Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

plastike stoji u radionici pa ako mi jednof dana bude dosadno...  ;D

 

stavljam bt cilindar,nekad bio na nekom trkackom bt-u,sireni su kanali,usis 22mm a izduv 28..stavicu taj delorto 20 pa cemo videti kako ce to da radi ako radi  ;D

sutra cu da uzmem rezonu za bt pa da je prepravim malo,napravio sam prirubnicu za karburator danas...samo mi je struja problem,moram i to nabaviti komplet uskoro

a felna ispolirana prvo,posto je rdja pocela na jednom mestu da hvata ispolirao sam i taj deo i presao hrom farbom..ni neprimeti se tako a super izgleda  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vracaj one oklope onako je izgledao mnogo bolje.

Nego sta si radio sa rdjom i meni je malo poceo da rdja zadnji tocak oko zbica (jbg zima je ucinila svoje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ima razlicitih ukusa,meni se npr vise svidja ovako nego sa oklopima..mozda nabavim neke slicne oklope,izmenim malo sediste,nije nesto udubno jer je ravno mada je polozaj dosta bolji.Ako nabavim sediste sa nekog krosa a mozda i oklope usput napravice se vec nesto..bolje da nerazmisljam o tome mnogo  ;D

 

za tockove uzmes purol pastu,kosta oko 200 dinara.Nadjes neke finije krpe i trljas dok nedobije sjaj,ako treba malo predjes smirglom gde je rdja uvatila,ako je bas uhvatila.Jos bolje da napravis nastavak za busilicu i tako da poliras..mnogo brze i lakse se uradi,slikacu par nastavaka sto sam pravio pa da pokupis ideju  ;D

 

Malopre upasana rezona od bt-a,malo sam obrusio gornju stranu da stane ispod fuzastera,zavrsena prirubnica,ofarbana i ispolirana,napravljeni dihtunzi..sad jos da nadjem nekog alu lima da napravim dihtung za cilindar,spusten je za oko 2,5 mm..nadamo se da ce za vikend upaliti malo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ajd' doktori, pomazite  ;D

Moze li ikakvim trikovima rezervoar od recimo APN (metalni ili plasticni) da se ugrunfuje na zoljicu?

 

Video takvog , metalni rez. od APN-a na matiku , jako lepo izgleda  ali  se mora iseci rezervoar matika i to do kraja ( skoro ) u profilu donjeg dela rezervoara od  apn-a , zavari se kutijasti  ili p profil unutr matikovog rezervoara da zadrzi funkciju rama a na taj profil se kaci rezervoar apn-ov. Na ivice matikovog rez. gde je isecen se navuce raseceno crevce da popuni praznine  i bas dobro izgleda. Za secenje/varenje rezervoara treba prethodno  EXTRA ispiranje d ne bude BUUM. Mozes voziti i matika sa zardjalim rez.  samo treba povremeno gurnuti gumeno crevo do dna i izvuci nesto goriva sa talogom , staviti dobar filter izmedju slavine i karba i ne prebacivati slavinu na rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Ajd' doktori, pomazite  ;D

Moze li ikakvim trikovima rezervoar od recimo APN (metalni ili plasticni) da se ugrunfuje na zoljicu?

 

 

Lorde,a sta te kosta da pokusas sa strujom?Kod mene neki lik tera zolju sa ABS rezervoarom,ali je stari skroz isekao i navario profil...Nije to-to!

Najpre pokusaj da ga sredis...Ili nadji za prvi korak nekog lika da ga "ispeskira",postovao sam kako sam ja sredio cetvorku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znaci dogodilo se cudo juce mi stao motor upalim ga dam mu gas ugasi se.

Ja se vec tresem reko puko klip karike... nista ostavim motor kod druga i uvece se vratim otvorim karb kad ono pola kile peska u njemu...

Ocistim nabrzaka da se dovucem kuci kad motor pocinje osetno bolje da ide.

Danas se naostrio da ocistim karb bas profi uzmem ultrazvucnu kadu rasturm karb potopim.

Kad se kadica izujala ocistim onu prljavstinu sklopim ga i upalim.

Kad sam seo kao i uvek pocen nesto da trese dodajem jos gas prestaej tresenje osecaj kao da je otvorio rc ventil neuobocajeno povlacenje.

Jos vece iznenadjenje kako je zaladlio pao pritisak i povecala se kolicin avazuha u smesi i ide jos bolje tako da sam potvrdio no sto sam i mislio da treba da uzmem drugi filter za vazudh sutra pravac buvljak p ajavljam rezultate.

Posto mi ne radi km/h sat subjektivni osecaj je bio preko 60 a po meni sigurno 75-80 na ravnom sutra merim sa ortakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ako ni sa drugim filterom neradi kako treba ocisti ovaj pa ga vrati..jer neverujem da ce sa kn filterom raditi dobro,mozda ako stavis vecu diznu..sve u svemu nista dok se neproba.

Kad vec kupujes filter stavi i filter za gorivo,on ti je mozda 200dinara a znaci dosta,videces posle mesec dana sta sve u njemu ima  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Potvrdjeno ide oko 75 sa k&n tj samo mu je trebalo vise vazduha bolje i to nego nista na filteru za vazduh a filter za gorivo imam odavno.

Ide bolje zato sto je pomerena iglica u karburatoru yj dobija vose goriva pa mu treba i vise vazduha.

A sto se tice da ne znam koliko je 75-80 nije tacno to sto ja vozim atx ne znaci da svremena na vreme ne uzmem nesto vece da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: Bogatić

Druze, ti sa tvojim atx-om ne mozes ici vise od 60 ako je standard. Max. 65. Pod ovim standard ne podrazumevam veci klip. Stavi koji god hoces ali on nece ici brze. Potrebni su malo veci zahvati na cilindru da bi on isao 75-80. Jedino ako nisi stavio bt/ t15 termo grupu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Druze, ti sa tvojim atx-om ne mozes ici vise od 60 ako je standard. Max. 65. Pod ovim standard ne podrazumevam veci klip. Stavi koji god hoces ali on nece ici brze. Potrebni su malo veci zahvati na cilindru da bi on isao 75-80. Jedino ako nisi stavio bt/ t15 termo grupu...

i ako mu ne laze km sat njemu ili tom ko mu je merio tu brzinu za jedno 10-15 km/h.cisto primera radi,ja imam i tomos t12,71 'godiste.motor je u prilicno ocajnom stanju.i jedan put mi padne na pamet da vidim koliko ide.dodje drug sa skuterom Piagio(ne znam tacno koji model)2001 godiste(valjda,mozda i noviji)i po njegovom satu moj t12 ide 60.dokaz koliko su satovi na skuterima tacni  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma svi brzinomeri lazu, samo neki manje, neki vise. Moj brat ima Kawasaki Ninju 250 2008 i kad po navigaciji idemo 60 njemu pokazuje oko 65. Da ne pricam koliko je laganje na slabijim motorima i skuterima. Najtacnije merenje je gps na motor pa testiraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znaci da se razumemo motor nije standard preradjen je dosta tako da ne moze ni da se poredi sa obicnim atx-om sto se tice merenja kad sam ga uzeo iso je 60 provereno na vise motora i na mom (tad mi je jos radio km sat) sad je merenje radjeno sa yamahom tzr 125 i nekim skuterom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

samo sto apen ide brze jer je laksi i ima drugi prenos  ;D

 

evo sta se kod mene danas radilo,nesto nije kako treba,nema snage a na leru prima gas..puca iz auspuha cesto...garant struja nije dobro ustelovana,nije mi se dalo vise cackati jer je i kisa pocela...

izgleda da ce valjati ovaj delorto 20mm  ;D

 

7BneA.jpg

 

j3vxJ.jpg

 

j3D19.jpg

 

zp6q9.jpg

 

j40YA.jpg

 

 

 

apx/bt-stelovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Lepse zvuci atx ;)

Sto se tice filtera za vazduh namestio sam onaj sto sam dobio od Luke samo sam kupio gumicu za filter od apn-a.

Taj filter lici na slanik sta bi sa onim drugim  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

može sigurno 70 80 da ide. moj brat sa apn4 iso malo preko 70 sa 12 34 zupčanicima. a kad je stavio 12 32 i više. imam fabrički apn6 i ide 60 koliko mu je i izgrafirano ali se usere, spor mu prenos. a apn4 proleće pored njega, nije budžen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ma kakvi choper  ;D

 

nisam odustao nego treba para za farbanje oklopa,prepravnjanje sedista i stavljajna druge guvernale kao na krosama...ide i ovako tamo gde svaki kros moze proci samo sto neizgleda tako ali...bice  ;D

 

danas sam ga nastelovao kako treba,obrusio plocu paljenja da bi je mogao pomeriti jos i nastelovati struju...ubija kako ide,ako stignem ovih dana bice i neki snimak

 

jgpuJ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja