Jump to content

Moto Zajednica

Zamena filtera za ulje.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Verovatno æe nekima biti smešno ali bih sam promenio ulje sa filterom na motoru, a ne znam gde mu se nalazi filter za ulje. Motor mi je u podrumu pa mu je trenutno teško priæi pa nisam zagledao gde mu se nalazi filter i kako se menja... Ovo nisam nikada do sada radio pa je svaka pomoæ dobrodošla. Motor je Kawa Ninja 250R (GPX250R). Da sam bar jednom ranije video uživo zamenu snašao bih se ovako nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ma sagni se dole i potraži.. :lol:

Ja ne znam taèno gde se na tvom motoru nalazi, ali obièno je pri dnu mašine, oblik pretpostavljam da znaš.

Zaviri dole, siguran sam da æeš ga naæi.

Mali savet (izvini ako je suvišan): nemoj da skidaš dok nisi kupio drugi filter i ulje, jer u meðuvremenu neæeš moæi da voziš motor.

Ako nisam uspeo da ti pomognem, nadam se da sam bar uspeo da te ohrabrim da sam pronaðeš rešenje.

Nisam najbolje razumeo da li nikad u životu nisi video zamenu filtera na bilo kojem motornom vozilu, ili samo na tvojoj kawi? Ako je prvo taèno, objasniæemo ti, a ako je drugo, onda da znaš da je procedura potpuno ista, samo ga još trebaš pronaæi :wink:

dcNiko, glavu gore, nije to nuklearna fizika, siguran sam da æeš uspeti, a nije ni smešno, veæ pohvalno što imaš želju sam to da odradiš..

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ma sagni se dole i potraži.. :lol:

Ja ne znam taèno gde se na tvom motoru nalazi' date=' ali obièno je pri dnu mašine, oblik pretpostavljam da znaš.

Zaviri dole, siguran sam da æeš ga naæi.

Mali savet (izvini ako je suvišan): nemoj da skidaš dok nisi kupio drugi filter i ulje, jer u meðuvremenu neæeš moæi da voziš motor.

Ako nisam uspeo da ti pomognem, nadam se da sam bar uspeo da te ohrabrim da sam pronaðeš rešenje.

Nisam najbolje razumeo da li nikad u životu nisi video zamenu filtera na bilo kojem motornom vozilu, ili samo na tvojoj kawi? Ako je prvo taèno, objasniæemo ti, a ako je drugo, onda da znaš da je procedura potpuno ista, samo ga još trebaš pronaæi :wink:

dcNiko, glavu gore, nije to nuklearna fizika, siguran sam da æeš uspeti, a nije ni smešno, veæ pohvalno što imaš želju sam to da odradiš..

Pozdrav[/quote']

Nikad u životi nisam video zamenu filtera na bilo kojem motociklu. kupio sam i ulje i filter i video kako filter izgleda i znam otprilike kako treba da izgleda mesto gde se ubacuje. Gledao sam neku manual i ne znam baš možda uz šraf ispod motora za ispust ulja ispada i postolje u koje ide filter a možda se nalazi i negde napred, pogledaæu sutra ako niko veæ ne zna gde se taèno nalazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ma sagni se dole i potraži.. :lol:

Ja ne znam taèno gde se na tvom motoru nalazi' date=' ali obièno je pri dnu mašine, oblik pretpostavljam da znaš.

Zaviri dole, siguran sam da æeš ga naæi.

Mali savet (izvini ako je suvišan): nemoj da skidaš dok nisi kupio drugi filter i ulje, jer u meðuvremenu neæeš moæi da voziš motor.

Ako nisam uspeo da ti pomognem, nadam se da sam bar uspeo da te ohrabrim da sam pronaðeš rešenje.

Nisam najbolje razumeo da li nikad u životu nisi video zamenu filtera na bilo kojem motornom vozilu, ili samo na tvojoj kawi? Ako je prvo taèno, objasniæemo ti, a ako je drugo, onda da znaš da je procedura potpuno ista, samo ga još trebaš pronaæi :wink:

dcNiko, glavu gore, nije to nuklearna fizika, siguran sam da æeš uspeti, a nije ni smešno, veæ pohvalno što imaš želju sam to da odradiš..

Pozdrav[/quote']

Nikad u životi nisam video zamenu filtera na bilo kojem motociklu. kupio sam i ulje i filter i video kako filter izgleda i znam otprilike kako treba da izgleda mesto gde se ubacuje. Gledao sam neku manual i ne znam baš možda uz šraf ispod motora za ispust ulja ispada i postolje u koje ide filter a možda se nalazi i negde napred, pogledaæu sutra ako niko veæ ne zna gde se taèno nalazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Skini sa neta User manual za konkretan motor i tamo ti je sve u nasitnije detalje objasnjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Skini sa neta User manual za konkretan motor i tamo ti je sve u nasitnije detalje objasnjeno.

 

Ma imam neki upravo ga gledam, snaæi æu se valjda ako bude problema javiæu se. U svakom sluèaju hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo ovako... :D

 

moraæeš da skineš donje oklope, tad æeš imati slobodan pristup filteru, ne znam kako kod tebe stoji filter ali pretpostavljam da je horizontalan i da je izmeðu izduvnih grana.

 

mašinu dobro zagreješ, ovo dobro ne znaèi da je cepaš kao lud don ne nabije temp u crveno veæ ga normalno izvoziš dok se normalno ne ugreje, znaèi ne ona varijanta upališ ga-radi malo na leru i onda ispuštanje ulja. ne bi mu ni ovo smetalo ali ako je ulje toplije blje æe se iscediti i manje æe starog ulja ostati u mašini.

 

ugrejan motor postaviš na centralni štender, ako ga nema od se snaði ali motor treba da ti stoji pravo, odviješ šraf za ispuštanje ulja i ispustiš ulje u neku posudu. kad odvijaš šraf pazi ruke jer je on vruæ, a ulje kad krene da curi može da te ispeèe, još jedna varijanta je da ti šraf ispadne pa posle moraš da ga vadiš iz ulja.

 

odvi èep na na bloku gde sipaš ulje da ne bi bilo vakuuma i da bi ulje brže isteklo.

 

sad možeš da odviješ i filter za ulje, neki filteri imaju na kraju nešto što lièi na šraf pa se mogu odviti i kljuèem, ako toga nema onda krpa, stegneš jako i odvijaš, ako to ne pomogne pnda moraš poseban alat za odvijanje filtera.

 

možeš malo i da naginješ motor na stranu kako bi više ulja iscurelo.

 

ostavi motor neko vreme da se ulje dobro ocedi, a zatim zavi šraf za ispuštanje ulja.

 

VEOMA VAŽNO: svaki filter ima gumicu za zaptivanje, tu gumicu moraš podmazati tako što na prst uzmeš malo novog ulja i prevuèeš preko nje, ako to ne uradiš prilikom stezanja filtera može doæi do izvrtanja gumice pa ti ona u vožnji može iskoèiti i onda ostaješ bez ulja, ako ne primetiš ode mašina.

 

ako filter stoji vertikalno (mislim da kod tebe to nije sluèaj) onda naspi ulje i u njega i zavi ga.

 

filter se zateže normalnom jaèinom, samo rukama, to je dovoljno, i kad ga budeš skidao sledeæi put radi zamene ima da te zajebava koliko je stegnut. :D

 

zavio si šraf, zavio si filter, sad lepo naspeš ulje u mašinu, onoliko koliko ti piše po manualu ili na deklu, saèekaš malo, a zatim proveriš nivo ulja na meraèu-staklu. motor mora biti na ravnom i na štenderu.

 

posle ovoga upališ i proveriš da li ti je ugasio kontrolnu lampicu za pritisak ulja, ako jest onda samo gas.

 

 

 

ako sam nešto izostavio ili eventualno pogrešio neka me iskusniji isprave.

 

veliki pozdrav za to što želiš nešto sam da uradiš na svom motoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

a da, posle vratiš oklope i odeš da se pohvališ ribicama kako imaš novo ulje u mašini! :mrgreen:

 

ps odlièna ti je ova tema, taman sam se malo podsetio pošto i ja treba da menjam ulje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Skineš oklop, i ispod motora imaš dva šrafa. Jedan ima oko sebe reljefni poklopac velièine ringle za kafu. Ispod njega se nalazi filter. Prvo odvrneš šraf kojim æeš ispustiti staro ulje, uz otvoren èep za ulje. Pažljivo skineš šraf sa poklopcem uljnog filtera, i paziš na šelne, da bi znao da vratiš sve kako je bilo. Meteš novi filter, zavrneš šrafove i dospeš novo ulje, 1.9 litara. Obrišeš sve krpom, upališ motor da malo radi, pogledaš da li negde pušta, ako ne pušta, Rašin savet i pravac pred ribice...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Do detalja opisano! =D>

Ako ne možeš da odviješ filter, što se na žalost redovno dogaða, a nemaš specijalni alat, koji niko sem majstora nema, evo trika koji ja koristim: Zabiješ šrafciger boèno u filter, i koristeæi ga kao ruèku odviješ filter.

Samo napred!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bravo za Ra$u... Vidi samo kada sipas ulje, i sve zavrsis, pre nego ga upalis, stavi prekidac za RUN na OFF i verglaj u prazno sve dok ti se ne ugasi crvena lampica za ulje. Onda ga stavi na RUN zaverglaj, provozaj krug, oladi masinu koji minut i proveri nivo, dospi ako treba. E onda odes do trafike kupis kondome... Nema te koja ne padne na novo ulje u masini ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

eeee, vidiš šta su ti iskusni bajkeri, imam ja još da uèim.. ladno sam kondome zaboravio, ccc... :D

 

najzli pretpostavljam da si prièao o filteru ulja baš na ovom konkretnom motoru, ja nisam video to sa poklopcem i šelnama, kod mene je klasièan filter pa sam i pisao uopšteno.

 

ovo verlaglanje na off je odlièna stvar, al zzr prokletinja neæe kad je prekidaè na off.

 

svaka èast na savetima, ovo je sad kompletno uputstvo za zamenu ulja i filtera! :thumbs_up:

 

 

e da, ovo je malo banalno ali nije na odmet. kad upališ motor nemoj da gledaš na kontrolno staklo jer tad neæeš videti nikakav nivo, takoðe nemoja gledati i èim ugasiš mašinu jer ulju treba malo vremena da se spusti iz mašine u karter.

 

ako je glupo ovo poslednje što sam napisao slobodno me isprozivajte. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

ovo verlaglanje na off je odlièna stvar' date=' al zzr prokletinja neæe kad je prekidaè na off.

 

[/quote']

 

Nece ni moja, ali postoji milion nacina da se vergla bez paljenja... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej

" Zabiješ šrafciger boèno u filter, i koristeæi ga kao ruèku odviješ filter.

Samo napred! "

 

E jel' ova fora moze i kod zavrtanja novog filtera? :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Nažalost nisam imao vremena za zamenu ulja još nisam isterao motor u toku nedelje æu verovatno. A kako da ga verglam bez paljenja kad neæe da vergla kad je prekudaè za Run iskljuèen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Ja bi uradio ovako:

1. Zagrejao masunu...

2. Ispustio ulje...

3. Odvrnuo filter...

4. Dok se staro ulje cedi skinuo svecice, ocistio ih i podesio zazor...

5. Zavio novi filter i sraf na karteru za ispustanje ulja...

6. Sipao novo ulje...

7. Dao kontakt i verglao dok se filter ne napuni (ugasi lampica)...

8. Proverio nivo i dolio ako treba...

9. Vratio svecice...

10. Provozao motor..

11. Ponovo posle voznje kad se masina ohladi proverio nivo ulja...

To je to.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19
A prezervativi!? Kad oni po tebi dodju na red?

E oni ne cekaju red' date=' uvek su tu negde, kao i kaciga.

:D[/quote']

 

To kad nece da pristane na prezervative ti je ubedis kacigom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja