Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Planiram planiram videcemo do proleca sigurno 125 ako ne i nesto vece ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo juce mi ortak dao na koristenje njegovi t-15 stim sot je u prilicno losme stanju kad ju je kupio radila je medjutim stajala mu je na kisi pa je voda usla  u cilindar i u magnete...

Osposobimo koliko toliko i da kad smo hteli da je upalimo eto novog problema platina zalepila odkacimo mi nju ali i dalje slabo baca sa kabla a kroz svecicu ic tako da danas treba da stigne novo paljenej p acemo da vidimo sta ce biti.

Da napomenem cilindar je malo zardjo kao i radilica ali sta ces ako uspe da upali bico to cudo a i velika sreca za mene imacu 5ks ispod mene i duplo veci sansu da poginem zbog jako pouzdanih kocnica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

videces kako petnaja ide nasoran atx-a!  ;D

 

sto  bi poginuo,kocnice su sasvim dovoljne,jos je napred veliki dobos..nevidim nikakvu manu dobos kocnica na tomosu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dobos ne odg za atx a njegove oreginal kocnice su krs zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2374 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja uopste ne kontam ovog coveka sto pravi ovo napravi neku zanimljivu masinu is tavi je na apn umesto na neki bt koji ima i kocnice kakvu takvu aerodinamiku i oblik.

mozda je mene malo vreme pregazilo,ali ja najvise volim bas tu kombinaciju kad je apn nabudzen. Apn+e90=mmmm... Znaci,ili nema love za BT ram ili je nostalgican kao ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ma ja ti budzim na atx a moze disk a moze i gpz, zzr ili nx na prolece onda ja biram ovo drugo ;)

Budzim da ne bi habao svoju masinu kad mi covek vec daje za dz da mu ne stoji u dvoristu p amu vracam sledece leto kad on hoce nesto da pravi za sebe do tad se nadam da cu voziti nesto sto se moze nazvati pravi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne bi ni sa litrom wd40  ;)

Najbolji odnos cena-performanse je 50/50 nafte i benzina  :D (naravno, ne zaboraviti i dvotaktol)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

To neko zezanje ili stvarno?

Koje se bese biljno ulje mesa sa benzinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Kod t 12 je na levoj rucici menjac tj zavrce se ko gas i menjaju se brzine ;) a odma iznad je rucica za kvacilo jako zanimljivo resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Drzis kvacilo i okreces.

Moto skup obrenovac meni zvoni telefon vozim ortaka vadim telefon onako u voznji javljam se samo ce ortak ma opusteno daj meni volan ja cu da vozim i sta cu naslonim se na rezervoar on nastavi da vozi a ja da pricam...

Tek mnogo kasniej sam shvatio svu opasnost tog glupiranja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
jel se brzine menjaju sa ili bez kvačila, teško je da držiš kvačilo i da okrećeš ručku

 

Poluga kvačila je ujedno i utvđivač položaja obrtne ručice, nema okretanja dok ne stisneš kvačilo. Ima dve sajle za menjač koje moraju da se podese tako da se položaj ručice i selektora menjača poklope,  kada se sajle istegnu teže pogađa brzine - opet štelovanje... Slično rešenje imale su Vespe PX.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja