Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

paaaaaaaaaa kako stoje sada stvari,verovatno ce biti na trzistu jedan ATX i jedan automatik! no o tom potom,svakako neznam koja bi bila realna cena jer se ATX sastavlja detaljno(novi L prstenovi,novi karb,nove gume,novi lanac,derbi senda ville) a automatik(alu felne,kocka far)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sta bi na kraju sa tim ATX-om jel ga srediste dajte neku sliku da vidimo nasta lici ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

evo da pitam prvo ovde pre nego što otvorim temu.

 

menjam radilicu na apnu i ležajeve ali nisu imali ovakav ležaj

 

 

 

već zatvoreni

 

 

 

sve je isto samo što ovaj ima ove poklopce, na nekim ležajevima sam ih skidao ali ne znam jel smem i na ovim, izgledaju čvrsto uglavljeni. a neće se dovoljno podmazivati mešavinom ako ih stavim sa sve poklopcima, mast će iz njih da iscuri, izlazi i kad se rukom zavrte.

zna li neko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nemora to nista u zamrzivac samo sve dobro ocisti i nabi ih sa cekicem ili sa nekim komadom gvozdja iste velicine.Sklopio sam ove godine bar 20 masina tako,ko ce se zezati i hladiti pa grejati..

 

 

 

 

emaVZ_19475dsci01779hm122367l.jpg

2tbpc_19465dsci01758hq1221048.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Gde si našao ovu budževinu Stevo ?

 

Cilindar izgleda od T15. Prednji točak nije od Tomosa, možda Jawa. Baš ga je nazidao neko. Mana mu je pregrevanje. To je za neke kratke vožnjice da se malo izuji uz generalnu po sezoni :moto2:

 

@ RadicM : Da li imaš neke troškove na TS-u već sada ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

nemora to nista u zamrzivac samo sve dobro ocisti i nabi ih sa cekicem ili sa nekim komadom gvozdja iste velicine.Sklopio sam ove godine bar 20 masina tako,ko ce se zezati i hladiti pa grejati..

 

 

 

 

kAZuE_19475dsci01779hm122367l.jpg

8REbt_19465dsci01758hq1221048.jpg

 

 

Auuuu mnogo dobar apen. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

imam te slike vec dve godine,ubacicu jos neke cim stignem,sarafam jos dva motora,a od ta dva je jedan tomos ali nikako da slikam nesto,bice uskoro.

Masina je od elektronika i treba joj dosta da se pregreje..nisam cuo jos da se nekom pregrejao motor sa tom masinom

 

Imam jos mnogo dobrih fotki,cim stignem sve cu da ih ubacim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Stevo jel ovaj apen(ovaj na slikama sa elektronikovom masinom) kod nas ili negde preko.

Neka Steva kaže, mislim da je iz Slovenije.

Meni izgledala glava kao od 15-ice. Ako je Elektronik 90ccm onda je bolja priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

preko je sigurno,nesecam se dal iz Hrvatske ili Slovenije,bio je jedno vreme u oglasima pa sam poskidao slike.

 

evo jos jednog zanimljivog apena

 

fotografija0188.jpg

 

ovo ja polako sarafam,sutra sastavljam masinu,prosirio sam izduv na cilindru,ispolirao kanale i skratio klip do usisa malo.Ubacio petu brzinu i na njega konacno,jos samo rezonu da zavrsim i planiram da stavim malo veci karburator sad preko zime ako bude viska para

 

garaza1.jpg

 

 

da dodam jos koju sliku,ctx sa 125 masinom

 

atx-125.jpg

 

prerada bt-a za šumu

 

sweTS-8cd11c382e896dc74c0025082b2f0916-resize.jpg

 

CbEFi-a36c5b73acbcdbb9b5ec0bd84d3ebaea-resize.jpg

 

jedan apn kros,masina mu je bas doterana

 

 

apnb4-1.jpg

 

th_apnb4-2.jpg

 

th_apnb4-5.jpg

 

th_apnb4-3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

pozdrav, da se i ja malo ukljucim u temu, sto se tice lagera nemoras skidati sa obe strane limove dovoljno je samo sa jedne strane, strana koja ide prema radelici, ona koja je okrenuta prema semeringu nemora se skidati, lako se skida samo u jednom delu probusis mali otvor silom i podignes nagore.Sto se tice navlacenja na radelicu postoji radapciger koji se srafi na loze, ako ga nemas dovoljno je naci suplju cev istog promera kao unutarnji deo lagera i njome nabiti lagere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

lep bt druze.

 

Sad sam se setio da imam slike fabrickog alata sa kojim se rade tomos motori,cim stignem ubacicu ih.Dosta koristan alat,ja napravio pola toga ovog meseca,najvise mi sluzi alat za raturanje kvacila..kompletirao sam 5 kvacila za nesto vise od pola sata :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

pozdrav, da se i ja malo ukljucim u temu, sto se tice lagera nemoras skidati sa obe strane limove dovoljno je samo sa jedne strane, strana koja ide prema radelici, ona koja je okrenuta prema semeringu nemora se skidati, lako se skida samo u jednom delu probusis mali otvor silom i podignes nagore.Sto se tice navlacenja na radelicu postoji radapciger koji se srafi na loze, ako ga nemas dovoljno je naci suplju cev istog promera kao unutarnji deo lagera i njome nabiti lagere.

 

mora i onaj drugi poklopac, imaju one rupe i kroz njih se ubacuje mešavina sa spoljne strane ležaja, mešavina mora da prolazi kroz ležaj, bez toga bi jedva radio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

moze i sa druge strane da se skine, naprimer kod bt nema iznad lagera rupica koja ga hrani i podmazuje pa zato sam mu napisao da nemora da skida sa druge strane lagera ali i moze, glavno snabdevanje lagera je obicno sa bocnih strana, kada se ne skine sa bocnih strana semering ima manje opterecenje prilikom kompresije i obicno duze traju, ja na bt ne skidam drugu stranu, jer on nema rupicast ulaz odozgo tako je fabricki,da bi bio sto posto siguran neka kupi brusene lagere oni su radjeni za to, i jos nesto ako je radeo radelicu rolovoje trebace mu podmetaci izmedju lagera i radelice treba pitati majstora dali je radeo na standard ili u minusu da nebi setala radelica tamo ovamo kada se povuce za magnet.

pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

da dodam jos nesto korisno:

kada skidas lamele od njenog stuba mozes na laki nacin da sabijes opruge, ovako kod ap4 ili neki drugi motor kada izvuces dekli od motora ti uzmi sravciger pa donju vuljusku kvacila pritisni prema gornjoj ona ce cim dodje u gornji polozaj zaglaviti i tako oslobadja ceo snop lamela a federi su sabibani ako hoces do maksimuma ti pritegni srtf kod lamela dokozvani sraf za druk lager nalazi se kod viljuska kvacila, tako ces lakse skidati zeger osigurac na lamelama.

stose tice skidanja korpe lamele tj. osrafljivanje srafa koji ima kontra lozu mozes ovako to isto moze i za magnet:

uzmi jednu staru svecici i polomijoj sve delove od kvarca samo da ostane onaj deo gdehvata ljuc i gde je loza.

gde se nalazi loza sve povadis i u tom delu odozdgo kroz rupu nabijes jednu dobru sipku neka strci od loze jedno 5cm a gore neka bude ravna mozes je gore zavariti

donji deo od loze lepo isturpijaj da bude ravno i glatko.

kada skines svecicu ti usrafis to i ono ce blokirati klip da ne ide gore i tako ces lakse osrafljivati srafove na magnet ili korpu za lamele, ovo je neka vrsta mini radapcigera,

to sam naucio u servisu kada sam isao u skolu.

ako ti nebude nesto jasno napisi ja cu slikati taj mini radapciger.

pozrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pokusavam da shvatim koje je bilo prvobitno pitanje jel moze neko da mi kaze da mogu da pratim sa razumevanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ma ja pitao za one zatvorene ležajeve, to je rešeno.

 

sad kad sam stavljo glavu na apna vido sam da ima neka reljefna crtica odozdo, sigurno znači da treba da se okrene ka auspuhu ili karburatoru, ne znam gde.

?

 

 

 

ovo je slika iz manuela, ja nikad nisam ovako okretao glavu, izgledalo mi logičnije da će bolje da se hladi ako rebra idu horizontalno, u pravcu sa vazduhom

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ni ja nikad nisam montirao ovako glavu,ni netreba ovako da se montira,zeznuli su nesto.

Ta crtica moze da stoji gde oce,na nekim glavama je ni nema,na nekim ima neki natpis,negde nema nista na njoj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako imas APN treba stranu da su ti okrenuta na stranu ta rebre meni je umesto te crte stoji 0 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ima i meni natpis i neki brojevi, pogledo sam na apn6 i njemu je ta crta ka auspuhu, valjda njemu nije nikad skidana glava, a ovo mi je od apn4.

 

nego varniče mi platine a proletos sam stavio novu bobinu, kondenzator i platine, sve original

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

normalno je to za platine,koliko su kvalitetni delovi nista nije cudno..Ja sam stavio pocetkom godine nove iskrine platine i nedavno se spojile,sreca pa sam imao alata da ih sredim i dodjem do kuce tako...bolje izgledaju ove stare po 20 godina od novih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja