Jump to content

Moto Zajednica

Nosach kofera za staru CB seriju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Evo konachno sam reshio da se ozbiljnije pozabavim reshavanjem ovog problema oko nosacha kofera za hondu. Ranije sam neshto pokushavao sam okruglim profilima ali nisam bio zadovoljan kako je to izgledalo. Kako je sad malo otoplilo, prouchio sam koji bi mi materijal najbolje legao za ovaj posao i zasukao rukave.

 

Nemam neshto mnogo fotografija poshto je bilo dosta posla a malo vremena za shkljocanje.

 

Nosach sam napravio od metalnih kutija 13mm x 13mm. Ukupno sam uzeo 6m (poshto se na toliko najmanje prodaje) a od toga "sa'ranio" oko 4m.

Problem koji mi se ranije javio je bio taj da su tachke oslanjanja suvishe daleko od polozaja gde bi kofer trebao da bude, tako da ako bih od njih vukao nosache ne bi lichilo ni na shta. Takodje, zeleo sam da zadrzim orginalne rukohvate jer mi se svidjaju. Kompromis je bio da ispod orginalnih izvuchem joshe jedan par "rukohvata" na koje cu nastaviti nosach. Reshenje izgleda ovako:

 

DSC_1166.jpg

 

Eto, nisam bio bash zadovoljan varovima. Inache, ne koristim aparat za varenje bash preterano chesto pa onda ispadnem iz fazona, a i ovo sve shto radim, radim u vikendici koja se ne greje bash mnogo pa onda nije preterano prijatno za rad u garazi po zimi. Ipak, nakon brushenja je sve izhedalo mnogo bolje.

 

DSC_1156.jpg

 

DSC_1159.jpg

 

Na kraju sledi i fotografija ofarbanog nosacha na motoru, ali je na zalost slikana telefonom tako da je kvalitet katastrofalan. Inache, fotografije bash i nisu nekog kvaliteta jer sam slikao na brzaka pa o "umijetnichkom dojmu" nisam razmishljao :)

 

DSC00200.jpg

 

Eto toliko od mene, josh je ostalo da kupim kofer i da testiram. :P  Utroshio sam 3 dana na ovo (naravno ne po ceo dan), u principu bash dosta vremena, ali jedino tako polako je moglo da ispadne dovoljno precizno da me sutra ne nervira kad ga vidim :)

 

Pozdrav, i do chitanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jes vala, i ja sam očekivao da vidim kofer, kad ono...  ;D ;D ;D

 

Zapravo je čovek teo da atestira nosač. A šta je bolje od "svakodnevnog normalnog tereta" koji svaki nosač treba da ponese? Svaka čas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Khm...na nosaču od novog Transalpa piše: "Maximum load 7 kg" ;D

 

A mi trpamo i trpamo svašta u kofer... :D

 

Lep nosač, svaka čast ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Khm...na nosaču od novog Transalpa piše: "Maximum load 7 kg" ;D

 

Ma ti novi su bezveze skroz!  ::) ::)  Ajde, bre, 7kg, gde je tu avanturisticki duh!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Aham...ti ćeš bitumenu da variš nosač ako polomi ;D

 

Izvin'te na offu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa sobzirom da je cev elastičnija od kutije, možda je moglo da se prođe i sa manje od 4 metra materijala uz malu izmenu dizajna. Ali pošto je čovek sve sam napravio onako kako mu odgovara, ovo je odlično i za svaku pohvalu. "Dopada mi se" i "ne dopada mi se" spada u stvar ukusa da li bi neko drugi to montirao na svoj motor. Bitno je da služi svrsi i da je čovek zadovoljan svojim delom. U svakom slučaju, dobro osmišljeno i izvedeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ihh sad ste mi podigli samopouzdanje :P gajba se tu nashla igrom sluchaja  ::) da da liniju :P

 

Okrugle cevi bi i meni vishe odgovarale, ali mislim da bi sve bilo 2x teze da se izvede...mada mozda i ne bi, shta znam. Chini mi se neshto da je teze pogoditi ugao okruglim materijalom nego chetvrtastim.

 

scuba, aj predlozi dizajn. Treba i ortaku pa mozemo da probamo drugu varijantu ako bude odgovarala.

 

Inache, po projektu (crtezu) izrachunao sam da mi treba 3800mm a ugradio sam 3900mm :) Samo 10cm otishlo preko :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka cast za resenje i trud, a naravno i rezultat!  ;) I ja cele zime trazim resenje koje bi, po mom misljenju, bilo "idealno" za nosac. Razmisljao sam i o ovoj varijanti, skidao razne fotografije slicnih fabrickih nosaca, ali mi  nekako nezgrapno deluje (bez ljutnje, ukusi su razliciti). I konacno, pre neki dan, mislim da sam ga nasao sasvim slucajno na Bikepics-u.  :D Da ne tupim mnogo, evo kako to izgleda na motoru, slike govore vise od 1000 reci.  ;) Mislim da  je koriscen obican celicni lim dovoljne debljine kao osnova, a kao "platformu" bih savio konstrukciju od okruglih cevi istog oblika kao sto je tvoja. Samo sto sam u ogromnoj guzvi sa obavezama, tako da nema sanse da to pocnem da pravim pre aprila najranije...  >:( Ali eto predloga za bajk tvog ortaka, taman da napravite pa da mi prenesete utiske!  ;D E, da, u ovoj varijanti isto ostaju fabricki rukohvati za suvozaca i to preko nosaca, u prvom planu!  ;)

 

post-154-12879066681689_thumb.jpg

post-154-12879066682211_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Zaboravih i da te pitam kako sad skidas sediste, tj. smeta li nosac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Svidja mi se ova varijanta, jedino shto je kofer previshe pozadi za moj ukus. Gadjao sam da mi kadnji deo nosacha bude u gabaritima motora (da ne shtrchi), tako da ce kofer kada se montira biti samo malo iza. U zavisnosti od kofera, ako bude imao naslon, bice moguce i da se suvozach nasloni.

Jeste malo nezgrapno reshenje, ali mi je na prvom mestu finkcija. A posebno mi se svidelo shto suvozach moze da se drzi za ove prednje kose nosache (samo treba da stavim neke sundjere preko) :)

 

Za sedishte sam gadjao da bude visina i shirina takva da moze da se skine i uspeo sam. Nije bash jednostavno, mora malo da se pogodi ugao i tako to, ali moze da se skine ako ima potrebe. Bocne plastike mogu da se skinu i bez skidanja sedishta tako da se nadam da necu imai preterano potrebe da skidam sedishte (a opet, ako bash zatreba..moze !) I nosach se skine za nekih 3 minuta sa motora (samo moraju migavrci da se skinu prvo). Moracu nekako da ga zakljcham za motor da ne ispari zajedno sa stvarima :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja