Jump to content

Moto Zajednica

nov akumulator sa gelom-rikn'o

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

pa to ti kazem...meni na kawi star preko godinu...pali kad oces kako oces...ali ovaj nesto jebe...vrv se ne puni kako treba...

i sta u tom slucaju!?

 

"""Zamenim ga, odem do joske da proveri punjenje, kad moj motor pravi 17,5 volti ! Pa nije ni cudo sto je crko."""

 

i sta si uradio!?

 

  Nisam uradio nista. Treba da odem do Joske da mi sredi regler, al pocelo lose vreme pa mi se ne vozi po ovoj hladnoci. A posto mi Suzuki nije jedini motor, vozim drugi, a cim malo otopli idem do Joske da to sredi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Veliko Gradiste--Srebrno jezero
  • Motocikl: Gsx-R 600

Ja sam kupio za GSXR akumulator crn... prazan unutra ima kao neki filc papir umesto olova...dobio sam bocice sa kojim trebam da ga napunim.. svaka bocica za posebnu celiju..

Jedan mi je trajao 20 dana i to u sred leta..odneo ga jer je imao garanciju i dobio novi..evo sada taj drugi traje i nisam ga ni jednom punio od aprila do polovine oktobra i ako motor stoji napolju i vozim se veoma retko..pali kao mina... krajem novembra sam ga skinuo i stavio u sobu..jer se i ovako ne vozim...

Dobri su ovi programski punjaci  novi sto sami prazne i pune akumulator preko zime...ostavis akumulator cele zime na njemu.. ja sam uzeo jedan i super je bas je vrh..ali ne drzim celu zimu akumulator prikacen samo ga stavim svakog meseca po 2-3 dana da ga isformira lepo..kada zavrsi sve ja skinem... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Veliko Gradiste--Srebrno jezero
  • Motocikl: Gsx-R 600

Ima da se kupi u bolje snabdevenim radnjama za moto opremu... evo kako izgleda taj punjac..moj je malo noviji od ovog na slici ima vise nekih pokazivaca... Bas je dobra stvar..isplati se imati.. ;)

post-2596-12879064869199_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

E vala ovom Joski se svaka dala...od kad sam na forumu cudim se svemu i svacemu korisnom sto je ovaj covek napravio! Svaka cast majstore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Kad sam pitao majstora za ves masine :"Koju marku da kupim",on mi rece:"Onu koja ima najduzu garanciju"!!!!

Mislim da je to zakonik kojeg se moramo pridrzavati bilo sta da kupujemo,pa i akumulator!Ja sam kupio Unibat-gel i crkao mi posle sest meseci i jedan dan!!!Sreca sto je garancija bila na 12 meseci.Koliko vidim nije bitno da li je gel ili kiselina,da li je Baner,Unibat ili neki treci!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Kod mene rekord drzi exide.Kupio sam akumulator u ponedeljak,nasuo kiselinu,montirao na skuter,upalio,-sve ok.

U subotu su dosli po skuter,struje ni trunke!Pokusao sam da ga dopunim,-kako sam prikljucio punjac,odmah je poceo da kuva iz svih celija,ali nista od struje...

Nije ostao na kontaktu pa se ispraznio,nemojte to misliti.Tako mu doslo.Zamenuli smo ga,posle se nisu zalili. `bemliga !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

problem resen...punio ga pola sata...upalio da malo radi...ostavio motor napolju (namerno)...

(namerno) sacekao 10ak dana (bez ikakvog paljenja i punjenja)...

i upalio bolje nego ikad...

u cemu je bio problem!?

ne znam pojma!  ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Da se i ja nadovezem na ovu temu... krajem maja sam kupio Unibatov akumulator (gel) sa kojim nisam imao niikakvih problema - do pre par dana.

 

Za vikend nisam mogao ni da zaverglam  (pre 2 nedelje upalio bez ikakvih problema)  ??? ??? ???

 

Odneo sam akumulator u servis, da bih tada saznao  da je uslov za garanciju od 12 meseci - da se akumulator donese na proveru posle 6 meseci  ???, sto ja naravno nisam uradio i time  izgubio garanciju  :-\

 

Iz servisa su mi 2 dana kasnije javili da mi je akumulator u prekidu, sta god to znacilo, i da od njega nema nista..... >:(

 

Rezime:

- Moram da kupujem nov akumulator

 

- Od sada uvek citam ceo list za garanciju bez obzira sta mi je prodavac ispricao

 

- NE KUPUJEM VISE UNIBAT - zeznuli su me za garanciju a i pitam se kakav je to kvalitet kada je "akumulator u prekidu" posle 7 meseci...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Cudi me da ti prodavac nije rekao da si obavezan da dodjes na kontrolu za 6 meseci.....  :-\

 

 

Mislim da sve govori:

 

PAY ATTENTION OR PAY THE PRICE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Meni su rekli za tu caku u prodavnici ali sam ja naravno zaboravio da odnesem.U stvari sreca te je crkao posle 6 meseci i jedan dan pa sam ispunio taj njihov zahtev sa crknutim akumulatorom.Dobio sam nov i opet 12 meseci garancija uz taj uslov da se pojavim posle navrsenih 6 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam kupio UNIBAT akumulator

 

garanciju daje starter batteries iz cvijiceve ulice

 

 

akumulator je crkao posle 11 meseci

 

odneo sam ih kod njih

prikacili su ga, kazu 0 volti, ne podleze garanciji

 

sta raditi? kako se prijavljuje to inspekciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

ja sam kupio UNIBAT akumulator

 

garanciju daje starter batteries iz cvijiceve ulice

 

 

akumulator je crkao posle 11 meseci

 

odneo sam ih kod njih

prikacili su ga, kazu 0 volti, ne podleze garanciji

 

sta raditi? kako se prijavljuje to inspekciji?

 

Proveri i alternator i regler, za svaki slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

proverio, sve radi puni kako treba, 14 volti puni, akumulator (nki stari sto sam privremno stavio) kad se ugasi pokazuje 12.9

 

ipak izgleda da cu dobiti novi od njih, proverili su ga izgleda da je otisla celija sta vec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja