Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone prenosi da je MotoGP superzvezda Valentino Rossi dobio pretnje smrcu na email njegove majke Stefnie. Iste pretnje je dobio i komentator Guido Meda iz Mediaset TV-a.

 

Pisalo je: "Mrzim Valentino Rossija...pre ili kasnije ce dobiti metak u glavu."

 

screenhunter01jun032110.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Italijanski GPone prenosi da se Kawasaki vec uveliko sprema masinu za sledecu godinu u WSBK sampionatu. Serija testova je zakazana za avgust na stazi Autopolis (koja je u vlasnistvu Kawasakija), gde ce Vermeulen i Sykes pomoci Kawasakijevim test vozacima da se sto bolje uradi posao. Nove masine ce zatim biti poslate u Evropu radi uporedjivanja. Nadamo se najboljem.

 

screenhunter02jun032111.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi izjavu Valentino Rossija gde on kaze da mu je rame veliki problem i da ce mozda trebati operacija.

 

"Problem je u tome sto mi rame nije 100 odsto stabilno, tako da mi je potrebno vise vremena. Normalnoj osobi bi trebalo tri i po meseca ili četiri meseca da se vrati na 100 odsto.

 

"Sada je proslo mesec i po dana. Treba da radim mnogo na poboljsanju mog misica, da pokusam da odrzim rame stabilno snagom misicca, tako da imam manje bola i vise snage u voznji motora.

 

"Ako ne bude bilo moguce [da se oporavi] onda cu na kraju sezone ici na operaciju. To je veliki problem, nazalost. "

screenhunter03jun032152.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi interesantnu izjavu Marco Melandrija koji je prokomentarisao izjavu Valentino Rossija o uvodjenju pravila sa jednim snabdevacom pneumatika kao i njegovo misljenje o 'vanzemaljcima' i zbog cega su to postali.

 

Valentinova izjava:"Sada, sa jednim proizvodjacem pneumatika, vozac ne moze da donese takvu razliku." Melandri je na ovo prokomentarisao: Ovo mozemo shvatiti kao cinjenicu da oni vise na prave gume samo za njega."

 

"Ova izjava znaci da je mozda Michelin u 2004, ima vise od male sake u rezultatima. Vec je bilo vise kao ruka.

 

"Ne zelim da kazem da je neko u pravu ili ne, ali ovo ide u prilog moje teorije da vanzemaljci ne postoje [misli na Rossija, Lorenza, Stonera i Pedrosu].

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

GPone prenosi da je MotoGP superzvezda Valentino Rossi dobio pretnje smrcu na email njegove majke Stefnie. Iste pretnje je dobio i komentator Guido Meda iz Mediaset TV-a.

 

Pisalo je: "Mrzim Valentino Rossija...pre ili kasnije ce dobiti metak u glavu."

 

 

Jebote, zamisli kako je bilo majci kad je procitala tu gadost. Ima psihopata naikolo ko govneta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone prenosi da je MotoGP superzvezda Valentino Rossi dobio pretnje smrcu na email njegove majke Stefnie. Iste pretnje je dobio i komentator Guido Meda iz Mediaset TV-a.

 

Pisalo je: "Mrzim Valentino Rossija...pre ili kasnije ce dobiti metak u glavu."

 

 

Jebote, zamisli kako je bilo majci kad je procitala tu gadost. Ima psihopata naikolo ko govneta!

Ma odvratno. Oupste mi takvi ljudi nisu jasni  :-[ ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

 

 

  Interesantno je sve to najednom mislim , pad forme , pa rame , pa operacija , pa pretnje...

  jel to mozda priprema neke odstupnice  ....    sta vi mislite  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

 

 

  Interesantno je sve to najednom mislim , pad forme , pa rame , pa operacija , pa pretnje...

  jel to mozda priprema neke odstupnice   ....    sta vi mislite  ?

 

Nije Rossi takav, izgurace sezonu sigurno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN prenosi da ce Casey Stoner testirati za vreme treninga u mugellu prednje Ohlins viljuske iz 2009 u nadi da ce resiti problem sa prednjim delom GP10 masine.

 

tzycN_stonerx.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da su Italijanske vlasti juce uhapsili 42-godisnje lice za koje se smatra da je pretilo Valentino Rossiju i njegovoj porodici kao i medijima.

"Zelim da se zahvalim policiji", rekao je Rossi. "Ne znam sta drugo da dodam, osim da mi je zao da neko ima toliko [mrznje] bez ikakvog stvarnog razloga."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da je Valentino Rossi izjavio da je zaiteresovan za treci Ferrari.

 

"Da bi imali jak tim kao sto je [Yamahin u MotoGP], Ferrari bi trebalo da zaposli [vozaca Red Bulla] Sebastiana Vettela pored Alonsa", rekao je Rossi za La Gazzetta dello Sport.

"Voleo bih da se nadjem u opciji za treci auto."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN prenosi da je razlog pada Casey Stonera na pocetku treniga problem sa kocenjem, a ne problem sa prednjim delom masine. 

 

Casey Stoner je rekao: "Probao sam '09 viljuske da bi dobio osecaj sa njima i izasao sam iz brze s krivine, tada sam osetio mali potres i dok sam ulazio u poslednju krivinu shvatio sam da su mi otisle kocnice. Ovo mi se desilo vec nekoliko puta ove godine."

 

aVqBN_stonerf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5308 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Bice da ne stavljaju  originalne plocice nego lijepljene ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Rosi uspešno operisan u Firenci

 

Vozač Jamahe Valentino Rosi samo nekoliko sati posle teškog udesa na stazi „Muđelo“ podvrgnut je operaciji koja je imala uspešan ishod.

 

’Doktor’ je u padu tokom poslednjeg slobodnog treninga pred trku za Veliku naradu Italije zaradio prelom otvoreni dvostruki prelom potkolenice.

 

Operacija koja je trajala dva i po sata je izvršena u ortopedskoj klinici u Firenci i sigurno je da je Rosijem dug oporavak. Za sada je sigurno da će na stazu moći da se vrati u najboljem slučaju za dva meseca.

 

„Primili smo Valentina Rosija u bolnici Karegi gde smo odradili detaljne preglede da bismo utvrdili da li postoje još neke povrede i rezultati su bili zadovoljavajući. Zato smo odlučili da zakažemo operaciji koja je protekla uspešno i kost je sada stabilna. Rana je i dalje otvorena, što je uobičajeno za takve povrede, i za nekoliko dana ona će biti zašivena i biće odrađena još jedna kratka operacija. Uvereni smo da će Valentino napustiti bolnicu za nedelju dana na štakama“, rekao je doktor Roberto Buci.

 

Buci je, takođe, istakao da ne može da prognozira koliko će ’Doktoru’ biti potrebno vremena za potpun oporavak, ali da je malo verovatno da će se vratiti na stazu u naredna dva meseca.

 

„Teško je reći koliko će oporavak posle operacije trajati jer moramo prvo da vidimo šta je skeniranja pokazati. Ipak, mislim da će narednih šest nedelja Valentino morati da se kreće uz pomoć štaka, a potom će morati na nove procene“, istakao je Buci.

 

Nedeljna trka na stazi „Muđelo“, na kojoj će sa pol pozicije startovati vozač Repsol Honde Dani Pedrosa, biće prva koju će Rosi propustiti od debija u šampionatu na početku sezone 1996. godine. Ipak, izvesno je da trka za Veliku nagradu Italije neće biti jedina ove sezone koja će morati da prođe zbog njega na stazi, ali da je za njega borba za titulu završena.

 

„Ovo je veoma tužan dan za sve nas u Jamahi, a posebno je bilo teško videti Valea u velikim bolovima i teško povređenog prvi put u karijeri. Sve ovo je posebno teško za njega jer se nesreća desila na njegovoj trci i sigurno je da su i njegovi navijači na stazi i širom sveta veoma razočarani. Svi u timu se čudno osećamo jer smo imali dvojicu vozača u borbi za titulu, a sada je sve gotovo, bar u bliskoj budućnosti. Valeu želimo brz oporavak i nadamo se da će nam se vratiti što pre“, rekao je Lin Džarvis, izvršni direktor Jamahe.

 

Vest uzeta sa B92 - Sport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Italijanski GPone, koji je obicno vrlo doro obavesten, nas informise da se John Hopkins pominje kao jedan od vrlo ozbiljnih kandidata da zameni Valentino Rossija dok se on ne oporavi.

 

screenhunter01jun052309.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone nas informise da je Professor Buzzi sa ortopedske klinike u Firenci rekao:

"Vreme oporavka ce biti duze, govorili smo o 4 ili 5 meseci, sve ranije bi bilo malo verovatno."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone nas informise da Pramac tim ima nove boje koje oznacavaju njihovu vezu sa ocuvanjem okoline i u saradanji sa 'Riders for Health'. Vise o ovoj akciji saznajte na postavljenom linku.

 

screenhunter02jun052322.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nesreca koja je zadesila Valentino Rossija je izabacila u prvi plan njegovog timskog kolegu Jorge Lorenzoa koji povodom te nesrece kaze:

 

"Prvo sto zelim da kazem je da sam tuzan zbog Valentina"

 

"Znam koliko lose i tesko biti povredjen, posebno na domacem terenu, i to je izgledalo veoma bolno za njega. Nadam se da ce se brzo oporavaviti, jer prvenstvo nece biti isto bez njega "

 

screenhunter03jun052337.gif

 

Izvor Crash.net.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Spdzlla, povodom vesti iz druge teme da je Gary McCoy raskinuo ugovor sa FBcorse ekipom, da li ti to lici na popunjavanje upraznjenog mesta u nekom timu kada se Yamaha odluci ko ce da menja Rosija? Imas li neke pretpostavke posto pratis sve vesti pa mozes bolje da prognoziras od vecine nas?

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Tako mi se u prvi mah ucinilo, medjutim GPone (koji je daleko najupuceniji) pise da bi Kevin Scwantz voleo da vidi Bena Spiesa na tom mestu (sto je zbog pravilnika trenutno nemoguce, ali pravila su tu da se promene, zar ne?), dok Jeremy Burgess smatra da ne treba zameniti Valentina, podeseca se na situaciju sa Doohanom kada je bio u Hondi, odnosno da se to ne moze uraditi...Valentino je jedan...medjutim Burgess kaze da ce o tome razmisljati rukovodstvo Yamahe i da ce ono doneti odluku. Ne bih znao, zaista...Mozda ga niko i ne zameni ali se Ben Spiesu da masina bliska Lorenzovoj i Rossijevoj, to bi bio dobar kompromis, zar ne? Videcemo vec od sledece trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Hvala na odgovoru, a saznace se to vrlo brzo. U svakom slucaju zao mi McCoya, ne moze on jos dugo vrhunski da vozi sa 38 godina koliko ih ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone prenosi da najnovija genaracija Ohlins vesanja nije bas po ukusu svim MotoGP vozacima. Znamo da je Casey Stoner odustao od novih i vratio se na proslogodisnje na Mugellu, medjutim saznajemo da je i Dani Pedrosa koristio proslogodisnji model, i sa njime je pobedio na trci. Obojica vozaca kazu da je vesanje iz 09' ucinilo da se motor oseca mnogo stabilnijie.

 

Jos jedan od razloga vracanja na vesanje iz prosle godine je da je Repsol HRC tim morao da regulator spolja levo na RC212V masinu, sto bas i nije uobicajena situacija i mesto za to.

 

screenhunter01jun071818.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone nas informise da im je Hiroshi Yamada, prvi covek Bridgestone Motorsporta, potvrdio da je nesrecni pad Valentino Rossija iskljucivo njegova greska.

 

"Valentino je izasao na stazu i nakon jednog kruga, izmedju Arrabbiata i Correntaio sekcija, propustio je neke sporije vozace da bi imao cistu pistu ispred sebe, i usporio je punih 7 sekundi. Ovo je bilo previse. Sve ovo zato sto su naredne krivine bile desne, dok je Biondetti leva. Guma se ohladila na toj strani i izgubila je grip. "

 

Primara pada zbog nezagrejanih pneumatika ima mnog. Podsetimo se Marca Simoncellija koji je imao pad zbog istog razloga na predsezonskom testiranju u Sepangu, Casey Stoner u Valensiji, Jorge Lorenzo u Laguna Seci...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja