 

Istina je da pancirna creva sama po sebi ne povećavaju silu kočenja već daju precizniji osećaj. 

 

Druga bitna činjenica je da sistem (creva) treba da imaju što manju dužinu kako bi sistem imao što manje gubitke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Upravo sada, ThePainkiller je napisao:

Mogu. Ja sam upravo to uradio sa svojim crevima. Odneo sam svoja creva sa račvom i tražio da mi umesto njih naprave 2 cela creva koja idu direkt od pumpe do kočionih klešta.

Kako da ti posaljem novac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Da se uključim kao potomak SuperTenere... 

 

Ideja za opletena creva je odlična. Pogotovo jer je 750 već star motocikl i creva su upitna.

 

Istina je da pancirna creva sama po sebi ne povećavaju silu kočenja već daju precizniji osećaj. 

 

Druga bitna činjenica je da sistem (creva) treba da imaju što manju dužinu kako bi sistem imao što manje gubitke. 

I najbitnije u celoj stvari je što proizvođač preporučuje da gumena kočiona creva treba menjati na dve-tri godine. Kad se to uzme u obzir i činjenica da pancirna nemaju ograničen rok trajanja onda je zamena gumenih creva pancirnim, pod uslovom da motor želiš da propisno održavaš, više nego isplativa investicija. E sad drugi par opanaka je to što većina nas jedva sastavlja kraj sa krajem pa nam je sve skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 8 minuta, sasha. je napisao:

a koje konkretno selne kupiti i gde?

Motobike Kać-Novi sad ima šelne kakve Yamaha stavlja na creva,

 

 

P80FAS091.jpg

97L121.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Izbori...ko je ko? Kako, zasto? Politika...

Majko moja, hvala svima, mojim drugarima s ST podforuma sto nisu naseli na dnevnu politiku, bez i jedne rasprave o tamo nekome. Gde god sam otvorio neku adresu, pljuvanja, hvaljenja, psovanja i klanja a nigde motociklizma!

Ovde...tisina=milina...hvala svima jos jednom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koje ko i koje kome, štaću ja u svemu tome???

Pita je ST sam sebe u pismi....

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ajde da razbijemo tišinu..

Koje kočione pločice da uzmem? Vidim da ima raznih sinter, karbonske, organske, vegetarijanske, nepušačke itd itd

Šta najbolje pasuje na našu debelu kamilu? Treba to zaustaviti.

I nervira me što pločice ne hvataju disk celom širinom diska (nemam sad sliku, radim), ako znate na šta mislim..

Jel tako i kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

TRW- Lucas organske.

Sinter bi priporučija samo ako si svaki dan u blatu.

Sinter brže troše disk i stvaraju veću toplotu.

Nepotrebno

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Gledam sad po netu, hvale ih, sve inostranstvo.. jel ima negde u Srbistanu da se nabave?

 

Edit. Našao na KP posle jedne pretrage. Mrzelo me sam da tražim

Promenio član Novola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Novola je napisao:

Gledam sad po netu, hvale ih, sve inostranstvo.. jel ima negde u Srbistanu da se nabave?

Ima i prodaju se kao TRW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
14 minutes ago, Arso said:

Ima i prodaju se kao TRW.

Hvala, evo na KP ima nekoliko prodavaca..nisu ni skupe..

Ovde u SM sam naleteo na par nekih, po paru oko 3500din..baš mi to skupo, a uzeo bih za oba diska napred i nazad, mnogo mi 100e samo za pločice nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dao sam za plocice (imaju neku zlatne boje navlaku) + ciscenje kljesta i cilindara 19000d sa rukama! Nista bolje nije jer nije ni bilo do plocica. Moram kupiti set  za restauraciju kljesta i cilindra + teflonska kociona creva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 11 sati, Panta Zemunac je napisao:

   E ovo imam. Ovosam pazario pre nekih pet godina eto onako da mi se nađe u koferu kad se vozim u lokalu pa me uhvati kiša - da ne pokisnem do kuće.  Donesem ja to kući i ajd da odmah isprobam i ujedno da vidim gde šta i kako, da me nešto ne iznenadi kad budem trebao da ga upotrebim . 

  Gledam to, deluje komotno i široko, pa obujem patike, da odmah vidim dal pri oblačenju mora da se skida obuća ili može bez skidanja.  Gurnem desnu nogu u nogavicu - ladno prođe noga ( mislim se - odlično ) ,  sad već slobodnije gurnem levu nogu u nogavicu, uđe noga do pola, nešto zape i moja noga na pola nogavice izlete napolje.  Gledam - ne mogu da verujem. Skinem sve to i uzmem da pregledam da shvatim šta se desilo i utvrdim da je desna noga lepo prošla jer sam bio pažljiviji. Za levu nogu sam bio manje pažliv ( jer je desna već prošla ) i kad sam je gurao kroz nogavicu, došloje do kontakta vrha patike sa tim gumiranim materijalom i da su se u trenutku kao zalepili jedan za drugi i tad je nogavica pukla.   Dakle, može ovo da posluži, ali pažljivo sa oblačenjem ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 591 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Čekaj bre a to su bili izbori znači, vidim ja neke čudne grupe ljudi se skupljaju ispred škola a znam da je raspust pa mi nije bilo jasno šta se desava

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
7 hours ago, Panta Zemunac said:

Ne javlja se @ThePainkiller da mi kupi teflonska i za karbove creva!

Niti su kod mene teflonska crijeva niti zlatne plocice, pa vidio si da bolje koci. To treba dobro ozraciti ili gumice izmijenjati, ne bacaj pare bez veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
8 hours ago, Panta Zemunac said:

Dao sam za plocice (imaju neku zlatne boje navlaku) + ciscenje kljesta i cilindara 19000d sa rukama! Nista bolje nije jer nije ni bilo do plocica. Moram kupiti set  za restauraciju kljesta i cilindra + teflonska kociona creva!

Brate, 19000? Panto pa ti i mene zajebao.

Što kaže Bigor, nemoj da bacaš pare prijatelju, možda da probaš prvo sa prostijim (čitaj-jeftinijim) rešenjima za postojeće probleme, sigurno možeš koji dinar uštedeti.

Ja sam tako kupio novi set za reparaciju zadnjeg kočionog cilindra, "or'ginal", kurčim se ja, 50ak evra, kad sam sve izmenjao, ono curi ko i pre.. ispostavilo se da je posle 2-3 dana upotrebe samo sve leglo na svoje mesto.

Nije me mrzelo da rastavim ponovo nove, i vratim stare komponente, baš da proverim, i opet sa njima 2 dana curilo i posle ne.

A nisam ni imao potrebu da skidam uopšte, već đavo ne da mira, pa me tera da ja kao očistim sad kočioni cilindar jer je prljav!

Izbio sam sebi 50e iz džepa, bogatiji samo za iskustvo. I ajd, nove gumice u kočionom cilindru...

Jedina dobra stvar, koliko me je zajebavao sad sam ga doktorirao, skinem i vratim za 5min :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

na zadnju idu deblje plocice, ja sam pozadi stavio iste kao prednje desne i mislim da sam se zeznuo, od kako sam naprskao wd na mehanizam zadnje kocnice dobio sam par mm prazan hod nozice i kocnica radi kako treba pa mi se sad cini da bi sa debljim plocicama brze hvatala, mozda gresim. nove plocice su mi bile iste debljine kao stare kad sam ih skinuo

a jedno dva dana posle mog zavrsetka zamena kocionih gumica sam na yt video super foru za vadjenje klipova, covek stavi manji bit/nastavak od gedore u klip a pored njega (isto u klip) deo gedore na koji ide nastavak ali bez nastavka i pocne da okrece gedoru, cim uhvati klip pocne da se okrece i napolju je za tri sekunde. ako ste me razumeli :D 

jos jedan tip, celicna vuna je najbolja stvar za ciscenje kocionih klipova ikad, ja sam to ranije koristio za neke druge stvari (od drveta) i setim se da pitam u gvozdjari kad sam se spremao za zamenu kocionih gumica. uzeo sam najfiniju i bio extra oprezan kad sam je prislonio na klip, jedva ga dodirivao, rek'o sad kad ga izmatira.. :D 
u stvari skida samo prljavstinu, ne radi klipu bas nista, mozes da pritisnes koliko god hoces dok trljas (ako neko proba nek ipak bude oprezan)! 
bas sam pre par meseci prvi put rasturao kocnice od kako sam menjao gumice, posle valjda godinu dana, nisam mogao da verujem koliko se zaprljalo, oko klipova crni krug koji ne skida sprej za kocnice pa krpa, celicnom vunom skinuo za cas

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kolega, kad navodiš za primjer neki video ili slično poželjno je staviti link.
Hvala


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

ne mogu da nadjem, lakse bi bilo nego opisivanje kucanjem :) 


EDIT za selne, ne razumem da li se mm selne odnosi na sirinu selne ili na debljinu creva na koje ide, decko iz motobikea nije znao da mi kaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja