Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacija sa suvozačem. Koja i da li smeta?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Planiram da kupim nešto za komunikaciju vozač-suvozač i vidim da ima raznih varijanti.

 

Ono što mene zanima je:

 

1.Šta ima da se kupi (nabavi) u BG a da može da se vidi (proba) i kakav su iskustva onih koji to koriste?

 

2.Neki modeli koje sam gledao na slikama mi deluju nekako glomazno pa me zanima da li znaju da msetaju ili žuljaju s'obzirom da nosim full face kacigu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Za ugradnju, pitaj Arakisa. On redarima ugrađuje komunikaciju u kacige a svaka može da se prilagodi ako već nema fabričko mesto za sluške i mic. Imaš simpatične varijante za po 30e a možeš i da se otvoriš za nešto skuplje (ne znači nužno da je i mnogo bolje). Generalno ne smeta ako ne preteruješ sa glasnom muzikom. A ako je suvozač(ica) raspoložen(a) da neprestano priča, imaš magic button kojim ga(je) diskretno utišaš  ;D

Arakis može i da ti napravi da koristiš mobilni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Komunikacija sa motoristima u grupi može se ostvariti na 2 načina, ugradnjom bluetooth komunikacijskih uređaja koji omogućuju domet od nekih 20-tak metara i koštaju preko 200 E po komadu ili korišćenjem ručnih (prenosnih) radio stanica. Na tržištu postoji veliki broj različitih modela radio stanica, ali jedino su PMR (Private Mobile Radio) radio uređaji dozvoljeni za slobodnu kupovinu i korišćenje po CEPT propisima našeg Ratel-a.

 

Domet PMR-a korišćenog u vožnji najviše zavisi od konfiguracije terena i rastojanja članova grupe ali bi trebao biti do 1 km na otvorenom i oko 200 m u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čega? PMR-a?

 

Od 2500 dinara pa do preko 10 000 dinara, zavisi od kvaliteta izrade i dodatne opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ja imam Cobrine radio stanice (kupljene za skijanje, odlicne i za motor ;)).

 

Domet je u NBGD blokovima oko 300m, deklarisano je 5km. Na otvorenom (ski staze) domet je oko 2-3km. Na putu u Vojvodini oko 2km, na putevima u brdskim oblastima oko 500m.

 

recimo ovako: nedovoljno za komunikaciju izmedju grupa, idealno za komunikaciju redara u okviru grupa (prvi, poslednji, leteci).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Arakis

Koliko se povecava tezina kacige sa ugradjenim sistemom za komunikaciju vozac-suvozac?

Meni je potrebno nesto, kao sto si ti vec smislio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zanemarljivo, druže. Dve slušalice i mikrofon...nema ni 50 grama max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

ima po oglasima za 2300 dindži.......isprobao sa prijateljem i mogu reći da je extra,jedina je zamerka što koristi AAA baterije i što preko 160km/h počinje da prekida.......

ali taj moj prijatelj je to rešio sa punjivim baterijama koje su mnogo bolje......a iznad 160....kome je do priče ;D

 

još jedna dobra stvar je što ima ulaz za mp3 player,tako da je moguće uz razgovor slušati i muziku.....

 

po meni mnogo dobra stvar za male pare

 

umalo da zaboravim,na toj probi je bilo 6 sati neprestane vožnje,i nisu se ispraznile baterije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I ja imam taj mali komunikator i koristio sam ga neprekidno na Reliju prošle godine. Lepo radi i dobro se čuje, naročito sa ugrađenim slušalicama i mikrofonom u kacigu. Jedan set alkalnih baterija mi je izdržao ceo četvorodnevni Reli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

e jedno pitanje za tebe arakis........

koliko se upropaste kacige prilikom ugradnje......jer razmišljao sam da kupim i ja taj mali komunikator,pa da mi se ugradi u kacigu,al malo mi žao da se seče buši.......pogotovo jer je nova a i kad se opet rešim za novu,ovu će verovatno trebati prodati.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Bez brige, sve se ugrađuje u kacigu ispod postave tako da se sluške ne osećaju na ušima i ne vide. Eventualno se vidi mikrofon ali kad se sve to izvadi napolje na kacigi ne ostaje nikakvo oštećenje.

 

edit: imam Arakisovu dozvolu da ti odgovorim  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne seče se i ne buši ništa :D Slušalice trebaju biti dovoljno male da stanu tačno u onu rupu iznad mesta gde kaiševi za vezivanje izlaze, štap od mikrofona se jednostavno gurne između sunđera koji ide na obraze i stiropora kacige, kablić za vezu između slušalica se ugura u krug sa zadnje strane postave i na kraju se zalemi konektor na kratak kablić koji viri iz kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Po mom skromnom istrazivanju, Autocom je najupotrebljivija stvar dostupna lokalno u Srbiji (prvenstveno zbog sjajnog mikrofona sa jos boljim odnosom signal/sum).

 

Ipak, ovo zadovoljstvo i kosta...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

A naravno postoji i skuplja opcija zvana Autocom, ja je koristim vec godinu dana i jako sam zadovoljan radom iste ;)

+1

Po mom skromnom istrazivanju, Autocom je najupotrebljivija stvar dostupna lokalno u Srbiji (prvenstveno zbog sjajnog mikrofona sa jos boljim odnosom signal/sum).

 

Ipak, ovo zadovoljstvo i kosta...

 

 

Ponekad ljubav mora i da zaboli....

 

P.S. Nisam mislio nista lose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Par godina koristim ALBRECHT AE 500S model,u kompletu se isporucuje sa slusalicama za integral kacigu i mozes da prikljucis  telefon,mr3,navigaciju ima integrisan radio i vrlo sam zadovoljan, aparat se super cuje do 120-130 sto se tice smetanja predlozio bih ipak bezicnu vezu naravno ako finansije dozvoljavaju zbog kablova POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za ugradnju, pitaj Arakisa. On redarima ugrađuje komunikaciju u kacige a svaka može da se prilagodi ako već nema fabričko mesto za sluške i mic. Imaš simpatične varijante za po 30e a možeš i da se otvoriš za nešto skuplje (ne znači nužno da je i mnogo bolje). Generalno ne smeta ako ne preteruješ sa glasnom muzikom. A ako je suvozač(ica) raspoložen(a) da neprestano priča, imaš magic button kojim ga(je) diskretno utišaš  ;D

Arakis može i da ti napravi da koristiš mobilni.

 

Jel može da se uradi priključak za svaki mobilni na ove jeftine komunikatore, konkretno me interesuje za Samsung.i da li može da se napravi 2 ulaza, i za suvozača.Arakis,jel mogu da se obratim za uslugu na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Znači, broj ulaza se povećava a onaj mali komunikator ima samo 3... :D

 

Videću pa ću javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja imam potrebu za komunikacijom sa suvzachem, i slushanjem mp3 sa moba, a moze i opcija kao hands free. Bilo bi extra da i suvozach moze da slusha istu muziku kao i ja. Kacige josh nemamo, da li imate neku preporuku za full face kacige koje na sebi vec fabricki poseduju ove mogucnosti? Ali ako ne, bilo bi extra imati neki jeftin bluetooth set sa svim ovim mogucim opcijama.. takodje gde i tako neshto nabaviti i za koje pare pa i ugraditi? Hvala  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve to može već sa onim malim komunikatorom gore navedenim - žičana komunikacija vozač-savozač i slušanje (oboje) MP3 muzike...sve ostalo je već prerada, "budženje".

 

Za sličnu blutut varijantu spremi se da izdvojiš 300-400 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

za 300..400 evra mozes preko mobilnog drzati vezu.........nesto razmisljam ovi VIP operateri nude dzabe razgovor u mrezi...zar to nije resenje????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja