Jump to content

Moto Zajednica

Zamena kocionog ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Vazi kad zavrsim sa poslom napisacu vam PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r
Cuo sam da postoji i DOT 5.1 i da je znacajno bolje... Jel to samo buva ili ima tu neke istine?

 

meni je josh proshle godine burazer kupio motul DOT 5.1 i ja ga stavio u isto vreme kad sam stavljao i pancir crevo i kochnice su extra sad...

 

ne mogu da ti kazhem neshto konkretno jer sam i ovo crevo menjao a i ne znam ni koje mi je ulje pre njega bilo... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
cale' date=' sta mislis bod "ozracio"? Ja sam uvek radio kao Njinja i imao sam osrednje rezultate na kocnicama i zestoke rezultate na rukama (ubih se od pumpanja kocnice). No taj deo sa "ispustis, produvas, sipas, zatvoris" mi zvuci kao "al si budala"[/quote']

 

Pa ako sipas ulje i sacekas da procuri, u sistemu ne moze biti mnogo vazduha, tako da nema puno pupmpanja, a odgovor za ozracio si dobio: Ozraciti - ispustiti vazduh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
cale' date=' sta mislis bod "ozracio"? Ja sam uvek radio kao Njinja i imao sam osrednje rezultate na kocnicama i zestoke rezultate na rukama (ubih se od pumpanja kocnice). No taj deo sa "ispustis, produvas, sipas, zatvoris" mi zvuci kao "al si budala"[/quote']

 

Pa ako sipas ulje i sacekas da procuri, u sistemu ne moze biti mnogo vazduha, tako da nema puno pupmpanja, a odgovor za ozracio si dobio: Ozraciti - ispustiti vazduh

 

evo Cale je rekao skoro sve i ovo radi bez problema.Samo kad ovo sve uradite.Potom skinete kociono/kociona klesta i vratite klip/klipove nazad da bi ulje potislo vazduh u rezervar.Vratite kao je sve bilo tj. stegnete kociona klesta i napumpate rucicu.To bi trebalo da bude to ali po potrebi mozda bi trebali pa ispustite vasduh jos jednom na klestima cisto da ste sigurni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: GPZ1100B2, TDM900A

Ma probao sam ja i to i tapkanje po ruchici i brzo pushtanje ruchice i vezivanje ruchice preko nochi ..i opet nishta...

Al sam se zajebo shto sam promenio kochiona creva pre mesec dana i od tada samo se zajebavam sa pumpanjem kochnica ...josh malo pa chu kod neke vrachare da nosim motor mozhda je zacharan... :oops:

 

Ili chu da vratim nazad stara creva da bih mogao da vozim preko

40km/h shto mi je sada maximum za sigurno zaustavljanje...

Ili chu da idem do lika shto mi napravi kochiona creva i da mu ih lupim od glavu da mi vrati pare + kamata + zhivot pod stresom.. :lol:

neshto mi sumnjivo kad stisnem creva rukom i stisnem ruchicu da nabijem pritisak osecham kako se creva malo naduvavaju...mislim da stara creva nisu mrdala ni milimetar.. :?: :?:

 

Ima li neko soluciju... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sam si rekao u cemu je problem, crevo ne sme da mrdne, da prismrdi ne sme a kamoli da se naduju.... znaci idi kod lika sto ti je pravio creva pa neka ih montira nazad na ves masinu odakle ih je po svoj prilici i skinuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

meni se tako naduvavalo crevo na prednjoj kochnici i morao sam da ga zamenim...

pancir crevo je skupo i placa se po centimetru... meni je izashlo 60e za prednju kochnicu...

moj savet ti je da ga shto pre menjash jer su to ipak kochnice i tu se ne shtedi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja ovako menjam ulje u kocnicama i nikada nisam imao problema.

 

Ispustim staro ulje, uzmem veci spric, na spric nabijem crevo (pasuje ono usko providno, kao za dotok goriva) i usisam ulje pun spric. Crevce od sprica navucem na "sraf" za ispustanje ulja na kljestima i kroz njega punim ulje dok se posuda za ulje ne napuni do potrebnog nivoa.

 

Na ovaj nacin nema sanse da vam ostane vazduh u crevima, a i mnogo je brze nego da se puni odozgo kroz posudu. I sto je najvaznije, nema pumpanja rucice, dva puta je stisnete i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja