Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM
  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Поздрав свим љубитељима Томос мотора. :zdravo: Ево моје апенџаре. Стара 5 година. Све стандардно на њој сем ауспуха. Што се тиче додатне опреме накнадно убачене је сирена, жмигавци, сат за мерење брзине, километраже и десни ретровизор. У резерви имам ласер ауспух.

 

4d6dc1201780980.jpg 4568f2201780998.jpg c3cfcd201781009.jpg 27252d201781040.jpg aca227201781142.jpg 82879f201781159.jpg 9a2dea201781173.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Imam prilike da uzmem ovaj model Tomosa u fabričkom stanju za dž msm da je t03,motor nije vožen cirka 25 godina kada je i poslednji put upaljen i ostavljen u jednoj suvoj garaži.

 

E sada godine su uradile svoje,klip je zapekao itd. pa me interesuje da li bi bilo moguće ponovo osposobiti da radi ovo čudo,ali bez menjanja cele mašine,šta mislite? :D

 

Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma kakvih " par godina " , ovaj motoric lepo uzmes, rastavis, sve lepo pregledas, operes, zamenis sta treba ( mozda ulozis 2 do 3.000 dinara ), i lepo mozes da se vozis sa njim jos puno puno godina . Znamo se, nisi neki klinac pa da mu izvadis dusu za par meseci. Imas veliki motor koji mozes da teras ako oces brzo, a ovo bi ti bilo onako za lokal, do radnje, pecanje i slicno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Možda i uzmem ovo sokoćalo,manje više zbog toga da bi se vozao sa njim već zbog toga jer volim da vraćam u život neke stare stvari i da masjtorišem.

 

Moguće da će ovo biti moja prva restauracija motora,najverovatnije se čujemo u nekoj od tema. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251
547951_10150707789683930_1166665631_n.jpg

 

haha genijalno baš me nasmeja :takoje: jedino ga malo kvari taj krpež na zadnjem blatobranu, inače je sjajan!

Lepi su to dani bili dok sam vozio t14...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

547951_10150707789683930_1166665631_n.jpg

 

 

 

Danas to može biti nekom smešno, al na ovakvom sam 1979 godine polagao i položio za " A " kategoriju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Kaciga je najjaca 1moto3.gif

fiberglas,rucni rad, a imam i orginal 3 komada metalna koji cekaju red za restauraciju 8)

imam jos 15esticu,bt-a,BT je najmladji 86 godiste,15ka je 72...

neko skuplja slicice i znackice,neko salvete,ja....stare motore...kod nas imaju vrednost :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Evo i mog apn-a, 80to godiste. Jest da je lepse kad su slike u prirodi al trenutno imam samo ove :zdravo:

 

slika0000.jpg

slika0001.jpg

slika0003.jpg

eeee ova masina ima dusu.... ako smem da pitam koje je godiste masina???

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

eee imam jedno pitanje......da nema neko semu instalacije za apn4 ????

0zbunjen.gif

idi na tomos forum,tamo imas sve

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Na'vataše me kerovi 30 metara od kuće sa BT-om danas... Iako je to motorče od drugara, iako sam bio u full opremi i vozio 20km/h, iako sam im rekao da sam samo probao motor posle štelovanja karburatora (što je istina), napisaše mi prijavu...

 

Više u: Šta vas je danas iznerviralo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Kažem da je BT50s 16000x lepši motor od ovog modela, BT50n :nanana:

Svi pomisle da je BT 50 S... Retko ko moze da primeti razliku izmedju ta dva motora! Jako su slicni! Gotovo isti... Ali ima malih razlika u oklopu! Ovo je AT50. Pravljen iskljucivo za austrijsko trziste odakle sam ga i uvezao. U saobracajnos pise AT50-AB! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

A3 iz 1974 god. fabricki klip, fabricke karike, fabricka radilica

28102009212.jpg

28102009213.jpg

 

Sad me raznezi, moj prvi motor, ali je moj bio 1975. god i vidim da si i ti preradio sediste kao i ja, posto je u originalu bio jednosed, imao je ono smesno sediste na kom je mogla da se podesava visina. Moj tomos je bio prelep, vrlo ukusno prefarban, ali kocnice (paknovi) su mu bili ocaj zivi, dugo sam vozio samo sa zadnjom koja je umela da blokira, a kad sam namestio prednju, nije bilo velike razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ко у Србији продаје оригинал Томос делове а не глупости од мале привреде? Занимају ме сајле и сл.. Ово што данас продају у српским продавницама је трагикомедија по квалитету и функционалности.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да поделим ово са другима, јер може да буде корисно.

 

Елем, двадесет четири године поседујем АТХ, стандардни, без икаквог "насвиравања" који и даље ради како треба. Међутим, током свих тих година оригинални карбуратор, Бинг 18/12/110, знатно се похабао: раширио се отвор на дифузору, видно похабала игла, пукао њен фиксатор, раширио канал где пролази она пластична вођица шибера и још којешта друго. Обзиром такав нов карб кошта у Новом Саду више од десет 'иљада, а и карбуратори за остале Томосе, чак и у тајванској изведби, не коштају мање од 4500 динара, помислио сам како бих могао да испробам како и да ли би тај пос'о могао да ради карбуратор Deni PZ-16G, каквог имам на свом Кинешчету, јер су дизне и пројектована запремина и обртаји мотора на којој моје Кинешче ради "ту негде" са Томосом, без обзира што је први 4Т, а други са 2Т мотором.

 

Ово је један PZ карб:

 

110carb.JPG

 

Идеја је била да, ако ствар ради како ваља, наручим из истог тог Новог Сада један PZ-19 карбуратор, који се од модела PZ-16 разликује по 3 милиметра ширим грлом на излазу. Његова цена је 2800 и кусур динара, што је, по мом мишљењу, повољна цена, Треба да поменем да ова ширина грла код PZ-а није константна кроз читав карб, већ се сужава у зони шибера, тако да по мом схватању, PZ карбови нису били "оверкил" за АТХ-а, који је радио са 12 мм карбом. После зезања са израдом прирубнице уз помоћ које бих могао да PZ-а поставим на стандардну усисну лулицу АТХ-а, спаковао сам ту читаву апаратуру и мотор је упалио и лепо ради и прима гас. Овај мој PZ има главну дизну 70 или 72, док је Бинг имао 58, па ћу одредити да ли да се играм са дизнама (које су у оба случаја М4). Ако се неко дохвати истог посла, препоручујем да уместо упасивањем стандардне усисне лулице направе нову, без доментажних прирубница и слично, јер неће имати дилеме да ли ће експеримент са кинеским карбом на Томосу успети.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja