Jump to content

Moto Zajednica

Zloupotreba policijskog radara od strane službenog lica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Dobio sam od poznanika dokument (link je u nastavku) u kome se objašnjava na koji način možete da proverite da li vas policajac vara u slučaju da vas  zaustavi i optuži za prebrzu vožnju, a vi ste ubeđeni da niste prebrzo vozili.

 

Zanima me da li je neko od vas imao slična iskustva. Meni se još nikada nije desilo. :)

 

http://xa.yimg.com/kq/groups/17663330/1201138292/name/Radar.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E ovo je dobro znati!

 

Nisu ni oni bas placeni kako valja pa se verovatno dovijaju kako mogu. Ali to neka podesavaju za dzipove sa zatamnjenim staklima a mi cemo da gledamo u njihove aparate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Licno poznajem neke policajce koji imaju "privatne" radare koje koriste i van radnog vremena kad prigusti sa lovom.

Obicno najbolje prolaze na starom putu NS-SU posto je tuda zabranjen saobracaj za teretna vozila a svi izbegavaju auto put zbog visoke putarine (cak ima i vise kilometara), pa najcesce zaustavljaju strane kamijondzije koji bez pogovora vade lovu da caste a ostale love na radar posto ima jako puno deonica sa smesnim ogranicenjima (60km/h) gde je put prav kao strela po 7-8km a asvalt odlican, pa je bukvalno svaki treci auto u prekoracenju za oduzimanje dozvole. A oni bez problema i sami ponude nagodbu.....

Bolje da ne pisem kolika i je dnevnica (a rekli su mi), zavrtelo mi se u glavi  :o

A pored toga neki od njih uzimaju vise od 30.000din mesecno za putne troskove zato sto imaju licnu kartu u drugom gradu a zive 500m od stanice.

Da ne pisem o ostalim mnogo ozbiljnijim kombinacijama koje mogu da zavrsavaju i najobicniji  saobracajci, pa svaki drugi ima svoju privatnu firmu (obicno auto perionice, prodaja delova i guma, tehnicki pregled i registracija....).

 

Pa sad izracunajte kako prolaze sve ukupno pored solidne plate, naknade za putne troskove, klepanja kamiona i drugih vozila na putu, raznih kombinacija, privatnih firmica.... a jos se si trude da im ucine uslugu (ne naplacuju im zakupe poslovnih prostora, daju robu ispod cene....).

 

 

Uf, ne smem vise da pisem  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Imam ga i ja, nemam detaktor nego dzemer tako ne mogu ni da mi ocitaju brzinu. Ali fazon je u tome sto dzemeri ne mogu da poniste one stare radare koji ne rade ne principu lasera, a bas takve cesto policajci koriste kao privatne igracke za uzimanje love.

A oni radar detektori sto se montiraju na soferku ili instrument tablu pa piste, to je smece koje nista ne pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

1. ovo gore na zalost totalno beskorisna stvar po novom zakonu, JER ako sluzbeno lice napise u zapisniku da si toliko isao to je ko sveto pismo i nece ti pomoci ni 100 svedoka na sudu da si bio u drugoj drzavi !!! ...jebiga policija pisala zakon kako njima odgovara, znaci zapisnik je jedini merodavan na sudu i to sto pise u njemu je sveto !!!

 

...to bukvalno znaci da im instrumenti uopste ne trebaju i da cak i na teren vise ne moraju da izlaze, samo uzmu iz baze neki broj licne karte prepisu podatke i smosle koju ce kaznu da prikace a mi nemamo nacina da to oborimo na sudu !

 

2. dzemeri i detektori su sada najstroze zabranjeni cak i ako se ne koriste i stoje u gepeju, tako da vadite to iz kola...

 

...LOPOVI !  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Procitao sam pre par dana u novinama obavestenje da bas oko toga sto se tice sudjenja, da gradjani ne trebaju da budu naivni i da je nemoguce osuditi nekoga bez dokaza samo uz optuzbu sluzbenog lica. Odmah sam zvao dva prijatelja koji sigurno znaju (jedan je nacelnik saobracajne policije u SU, a drugi je sudija u mojoj opstini) i dobio sam identicne odgovore, da je nemoguce osuditi vozaca bez prilozenih dokaza pa cak i ako dodje dodatni svedok (drugo sluzbeno lice). Tako da ipak ne mogu bas da rade sta hoce.

 

Sto se tice dzemera, nema skidanja nego samo instaliranja novijeg sistema koji vec postoji. Dzemeri koji se montiraju kao parking senzori i na prekidacu se menja njihova funkcija tako da i ako neko posumlja samo se ukljuci da rade kao parking senzori pa onaj ko sumlja moze da se uveri da rade normalno, a kada se izadje na put samo se prebaci na funkciju dzemera i nema brige  ;)

Cak se i prekidac tako sakrije da se bukvalno nigde ne vidi nego prebacivanje funkcija moze da se obavi bezicno.

 

Mada su mene vec vatali sa ovim sadasnjim dzemerima po novom zakonu. Videli su da nisu mogli da mi ocitaju brzinu, videli su i gde su dzemeri. Rekao sam im da nemam dzemere pa su me ponovo slali 500m nazad da ponovo pokusaju da ocitaju brzinu ali nemaju pojma da dzemeri mogu bez problema da se gase pa im je bilo cudno sto su uspeli da mi ocitaju brzinu a na pitanje sta mi je to u braniku rekao sam da imam el kapiju na kuci koja se automatski otvara kada se priblizim sa kolima posto oni salju signal za otvaranje. Bili su zbunjeni ali su su me pustili. Ma jos oni nemaju pojma sta su to dzemeri, samo znaju da je zabranjeno a nemaju pojma ni kako izgleda niti kako funkcionise.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Procitao sam pre par dana u novinama obavestenje da bas oko toga sto se tice sudjenja, da gradjani ne trebaju da budu naivni i da je nemoguce osuditi nekoga bez dokaza samo uz optuzbu sluzbenog lica. Odmah sam zvao dva prijatelja koji sigurno znaju (jedan je nacelnik saobracajne policije u SU, a drugi je sudija u mojoj opstini) i dobio sam identicne odgovore, da je nemoguce osuditi vozaca bez prilozenih dokaza pa cak i ako dodje dodatni svedok (drugo sluzbeno lice). Tako da ipak ne mogu bas da rade sta hoce.

 

Sto se tice dzemera, nema skidanja nego samo instaliranja novijeg sistema koji vec postoji. Dzemeri koji se montiraju kao parking senzori i na prekidacu se menja njihova funkcija tako da i ako neko posumlja samo se ukljuci da rade kao parking senzori pa onaj ko sumlja moze da se uveri da rade normalno, a kada se izadje na put samo se prebaci na funkciju dzemera i nema brige  ;)

Cak se i prekidac tako sakrije da se bukvalno nigde ne vidi nego prebacivanje funkcija moze da se obavi bezicno.

 

Mada su mene vec vatali sa ovim sadasnjim dzemerima po novom zakonu. Videli su da nisu mogli da mi ocitaju brzinu, videli su i gde su dzemeri. Rekao sam im da nemam dzemere pa su me ponovo slali 500m nazad da ponovo pokusaju da ocitaju brzinu ali nemaju pojma da dzemeri mogu bez problema da se gase pa im je bilo cudno sto su uspeli da mi ocitaju brzinu a na pitanje sta mi je to u braniku rekao sam da imam el kapiju na kuci koja se automatski otvara kada se priblizim sa kolima posto oni salju signal za otvaranje. Bili su zbunjeni ali su su me pustili. Ma jos oni nemaju pojma sta su to dzemeri, samo znaju da je zabranjeno a nemaju pojma ni kako izgleda niti kako funkcionise.  ;D

 

KRALJU!!!

Samo mi reci gde mogu da kupim tu napravicu... Ili mi posalji na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1692 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dobio sam od poznanika dokument (link je u nastavku) u kome se objašnjava na koji način možete da proverite da li vas policajac vara u slučaju da vas  zaustavi i optuži za prebrzu vožnju, a vi ste ubeđeni da niste prebrzo vozili.

 

Zanima me da li je neko od vas imao slična iskustva. Meni se još nikada nije desilo. :)

 

http://xa.yimg.com/kq/groups/17663330/1201138292/name/Radar.pdf

 

samo mala dopuna.....na slici je stari tip laserskog merača Traffic patrol.........noviji su Traffic patrol XR i malo drugačije izgledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

samo mala dopuna.....na slici je stari tip laserskog merača Traffic patrol.........noviji su Traffic patrol XR i malo drugačije izgledaju.

 

Da li kod tih novih ovaj princip i dalje važi - da može na sličan način da se vidi da li je merač u odgovarajućem režimu rada?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1692 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

samo mala dopuna.....na slici je stari tip laserskog merača Traffic patrol.........noviji su Traffic patrol XR i malo drugačije izgledaju.

 

Da li kod tih novih ovaj princip i dalje važi - da može na sličan način da se vidi da li je merač u odgovarajućem režimu rada?

 

nope....malo su drugačiji....

http://www.jenoptik-vs.com/Internet_DE_TraffiPatrol_XR?open

http://images.google.si/images?q=traffipatrol&rls=com.microsoft:sl&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&ei=U9ONS9S-E5XJ_gbw3aTiDA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CC8QsAQwAw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Pomenuto je u temi a mene zanima, koji je to broj unutrasnje kontrole ili tome slicno. Znaci ako na licu mesta shvatimo da iz bilo kog razloga zelimo da prijavimo sluzbeno lice kome to da uradimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nije o radarima, al` je zloupotreba... Davne 95-te sam jedno kratko vreme radio na naplatnoj rampi u Bubanj potoku, bukvalno sam pobegao odande, dal` na srecu ili na zalost, danas vise ne znam ni sam, a prelomni trenutak je bio kad je jedno jutro, dosao gastarbajter, i utrapio mi 1000 dem, da plati 30 dem od Malog Pozarevca. Menjacnica zatvorena, odem kod sefa u kancelariju, sedi sa njim sef smene lopova, kaze evo ja cu da ti rasitnim, ali ako je falsh, najeb`o si... Vadi iz dzepa butku od nekih bez preterivanja 150-200.000 dem, samo sto nisam pao u nesvest!!!!!!! Sutradan nisam vise otisao tamo... >:( >:(>:( >:(>:(

 

Za mladje i strance, u to vreme pod sankcijama, u zemlji Srbiji, ljudski zivot je bio na vrlo niskoj ceni, i gubila se glava zbog 20-30dem, a govorim o sefu smene saobracajne policije u Bubanj Potoku... Moja plata u kucici je bila 170 dem, litar benzina je bio kao i danas, oko 2 marke, a serifu vire hiljadarke iz dzepa >:( >:(>:( >:(>:( >:(>:(  Tacno se secam, da mu je prs`o dzep na onim kelnerskim pantalonama od butke maraka...!!!!!

Pa ja da sam hteo/smeo, mogao sam da budem dobar po smeni, 5000-10.000 dem, i to bez ikakve kriminalne organizacije, samo na neprijavljivanju gresaka iz pravca Nisa... Dodje Sleper stranih tablica, u Nisu mu greskom dali nasu kategoriju, ja se napravim lud, naplatim mu 450 dem, mislim da je za nase bilo oko 50 dem, i tako bar 10 puta u toku smene...

 

Izvinjavam se zbog offa, ponele me uspomene... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Procitao sam pre par dana u novinama obavestenje da bas oko toga sto se tice sudjenja, da gradjani ne trebaju da budu naivni i da je nemoguce osuditi nekoga bez dokaza samo uz optuzbu sluzbenog lica. Odmah sam zvao dva prijatelja koji sigurno znaju (jedan je nacelnik saobracajne policije u SU, a drugi je sudija u mojoj opstini) i dobio sam identicne odgovore, da je nemoguce osuditi vozaca bez prilozenih dokaza pa cak i ako dodje dodatni svedok (drugo sluzbeno lice). Tako da ipak ne mogu bas da rade sta hoce.

 

Sto se tice dzemera, nema skidanja nego samo instaliranja novijeg sistema koji vec postoji. Dzemeri koji se montiraju kao parking senzori i na prekidacu se menja njihova funkcija tako da i ako neko posumlja samo se ukljuci da rade kao parking senzori pa onaj ko sumlja moze da se uveri da rade normalno, a kada se izadje na put samo se prebaci na funkciju dzemera i nema brige  ;)

Cak se i prekidac tako sakrije da se bukvalno nigde ne vidi nego prebacivanje funkcija moze da se obavi bezicno.

 

Mada su mene vec vatali sa ovim sadasnjim dzemerima po novom zakonu. Videli su da nisu mogli da mi ocitaju brzinu, videli su i gde su dzemeri. Rekao sam im da nemam dzemere pa su me ponovo slali 500m nazad da ponovo pokusaju da ocitaju brzinu ali nemaju pojma da dzemeri mogu bez problema da se gase pa im je bilo cudno sto su uspeli da mi ocitaju brzinu a na pitanje sta mi je to u braniku rekao sam da imam el kapiju na kuci koja se automatski otvara kada se priblizim sa kolima posto oni salju signal za otvaranje. Bili su zbunjeni ali su su me pustili. Ma jos oni nemaju pojma sta su to dzemeri, samo znaju da je zabranjeno a nemaju pojma ni kako izgleda niti kako funkcionise.  ;D

 

 

mozda van velikih mesta ne znaju kako izgleda i radi dzemer al ne zaludjujte se odlicno su naucili i ovi po gradu znaju bolje od nas, e sad kad naletis na pravog koji ce te odvesti na vanredni tehnicki i pronaci uredjaj na vozilu zazalices sto ti je to ikad palo na pamet i na advokate ces potrositi para koliko za 100 kazni za prekoracenje brzine...

 

a to sto kazu sudije i policajci opet nista ne znaci jer ZAKON (pogresno napisan) kaze drugacije !!! i ako ce da rade po knjizi Zakonu nisu potrebni dokazi vec ZAPISNIK !

i do sad je mogao da ti napise brzinu koje hoce i ako si sam u kolima ne bi presudili u tvoju korist a sanse da dokazes suprotno su minimalne a SADA po novom gde je zapisnik JEDINI merodavan ni pasos sa pecatom da si pio u drugoj zemlji nije dovoljan ! pricamo o ZAKONU a ne primeni, e sad to sto treba da molimo boga da je sudija normalan i da ce videti i presuditi u nasu korist kod slucaja zloupotrebe duznosti nije NORMALNO i trebalo bi pod hitno ispraviti...

 

dat je valjda predlog ispravke nekih stavki u zakonu pa cemo videti sta ce biti sa tim kad dodje na glasanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Министарство унутрашњих послова

Републике Србије

Сектор унутрашње контроле полиције

Булевар Зорана Ђинђића 104

11070 Нови Београд

 

Тел 011/31-31-840

факс 011/300-81-83

E-mail: sukp@mup.gov.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja