Jump to content

Moto Zajednica

Dobra jakna

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio danas na sajmu  i kupio baš dobru jaknu koju sam gledao još jesenas al ne beše broja:

 

http://www.motoprogram.com/tekstilne_jakne.html

 

Porodična firma što je za dodatnu pohvalu.Ljudi iskreni i sa kvalitetnim savetima bez onog trgovačkog uvaljivanja.Jesenas sam hteo da kupim jaknu i gazdarica dade savet da mi je prevelika i da ne uzimam, a ja bez iskustva, bih sigurno kupio.Cene su im sasvim pristojne,i maju velike brojeve i za još krupnije od mojih 130 kila, ovo je bila jedina pored Pegazove, koju sam mogao da zakopčam.Takođe, dobar izbor i za lepšu polovinu, i to u jednobojnim dezenima kako priliči nama starijima.Jaknu sam platio 9.500.Ima sve što se očekuje, protektore na rukama,ramenima i leđima, rajfesluš sa preklopom i odbijačem vetra, rusku kragnu, zatezače uz šaku, na laktu,mišici i oko struka, luftere napred i pozadi,nepropusne dzepove, veliki pozadi i 2 napred, te unutrašnji,100% vodonepropusna,skidajuću postavu, i produžen zadnji deo što je bitno da leđa nisu gola kad se sedne na motor.Jedino što bih ja još voleo je mogućnost da se rajfesluš može sa obe strane zakopčavati i otvarati, tj.zbog stomaka bi bilo dobro da mogu malkice da je otvorim dole.Ovakva jakna daje produženu upotrebu, od ekstremno hladnog do skoro toplog sa skinutom postavom i otvorenim lufterom.Razmišljao sam da kupim baš zimsku bez skidanja postave i luftera za 7.500 i baš letnju sa protektorima za istu sumu i reših ovu a za leto ćemo videti.Na sajmu su u hali 3a u prizemlju poslednji sa leve strane, a u gradu ispod Pančevačkog mosta.Topla preporuka pogotovu za one koji ne pate za firmiranošću i sa plićim džepom.

 

post-7233-12879067749642_thumb.jpg

post-7233-12879067750426_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

materijal:Gordura ;D ;D

 

Ja mislio ti se zezas...kad stvarno...."gordura" al nadjoh na netu....to su specijalne niti pravljene od himena vanzemaljca...... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koliko sam pretražio po gradu, oni su naj jeftiniji za ovaj tip i kvalitet jakne. Jako su ljubazni i predusretljivi pa okrenite telefon, ima na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tamo gde se ovo pravi, motorcikala ima više nego mrava a uslovi za vožnju su više nego ekstremni sa ogromnim kišama ko iz kofe tako da je sigurno dobro. Dva moja drugara već nekoliko godina nose bez tragova upotrebe a Gosn Bane, B od B&T, nosi već punih 6, imao je i ozbiljan pad u njoj na žalost, bez tragova oštećenja. Pošto je i serviser, jakna je često izložena radioničkim hemikalijama i čestim pranjima.Protektori su CE što se dodatno vrednuje.

 

Nije Gordura već Cordura.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cordura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Nije Gordura već Cordura.

Zato se ljudi i zezaju. Na sajtu pise gordura i to na svim jaknama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Uuu, a je se primio, vidi se da sam moto gušter. Na mojoj etiketi stoji Cordura.

To je onda bolja varijanta. Znaci da su se zajebunili na sajtu. Bilo bi bas lose da na etiketi na jakni pise "gordura", jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zaista je lepo što je ponuda kod nas sve bogatija i na taj način (zbog konkurencuje) i sve pristupačnija.

Ja trenutno tražim opremu za suprugu i mene. Međutim čim na sajtu firme koja nudi opremu nema istaknutih cena za tu opremu prekidam razgledanje i tražim ozbiljnije ponuđače. Kako da upoređujem odnos cena kvalitet. Da gledam "u bob" ili da zovem i pitam za cenu svakog pojedimačnog "eksponata"? Neozbiljno i nekulturno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Prolazio sam danas pored i svratio...cene su me prijatno iznenadile....iako se nisu jos raspakovali od sajma potrudili su se da mi pokazu sta me je interesovalo i zaista su vise nego ljubazni....sto se tice proizvoda i tu sam prilicno pozitivno iznenadjen i siguran sam da cu nesto pazariti kod njih u najskorije vreme....

I da ne zaboravim....rekao sam im da promene na sajtu "gordura" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja ih danas zvao za kofer a oni preskaču stvari sa sajma, reko, samo još ja falim.Lepo je što su ljudi predusretljivi iko im nije baš momenat za to.

 

Što se tiče cena na netu, mislim da nije loše da ih ima al ako ih i  nema to nikako ne može biti neozbiljno i nekulturno jer je to prava prodavnica a ne virtuelna internet magaza. Ima "ozbiljnih" prodavnica koje na sajtu imaju i cene i asortiman a kad se ode, nit robe nit navedenih cena, što mislim da je mnogo gore po nas kupce. Kod jedne ugledne firme na sajtu postavljena kaciga sa cenom, odo na sajam, kažu nismo doneli, a ja platio ulaz i išo pešaka ko zna koliko.Sutra popnovo kad oni uopšte nisu uvezli tu kacigu koju su na sajtu promovisali samo tako. A sajt, više nego prfektan. Pa cena često nema ni u radnjama za tezgom što je zakonska obaveza. Najbitnije je da je dobra i jeftina roba sa poštenim pristupom osoblja.Zato služe i ovi forumi i po neka preporuka.

 

Ljude stvarno ne znam, upozno jesenas kad sam banuo u radnju, gazdarica rekla da ne uzimam jaknu jer mi je velika a ja hteo još veću smatrajući da treba zimska jakna da bude velika. Nisam dobio popust na jednu jaknu pa nemam razloga nit da ih branim nit hvalim, jednostavno iznosim činjenice uz komentar po svom aršinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Đunto, tebe su ziher zeznuli sa jaknom jer ti na etiketi ne piše Gordura  :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vidim i ja da tu nije dobra etiketa al šta ću kad sam moto gugi. Obuko danas jaknu, sasvim kako treba.Malo mi je kruta ruska kragna al ne bitno. Zameram što nema vertikalni spoljni džep na koji sam naviko al ima zato jedan unutrašnji i uz sam rajfesluš gore visoko, dobro zaštićen. Ne znam dal sam spomenuo zadnji veliki sa dobrim preklopom koji neće prokišnjavati. Jakna nigda ne zateže i ne sputava pokrete iako mi je onako pasent. Svratim danas do komše, kad on nosi identičnu već više od 3 godine bez tragova.A neku drugu gorduru ću tražim.

post-7233-12879068207476_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Znas li mozda koliko je ona sa natpisom KAWASAKI ??

 

Tacno 8.500 din. ali vise nece smeti da uvoze jakne sa natpisima yamaha, ducati ....

 

Krajem meseca uzimam ovu koznu 16.000 Fenomenalna je jakna stvarno.

http://www.motoprogram.com/kozna.html - skroz dole leva  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Znas li mozda koliko je ona sa natpisom KAWASAKI ??

 

Tacno 8.500 din. ali vise nece smeti da uvoze jakne sa natpisima yamaha, ducati ....

 

Krajem meseca uzimam ovu koznu 16.000 Fenomenalna je jakna stvarno.

http://www.motoprogram.com/kozna.html - skroz dole leva  :)

uze li ti ovu jašu??? pošto ću da je pazarim pa da čujem utiske???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Krajem Februara pocetkom Marta sam prolazio tuda pa svratih da vidim pantalone.... neki tip unutra.... i samo ponavlja "sve smo rasprodali" a radnja puna robe..... sta cu ...zabole me uvo da se raspravljam....izadjem....okrenem se posle 20 metara a on zakljucava radnju i ode prema onim kioscima..... mogao je da saceka 5 min.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja