Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori FZR1000?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Pozdrav svima,

 

zanima me da li postoji neki proizvod, kojim mogu da ocistim karburatore na svojoj yamahi? Jer sam je vozio

kod ortaka na komparatere, ustelovao je ali nije to to. Simptomi su sledeci: na leru radi normalno, medjutim kad

krenem motor trokira do 3.250 ob, tek onda krece (probije). na visim ob izbacuje crn dim. Sad malo i teze pali, a

palio je kao lud ranije- sad presisa.

Vase misljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Pa za pranje karbova je najbolja, po meni, ultra-zvucna kada...skines, poskidas delice i u kadu, pljus! Posle sve to vratis nazad, uradis sinhronizaciju i pun gas! ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

samo da mi se ne smejes- kako da napravim ja to?

Pojasni ljubi te brat.

Mislim, znam da postoji to kao resenje, ali ne znam mogu li ja to da napravim.

Mislis da ce pomoci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pozdrav svima,

 

zanima me da li postoji neki proizvod, kojim mogu da ocistim karburatore na svojoj yamahi? Jer sam je vozio

kod ortaka na komparatere, ustelovao je ali nije to to. Simptomi su sledeci: na leru radi normalno, medjutim kad

krenem motor trokira do 3.250 ob, tek onda krece (probije). na visim ob izbacuje crn dim. Sad malo i teze pali, a

palio je kao lud ranije- sad presisa.

Vase misljenje?

ja , da sam na tvom mjestu, bi ga opet odvezao kod ortaka pa neka napravi posao do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pa za pranje karbova je najbolja, po meni, ultra-zvucna kada...skines, poskidas delice i u kadu, pljus! Posle sve to vratis nazad, uradis sinhronizaciju i pun gas! ;D

 

 

da to je nešto najednostavnije na yamahi ukoliko si to radio kao ovlašteni serviser u yamahinom servisu barem par puta. i raspolažeš yamahinim setom specijalnog alata. svaka vida na motoru i šasiji ima svoj kilomoment zatezanja ili neku drugu normu. ja se sa time nebi zezao mod nekih prijatelja i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

neki ciste benzinom, neki nitrom, ima i neki karb cleaneri na pumpama da se kupe...ja sam cistio nitrom i dobar posao je obavio...ali kao sto rece raptors, samo ultrazvucna kadica uradi posao do kraja i valjano. e sada, ko je ima.... tu ti vec ne mogu pomoci  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

To ti nije do karburatora, nego ti je riknuo servo motor od Ex-up ventila. On ti se nalazi ispod leve platike repa. U njemu imaš 4 plastična zupčanika i jedan metalni u sklopu sa osovinom koja vuče sajle ventila. Najveći zupčanik je u kontaktu sa tim metalnim i on se pojede i pravi celu zbrku.

Imaš dve mogućnosti: - Kupi drugi servo motor ili

                                    - vozi tako, pa ćeš se navići na tu rupu u gasu, kao i ja dok sam nekada posedovao FZR-a  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

samo da mi se ne smejes- kako da napravim ja to?

Pojasni ljubi te brat.

Mislim, znam da postoji to kao resenje, ali ne znam mogu li ja to da napravim.

Mislis da ce pomoci?

 

..hm, da napravis, moze, ne znam koliko ti se isplati. Veliko cimanje, a koliko ces je ti puta godisnje koristiti...sem ako ne nameravas da se bavis time! ;D postoje firme koje se bave podesavanjem  brizgaljki (na kolima) koje imaju kadicu, a siguran sam da rade i usluzno ciscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

probaj sa heming sredstvo za odmascivanje jako je dobro ja sam ga koristio dok sam radio karburatore i brizgaljke na autu ja mislim da je firma Ilijak Cacak ima predstavnistvo u Beograd ili karbokliner ili turbokliner iz firme Protekta , a cim je crn dim na velikim obrtajima  bogata ti je smesa vise benzina nego goriva a moguce da i iglice plovka ne dihtuju cim hoce da presisa ili ti nije plovak nastelovan dobro odnosno nivo plovka u loncetu.................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

To ti nije do karburatora, nego ti je riknuo servo motor od Ex-up ventila. On ti se nalazi ispod leve platike repa. U njemu imaš 4 plastična zupčanika i jedan metalni u sklopu sa osovinom koja vuče sajle ventila. Najveći zupčanik je u kontaktu sa tim metalnim i on se pojede i pravi celu zbrku.

Imaš dve mogućnosti: - Kupi drugi servo motor ili

                                    - vozi tako, pa ćeš se navići na tu rupu u gasu, kao i ja dok sam nekada posedovao FZR-a  ;)

Izvadio sam ja motoric exup-a cim sam ga kupio, od skoro je poceo motor da brljavi.

Karburatori su 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Izvadio sam ja motoric exup-a cim sam ga kupio, od skoro je poceo motor da brljavi.

Karburatori su 100%.

 

a zbog cega se to radi? verovatno da bi motor bolje isao? ajde neka mi neko objasni sta se dobija time?

 

skidanje exupa na tom motoru je cist promasaj.

 

inace nije problematican u servo motor nego u vlasnici koji ne odrzavaju redovno ventil u grani motora koji pocne da glavi i tesko se okrece a kao posledica toga pojedu se zupcanicu u servo motoru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ja sam ti lepo rekao da se ne zamlacujes sa glupostima vec da oteras kod pravog majstora i prebrines to, veruj mi da ce najjeftinije tako da ti ispadne.

Ja sam na mom motoru sredjivao karburatore pa se pojavila rupa u gasu visoko gore i nije hteo da ide do kraja, 6-om je isao 230-235, probao ponovo, bilo kao malo bolje ali ponovo nije to, dotrajali karburatori. E onda sam nasao druge polovne koji su servisirani sa novim diznama i iglama i samo namontirao, posle toga mi je motor 5-om do crvenog isao 245km/h + cela 6-a brzina. :)

 

Nego ako ti teze pali kad je vruc a vec si spominjao neki dim, jel si mozda razmisljao o karikama?  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Izvadio sam ja motoric exup-a cim sam ga kupio, od skoro je poceo motor da brljavi.

Karburatori su 100%.

 

a zbog cega se to radi? verovatno da bi motor bolje isao? ajde neka mi neko objasni sta se dobija time?

 

skidanje exupa na tom motoru je cist promasaj.

 

inace nije problematican u servo motor nego u vlasnici koji ne odrzavaju redovno ventil u grani motora koji pocne da glavi i tesko se okrece a kao posledica toga pojedu se zupcanicu u servo motoru.

 

 

 

  Tačno 100 %!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

ma daj bre ljudi, ex up otvara ventile na 10,000 ob i tad se cuje ko blesav,  a bez njega se cuje

ko blessav i na nizim obrtajima  ;)

Bez obzira na to, motor je isao odlicno bez njega, bez mane. Problem je nastao u periodu kad mi je motor stajao u garazi 7 meseci

BEZ PALJENJA.

Drugar na istoj yanahi imao isti problem, odvezao ga kod servisera i on mu ih nastelovao, sad ne trokira ali je crn dim jos uvek prisutan.

CRNI dim, a ne plavi (Brrrka, po pitanju karika).

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ko ti garantuje da su ti karburatori dobri i da nisu za zamenu vec da treba samo dobro da se nasteluju?

 

Brate, mi mozemo ovde do sutra da vodimo diskusiju o crnom dimu ali trebao bi da odes kod pravog majstora, znas kako kazu, plati pa klati. ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ko ti garantuje da su ti karburatori dobri i da nisu za zamenu vec da treba samo dobro da se nasteluju?

 

Brate, mi mozemo ovde do sutra da vodimo diskusiju o crnom dimu ali trebao bi da odes kod pravog majstora, znas kako kazu, plati pa klati. ;):D ;D

I to si u pravu, ali ja pretpostavljam da su karb, ovde smo da iznesemo cinjenice i dodjemo do zajednickog zakljucka  :)

Jer na komparaterima pokazuju 2 x 2.5, 1x2.7 i 1x3.2. Onda smo ustelovali 1 na 2.5. ali ovaj poslednji, od 3.2 nikako.

Mozda membrana,a?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Da li uopste znas kako se steluju? Naveo si ovo ''2 x 2.5, 1x2.7 i 1x3.2'' to nisu ustelovani karburatori.

Pa kazem, nisu mogli da se usteluju, u tome je problem. Zato i jeste ova tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5311 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

ma daj bre ljudi, ex up otvara ventile na 10,000 ob i tad se cuje ko blesav,  a bez njega se cuje

ko blessav i na nizim obrtajima  ;)

Bez obzira na to, motor je isao odlicno bez njega, bez mane. Problem je nastao u periodu kad mi je motor stajao u garazi 7 meseci

BEZ PALJENJA.

Drugar na istoj yanahi imao isti problem, odvezao ga kod servisera i on mu ih nastelovao, sad ne trokira ali je crn dim jos uvek prisutan.

CRNI dim, a ne plavi (Brrrka, po pitanju karika).

Pozz.

 

Iskustvo govori da se u ovakve teme ne treba ukljucivati ali , ipak se mora pomoci.

Prvo to ko ti je rekao da se exup otvara na 10 000 ti je slagao kao pas.Ventil kad su sajile ustelovane pocinje sa zakretanjem cim mu pipnes gas, s' tim da je je na oko 5000 otvoren skroz i apsolutno nesmeta niti mozes dobiti vecu snagu cak ni u najvisim obrtajima ako ga  izbacis jer je povrsina cijevi u kojoj se nalazi veca nego sama cijev.I servo motor ne otvara nikakve ventile nego zakrece jednu nazovimo klapnu k'o u solunarima tzv luft na peci na drva.Ebena klapnetina ebeno odradjuje svoj posao i ovaj motor bez nje je u niskim obrtajima obicna crkotina.

Crn dim moze da bude zbog karika , ali ne uljnih kao sto ti mislis nego kompresionih.Moze da bude i zbog zapusenog vazdusnog filtera, zbog rastelovanih ventila i jos svaceg neceg....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Crkotina? Bez exup-a? Pa rodjace, bar ti,koliko vidim, treba da znas kako ide fzr, sa ili bez exup-a. U sv. slucaju zakljucili smo da nije u pitanju exup,

a sto se tice kompresionih karika moze biti, ali opet. . . motor pali bez problema, kompresija je u redu. . .

Jedino od skoro je poceo kad je hladan da pali malo teze,tj upali ali nece odmah da primi

gas, ali kad se zagreje radi ko lud. u mestu prima gas,ali kad krenem trokira do 3.250 ob.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5311 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

u mestu prima gas,ali kad krenem trokira do 3.250 ob.

 

To je ta crkotina o kojoj ti pisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Na mom YZF750 dok nisam imao motor exupa, bas se to desavalo izmedju 4-5k je imao ogromnu rupu.

Ali kazem, cak i kad sam skinuo exup motor je radio i isao kako treba, jedino sam primetio razliku u zvuku.

Problem je nastao kad je motor garaziran, i camio u svojoj garazi skoro godinu bez paljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja