Jump to content

Moto Zajednica

Testirajte svoje znanje - kruzni tok 3

Vozilo oznaceno crvenim krugom u prikazanoj raskrsnici treba da se krece:  

20 članova je glasalo

  1. 1. Vozilo oznaceno crvenim krugom u prikazanoj raskrsnici treba da se krece:

    • smerom oznacenim plavom strelicom
      10
    • smerom oznacenim crvenom strelicom
      10


Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Mnogima, posebno onima koji zive u Beogradu, ova raskrsnica - kruzni tok je dobro poznata pa je pitanje pre svega namenjeno njima. Po meni ovo je najzanimljivija raskrsnica u gradu sa aspekta "ispravno je ovo ili ono"  ;D

 

Zao mi je sto nemam bolju fotografiju pa dajem Google Earth snimak i isecak mape.

 

 

2ID8f_kruznitok0643636.jpg

 

iBQsi_kruznitok2.jpg

 

 

Znaci, pitanje je da li vozila koja se krecu iz Krunske u Maksima Gorkog i obrnuto ulaze/prolaze kroz kruzni tok ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Mrzim tuda da prolazim , bilo kolima bilo motorom, lepo je za šetnju, ali je saobraćaj katastrofa :)

 

Ne mogu da odgovorim na pitanje, jer ne znam kakvi su saobraćajni znaci na ulasku u raskrsnicu, ali ako je kružni tok u pitanju onda je crvena linija ispravna (valjda  :D :D :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Jeste problem to sto nisam naveo kako je tacno postavljena saobracajna signalizacija. Ako mi verujes, 15 godina sam ziveo u tom kraju, redovno se snabdevao na Kalenic pijaci i milion puta prosao tuda kolima ali ne mogu da se zakunem sta tacno ima od znakova. Toliko o tome koliko vozimo po instiktu odnosno koliko s godinama postajemo dekoncentrisani u saobracaju, posebno kada prolazimo "poznatim stazama".

 

Sutra cu proci namerno tuda da to proverim i dopunicu "zadatak"  - a do tada oni koji koriste ovu raskrsnicu mogu da ostavljaju svoje odgovore.

 

Znam gomilu ljudi koji i dan- danas imaju oprecna misljenja o tome da li iz Maksima Gorkog smeju ili ne smeju pravo u Krunsku, odnosno da li moraju da prodju kruzni tok da bi usli u tu ulicu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12372 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovuda uvek prolazim "plavim putem" jer, čini mi se, nema znaka koji označava kružni tok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Prolazim tuda poslednjih 10 godina i garantujem da nije kružni tok i da se  sigurno ide plavom trasom. Mi pančevci gledamo i znake  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Nije kružni tok. Pri tom oni koji dolaze iz pravca Maksima Gorkog i skreću desno ka kafani Kalenić imaju STOP na ćošku Mileševske. Ako produžavaju u Trnsku, dužni su da propuste vozila iz Mileševske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Prolazim tuda poslednjih 10 godina i garantujem da nije kružni tok i da se  sigurno ide plavom trasom. Mi pančevci gledamo i znake  ;)

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Zdrava doza samokritike... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Prolazim tuda poslednjih 10 godina i garantujem da nije kružni tok i da se  sigurno ide plavom trasom. Mi pančevci gledamo i znake  ;)

 

To nas, Beograđane, najčešće i boli kad ste vi, Pančevci u pitanju  ;D ;D ;D

 

Nije kružni tok. Pri tom oni koji dolaze iz pravca Maksima Gorkog i skreću desno ka kafani Kalenić imaju STOP na ćošku Mileševske. Ako produžavaju u Trnsku, dužni su da propuste vozila iz Mileševske.

 

Sasvim si u pravu, tuda prolazim skoro svaki dan poslednjih 40 godina koje peške (kad sam bio mali) koje nekim vozilom (kad sam se opametio)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Nije kružni tok. Pri tom oni koji dolaze iz pravca Maksima Gorkog i skreću desno ka kafani Kalenić imaju STOP na ćošku Mileševske. Ako produžavaju u Trnsku, dužni su da propuste vozila iz Mileševske.

 

Upravo ovako, nema ni znaka za kruzni tok i sem na tom cosku kod kafane Kalenic ni na jednoim drugom nema nikakav saobracajni znak.

 

I meni se to cini nesto veliko za kruzni tok  ;D

 

Slika nije bas verodostojna, neko staro drvo u sredini i mozda 2m trotoara okolo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Svi koji tvrdite da je plavo ipsravno - na popravni.  :D

 

Retko tuda prolazim, al' bas zato sam poslednji put (pre cca mesec dana) obratio paznju na znakove.

E sad, interesantno je da se ne secam da l' ima znak za kruzni tok, ali ako idete plavom linijom, na samom pocetku onog parceta sto vezuje Krunsku i Maksima Gorkog (ne znam cemu pripada), sa desne strane, na onom 'ostrvu' ima znak za jednosmernu ulicu, naravno, mislim na onaj okrugli crveni sa horizontalnom zutom ili belom linijom po sredini.

 

U ovo sam taman tol'ko siguran da placam rucak svima koji tvrde suprotno ako nisam u pravu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dosta je bilo zajebavanja... ;D

Radim u Njegosevoj, a zivim na zvezdari, svako jutro prolazim tuda, pa dva tri puta u toku radnog dana, i tako vec 5 godina... ;D ;D ;D

NIJE KRUZNI TOK, i nema znaka za kruzni tok... Kad se dolazi Krunskom ka pijaci, posle semafora ima znak pravo+desno u Baba Visnjinu, pa stanica, pa znak za zabranjeno levo u Kursulinu... Kada se dolazi ka Krunskoj od Juznog Bulevara, pored pijace, na ulasku, takodje ima znak pravo+desno. sto ce reci da pravo ide sa leve strane tkzv "kruznog toka" do semafora... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Dosta je bilo zajebavanja... ;D

Radim u Njegosevoj, a zivim na zvezdari, svako jutro prolazim tuda, pa dva tri puta u toku radnog dana, i tako vec 5 godina... ;D ;D ;D

NIJE KRUZNI TOK, i nema znaka za kruzni tok... Kad se dolazi Krunskom ka pijaci, posle semafora ima znak pravo+desno u Baba Visnjinu, pa stanica, pa znak za zabranjeno levo u Kursulinu... Kada se dolazi ka Krunskoj iz pored pijace, na ulasku, takodje ima znak pravo+desno. sto ce reci da pravo ide sa leve strane tkzv "kruznog toka" do semafora... ;)

 

S obzirom da sam i sam rekao da ne znam da li postoji znak za kružni tok to mi nije ni bitno, ali da li hoces da kazes da otprilike na mestu gde sam dodao zuti kruzic ne postoji znak za zabranjen smer?

post-8212-12879062702602_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

znak za zabranjen smer nije tu gde je zuti kruzic, vec malo gore i levo (na slici)

 

 

taj znak oznacava da je zabranjen ulazak u kursulinu, iliti zabranjeno je kad iz maksima gorkog ides ka krunskoj ("plavom linijom") skrenuti posle drveta desno

 

 

postoji znak za kruzni tok, i nalazi se posle autobuske stanice, u krunskoj

 

 

 

s obzirom da znak za kruzni tok ne postoji kod Costa coffee-a, tj. u Maksima Gorkog, niti bilo kog znaka koji obavezuje da se ide oko drveta, a ne pravo, nema razloga da ne sme da se ide pravo ka Krunskoj, kad se dolazi iz Maksima Gorkog

 

mozda sam malo zakomplikovala sa objasnjenjem, da skratim - ide se plavim putem

 

 

dajte da se prebrojimo, koliko nas ima za ovaj rucak:    ;D ;D ;D

Svi koji tvrdite da je plavo ipsravno - na popravni.  :D

 

Retko tuda prolazim, al' bas zato sam poslednji put (pre cca mesec dana) obratio paznju na znakove.

E sad, interesantno je da se ne secam da l' ima znak za kruzni tok, ali ako idete plavom linijom, na samom pocetku onog parceta sto vezuje Krunsku i Maksima Gorkog (ne znam cemu pripada), sa desne strane, na onom 'ostrvu' ima znak za jednosmernu ulicu, naravno, mislim na onaj okrugli crveni sa horizontalnom zutom ili belom linijom po sredini.

 

U ovo sam taman tol'ko siguran da placam rucak svima koji tvrde suprotno ako nisam u pravu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Inace, ako otvoris http://planplus.rs/ i ukucas kao pocetnu adresu Maksima Gorkog npr. 90, a kao krajnju destinaciju Krunsku npr. 90, i trazis da ti prikaze najkraci put, dobices sledecu rutu kao preporucenu:

 

plavalinijajepravalinij.th.png

 

 

dakle - plava linija je prava linija  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Al ste ga zakomplikovali  ;) bas cu da obratim paznju ovih dana kad budem prolazio...

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1829 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@ssnupi - ako ti je vec usput, molim te i za poneku sliku kako bismo definitivno resili ovo.

 

@Njegova klinceza - nisam impresioniran Plan Plus-om - Garmin kaze drugacije...

 

Ovo za rucak stoji, ali kad ovde osvanu slike koje ce me demantovati  ;)

post-8212-12879062704603_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

znak za zabranjen smer nije tu gde je zuti kruzic, vec malo gore i levo (na slici)

 

 

taj znak oznacava da je zabranjen ulazak u kursulinu, iliti zabranjeno je kad iz maksima gorkog ides ka krunskoj ("plavom linijom") skrenuti posle drveta desno

 

 

postoji znak za kruzni tok, i nalazi se posle autobuske stanice, u krunskoj

 

 

 

s obzirom da znak za kruzni tok ne postoji kod Costa coffee-a, tj. u Maksima Gorkog, niti bilo kog znaka koji obavezuje da se ide oko drveta, a ne pravo, nema razloga da ne sme da se ide pravo ka Krunskoj, kad se dolazi iz Maksima Gorkog

 

mozda sam malo zakomplikovala sa objasnjenjem, da skratim - ide se plavim putem

 

 

dajte da se prebrojimo, koliko nas ima za ovaj rucak:    ;D ;D ;D

Svi koji tvrdite da je plavo ipsravno - na popravni.  :D

 

Retko tuda prolazim, al' bas zato sam poslednji put (pre cca mesec dana) obratio paznju na znakove.

E sad, interesantno je da se ne secam da l' ima znak za kruzni tok, ali ako idete plavom linijom, na samom pocetku onog parceta sto vezuje Krunsku i Maksima Gorkog (ne znam cemu pripada), sa desne strane, na onom 'ostrvu' ima znak za jednosmernu ulicu, naravno, mislim na onaj okrugli crveni sa horizontalnom zutom ili belom linijom po sredini.

 

U ovo sam taman tol'ko siguran da placam rucak svima koji tvrde suprotno ako nisam u pravu  ;D

 

Ajde, ajde nisam ja tek tako postavio ovu raskrsnicu tj.kruzni tok kao problem. Pre pola sata sam prosao tuda pa da dopunim Njegovu klincezu koja je dala najprecizniji opis trenutne situacije:

 

Znaci ako vozilom dolazite iz smera Krunske ulice prema raskrsnici tacno na mestu gde se ona spaja sa Kursulinom postoji okrugli znak plave boje koji oznacava kruzni tok saobracaja

 

Medjutim, ako dolazite iz suprotnog smera tj. iz ulice Maksima Gorkog prema raskrsnici tu ne postoji nikakav znak.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

 

 

Ajde, ajde nisam ja tek tako postavio ovu raskrsnicu tj.kruzni tok kao problem. Pre pola sata sam prosao tuda pa da dopunim Njegovu klincezu koja je dala najprecizniji opis trenutne situacije:

 

Znaci ako vozilom dolazite iz smera Krunske ulice prema raskrsnici tacno na mestu gde se ona spaja sa Kursulinom postoji okrugli znak plave boje koji oznacava kruzni tok saobracaja

 

Medjutim, ako dolazite iz suprotnog smera tj. iz ulice Maksima Gorkog prema raskrsnici tu ne postoji nikakav znak.

 

;)

 

To je valjda da ne bi iz krunske mogao da skreneš u Kičevsku već da moraš da obiđeš okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

 

 

Ajde, ajde nisam ja tek tako postavio ovu raskrsnicu tj.kruzni tok kao problem. Pre pola sata sam prosao tuda pa da dopunim Njegovu klincezu koja je dala najprecizniji opis trenutne situacije:

 

Znaci ako vozilom dolazite iz smera Krunske ulice prema raskrsnici tacno na mestu gde se ona spaja sa Kursulinom postoji okrugli znak plave boje koji oznacava kruzni tok saobracaja

 

Medjutim, ako dolazite iz suprotnog smera tj. iz ulice Maksima Gorkog prema raskrsnici tu ne postoji nikakav znak.

 

;)

 

To je valjda da ne bi iz krunske mogao da skreneš u Kičevsku već da moraš da obiđeš okolo.

 

Ali iz Krunske, mozes levo u Kicevsku... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja