Jump to content

Moto Zajednica

Najljepše dionice za voziti kroz BiH

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Najljepše  dionice  za  voziti  kroz BiH.

 

Izvini, ali prikačio si negde te deonice da se vide? Ja u tvom postu vidim samo tu jednu rečenicu i ništa više :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Najljepše  dionice  za  voziti  kroz BiH.

 

Izvini, ali prikačio si negde te deonice da se vide? Ja u tvom postu vidim samo tu jednu rečenicu i ništa više :)

Mozda zaboravio covek da zakaci...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Uz  uvaženo  poštovanje  vas  bajkera  sa  puno  zjezdica,  pravo  da  vam  kažem  i  nemam  nešto  puno  slika  sa  ovih  dionica  a  ni  uopšte,  ali  to  nemora  značiti  da  malo  putujem. Član  sam  moto  kluba  Il-Paradiso  I.Sarajevo  i  za  sezonu  2009  prešao  sam  oko  15 000km    uključujući  i  odvožen  dio  turističkog  moto  relija.  A ova  rečica  kako  je  vi  nazvaste  to  je  Dunav  kod  Velikog  Gradišta  a  preko  je  Rumunija.  I  nemojte  ovo  shvatiti  ništa  lično  a  o  mojoj  kilometraži  odlično    zna    uvaženi  gospodin  braco,  ja  ne  slikam  motor  iza  svake  krivine  i  nešaljem  mnogo  postova  već  kako  ih  nazivate.  Ja  volim  više  da  vozim  nego  da  slikam,  a  ovaj    forum  zamišljm  kao  mjesto  na  kome  možemo  zamjeniti  svoja  iskustva,  i  pomoći  jedan  drugom,  a  ne  da  se  djelimo  po  nekakvim zvjezdicama  kao  dasmo  u  vojsci  koje  se  nestiču  sa  ljubavlju  prema  motoru  nego  prema  računaru  i  foto  aparatu.

 

Za  mene  lično  lijepe  su  sledeće  dionice:  Trebinje-Bileća-Gacko;  Mostar-Jablanica-Konjic  ; Teslić-Borja  i  naravno  Han Pjesak-Sokolac- Romanija.                   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Druže, pusti zvezdice :) Nisu one nikakvo merilo na forumu.... Ko je čovek, čovek je, bez obzira imao jednu ili sto zvezdica.

Što se tiče relacija koje si predložio, sigurno su lepe, pogotovo one koje motorom nisam obišao. Šteta što nemaš slika, da nam bar delimično dočaraš kako to sve izgleda. Za potpuni ugođaj svakako treba tamo otići.

E sad, to da ne slikaš kod svake krivine... pa slažem se sa tim, ni ja to ne radim. Imam čak iznenadjujuće malo slika s obzirom na 22.000km koliko sam ih utukao prošle sezone. No, svako veće putovanje je ovekovečeno bar sa nekoliko fotografija. Uspomene su čudo, a i u hladnim zimskim danima vrlo dobro dođe malo podsećanje gde si protekle sezone bio, a gde ćeš ići sigurno još koji put..

Zato, nosi fotoaparat :)

 

Sve najbolje,

Jager

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Za  mene  lično  lijepe  su  sledeće  dionice:  Trebinje-Bileća-Gacko;  Mostar-Jablanica-Konjic  ; Teslić-Borja  i  naravno  Han Pjesak-Sokolac- Romanija.                   

 

Sve potpisujem i dodajem: Brcko-Banja Luka (koridorom, narocito, rano ujutro ;))

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Slažem  se  sa  tobom  da  treba  napraviti  koju  fotku,  a  vjeruj  mi  da  većina  i  onako   malo  mojih  slika,  su  sa  moto  skupva, a  ne  sa  same  dionice  puta,  ja  mislim  da  je  to  ružna  navika   koju  ću  svakako  da  promjenim  ove  godine.

 

Nadam  se  da  đemo  se  uskoro  sresti.  SAMO  DA  POČNE  OVA  SEZONA!  

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

I ja se nadam da ćemo se sresti. S obzirom šta sam sve isplanirao za ovu sezonu.... čak je i vrlo moguće da naletiš na mene ;D Africa Twin, SU tablice. Ako me vidiš, viči, deri se, urlaj, samo da te primetim :)

A sezona.. pa POČELA JE ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Bar jednom nedeljno idem u Bosnu poslom, od toga sedam meseci godisnje motorom, tako da odlicno znam te puteve. Najlepsa deonica mi je preko Han Pijeska, Sokolca, Romanije. Na Han Pijesku postoji kafana, lovacki dom...uvek dobra jagnjetina, vrlo preporucujem  ;) . Izdvojio bih i put od Bilece, Trebinja pa sve do Herceg Novog....

 

@ Jager

Usio si me prosle sezone, ja presao jedva 19 000.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Trebinje-Bileća-Gacko                   

 

uf.. ovde sam ja unishtio svoj motor pa me chovek shlepao do mokre gore :)

 

ali je dobra deonica za peglanje :) zato je i crkla stara raga, popila svo ulje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Najljepše  dionice  za  voziti  kroz BiH.

 

Izvini, ali prikačio si negde te deonice da se vide? Ja u tvom postu vidim samo tu jednu rečenicu i ništa više :)

 

ja isto nevidim nista osim prve recenice da li je do mene greska ili u cemu je stvar. interesuju me ove deonice moze se desiti da ove godine idem tuda  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@ Jager

Usio si me prosle sezone, ja presao jedva 19 000.  ;)

 

Aaaaaaaa.... slabo... slabo ;)

Ove godine planiram da uzduž i popreko predjem Bosnu na motoru. Imam tamo i rodbine sa mamine strane (ona je rodom iz Vlajića, pored Teslića). Zato me i zanima jako ova tema i preporuke za deonice koje ne smem propustiti.

Ima neko malo slika puta i okoliša?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja imam nekih slika al sad odoh na koju partiju CS-a pa drugi put.Inace ne putujem mnogo sa motorom i nisam ljubitelj moto skupova i moto klubova pa obicno vozim sam i sa istomisljenicima tamo gdje mi je "ceif" i kad mi ne je "ceif".Znaci bez komandi "predsednika" kad i gdje.Motor mi je velika ljubav al smatram da sa trenutnom saobracajnom kulturom nasih ljudi voznja je vise nego rizik pa kad sjedam na motor uglavnom sjedam da napunim baterije(to znaci da sam down i spreman sam na dozu rizika).Da ima staza na cestu bi vrlo rijetko izlazio.Ovo sto neko ide sa eR motrom i nesto on kao razgleda  ili kaze nagledao se necega ne shvatam jer ja neznam da vozim i razgledam okolinu u isto vrijeme.Razgledanje ostavljam za putovanje automobilom.

Za sve koji putuju od Zvornika preko Vlasenice preporucujem dionicu Vlasenica -Han Pijesak-Sokolac-Romanija.To je moj punjac , moja staza ...Put je pun krivina  + kvalitetan asfalt ali savjetujem da za ljude koji ne poznaju taj put ipak malo blazi ritam jer u nepreglednim krivinama moze da se naidje na spori kamion , kravu itd...Inace dionica iznad Vlasenice je jedanput u godini i pista za brdske trke.

Picture055.jpg

Picture056.jpg

057.jpg

 

Druga dionica koja je za razliku od prve je mnooogo brza i  sa nekim starim JNA asfaltom (koji je pun mislim nekog mljevenog granita) i presijavaju se iskrice iz njega i drzi kao lud i dere gume je  Gacko-Trebinje.I na ovoj dionici mozete cesto da sretnete govece iz udzbenika(Gatacko govece)

ali je uglavnom preglednije nego u odnosu na prvu relaciju, mada se pegla velikim brzinama pa je rizik  prisutan.

 

DSC00496g.jpg

 

Imam jos jednu dionicu al posle, i dobro dosli svi koji prodjete mojim krajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

  Neznam  Braco  na  kakve  komande  misliš  presjednika,  članstvo  u  nekom  moto  klubu  nije  obaveza  nego  dobrovoljna  stvar, a  skoro  za  svaki  vikend  imaš  dva do  tri  skupa  pa  odaberi  gdje  ti  je  volja  da  ideš,  bar  je  tako  do  sada  bilo. A  koliko  mene  sjećanje  služi  ja  i  ti  smo  dosta  puta  zajedno  vozili  ovim  dijonicama  i  nadam  se  i u  buduće  samo  ovaj  prokleti  snijeg  da  spadne.

 

                                                                                                            "ŽIVLJELA  SLOBODA"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

  Pardon  rekao  sam u  množini  "dionice"  ustvari  mislim  na  dionicu    Vlasenica  -  Han Pjesak  -  Sokolac  -  Romanija . Braco  nabaci  koju  sliku  znam  da  imaš, zbog  ovih  ljudi  koji  vole  naš  kraj.  Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

imate ljudi oko b.luke dosta lijepih puteva,npr. preko manjace do mrkonjic grada, pa do teslića preko borija,itd... ali su to sve krace dionice,za jedan dan voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja