Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 25 minuta, sasha. je napisao:

gledam selne u motobikeu i ne znam koja mi dimenzija treba za crevo 5.5 x 10.5 mm
ova je fi 7-8, a ova 10-11.5 mm

Tebi treba ova druga, veća...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
38 minutes ago, el classico said:

Kolega, kad navodiš za primjer neki video ili slično poželjno je staviti link.
Hvala


Vozim motor, nisam bajker.

pronasao sam!
 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

A fore, ja bi se sjetio ovog al nikad, svaka cast

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Drugari...stvari stoje ovako! Nisam dao samo 19000d vec pre toga i 200e za semeringe na vilama, ciscenje karburatora i kocnica...+ ulje i svecice!

Neka su samo kocnice bile 50e i onda plus 160e da mi drugi majstor sredi i diskove kocione i kljesta, da stavi nove plocice i da to radi...ali AVAJ ne radi, probao Bigor!

Smejte se vi meni, ne ljutim se, laik sam za mehaniku ali sta cu!?!

Da placam majstore vise necu, da sam uradim ne znam, vozicu ovako pa kako bude! JBG

 

Painkiler...izvini zbog maltretiranja oko creva...kada se pokidaju tad cu lupati o glavu...jer i da mi posaljes sta da radim sa njima...samo da ih slikam, moze ulje na platnu a moze i akvarel! Neka ide sve do djavola!!

Znam da mi zelite dobro ali trenutno toliko mi se stvari srucilo na glavu da ne znam gde cu pre! A sta cu kada volim motore i putovanja!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Panto a nemoj se, da izvineš na izrazu, zajebavati sa kočnicama.

Aj da je neka plastika ili kofer il neki drugi vrag, al nemoj se sa kočnicama igrati, nije šala.

Okej, voliš putovanja, kontam da svi vole, ali ne znam jel bi se usudio baš negde da idem a da nisam 100% siguran u mašinu ispod sebe. Pogotovo ne da svesno kreneš negde a da znaš da ti kočioni sistem nije savršen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Aj kad smo kod kočnica, kako vaši diskovi izgledaju? Koliko ih pločice pokrivaju? Kod mene nešto sumnjivo to, možda nisu dobre pločice bile na motoru.

Na slici zadnji disk pa oba prednja.

20200622_141703.jpg

20200622_141723.jpg

20200622_141731.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Drugari...stvari stoje ovako! Nisam dao samo 19000d vec pre toga i 200e za semeringe na vilama, ciscenje karburatora i kocnica...+ ulje i svecice!
Neka su samo kocnice bile 50e i onda plus 160e da mi drugi majstor sredi i diskove kocione i kljesta, da stavi nove plocice i da to radi...ali AVAJ ne radi, probao Bigor!
Smejte se vi meni, ne ljutim se, laik sam za mehaniku ali sta cu!?!
Da placam majstore vise necu, da sam uradim ne znam, vozicu ovako pa kako bude! JBG
 
Painkiler...izvini zbog maltretiranja oko creva...kada se pokidaju tad cu lupati o glavu...jer i da mi posaljes sta da radim sa njima...samo da ih slikam, moze ulje na platnu a moze i akvarel! Neka ide sve do djavola!!
Znam da mi zelite dobro ali trenutno toliko mi se stvari srucilo na glavu da ne znam gde cu pre! A sta cu kada volim motore i putovanja!?!
Strpljenja Panto malo, pogledacemo mi to samo vremena da se uhvati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 29 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Drugari...stvari stoje ovako! Nisam dao samo 19000d vec pre toga i 200e za semeringe na vilama, ciscenje karburatora i kocnica...+ ulje i svecice!

Neka su samo kocnice bile 50e i onda plus 160e da mi drugi majstor sredi i diskove kocione i kljesta, da stavi nove plocice i da to radi...ali AVAJ ne radi, probao Bigor!

Smejte se vi meni, ne ljutim se, laik sam za mehaniku ali sta cu!?!

Da placam majstore vise necu, da sam uradim ne znam, vozicu ovako pa kako bude! JBG

 

Painkiler...izvini zbog maltretiranja oko creva...kada se pokidaju tad cu lupati o glavu...jer i da mi posaljes sta da radim sa njima...samo da ih slikam, moze ulje na platnu a moze i akvarel! Neka ide sve do djavola!!

Znam da mi zelite dobro ali trenutno toliko mi se stvari srucilo na glavu da ne znam gde cu pre! A sta cu kada volim motore i putovanja!?!

Ako imaš mogućnosti, dovezi motor kod mene da ga pretresemo, pregledamo kočnice i odma zamenimo i kočiona creva... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Širina površine koju zahvata pločica je polovina površine diska, zašto nije veća? Ne znam da li je to do pogrešnih pločica ili tako treba.

Žuta i plava crta.

 

20200622_155645.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Druze, to ti je sto ti je, toliko je siroka plocica i toliko hvata. Evo i mojee156d031e8a80a50df34516d81575c44.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

U pravu si, to je to, u pitanju je samo drugačiji disk. Onda nema frke.

 

P.s. Sutra dobijam dozvolu, danas poreska završava, morali smo neke veze da jurcamo da ne bi čekali do 06.07.'20.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala na ponudjenoj pomoci ali meni prijatelji sluze za zajednicki provod i putovanje a ne da mi popravljaju motor. Za to postoje majstori samo sto sam izgleda naleteo na 3 imbecila  a ne jednog pravog! Samo ni on ne moze bez seta novih gumica, Valjda ih ima Barel, Yamahin servis.

Sto se 'kisnog'odela tice, iz Úradi sam', pogresio sam. Danas sam ih pogledao i ukapirao da mi godinama stoji u podrumu, samo SMB boje. Nije za motor, pretesko je u odnosu na 'kisno'original za motor', jednodelno koje nema postavu i nije za hladnu jesen. To su bastenska odela.. Samo sam kupio 'prvu pomoc'i video razne sprejeve, veoma jeftine. Recimo sprej za probusenu gumu je oko 550d...za podmazivanje, ciscenje, zatim farbanje i to 'metalik'boje oko 6000-800d'...bas su jeftiniji od moto radnji! Satori, dobri...3-4000d, vrece...svasta nesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, Panta Zemunac je napisao:

Hvala na ponudjenoj pomoci ali meni prijatelji sluze za zajednicki provod i putovanje a ne da mi popravljaju motor. Za to postoje majstori samo sto sam izgleda naleteo na 3 imbecila  a ne jednog pravog! Samo ni on ne moze bez seta novih gumica, Valjda ih ima Barel, Yamahin servis.

Sto se 'kisnog'odela tice, iz Úradi sam', pogresio sam. koDanas sam ih pogledao i ukapirao da mi godinama stoji u podrumu, samo SMB boje. Nije za motor, pretesko je u odnosu na 'kisno'original za motor', jednodelno koje nema postavu i nije za hladnu jesen. To su bastenska odela.. Samo sam kupio 'prvu pomoc'i video razne sprejeve, veoma jeftine. Recimo sprej za probusenu gumu je oko 550d...za podmazivanje, ciscenje, zatim farbanje i to 'metalik'boje oko 6000-800d'...bas su jeftiniji od moto radnji! Satori, dobri...3-4000d, vrece...svasta nesto!

Gumice za kočiona creva pravi Sigurnost Zrenjanin po izuzetno pristupačnim cenama. Ugradio ih je moj drugar na Aprilia Falco, drugi na TDM i ja na kamilu i niko od nas nema zamerki. Sutra kada odem u redakciju u kompu mi je serijski broj pa ću ga okačiti na forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bas htjedoh pitati dal imaju dimenzije ili im se moraju poslati stare. J
Da li se mogu naruciti i gumice u cilindrima i spada li i to u set?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Bas htjedoh pitati dal imaju dimenzije ili im se moraju poslati stare. J
Da li se mogu naruciti i gumice u cilindrima i spada li i to u set?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

To ćeš morati da ih pitaš, ono što znam je da u slučaju da ne znaš dimenzije možeš da im pošalješ klešta i da ti na osnovu nih urade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, sasha. je napisao:

sifra kocionih gumica u 'sigurnost' zr je S90078, rekao mi @Arso jednom prilikom i hvala mu na tome :) 

ovo je taj set, za jedna klesta:


S90078.thumb.jpg.213b07fec09d7ff05984c1d6816e7baf.jpg
 

Tako je to kad se prati na nastavi!:care:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

uzeo sam danas slavine sa ultrazvucnog pranja, rekao mi je majstor da jedna cev 'pusta', ima rupice ispod sita koje se ne vide golim okom, moram da je odnesem kod drugog majstora na 'fan-letovanje' ili tako nesto

celicna vuna pre i posle :) 

 

20200622_212613a.jpg

20200622_213834a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja