Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako si odlucio da radis pojacanje moja preporuka APN cilindar 39.5 i da te bog vidi ima hladjenje od APN-a ne greje se a ide oko 70km/h ja sam ga takvog vozio 2 godine i bio sam prezadovoljan.

ATX oreginal cilindar ce se pregrejati brzo fabricki a kamoli razbusen.

 

Evo ti ceo manual za ATX iz cega se sastoji i kako se rastura ;)

 

http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/id16.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

samolepljiva PVC folija velike izdrzljivosti, iz sto manje komada radi sto manej prelaza - moram da vidim kako ce da se ponasa pod Fenom (foliju kad lepih moras da je zagrevas) sobzirom da je rezervoar oblog oblika.

 

 

e sad, ljudi, treba mi VELIKA pomoc -

 

poklopac cilindra je oblajznuo, ne moze da mi drzi svecicu. moje pitanje je -

 

GDE da nadjem poklopac cilindra za ATX, i od kojih sve motora pasuju, po pitanju srafova, rupe i dihtunga ?

 

gledao sam slike, dosta je slican poklopac cilindra od APN-a, ali ne znam da li pasuje.

 

ima li neko od vas da mi proda ?

znam ja prijatelju o folijama dosta...al neces ti to tako moci kao sto si zamislio...

p.s. ako ti paše od apn-a poklanjam ti,samo mi na privatno baci adresu di da saljem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

fat boyOS - presvukao sam Fiat Stilo-a SAM LICNO, sa crnom folijom, tako da niko nema blage da je uopste folija u pitanju, kapirma da imam iskustva :)

 

stila sam presvlacio sa ortakom i sa fenom, i leglo je savrseno, uputstvo sam skinuo sa youtube-a. kapiram da cu moci i motorche :)

 

 

e sad, moje pitanje, sredio sam cilindar, stavio sam mesingani navoj, te sad nema opasnosti od ispadanja svecice. u procesu sam - pokidao sajlu od zadnje kocnice.

 

RadicM - jel mora posebna sajla za ATX ? ona, sto ide od nozice do dobosa, ili moze sa nekog drugog motora .. e to ako ima neko da mi da, bio bih mu prezahvalan, jer u tomosovoj radnji u Radnickoj na padini nema sajle. :(

 

fatboyOS - imas slucajno ceo cilindar sa glavom ? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Probaj kod madjara na buvljaku ili u tomosovoj radnji kod Bajlonove pijace.

Mozda moze od APN-a i BT-a ali nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

napravio sam je. uzeo sam gradjevinsko gvozdje, i iskrivio ga tacno tako da pasuje, sa sve zakrivljenjima za shraf. mrzelo me, potrosih benzina u autu, vise nego sve sto sam platio za sam motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Ima li neka dobra dusa, da ima Cilindar, koji bi pasovao na ATX, bilo kakav ?

 

Platio sam Alanser za Stila, 140 evra i neam dinara trenutno, a mnogo mi se vozi, lepo je vreme.

 

klip mi je otisao na ATX-u, al majstor mi rece da bi bilo pametno da ne ulazem u obnavljanje starog cilindra, vec da ako uspem da nabavim nekakav cilindar koji je ocuvan, a jaci je od default ATX-ovog.

 

eventualno klip ako ima bilo bi super.

 

i da mi objasnite, meni majstor rece da mi je Klip otisao, al videh na nekoj temi na netu, da klip moze da se polira pa da se vrati u funkcionalno stanje. jel to istina ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Cilindar za APN-a je oko 35e klip sa sve karikama oko 1200din zaboravi na poliranje kad je Tomos u pitanju stavljas nove delove (jeftini su)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

nikako da ga nashtelujem kako valja ... :(

 

omos ATX - gasi se, pregreva. sta moze da bude razlog ?

 

1. stavio sam manje dvotaktola ?

 

2. crkla mi je svecica ?

 

sta jos moze da bude uzrok pregrevanja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kraljevo,Studenica
  • Motocikl: Tomos Elektronik 90,MZ ETZ 250
  • motoras, 2360 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

ja vozim ctx-a i dobro me sluzi...:D...jel moze neko da mi kaze dal zna de ima fabricki auspuh za njega da se prodaje?

 

Sada sve teže i teže. Gledaj oglase polovnih motora. Možda Gedža iz Zemuna ima ali teško.

Srećno u nabavci.

Postavi sliku svog CTX-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Evo da i ja predstavim mog apenca... Kupljen u septembru 2010., sredjen, ofarban itd...Sada je gore bt cilindar(skracena rebra cilindra da bi mogao stati pod deklu i ima bolje hladjenje)...Imam i tockove od ctxa, pa kad nadjem dobre bt vile idu i oni...

zi7w3_sam1220l.th.jpg

pNm40_p13051114140001.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

aGFBH_sam2016.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Hladjenje je odlicno! I ja sam mislio da cu imati problema, ali za divno cudo sve je ok dok drugar sa istom takom masinom samo bez hladjenja prisilnog kao kod mene stalno ima problema sa pregrevanjem. Kad je lepo nastelovan i kad se pravi dobra smesa nema problema...

Inace, prekidac iz posta gore imas kod Sagmajstera u subotici...oko 2.5 evra kosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Питање за оне који су се сусретали са "Бингом" са БТ-а (а и све оне који то некако могу да знају): који је пречник навоја централне дизне? Је л' 4 милиметра или више?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav svima, namestao sam danas caletu APN 6 posto je dugo stajao pa nije hteo da upali. Prosle godine je radjena full generalna na njemu i sad kad sam ga upalio zacuje se cudno zveckanje kad se pritisne kvacilo. Cim se pusti ono prestane, pa me zanima dal neko ima ideju sta bi to moglo biti i kako da resim. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Jel zna neko da mi kaze - lanac na tomos motorima NE treba da bude 100% zategnut, ili da .. ?

 

ceo dan se svadjam sa komsijom, on kaze da mora da se zategne, ja covece znam sa bajseva kad pretegnes lanac da jedva okrenes pedale, nema tu nista drugacije isti je princip, lanac bi trebao da bude opusten tako da kad se stisne izmedju dva lancanika, da dodje na pola sirine, bar je tako na bajsevima .. sto bi na motoru bilo drugacije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2360 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jel zna neko da mi kaze - lanac na tomos motorima NE treba da bude 100% zategnut, ili da .. ?

 

ceo dan se svadjam sa komsijom, on kaze da mora da se zategne, ja covece znam sa bajseva kad pretegnes lanac da jedva okrenes pedale, nema tu nista drugacije isti je princip, lanac bi trebao da bude opusten tako da kad se stisne izmedju dva lancanika, da dodje na pola sirine, bar je tako na bajsevima .. sto bi na motoru bilo drugacije ?

Oko 2 cm gore-dole kad sednes na motoric...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2360 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nevalja mnogo zatezati neka bude malo labav jedno 2 cmm kao sto ti je reko decko.

He,he..."decko"... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja