Jump to content

Moto Zajednica

farbanje felni. brko, farbaci pomagajte

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova

felne od kola sam odneo na peskarenje. bice gotove do petka.

 

uzeo sam sledece

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/pR/rpkbV_1002162t.jpg/

 

dva alu prajmera

 

dva spric gita siva

 

jedan mali alu git

 

dva spreja metalik siva, boja.

 

jedan lak bezobojni

 

smirgle...i t d.

 

pitanje je da li kad felne donesem sa peskarenja. da osmirglam dobro sve. da bude mat, i lepo ravno. e da li da onda idem prvo alu git, ili prvo alu prajmer pa alu git?

 

i u tom gitu sam dobio neku malu tubicu sta je to, i za cega je. i da li da sve prospem unutra, pa da zamesam, ili kako vec... i koliko da ga nanosim na neke ogrebotine vece, i kako.

 

 

koliko treba da bude razmaka vremenskog izmedju, alu prajmera, gita, spric gita, boje, laka? po koliko vremena za sta izmedju svakog...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ako su lepo ispeskarene,samo ih lepo ocisti ,obrisi nitro i nabaci alu prajmer i onda kada se osusi,malo prevodenjaj i nabaci spric git,kada se osusi nabaci bojum,mada je moglo i bez ali prejmera,to u tubici koristisa za git i dodajes malo na malo gita lepo samesas i naneses ako ima nekih vecih ostecenja,to je katalizator koji ubrzava stezanje gita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ok. koliko vremena treba da se susi taj alu git?

 

i da li da ga nanosim posle alu prajmera il  na spric git ?

alu git ti služi samo da popuniš veće rupe, normalno nanosi se pre prajmera i spric gita, za sušenje mu treba (zavisi koliko staviš katalizatora) 15-30min. Katalizatora uvjek stavljaj samo malo jer bolje da malo duže čekaš nego da ti se stegne na špatli, znači na recimo supenu kašiku gita iscedi iz tube liniju od 5-10mm. Sad nisam siguran al mislim da bi špric git trebao da naneseš sledeći, da popuni sitne ogrebotine, ošmirglaš ga vodenom šmirglom 1500-2000, pa alu prajmer pa onda boja. Pošto je to u spreju mislim da ti je dovoljno sat vremena između slojeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova

sad si lupio ti.

 

 

pa alu prajmer je pogloga koja ide na cist aluminijum. a ja felne kad ispeskarim, one ce biti cist metal. onda valjda bi trebao prvo da sve predjem alu prajmerom. pa onda da idem alu gitom za doboke ogrebotine. jer alu prajmer je vezivo izmedju felne i svega ostalog, zar ne?

 

 

ja mislim da ovako treba, nisam siguran.

 

alu prajmer,

 

alu git,

 

spric git,

 

boja,

 

lak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova

vidra boj

 

 

ti si sigurno koristio skrnave kenda kolor... ja sam vec ofarbao par motora ovim, i nekih delova. i nikad nije bilo problema.

 

 

wice

 

ima dubokih par ogrebotina od bankina predpostavljam. pa bi da to resim da izgleda  kako treba. bice slike radova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

felne ne moras smirglati ako  nije velika granulacija  peska  prvo najbolje da uzmes antisil  body pa da ih lepo iscistis od prasine od peska  ,zatim udarsi podlogu za aluminijum pa kad se osusi izgitujese velika udubljenja  i osmirglas  i spric git u vise tankih slojeva da naneses i najbolje da uzmes fen za kosu  i da isusis sloj koji si uspricao ali sa nekih 20 -30 cm razdaljine nemoj direktno  najbolje u 5 sloja da ides spric git i njega ismirglas vodenom dovoljno je i 800 pa onda udaris boju a isto u par slojeva tankih  pa onda lak  nemoj da ides spric git deblji sloj jer moze da dodje do reakcije kad budes farbao i to na ovim vremenskim uslovima naj bolje posle spric gita da sacekas 24 sata pa da udaris boju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ok. samo mi reci sta je to antisil. i koliko kosta to?

 

to ti je sredstvo  sa kojim se pre farbanja ocisti sve necistoce da bi povrsina bila idealno cista a kosta nekih 500 dinara litar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova

A OVO JE BILO PRE OVOGA GORE...

 

evo malo slika radova oko felni. danas ide zadnji sloj boje, pa lakiranje. sutra ce biti na kolima.

 

 

ispeskarene

 

MpJR1_1002180i.jpg

 

99aar_1002181m.jpg

 

osmirglane

 

6KyqJ_1002193.jpg

 

M97mC_1002200h.jpg

 

alu prajmer

 

KRXFx_1002207.jpg

 

gOz3o_1002208m.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

DA ozivim temu malo.... farbam felne na motoru kompresor varijantom,da li je obavezan taj "alu" spric git i alu prajmer ako vec imam farbe na felni ( ne peskiram) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako felne nikad ranije nisu farbane,verovatno imaju plastifikaciju na sebi tako da ti treba plastik prajmer pa tek onda farba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ako imas farbu na felnama, lepo izmatiraj, baci spric git (normalno kad osusi izmatiras i njega), i onda farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja