Jump to content

Moto Zajednica

Nalepnice-bezbednost

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

Debeli ne rise, nego donacija u utorak..a i smederevac posle da izlepis :)

 

mislim da nalepnice nemaju nikakvu, ali nikakvu funkciju, te sam vec zalepio jednu na zadnji branik,

i to samo radi toga da ne ulazim u raspravu sa ljudima oko iste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ako tako gledas na stvari, onda su mentoli ovi sto placaju bilborde i reklame!

Nemamo pare za to, drzava hoce samo mast da nam vadi, ali mora se od necega krenuti i pokrenuti..Najlakse je sedeti, pljuckati u dalj i govoriti da je sve sranje sem pishanja!

Danas nalepnice, sutra mozda ceo gsb izlepljen..Malo ovde, malo onde i polako se dize kolektivna svest o nasem ucescu u saobracaju.

Pablo, zamolio bih te da malo ozbiljnije udjes u akciju..Ovo ne bi trebala da bude samo jedna od bezbrojnih tema..Stvar zasluzuje vecu paznju i angazovanje svih nas, koliko ko moze da pripomogne! Meni nije problem da dam 1k din.. Neko tamo moze ocas posla pripremu i tako dalje. .Radimo u interesu svih nas pa potrudimo se malo vise! Hvala :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

da nebude nesporazume, naravno donacija, nije problem, i naravno da cu novu nalepnicu da zalepim

preko stare ako bude dizajn bolji ili drugachiji .. samo sam skeptičan povodom efekta...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

To je vec bolje :) samo jos i skeptu batali..

Neverni Toma je I Skepto su lose drustvo!

Ako ti ne verujes u to, kako ce tamo neka baba da protumaci..

Nikako jer ne vidi ali nema veze..Tj. sve ima veze..i nista nije slucajno! Samo tako moze da izgleda..mozda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ljudi registrovaop sam motor! napokon, posle dve nedelje! sledeći utorak sam u Balanseru pa donirajte ;D a ja ću doneti još nalepnica, verujem da su one od prošlog puta podeljene... pih što se nisam udavio u piletini... :)

 

eto, ako još neko hoće da donira, biću u Balanseru sledeći utorak 101%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Ja preuzeo u petak, zalepio, drugaciji je model od ove tvoje... Petak prezivela kisu, petak na subotu prezivela jos jedan pljusak, danas oprao kola i dalje je cela....slikacu sutra ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja imam dve na koferu i nekoliko puta su pokisle :) Ništa im ne fali na izgled. Jedino lepilo nije nekog Bog zna kakvog kvaliteta, malo se počela odlepljivati :) ali ništa strašno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Na auto sam, mislim, pre vise od mesec dana zalepio onu drugo nalepnicu i sada izgleda kao da je tek nalepljena. Nemam garazu a i prao sam auto puskom! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ma ova moja je bila test primerak na obicnom papiru

cekam bolju verziju 2.0  ;D

 

Nadam se da će to biti uskoro :)

 

ja sam zalepio dve na motor, i na još četiri automobila (burazerov, dedin, komšijin) i to sve pre više od mesec dana, preživljavaju sve, i kiše i pranja i nema odlepljivanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

I ove što sam ja polepio tamo-amo još stoje. I prane i puškirane i kisnule... stoje. Jedino ih sunce ove godine nije dofatilo ljudski  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

         Ljudiiiiiiiiiiiii! :):)

                       ČUJTE I POČUJTE! :)

Skupili smo kintu i za drugu turu!!

 

1. KIKA-Viktoria

2. Kengurrrr

3. maxxa

4. gosa

5. Busman

6. scuba

7. Popsy

8. šmizla

9. jager

10. zileivan

-

od večeras:

11. 3OPAH

12. vlajko

13. Srdjan73

14. caponord

15. Debeli_Zmaj  - 80 dinara :D

Još neko iz MK Familija (ne znam čoveka)

Neka se jave i ostali koji su dali prilog, jer nisam sve popamtio.

 

Novo stanje, jeste 6780 dinara.

 

Vlajko je izreketirao goste Balansera i sakupismo 4780 dinara za jedno veče ;)  valjda je kotlić bio toliko dobar da su se ljudi opustili i eto... :)

 

Ostaje nam sada još da se ozbiljno pozabavimo novom nalepnicom, text, dizajn, valjalo bi to uraditi što skorije.

Kada bude spremno, ja šaljem prijatelju Stevi uzorak, on da cenu/količinu i akcija! :)

 

EDIT: caponord, sorry za grešku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

 

...............

 

Paj` sad... 

 

ja sam ovih dana odradio jednu malu anketu. Dobio sam od Maxxe jedan probni primerak nalepnice i

pokazao sam je komsijama i kolegama. Komsija je bilo 10 i birao sam one koji nemaju nikavog afiniiteta prema

motorima. Objasnio sam im o cemu se radi i zamolio da budu iskreni i kazu mi sta misle o poruci sa nalepnice.

Od svega, drago mi je samo sto su bili iskreni, tj. nisu nista uvijali zbog mene, kao truba im da kazu sta misle.

Dakle, naredjali su mi pregrst cinjenica, koje su uzgred istinite, i koje nam obezbedjuju razne negativne epitete.

Zbog tih cinjenica je javno i generalno misljenje o motoristima takvo kakvo jeste, pa je i ponasanje drugih ucesnika

u saobracaju, prema motoristima, cesto vezano za opstu sliku o nama. Pitao sam ljude sta misle o poruci, a dobio sam

mnogo vise odgovora. Naravno, svi su ipak bili fini i na sve kritike dodali  frazu - cast izuzecima.

Navodim par njihivih konsatatacija tokom razgovora: " Kako ja da te spasim, ako ti sumanuto jurcas", " Prepadnem se

kada prodje neki motor sa glasnim auspuhom", " Ova deca na skuterima nisu normalna, gde su im roditelji"...  i da ne

nabrajam dalje. 

 

U firmi sam za jedan sat obavio istu anketu sa dvadesetak kolega i to sa onima koji ne znaju da ja vozim motor.

Ali pak, ja nisam znao da li neki od njih voze, ili su vozili, ili vole motore. Bilo je i takvih, ali u manjem broju.

Sve u svemu, bio sam odusevljen koliko moje kolege imaju razumevanja i sa koliko intresovanja prilaze tematici,

bez obzira na njihove godine, ili odnos prema motorima. Da budem iskren, dvojica su me zabrinula. Jedan je bio totalno

nezainteresovan i nije nista prokomentarisao, a drugi je bio neprijatan sa komentarom. Moracu sa njima malo da poradim.

 

 

Iz ovih razgovora sam izvukao sledece zakljucke:

 

 

1. "Pogledaj dvaput" - je infinitivni, tj. naredbodavni deo poruke koji nikome od ispitanika ne prija.

                                    Komsije - amateri, su

                                    ljudi koji imaju vozacku dozvolu i svoj individualni stil voznje. Iz njihovog ugla gledano,

                                    svko od njih je odlican vozac i tu nema sta da se prigovori, pa tako nije lepo da im se

                                    naredjuje koliko puta da gledaju. Ozbiljno!!

 

                                    Kod Kolega je drugi slucaj, tj. promasen. Tokom radnog vremena, a i van njega, profesionalni

                                    vozac "pogleda" milion i dva puta sto u retrovizore, sto na sve strane, tako da ovih dva puta

                                    za njega nemaju znacaj.  ;)  Ipak su svi shvatili da treba dodatno da budu brizni za motoriste i

                                    tome se uopste ne protive. Ali, znacilo bi im mnogo ako ih motori nebi "seckali" sa svih strana,

                                    ili, kada ne bi obilazili autobus u stanici i pred pesackim prelazom, ili, kada ih nebi primoravali

                                    da jace koce.

                                    (ako vam deluje pristrasno ovo sa Kolegama, i meni deluje, ali je tako bilo tokom ankete)  ;)

 

 

2. "Spasi zivot"         - Komsije ne znaju kako, ali hoce. Kolege su vec dosta puta to ucinile, i opet ce ako zatreba.

 

 

3. "Ne oduzimaj

     motorciklisti

     prednost"            - To je ono sto nama treba !!  Medjutim, niko od ne motorista nema svesnu nameru

                                   (osim ako ima) da motoristi oduzme prednost. Znaci, nisu svi ne motoristi nepazljivi,

                                   a poruka se odnosi i na njih,pa tako ce se savesni i dobri vozaci naci uvredjeni,

                                   a mi cemo od prijatelja stvoriti neprijatelje.

 

 

Prva tura nalepmica je napravljena i, bez obzira na ovo o cemu pisem, je upotrebljiva. Ali, posle ovog mog iskustva

sam definitivno za nesto drugacije, pa predlazem  da poruka ne bude napadna i opominjuca, vec jednostavna,

bez prevoda sa drugih jezickih podrucja; nesto nase.

 

Obzirom da cemo nalepnice deliti prijateljima koji budu zeleli da je zalepe na svoje automobile, i time se deklarisati

da oni vode racuna o motoristima, moj predlog za drugu turu je:

 

JA PAZIM NA MOTORISTE   ili samo...         PAZIM NA MOTORISTE

 

Takva, jednostavna poruka ce biti prihvacena, ili nece, ali svakako nece nikoga iritirati. Takodje predlazem neke

umerenije, nenapadne, ali uocljive boje. Posto ima dosta vas od stila, izvolte kasti.                                   

 

 

 

Ovo bi trebalo da nam bude smernica..Covek je stvarno lepo odradio stvar i ajmo dizajneri Srbije!

Ako ima novih i boljih ideja..da vidimo..

Ako ne ovo: "PAZIM NA MOTORISTE (MOTOCIKLISTE)"

Mnogo bolje zvuci nego spasi zivot ?! ;)

 

Maxxa je mladjan momcic ..koji tera Afiku i hebe mu se sto Srbija nema more..Bravo ;D

A uz kotlic je vazda opustenije nego uz tft i tastaturu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Super!!! Fala bogu, konačno.

 

distribucija može i preko laboratorije.

 

Inače, komšija me je pitao šta znači spasi život i nataknut motociklista na automobil? Tako se njemu učinila nalepnica. Kao da se život spasava kad natakneš motociklistu na kola. Sitno mu piše "ne oduzimaj prednost".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... komšija me je pitao šta znači spasi život i nataknut motociklista na automobil? Tako se njemu učinila nalepnica. Kao da se život spasava kad natakneš motociklistu na kola....

 

;D ;D ;D

Odlična definicija ;D "natakinju" nas vala svakodnevno, zato je ova akcija i pokrenuta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ima nešto što mi izgleda čudno na ovim nalepnicama, pa bih to hteo sa vama da podelim:

 

naime, u konstalaciji u kojoj se na nalepnici nalaze automobil i motorcikl, stičem utisak da je automobil mirno išao svojim putem, a onda se neki kreten zabio bočno u njega.

Pošto slika govori više od reči, džaba nam tekstovi koji bi pojasnili šta mi u stvari gledamo na nalepnici.

 

I onako, kako to inače biva, ove nalepnice više pomažu da se prepoznamo između sebe, nego što će neko ko nije u stanju da uoči svetleći objekat dimenzija 250 x 150 x 80 cm uspeti da primi informaciju sa tog malog stikera.

Ono, vidim nalepnicu na nekim kolima pa sam sav srećan - ''Je, evo ga jedan bajker sa BJB-a. Kul.''

Ali, kakogod, svakako je bolje da tih nalepnica ima što više. Može samo bolje da bude, neće da škodi.

 

Elem, pre nego što sam oftopikovao sopstveni komentar, hteo sam da kažem sledeće -

 

mislim da bi mnogo jasnije bilo kada bi na grafičkom prikazu motorcikl i automobil zamenili mesta. Odnosno, da motorcikl stoji ''anfas'', a da automobil dolazi sa strane. Tj, ne mora da stoji, može da bude nakrivljen pošto ga automobil overava.

 

U situaciji kada vidimo da motorcikl ide ka nama, stičemo utisak da je on glavni junak priče, da mirno ide svojim putem, a onaj ko dolazi strane ne čini dobro delo.

Makar se meni tako čini. Ali je moguće da grešim, da imam poremećenu percepciju.

Sve je moguće osim drvene furune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

dve stvari vezano za nalepnice i zato je po meni to besmisleno u ovoj formi

 

prvo ...

izgled i velichina ... zalepim ja to na branik i elem.. dok neko pridje tolko da to prichita  ... mislim..

bas je MALECKO ...

kad bi recimo bila malo veca i da kazemo sa nekim prepoznatljivim oznaka ... da onaj ko vozi motor

iza mog auta vidi tu nalepnicu i kapira da je u autu neko ko je naklonjem motorima i ko ce sam da se

pomeri kad vidi motor da bi se sto lakshe i bezbednije proshli .. posto motor je manji, brzi, lakshe

prolazi itd... :)

znachi nesto upadljivo, fluroscentno dovoljno je da bude neka boja koja se fino reflektuje i vidi i da

postane kao prepoznatljiv simbol za znak koji kaze .. neku poruku ...

 

drugo ..

da li ovaj forum zvanichno podrzava ovo ili ne ...

ako podrzava onda treba da sankcionishe promovisanje sulude voznje motorima, bez kacige ili na tochku

i slichno, posto je jako kontraverzno da se ovde pricha o sigurnosti i kako ljudi imaju pogresnu percepciju

o motorima i sachuvaj zivot itd... a onda neko okachi klip iz BGD gde se malo ludije .. shizenje ludenje

itd :) .. mislim nekako je nelogichno da ako sajt/forum podrzava nalepnice da i podrzava, omogucava

chinjenjem ili ne chinjenjem da neko promovishe i navodi ostale da to rade :) ...

e sad ja sam ovde od skoro pa mozda nisam nasha negde vec definisan stav sajt/foruma itd... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da bi mnogo efikasniji,bio bilbord

znam da je skuplji od nalepnica.Sezona je krenula i sad je pravi

trenutak za tako nesto.

Idealno mesto je bilbord na brankovom mostu ka gradu.

Znam da su novci najveci problem,mozda naci nekog sponzora

koji bi podrzao sve to ili nase cuveno ministrastvo sobracaja.

Bez uvrede,iskreno ni na jednom automobilu nisam video

nalepnicu o kojoj je pisano,sem na slici na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Super!!! Fala bogu, konačno.

 

Inače, komšija me je pitao šta znači spasi život i nataknut motociklista na automobil? Tako se njemu učinila nalepnica. Kao da se život spasava kad natakneš motociklistu na kola. Sitno mu piše "ne oduzimaj prednost".

 

I ja sam malo imao nedoumicu gledajući sliku prvi put, refleks atomobilističkog gledanja, tako da to može da se protumači kao opasnost, može da vas udari motorcikl, izleću motori, odnosno auto je u pasivnoj i "nedužnoj" poziciji, krotko ko jagnješce, slično znaku upozorenja, ono jelen u skoku, odnosno divljač na putu iskače-naleće, a mi za mnoge jesmo divljaci. Mislim da bi bilo bolje da je kontra scenografija, gde auto udara motor, slična slika, motor nakrivljen i auto sa zadignutim zadnjim krajem. Kao vozač auta, takav prikaz bi ja  shvatio kao moju aktivnu ulogu i odgovornost, odnosno da je lopta u mojim rukama i krivica za posledicu na meni.  Kao "motorista" sasvim mi je jasna poruka, al onima što misle da mi ni nemamo svoju traku možda nije.

 

Akcija je odlična i izvinjavam se što "kritukejem". Čito sam temu pa preskočio i zaboravio na učešće. Sledeći put se uključujem i finansijski naravno. Čitam sad iz početka.

 

post-7233-12879077358939_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ne vidim razlog zasto nas ne bi podrzali..

Nasi..

 

A ovi tudji tj. drzava, mozda se jednog dana i ukljuci pa pomognu..Ali to sve jako sporo ide i sugurno nasi rade i na tome..Bilbordi jesu donekle dobri, ali puno kostaju a para uglavnom jeli nema..Nego ide reli, pa nisu bili tu ::)

Ja cu biti slobodan pa iskenirati Slovenacku nalepnicu neku..Cisto da vidimo kako oni to rade..

 

Inace stvarno mu onda ovo dodje kao najbolje resenje..

post-6140-12879077359379_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja