Jump to content

Moto Zajednica

Tigar Pirot

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

a ukoliko pratite savremene trendove možete napumpati gume azotom- ( Karaburma, Dragoslava Srejoviæa 32, tel:011/2781-200).

 

 

Kako je to oko 300-400 metara od moje kuće, a inače sam poklonik savremenih trendova, rešio sam da svratim kako bih video da li oni uopšte prodaju gume za motore koje su vredne azota koji nude.

 

Guma nema, ustvari može da ih ima ako bih znao i garantovao da ću SIGURNO da kupim s tim da treba proveriti da li ih ima na lageru sa neizvesnim rokom isporuke jer se struktura zaliha robe stalno menja zato što se proizvodi izvoze stranim tržištima pošto na domaćem ne postoji potražnja za njima. Eto, tako kaže riba u mimohodu dok čuva dete na poslu, zove se Ana i neki je šef te radnje. Inače, o dimenzijama ne može da razgovara, ne razume se, nije u životu prodala nijednu gumu za motor.

 

Da bih došao do bilo kakvog dogovora, objasnio sam sledeće:

- Ne postoje problemi u poslovanju već nesposobni menadžeri koji ne mogu da ih reše (lepa misao, šteta što nije moja)

- Ciljno tržište im se nudi samo, oni ga sopstvenom nesposobnošću odbijaju dok će sutra, kada dođe neko pametan na odgovorno mesto u firmi, da potroši milione za propagandnu kampanju koja za cilj ima da privuče ove iste ljude koje oni sada odjebavaju

- Firma neće propasti ako na 5m2 i postojeću visinu izloži sve modele moto guma, zahvalnije su mnogo od auto guma jer su manjih gabarita a prodaja bi mogla da se obavlja putem uzoraka (dođeš, uđeš, vidiš, kažu ti cenu, platiš pa te zovu ili pošalju ti na kuću u roku od 2 dana ono što si kupio)

 

*Ovo odbijeno, ne dozvoljava strani partner zalihe tj. da gume stoje a ne prodaju se, i uzorci koštaju, moto gume nisu jeftine, ko će to da plati a i ako bi se odobrilo ovde u Beogradu mogao bi to isto da traži i neko iz drugog grada pa šta onda, gde to vodi majku mu (ovaj rezon više liči na onaj Piroćanski iz viceva nego na Francuski)

 

- Ona predlaže katalošku prodaju: dođeš ko zna odakle (al' mora da se dođe, da te takvi stručnjaci upute), pokažu ti katalog, ako ga ima u više komada možda ga i dobiješ pa da ga nosiš gde ti volja (al zamalo, znamo o kome je reč), ono što kupuješ nikada ne vidiš dok ne kupiš ako i tada imaš sreće da dobiješ ono što si hteo, pa tražio pa platio. Ne daj Bože da se tu neko zajebe pa da mora da se vraća kupljena roba ili da treba realizovati reklamaciju...

 

Pristajem jer je super da se od njih dobije bilo šta, pa makar ne imao ništa od toga, uz ispravku da se ne dolazi kod njih radi kupovine kataloškim putem, da me zove kada dobije katalog koji ću umnožiti kako znam i umem, da mi puste mailom u PDF-u isti katalog kao i da stave download opciju istog na sajt. Obećava, pruža ruku, finoća, ljubaznost, potraga za razumevanjem u nemoći, svaljivanje odgovornosti na organizacione postupke, pa na strane partnere, pa na nepoznavanje materije, traži podršku kolege koji se verovatno razume u traktorske ili kamionske gume ali gume su gume, jel'tako...

 

Posao dogovoren u subotu 15.jula 2007, sati oko 10.00. Realizaciju ćemo videti.

 

Za kraj samo još dve misli, nisu moje a u vezi su jedna sa drugom

 

1. Da li biste ušli u biznis sa samim sobom?

 

2. Ja sam kao i svaki drugi poslovan čovek. Zadovoljavam potražnju (autor Al Capone)

 

Sve je jasno, ko ne radi i ko radi a i kako.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Postoji štampani katalog koje će mi dostaviti dok isti u elektronskom obliku ne postoji pa od internet prodaje nema ništa. Ima samo onaj cenovnik sa sajta i to je to uz par sličica koje sa nalaze u vrhu strane pa kome je to dovoljno može da kupi na osnovu takvih podataka.

 

Štampani katalog će mi dostaviti (ok, skeniraćemo) a da li će postojati i poneki u radnju to ćemo da vidimo. Od toga naravno zavisi kataloška prodaja.

 

Gume jesu skupe ali npr. na sajtu nemaju sliku SIRAC serije čija se cena kreće od 55 do 81E. Za MZ tip na buvljaku prodaje zadnju gumu za 5.000 a ona je ''neka nemačka'' tako da za manje motore ovo može da bude korisno, naravno kada bi moglo da se kupi.

 

Sve u svemu, ništa ja tu nisam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sada se javljao tip koji je dobio zaduženje od strane firme da reši ovaj problem. Kaže da se Michelin gume za motore ne proizvode kod nas već samo u Francuskoj, da imaju jedinstveni magacin u Budimpešti odakle se distribuira roba po celoj Istočnoj Evropi. Tražio je da mu dostavimo oko 20 najčešćih dimenzija guma jer se u skutere još nekako i razume ali u motore nikako.

 

Kada mu dostavim spisak spreman je da razgovara i o nekim popustima koje bi odobravali moto klubovima ili na bilo koji drugi način samo da ta prodaja izgleda organizovano a sa njihove strane gledano, plasman siguran. Tu mi treba da preuzmemo inicijativu u pogledu načina za ostvarivanje beneficija kod kupovine da nas kasnije opet ne bi zajebavali.

 

Možda je rešenje da eventualne porudžbine idu preko ovog sajta na kome je prisutan veći broj klubova i pojedinaca pa bi mogli i da insistiramo i na većem popustu, naravno ukoliko menadžment ima mogućnosti da se bavi ovom vrstom internet marketinga.

 

Kaže da je ranije Tigar imao i Dunlop gume koji je takođe on vodio u prodaji ali je sve to privatizacijom zamrlo pa sada treba opet da se krene...

Šta god uradili sa ovim gumama sada, rok isporuke neće moći da bude 2 dana jer se kod narudžbina čeka isporuka iz Budimpešte pa je siguran u duži rok (???).

 

Kako je čovek tražio oko 20 dimenzija za gume mislim da je prirodno da dobije 20 dimenzija za prednje i 20 za zadnje gume  ;), na kraju krajeva takav je i njihov cenovnik. Ja ću početi spisak gumama koje su odgovarajuće za MZ i u najvećem broju slučajeva za JAWU a molim sve ostale da spisak dopune dimenzijama koje su stvarno potrebne i za ostale motore kako bi na kraju imali kvalitetnu ponudu prema nama tj. da nam nude ono što nam treba.

 

PREDNJE GUME:

1. od 2.75 do 3.25 - 18

2.

3.

 

 

ZADNJE GUME:

1. 3.25-4.10 - 16

2. 3.25 -4.10 - 18

3.

 

Da, zamalo da zaboravim, imamo kratak rok od 2 - 3 dana da za predaju spiska.

 

Lalajko, možda trud nije bio džabe, ''sila zakon menja''!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Fina inicijativa. Mogli bismo definitivno da sa njima postignemo neki dogovor... Ali kako da se uspostavi kontakt?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja kontakt prosledio pa...

Gde ja stadoh, ti produzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Fina inicijativa. Mogli bismo definitivno da sa njima postignemo neki dogovor... Ali kako da se uspostavi kontakt?

Daaaa.... treba neko da dobije batine, da bi neko sdledeći izvukao, eventualno, pouku, pa da njihov šef kad se sutra otrezni, možda razmisli o... sledećoj sezoni :D ;D >:( :o 8)::):P :-[. Kod nas su pare, mislim da oni trenutno nisu vredni toga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni je jedna od sefica rekla da se gume proizvode u Pirotu, ali da sev ide u Francusku u nekakav centralni magacin. Ovaj info je i Najzlii dobio u svojoj potrazi, pa verujem da je tacan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

i ja sam posetio Tigar prodavnicu , u Makenzijevoj ulici . Ista prica , Michelinke se prave u Pirotu a  ceo kontigent ide direktno  u izvoz.

tako blizu a tako daleko.

Mozda da nadjemo nekog insajdera pa da nam nabavlja gume iz fabrike, ovako ne vredi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam poslušao Dexterr-a, ne bavim se više budalama, svako priča svoju priču, samo zamajavaju a guma nigde.

Izgleda da je magla i dalje najprodavanija roba po Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najgore od svega je sto njihova veleprodaja tvrdi:

 

Nije problem da se gume puste u prodaju u Srbiji ali nam ih niko ne trazi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

znam da dizem temu iz mrtvih, ali ja danas naleteh kod nas na ovo:

 

6trWM_img2192aph0.jpg

 

M5u07_img2193agr0.jpg

 

i to 16-ce, one na koje naletis jednom u deset godina! ovde su na GPZ500.

verovatno smo ih izvezli, pa posle uvezli iz recimo, malezije...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Okrad

 

Nije loše što ''dižeš temu iz mrtvih'', sada je bar jasno gde se gume proizvode...

 

Čitam te ranije postove i vidim mnogo gneva u njima, možda bi sada hladne glave trebalo nastaviti neki razgovor, bes obično ne pruža rezultate...

 

Da budem iskren zaista mi se sviđaju gume sa fotografija, sigurno bi trebalo razmisliti o našoj promeni pristupa, možda će doneti nešto novo, nešto drugačije u odnosu prema nama.

 

Ipak su se javili da bi dobili informaciju koje gume koristimo što me je obradovalo, znači bar neko misli o promeni tragične poslovne politike.

 

Njihov dosadašnji način rada je za svaku osudu ali svako dalje pljuvanje po njima (iako je zasluženo) ne bi nas dovelo u situaciju da se u odnosu nešto promeni, naprotiv, samo bi nas udaljilo od njih. A suština je da moramo da postojimo zajedno.

 

Pomozi za početak informacijom gde su gume kupljene, možda ima još neki komad pa eto da i na taj način stavimo do znanja da nam trebaju...

 

Meni treba prednja ali sam u međuvremenu zaboravio i dimenzije i cene ali bih se svakako raspitao na tom mestu gde su ove gume kupljene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

gume su Michelin Gold Standard, 

goldstandardxn0.gif

na netu iskopah da pokrivaju velicine od 12'' do 18'' (koliko kapiram razvijane su prevashodno za Maxi skutere, 400, 500ccm,...), trpe brzine do skoro 200.  http://www.bikebandit.com/product/3759

naleteo sam na njih trazeci 16'' za 500s, sto je ovde skoro pa nemoguca misija.

prednja je 110/70x16, zadnja 140/70x16.

jos bolje sto su nizeg profila. fino cuce. jos bolje se kotrljaju. ja zadovoljan.

ko je lik i odakle mu gumaje - ne znam, broj je u halooglasima pod motorcikli/delovi i oprema, pa gume, 16'', ovo, ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja