Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ne bih da vredjam vlasnike tomosa ali kad sidjem sa kineza na nekog tomosa smesna mi je razlika. uvek svima nesto fali, nesto mrda, cuje se. Doduse ima i finih primeraka ali retko, mada i oni su mi nekako  ::). Juce vozio automatika. Taman kad sam uspeo da prebacim u drugu meni spao lanac, isprljao sam se kao svinja dok sam ga osposobio da se vratim. Dok sam vozio kineske skutercice nikakvih problema nisam imao. Jedan moj drug svake nedelje otvara masinu i menja karike, na dva meseca radi komplet generalnu. Delovi nisu skupi ali nisu ni jeftinji od kineskih.

 

 

Ja kad sednem na kineza kao da sam seo u plasticno korito,samo se neke plastikice uvijaju,skripe.............. ;D :),

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Presaltasmo po broju strana i neke temem o markiranim motorima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste da ima i losih kineza, kao i losih tomosa  :P. Podrzavam ih u potpunosti, samo mi se nesvidjaju par stvari kod mene u mom kraju, ne znam kako je kod vas. Prvo cena je previsoka, od 200e za neke krseve koji nisu u voznom stanju do 400 koji su u dosta dobrom stanju, mada i u njih treba po nesto da se ulozi. Znaci mogu da se kupe za oko 300e + opravkice i sredjivanja 100e = 400e. Opet ce bii tomos, zastarele konstrukcije u koji uvek mora nesto da se cacka, podesava i radi. Ja dok sam vozio kineski skuter presao sam sa njim 17000 i dalje je bio u dobrom stanju, boljem od skoro svih tomosa ovde. U masinu nisam bocnuo ni srafciger a kamo li nesto vece. Isto i sa Princem, apsloutno nikakve znakove zamora ili bilo kakve razlike ne pokazuje u odnosu kad je bio nov. Po mom proracunu morace da predje bar 40 000 - 50 000 do zamene karika  ;). Za razliku od ~ 400e moze da se uzme odlican kineski motor koji je u svakom pogledu ispred Tomosa, po meni i mnogo pouzdaniji od tomosa a delovi i jeftinji.

E da, moj komsija kupio pre neki dan atx- 500e  ::). Jeste da ne volim brzu voznju ali moracu da ga izazovem na 1 na 1  ;D. Jadni roditelji, ne mogu decku da nakupuju patike, sve ih iscepa dok vozi na zadnjaka.

Ako je neko slucajno ili namerno zainteresovan za pravu masinu  ;D, ja bih presao na malo vecu, kinesku naravno  ;).

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=58915.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pre nego što opet krene prepucavanje u ovoj temi, predlažem otvaranje nove teme Tomos vs. Kinezi, pa tamo ukrstite koplja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Fora je sto su svi ti tomosi vec presli vise od 17000 moj koji je 2001 je preso 25000.

Maloprivreda je ubila tomosa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

to čačkanje oko tomosa i popravljanje meni uopšte nije mana, to je nekad bolje i od vožnje, a i nije skupo, na primer klip i radilica 17 evra. sve sam oko njega uradiš i više se vežeš za njega nego za bilo koji motor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Uz ovo znanje sto sam pokupio sa tomosa mogu da kazem da dosta znam o 2t masinama i da bi neke kvarove na vecim 2t znao da prepoznam sto je pzoitivno jer ako vec sam ne znam da popravim ne cu dozvoliti majsotru da me faraba da je nesto drugo u pitanju i da me odere.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

Pre nego što opet krene prepucavanje u ovoj temi, predlažem otvaranje nove teme Tomos vs. Kinezi, pa tamo ukrstite koplja. ;)

 

 

necu vise se svadjam oko toga  :) ako mogu da kazem samo vozacima kineza da nas nediraju jer cemo im sipamo nesto u rezervoar :))) salim se nego ovo je tomos tema nek ostane na tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Drugari Tomosari,

 

jes i da imam jednog apn-a 4 od neke 1995-e na kom sam se svoje vremeno učio zainteresovan sam da kupim neku zoljicu za cirka 100 evropskih novaca, pošto me mrzi da vrtim pedale(i da menjam brzine u japankama), a i motoraš sam u duši  ;)

 

Ako neko ima nekog da nekog poznaje sa pomenutim modelom rado bih preuzeo uz novčanu nadoknadu...samo da se kotrlja

 

A i cura bi vozila...kad joj dam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

heheh,ako si mislio na mene,tu sam  ;D

ispod 50 evra se nemoze nista naci sa papirima a da je les stanje,bolje dodaj na tih 50 jos 100 evra i uzmes nesto vec sredjeno.Ja sam na bivsem matiku sve zivo menjao(uzeo sam ga kao groblje stanje)  ;D  i prodao za 160 evra..bilo je jos 10 evra ulaganja da se stavi prednja guma sto i nemora jos pet sezona al ajd  ;D

 

evo sta se radilo ovih dana kod mene

 

rama izvarena i ofarbana,stavljen drugi rezervar,prednje vile,sajla i rucica gasa,sajla kvacila,sediste je novo ali se iskidalo sa strane malo,to cu zalepiti nekako vec..danas cu rasturiti masinu i zamenuti lezaje radilice jer se bas cuju,masina je bila puna vode..klip i cilindar novi,predjeno mozda 50km,znaci 38mm cilindar i klip,karburator ociscen,moram zamenuti diznu jer se sa ovom gusi kad mu zavrnem pun gas,a kad ga malo pustim pocne primati gas..

 

ima jos brdo posla,poliranje,farbanje dekli masine,treba zamenuti lezaje na radilici,lanac jer ovaj nema kopcu i prednju lancanik jer je ovaj mali i prekratak je prenos..

 

nabavio sam i struju od 12v,neznam dal da je stavim na ovaj ili na apxa

jel ima neko ideju za prednji blatobran?

 

DSCN179224.jpg

 

DSCN179635.jpg

 

DSCN178835.jpg

 

DSCN178635.jpg

 

DSCN178924.jpg

 

jel zna neko kako skinuti rdju sa felni?

probao sam purol pastom al jako slabo ide

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ja ni sa čim nisam uspeo. to što se guši kad mu skroz daš gas je pre zbog toga što ima premalo filtera za vazduh ili ga nema, nego do dizne. većina ide i bez filtera ali i ja (moj brat) sam imao takav problem i dodao sam još one mreže i sad je dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

izvadicu te mrezice malo pa probati,ima je bas dosta u filteru..danas sam rasturio masinu skroz,kupio delove pa kasnije sastavljanje.

 

Dobio sam neke savete za skidanje rdje,coca cola,najfinija vodobrusna smirgla,pesak i mokra krpa....probacemo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

JOOOJ ljudi pomagajte    ispala mi matica kljuc 22 sitan navoj to nema nigde se nadje jer ima neko to drzi zadnju viljusku  !~!!~~!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja